Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Dark Basic Profesional-genijalan alat za pocetnike i hobiste

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Hong Kong
    Postova
    3

    Dark Basic Profesional-genijalan alat za pocetnike i hobiste

    Cudi me da ovdje nema vise spomena o ovom programskom jeziku. Nastao kao nastavak Dark Basica, DBPro pruza hobistima i pocetnicima nevjerovatne mogucnosti sa veoma ravnom krivom ucenja. Naravno mana mu je malo sporije izvrsavanje. Za naprednije korisnike, postoji i Dark GDK, koji koristi mogucnosti DBProa u C++ sintaksi. Veoma topla preporuka bilo kome ko nema puno iskustva u programiranju, a ne zeli da se zeza sa nekim Game creatorima i slicnim stvarima. Prica se da i neke profesionalne kompanije koriste DBPro za prototipove svojih igara.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Koristio sam ga kad sam poceo programirat da bi na kraju vidio da je isto smece kao i vecina takvih stvari koje obecavaju mnogo i naplacuju se isto...pogadjate mnogo.

    Uglavnom, ako vec pocinjete programirati zaozbiljno cilj vam je neki od C jezika, a za pocetak vam je bolje onda uzeti free Qbasic da se zagrijete nego placat za Dark Basic.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Ali problem je u tome šta ako se želiš ozbiljno baviti izradom igara,onda te nikoja kuća neće primiti ako kažeš da znaš raditi u DB-u.

    Vidio sam DB,ok je,ali nije popularan zato jer je u sredini.
    Onim instant game maker likovima se ne sviđa jer se mora programirati (oh noes!),a oni željni znanja će rađe naučiti neki jezik.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Hong Kong
    Postova
    3
    Pa i kazem da nije za ozbiljne stvari, nego za pocetnike i hobiste. Za razliku od kreatora, pruza mnogo vecu slobodu, a i mnogo je napredniji dok se rezultati mnogo brze dobijaju nego da radite u C++ naprimjer, tako da pocetnici nece biti obeshrabreni. Naravno na stranu sad argument da Basic zaglupljuje, neko ko hoce ozbiljno da se bavi koristice C ili nesto tako, sto je nekima previse napora za hobi.

Slične teme

  1. Dark Basic
    By Ghost_Rider in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 19-09-2008, 19:51
  2. Home ili Profesional
    By RIDER32 in forum Software
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 10-08-2008, 15:18
  3. Odabit metode za O&O Defrag 10 Profesional
    By Alan Ford in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 30-08-2007, 19:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •