Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Broj iz textboxa u varijablu

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Broj iz textboxa u varijablu

    Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.

  2. #2

    Re: Broj iz textboxa u varijablu

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.
    Nisam jako dugo radio u VC++u, no znam da bi sadržaj TextBox-a mogao dobiti funkcijom GetWindowText. Za izlaz iz programa bi moglo obični Close() ili PostMessage(WM_CLOSE);

    Ne garantiram pošto nisam jako dugo radio u tome...
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  3. #3
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    Ja ti sad mogu reći kompletan kod za sve to što želiš, ali u VBu (Visual Basic), te naravno dobro komentiran kako bi ga ti mogao prevesti u VC# ako hoćeš (VB je isto managed jezik), no za sve naprednije pitaj Bureka, on ti je VC# programer. Za gašenje programa bi trebala postojati metoda Close, samo ne znam u kojem obliku.

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Broj iz textboxa u varijablu

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.
    za dobiti broj iz teksta, uz pretpostavku da je ispravno napisan :

    Code:
    double broj = double.Parse(textBox1.Text);
    za izaći iz aplikacije :

    Code:
    Application.Exit();
    za enter i za gumb moras postaviti event handler, ako neznas kako javi
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ne znam kako postaviti event handlere. Trebao bih i tu pomoć. Ovo drugo sam uspio, i napravio sam metodu sa switchom, da kad napravim to sa enterom ne moram cijeli switch kopirati u njega nanovo.

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Sorry na dobule postu, ali uvijek još čekam.....

Slične teme

  1. Broj postova
    By ponco1234 in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 12-02-2010, 20:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •