Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 77 od 77

Tema: Solaže

  1. #61
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Ivanić grad/Zagreb
    Postova
    1.215

    Re: Solaže

    seek and destroy
    AMD Athlon X2 6000+ 3,0GHz/HDD Seagate 320 GB/Saphire X800/Unknown 400W/Kingmax 2GB DDR2/MB GIGABYTE GA-MA770 DS3/Miš Speedlink za 40kn/Samsung 2223NW

  2. #62
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374

    Re: Solaže

    pošto ja sviram gitaru duže vremena pokušat ću nešto pametno reći

    recimo, meni su davno davno prošla vremena kada sam solažu ocijenjivao po brzini

    brzina je jedan mali dio koji svaka solaža treba imati, ja osobno preferiram kada u ne baš brzoj solaži jedan ili dva brza uzlaza/silaza

    ja osobno ne smatram solažom kada dođe nabrzaka odsvira 2 tona samo da pjesma ima "solo"

    solo sam ja smatrao uvijek nečim višim, način da se pjesmi da i ono drugo, instrumentalno značenje, a ne da gitarist na taj način kaže: vidi kako imam brze prste

    i još jedna stvar koju svaki gitarist zna: solo nije napisao onaj tko je napisao solo, već onaj tko je napisao cover za solo
    recimo, ja uzmem malmsteenov cover od Far beyond the sun, i sviram 10 puta sporije od njega, jednostavno na najjednostavniji način prebirem po g molu, i to razvaljuje, samo zahvaljujući predobrom coveru

    od solaža bi ih izdvojio nekoliko

    što se maidena konkretno tiče, 2 minutes to midnight je solaža koju teško da ponove opet, sadrži skoro sve elemente koje bi dobar solo trebao sadržavati
    jedan od njihovih najsporijih sola, adriana smitha sa stranger in a strange land je ujedno najmelodičniji i jedan od najboljih njihovih
    solaža sa strange worlda uistinu djeluje kao malo žešći riff, ali razvali 95% njihovih solaža, slično kao i onaj interlude sa afraid to shoot strangers
    meni osobno najdraže murrayeve su sa brave new worlda i the number of the beast, dok solaže janicka geersa nisu baš hvale vrijedna pa ih neću ni navoditi

    meni je mathias jabs iz scorpionsa jedan od najvećih uzora, i svaku solažu legendarno odsvira
    njegova najpoznatija je vjerojatno sa rock you like a hurricane, ali ima on još bar desetak jednako dobrih solaža, jedina mana mu je što se ponekad ponavlja

    malmsteenovo naj djelo po meni je far beyond the sun, gdje razvali sve živo

    od pagea black dog me oduševi svaki put u jednakoj mjeri

    blackmorove neću navoditi, meni je svaka njegova legendarna

  3. #63
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Solaže

    Dismember-Phantoms(Of the Oath), predivna solaža, očita posveta Iron Maiden-u, makar su Dismember Death Metal bend, ali uvijek znaju ubacit neku odličnu melodičnu solažu kao u recimo još Where No Ghost Is Holy.

  4. #64
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654

    Re: Solaže

    (Anesthesia) Pulling teeth (bass gitara),Orion,e da.. i One..
    "The present will pass by if you live in the past."

  5. #65
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918

    Re: Solaže

    Bass iz Mudvayne-a
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  6. #66
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Solaže

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Rock You Like A Huriccane je odlicna...smijem li dodati i Through the Fire and Flames...nisam neki ljubitelj powera,ali Herman Li je bog...

  7. #67
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Solaže

    Meni je Canon Rock odličan, cjelu stvar možeš protumačiti više manje kao solažu! Stvar ima odličan ritam, odličnu melodičnost i zbilja je remek djelo

    Koga zanima -> owAj5LiXG5w

  8. #68
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374

    Re: Solaže

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Duke,divim ti se,jos nisam sreo covjeka da je poslusao toliko bendova i pjesama...
    to je zato što on nije zatučen kao još neki ljudi, koji su čuli samo za iron maiden, metallicu, sabbathe i zeppeline

    postoji milijun bendova, i sviraju najrazličitije vrste muzike, a svaki od njih ima bar pokoju dobru pjesmu

    treba malo širiti vidike glazbe, i meni je katastrofalno glupo ograničiti se na samo jedan žanr, a fala bogu da vam uvjek jedan žanr može biti draži od drugoga

    recimo ja mogu poslušati rock metal i blues, a metal mi je oduvjek bio najdraži

    sry na offtopicu, ali imao sam potrebu da ovo kažem

  9. #69
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Banja Luka, RS
    Postova
    341

    Re: Solaže

    Sve od maidena, dragonforcea,testamenta, i guardiana.

  10. #70
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re:

    = Citat = Izvorno postao King tiger
    btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno
    Oprosti što dižem ovu staru temu,ali tko je taj "kreten"?Zele?Satriani?Vai?Petrucci?Netko peti?

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949

    Re: Solaže

    Wintersun-Winter Madness.Majstor je prebrz,bolesni arpeggiosi

    Dream Theater-Under a Glass Moon
    In Flames-The Jester Race
    Kalmah-The Blind Leader.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Re:

    [quote=The Great Duck][quote="King tiger":1wqk984x]btw. covjek kojeg znam (zivio u americi i svirao s batiom nekoliko puta ) kaze da je covjek takav kreten i primadona da to nije normalno[/quote]
    Oprosti što dižem ovu staru temu,ali tko je taj "kreten"?Zele?Satriani?Vai?Petrucci?Netko peti?[/quote:1wqk984x]

    kolko sam ja skužio onaj divljak što baš siluje gitaru, angelo žnj žnj, nisam siguran kak se zove...

    ugl. tip super svira, brz je i ono to sve al ko ga jebe, ono kad čujem cant stop, kako to owna boga isusa i kako se dobro uklopi u pjesmu, a pun qrc je jednostavnije od onog što taj lik radi...

    evo jedan dobar video [url="aB3gV_e2E6E&feature=player_embedded"]aB3gV_e2 ... r_embedded[/url]

  13. #73

  14. #74
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Solaže

    Gospodo, i koja sporadična damo, predstavljam jednu od najboljih solaža IKAD:



    Solo počinje na 3:30, no poslušajte cijelu pjesmu, jer je tako solo još ljepši i smisleniji.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  15. #75
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    326

    Re: Solaže

    Ne volim solaže niti u jednom žanru, ali evo jedna "solaža" mi je ok



    5:25

  16. #76

    Re: Solaže



    na 2:34 galaksije se počinju urušavati jedne u druge ostavljajući samo svjetlost za sobom

  17. #77

    Re: Solaže


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •