Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: pozdrav svima

  1. #1

    pozdrav svima

    pozdrav svima iz Osijeka.

    pri tome ne mislim da pozdravljam samo ekipu iz Osijeka

    ovako, apsolvent sam informatike, imam 23 godine i par pitanja za Vas.

    mada studiram to što studiram, nisam nimalo upoznat sa izradom igara. no, imam izvrsnu ideju za jednu online strategiju. godinama sam igrao i dalje igram igre različitih žanrova. ovakvu igru još nisam vidio, a vjerujem da će biti jako zarazna i privuć velik broj igrača.

    s prijateljima sam podjelio tu ideju, i vrlo su je pozitivno prihvatili. no, rad na samoj igri iziskuje više ljudi.
    to nebi bio neki zahtjevan i dugotrajan proces, radi se u prilično jednostavnoj igri ali moram je prvo detaljno razradit i stavit na "papir".

    koji su postupci dalje? jel radio itko na takvom nekom "projektu"?
    planiram riješiti i autorska prava ali ne znam gdje to mogu obavit. nebih želio da nakon nekoliko mjeseci truda, razrade ideje i svakog detalja, saznam da takvo nešto već postoji. ali protiv toga ne mogu, jer nikad se ne zna.

    ukoliko bi uspio riješiti prava, imao bi dvije opcije. u Hrvatskoj, osim CroTeam-a, nisam čuo niti za jednu tvrtku koja se ozbiljno bavi izradom i(li) distribucijom igara. ili bi skupio nekoliko prijatelja i poznanika koji bi na tome radili samnom, što je teža opcija, ili bi prodao ideju nekom tko se bavi s time. što mi nekako ipak zvuči pomalo smiješno.

    ali vjerujem i nisam samo ja uvjeren da bi igra postigla veliki uspjeh. posebno što mi je primarna ideja napraviti jednostavnu, besplatnu online igru.

    može li mi netko objasniti postupak, dati neki savjet? bilo što, pa može i riječ podrške.

    hvala svima ukoliko ste me shvatili i imali strpljenja pročitati tekst do kraja.

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: pozdrav svima

    = Citat = Izvorno postao shar-planinac
    pozdrav svima iz Osijeka.

    pri tome ne mislim da pozdravljam samo ekipu iz Osijeka

    ovako, apsolvent sam informatike, imam 23 godine i par pitanja za Vas.

    mada studiram to što studiram, nisam nimalo upoznat sa izradom igara. no, imam izvrsnu ideju za jednu online strategiju. godinama sam igrao i dalje igram igre različitih žanrova. ovakvu igru još nisam vidio, a vjerujem da će biti jako zarazna i privuć velik broj igrača.

    s prijateljima sam podjelio tu ideju, i vrlo su je pozitivno prihvatili. no, rad na samoj igri iziskuje više ljudi.
    to nebi bio neki zahtjevan i dugotrajan proces, radi se u prilično jednostavnoj igri ali moram je prvo detaljno razradit i stavit na "papir".

    koji su postupci dalje? jel radio itko na takvom nekom "projektu"?
    planiram riješiti i autorska prava ali ne znam gdje to mogu obavit. nebih želio da nakon nekoliko mjeseci truda, razrade ideje i svakog detalja, saznam da takvo nešto već postoji. ali protiv toga ne mogu, jer nikad se ne zna.

    ukoliko bi uspio riješiti prava, imao bi dvije opcije. u Hrvatskoj, osim CroTeam-a, nisam čuo niti za jednu tvrtku koja se ozbiljno bavi izradom i(li) distribucijom igara. ili bi skupio nekoliko prijatelja i poznanika koji bi na tome radili samnom, što je teža opcija, ili bi prodao ideju nekom tko se bavi s time. što mi nekako ipak zvuči pomalo smiješno.

    ali vjerujem i nisam samo ja uvjeren da bi igra postigla veliki uspjeh. posebno što mi je primarna ideja napraviti jednostavnu, besplatnu online igru.

    može li mi netko objasniti postupak, dati neki savjet? bilo što, pa može i riječ podrške.

    hvala svima ukoliko ste me shvatili i imali strpljenja pročitati tekst do kraja.
    napravite prvo engine i neke modele pa se onda hvatajte u koshtac sa pravima i slicnom, to tek dolazi na kraju.
    nadam se samo da ideja ce zazivjet jer si se malo previse unio u sve to a niste ni poceli raditi.
    neznam kako rjesit prava...mozda kod javnog biljeznika ili sponzora?!

    razmisljao sma i ja o tome, al su mi draze animacije, nisam zainteresiran za izradu igara bas previse, al koliko sma eto shvatio treba ti bar netko tko zna baratat audiom, graficki dizajner, 3d dizajner, programer il dva, testeri.
    to bi pretpostavljam bio minimlac, plus zakljucana soba u kojoj je 50 stupnjeva!

  3. #3

    Re: pozdrav svima

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    napravite prvo engine i neke modele pa se onda hvatajte u koshtac sa pravima i slicnom, to tek dolazi na kraju.
    nadam se samo da ideja ce zazivjet jer si se malo previse unio u sve to a niste ni poceli raditi.
    neznam kako rjesit prava...mozda kod javnog biljeznika ili sponzora?!

    razmisljao sma i ja o tome, al su mi draze animacije, nisam zainteresiran za izradu igara bas previse, al koliko sma eto shvatio treba ti bar netko tko zna baratat audiom, graficki dizajner, 3d dizajner, programer il dva, testeri.
    to bi pretpostavljam bio minimlac, plus zakljucana soba u kojoj je 50 stupnjeva!
    hvala na odgovoru prije svega.

    imaju firme koje se bave autorskim pravima, ovjeri se kod bilježnika i sve skupa nije previše skupo. u igri nebi naravno koristio nikakva prava imena već licenciranih proizvoda, za nijansu (slovo-dva) drugačija ali ljudi bi skužili o čemu je riječ.

    stvar je u tome da igra ne iziskuje niti audio (neće biti zvukova), niti 3d dizajnera, pa ni grafičkoj dizajnera. treba samo programere koji dobro barataju u svom području i znaju sa bazama podataka. riječ bi bila o besplatnoj igri ali užasno zaraznom i čudim se kako takvo što još ne postoji.

    mali hint. kažem da igra ne treba 3d dizajnere i sl. ponajviše jel bi otprilike (govorim samo o izgledu) bilo nešto slično kao ogame. dok je sam koncept drugačiji.

    testere je lako naći, teško je okupiti ljude koji bi radili na tome. jel početnog nekog kapitala baš i nemam. ideja je tu, s vremenom bi se isplatilo.

    raspitao sam se i vidim da se godišnje internet stranica od oko 10gb-a plaća do 1000 kuna. no nisam siguran trebam li server računalo za to.

    uz igru bi naravno išao i forum i još par sitnica.

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Kao prvo, dobrodošao na forum. Nakon što razradite detalje na papiru, počinje tehnička strana, razvijanje koncepta igre, slike, predodžbe za artiste koji će modelirati, teksturirati i "riggati" modele. Nadalje, za razvoj svake moderne igre trebate razviti kvalitetan game engine sa svojim toolsetom, dakle par alata kojima će operirati razni game designeri, world designeri, level designeri, whatever te skriptiranje samog game codea od strane game programmera koji će napraviti potrebne mehanike za gameplay.

    Što se tiče enginea, dizajn je slobodan i ovisi o developeru, njegovom talentu i što najviše preferira, a današnji moderan dizajn koristi mogućnosti objektno orijentiranog programiranja. Pošto pretpostavljam da nemate iskustva u izradi igara, a imate u nekom programskom jeziku (preferirano C++), morat ćete naučiti služiti se nekim grafičkim/multimedijalnim API-jem poput DirectXa (ja sam napisao par uvodnih tutoriala) te Win32 API (također se nalazi u DirectX through C++ tutorialu).

    Alati koji će vam biti potrebni: Compiler (preporučljivo Visual Studio 2005/200, 3d modeling tool poput 3ds Maxa, Blendera, Maye ili Cineme 4D. To je osnovno naravno, ostalo bi vi kao developeri trebali razviti u sklopu enginea i odgovarajućeg toolseta. Ako već ne želite graditi svoj ili nemate dovoljno znanja, preporučam da se uhvatite nekog open-source enginea koji je besplatan za korištenje dokle nije komercijalan projekt, Ogre3D ili npr. malo žešće i bolje rješenje poput Torque Game Enginea (Advanced) na koje nude licence.

    EDIT: Nisam vidio ovaj post dolje, dakle razvijali bi browser-based igru... Tu vam onda samo treba par pametnih PHP/MySQL programera koji znaju svoj posao. Iako ja smatram da su browser-based igre ćorava posla
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  5. #5
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: pozdrav svima

    = Citat = Izvorno postao shar-planinac
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    napravite prvo engine i neke modele pa se onda hvatajte u koshtac sa pravima i slicnom, to tek dolazi na kraju.
    nadam se samo da ideja ce zazivjet jer si se malo previse unio u sve to a niste ni poceli raditi.
    neznam kako rjesit prava...mozda kod javnog biljeznika ili sponzora?!

    razmisljao sma i ja o tome, al su mi draze animacije, nisam zainteresiran za izradu igara bas previse, al koliko sma eto shvatio treba ti bar netko tko zna baratat audiom, graficki dizajner, 3d dizajner, programer il dva, testeri.
    to bi pretpostavljam bio minimlac, plus zakljucana soba u kojoj je 50 stupnjeva!
    hvala na odgovoru prije svega.

    imaju firme koje se bave autorskim pravima, ovjeri se kod bilježnika i sve skupa nije previše skupo. u igri nebi naravno koristio nikakva prava imena već licenciranih proizvoda, za nijansu (slovo-dva) drugačija ali ljudi bi skužili o čemu je riječ.

    stvar je u tome da igra ne iziskuje niti audio (neće biti zvukova), niti 3d dizajnera, pa ni grafičkoj dizajnera. treba samo programere koji dobro barataju u svom području i znaju sa bazama podataka. riječ bi bila o besplatnoj igri ali užasno zaraznom i čudim se kako takvo što još ne postoji.

    mali hint. kažem da igra ne treba 3d dizajnere i sl. ponajviše jel bi otprilike (govorim samo o izgledu) bilo nešto slično kao ogame. dok je sam koncept drugačiji.

    testere je lako naći, teško je okupiti ljude koji bi radili na tome. jel početnog nekog kapitala baš i nemam. ideja je tu, s vremenom bi se isplatilo.

    raspitao sam se i vidim da se godišnje internet stranica od oko 10gb-a plaća do 1000 kuna. no nisam siguran trebam li server računalo za to.

    uz igru bi naravno išao i forum i još par sitnica.
    aha..medjutim graficki dizajner ili 3d dizajner ti je ovdje neizostavan...ipak ti treba vizualizacija(slike, fotke jedinica i slicno kako bi igra bila privlacna jer najveci dio ti je do vizualizacije jer to prvo je sto svatko primjeti a nacin igranja ti najcesce nitko ne komentira ako nema bugova kod gotovog proizvoda-mislim na programiranje.)

    recimo ja prvo cemu se divim je izvodjenje grafike, 3d objekata, animacija, partikle i slicno... a programerski dio je onaj koji mora sljakat!
    al ak imas programera koji moze stvorit dobro graficko sucelje i slicno...imas sve..

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Browser based igre ti nije teško stvoriti,trebaju ti dizajner,umjetnik i programer.Programer treba znati baratati SQLom i PHPom,što je lako i nauči se u svega nekoliko dana...

    Ne razumijem te kako stranica od 10gb dođe 1000kn?
    Ti moraš zakupit server i domenu,sve ostalo je besplatno...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  7. #7
    = Citat = Izvorno postao RayDX

    EDIT: Nisam vidio ovaj post dolje, dakle razvijali bi browser-based igru... Tu vam onda samo treba par pametnih PHP/MySQL programeraSkoji znaju svoj posao. Iako ja smatram da su browser-based igre ćorava posla
    hvala na iscrpnom odgovoru. ovaj dio sam citirao jel me to najviše zanimalo. dakle PHP/MySQL su najbitniji programi za izradu takve browser-based igre.

    budući da sam apsolvent informatike, imam vrlo mala iskustva u MySQL-u.

    program kojim smo radili baze podataka. koje će biti vrlo bitan segment te igre. i dobro ih naravno povezati.

    što se tiče dizajna, završio sam srednju školu za likovnu umjernost i dizajn, nema veze sa radom na kompjuteru, no pojednostavljeni (stripovski) prikazi oružja mi neće biti problem izradit (tako sam zamislio da će izgledati slike npr. zrakoplova). pokušavao sam sa jednostavnim slikama u jednostavnim programima. par mjeseci truda, no s guštom.

  8. #8

    Re: pozdrav svima

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    aha..medjutim graficki dizajner ili 3d dizajner ti je ovdje neizostavan...ipak ti treba vizualizacija(slike, fotke jedinica i slicno kako bi igra bila privlacna jer najveci dio ti je do vizualizacije jer to prvo je sto svatko primjeti a nacin igranja ti najcesce nitko ne komentira ako nema bugova kod gotovog proizvoda-mislim na programiranje.)

    recimo ja prvo cemu se divim je izvodjenje grafike, 3d objekata, animacija, partikle i slicno... a programerski dio je onaj koji mora sljakat!
    al ak imas programera koji moze stvorit dobro graficko sucelje i slicno...imas sve..
    hvala, vidim da si skužio u čemu je otprilike riječ.

    te male slikice jedinica bi bile vrlo jednostavne, budući da ne smijem koristiti slike s neta i već postojećih licenciranih proizvoda. kao što sam napisao post iznad, vrlo rado ću ih sam raditi. bit će pojednostavljeni, talenta valjda ipak imam, no bit će puno posla.

    i slažem se da je vizualni dio jedan od najbitnijih i prvi upada u oči. nažalost programera nemam, prijatelji mi rade na izradi internet stranica, al više amaterski, no dobro im ide. i tu su za pomoć. bitno mi je znači svladat php/mysql (ili pronaći nekog ko dobro vlada time). a prije svega to stavit na papir razrađeno u najsitniji detalj.

    vjerujem da će nam najviše problema stvarati interaktivna mapa. neće biti detaljna no morat će bilježit različite promjene i prikazivat ih. te funkcionirat u skladu s tim promjenama.

    igra je i jednostavna za igrat, no detaljna za napravit (uostalom, nema tu tople vode, sve su takve ). mogao bi je ukratko opisati kao mješavinu hattricka (razrada detalja), ogame-a (sučelje), civilizationa i rizika. ne pomažu mi programi tipa FPS, RPG makera. nema veze s time.

    hvala vam puno na strpljenju, čitanju i stručnim odgovorima, iskreno, i nadao sam se tome, zbog toga sam i došao tu kad sam vidio da ekipa stvarno zna šta radi.

    cheers, sad sam malo više detalja dao o samoj igri, svaki novi savjet je uvijek dobrodošao.

    lijep pozdrav

  9. #9
    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Browser based igre ti nije teško stvoriti,trebaju ti dizajner,umjetnik i programer.Programer treba znati baratati SQLom i PHPom,što je lako i nauči se u svega nekoliko dana...

    Ne razumijem te kako stranica od 10gb dođe 1000kn?
    Ti moraš zakupit server i domenu,sve ostalo je besplatno...
    sad sam tek vidio tvoj post i post dobrodošlice.

    hvala hellboy i hvala plexihack. ovo za stranicu sam samo načuo, kolike su cijene zakupljivanja servera i domene? (za otprilike godinu dana, naravno, to je samo za početak, kasnije kako bude išlo).

    sorry što sva pitanja postavljam na jednom mjestu, ovdje. možda bi se trebao bacit i u googlanje.

    PHP,SQL, najbitniji programi... bacit ću se u potragu nekih tutorijala.

  10. #10
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    pozdrav novi člane. svaka čast što želiš raditi takvu igru i u podosta detalja i svaki ti čast što si razradio koncepte igre. od mene imaš punu podršku u nastavku. što se tiče web hostinga evo ti stranica koja ima ogroman popis web hostera. imaš cijene, dozvoljeni promet itd. svakako vrijedi pogledati web hosts.

    a što se tiče slika npr. brodova odnosno jedinica, zanima me kakve bi bile jedinice? svemirske ili ljudi, čudovišta ili nešto drugo??? pa bi ti ja mogao pomoći oko toga.

    ako tražiš neke ljude za projekt evo ja se javljam, pa da vidim šta mogu pomoć. pitaj ak te šta još zanima.

  11. #11
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    pozdrav novi člane. svaka čast što želiš raditi takvu igru i u podosta detalja i svaki ti čast što si razradio koncepte igre. od mene imaš punu podršku u nastavku. što se tiče web hostinga evo ti stranica koja ima ogroman popis web hostera. imaš cijene, dozvoljeni promet itd. svakako vrijedi pogledati web hosts.

    a što se tiče slika npr. brodova odnosno jedinica, zanima me kakve bi bile jedinice? svemirske ili ljudi, čudovišta ili nešto drugo??? pa bi ti ja mogao pomoći oko toga.

    ako tražiš neke ljude za projekt evo ja se javljam, pa da vidim šta mogu pomoć. pitaj ak te šta još zanima.
    Bok lega

    hvala na linku. malo sam lutao netom i naišao na neke jednostavne turn based igre tipa rizik. ova nebi bila turn based. no bilo bi vremenskih ograničenja (sasvim realnih). isto tako realne bi bile i jedinice. znam da mnogi vole igre SF tipa ali ova bi išla na čistu realnost. već postojeće jedinice (iz našeg dragog, RL svijeta), ali preimenovane jel ne smijem koristit licencirana imena. (nešto tipa što je Pro Evolution Soccer radio s imenima čiju licencu nisu imali) tako da svatko skuži u čemu je riječ. (nije Šuker, nego Šoker )

    hvala na podršci, mada ja jesam razradio igru u najsitniji detalj, ali samo u svojoj glavi. ništa još nema na papiru i to je problem. igrao sam svašta već 10tak godina i znam što bi moglo privući gamere. al opet sto ljudi sto čudi.

    drago mi je što se javio i sugrađanin, imaš li kakva iskustva u programiranju?

    p.s. neki free host je dobar za početak, ali kasnije sigurno uzimam domenu i server, jer planiram kakvu-takvu zaradu od googl ads-a i možda pokojeg sponzora. no trenutno mi je to apsolutno nebitno, bitno da realiziram ideju.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Gle ako se zelis upustat u bilo sta, a kazem ti iz iskustva moras imat 4 stvari :

    -puno volje
    -puno znanja
    -tim pun volje i znanja
    -pocetni kapital

    Prvog ti vjerujem ne fali, za drugo neznam pa necu tvrdit (niti neznam na kakve igre ciljas, jel ti cilj freeware, ili ides na zaradu ) , trece neznam ako imas ali je jedan od najvecih faktora pri izradi dobre igre i cetvrto bez cega nema niceg.
    Prvo sta bi morao je rijesit su prve tri stvari, nakon sta to sredis bi trebao zamislit skupa s timom sta zelite,kakve ambicije imate i kakva sredstva.
    Glupo bi bilo da imate velike ambicije a nemate sredstva za napravit istu, tako da cete neslavno propast, a bolje je pocet od malih stvari i tako se gradit.

    Nakon toga bi se morali dokazat kroz neke manje igre da bi vam prva vazna stvar bila nabavljanje sponzora jer sumljam da netko od vas ima pravi kapital kad se uplovi "u prave vode".
    Drugim rijecima, trebas nam pojasnit bolje sta zelis, kako zelis i kada zelis.

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    imam iskustva u programiranju, da. radim godinama u 3d gamestudio-u i njegovom jeziku c-script koji je jako sličan c++-u. radim i u c++ i c#(nešto malo). ako misliš stvarno da se primimo izrade ove igre bacio bi se ja i u vode php i toga, nije problem.

    a u vezi slika i jedinica me zanimalo zbog toga što bi ti ja i još par ljudi mogli u 3d-u izmodelirati jedinice. da ne moraš ti crtat nego da budu 3d, možda čak i da se rotiraju il tak nešt.

    reci ak te što još zanima...

    p.s.....rodjen sam u osijeku i zivio sam tamo godinama al sad živim u puli. osijek mi stoji pod lokacijom jer sam sad nedavno bio tamo...



    imaš msn??? da se preko njega dogovaramo, ide brže.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao shar-planinac
    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Browser based igre ti nije teško stvoriti,trebaju ti dizajner,umjetnik i programer.Programer treba znati baratati SQLom i PHPom,što je lako i nauči se u svega nekoliko dana...

    Ne razumijem te kako stranica od 10gb dođe 1000kn?
    Ti moraš zakupit server i domenu,sve ostalo je besplatno...
    sad sam tek vidio tvoj post i post dobrodošlice.

    hvala hellboy i hvala plexihack. ovo za stranicu sam samo načuo, kolike su cijene zakupljivanja servera i domene? (za otprilike godinu dana, naravno, to je samo za početak, kasnije kako bude išlo).

    sorry što sva pitanja postavljam na jednom mjestu, ovdje. možda bi se trebao bacit i u googlanje.

    PHP,SQL, najbitniji programi... bacit ću se u potragu nekih tutorijala.
    Cijena hostinga varira,ima od 30kn mjesečno (premali) do 1000kn mjesečno (ako želiš držati google xD ),a cijena domene od 0-5$

    @Cerebri - Pula? Gr33tings from Vodnjan
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: pozdrav svima

    = Citat = Izvorno postao shar-planinac
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    aha..medjutim graficki dizajner ili 3d dizajner ti je ovdje neizostavan...ipak ti treba vizualizacija(slike, fotke jedinica i slicno kako bi igra bila privlacna jer najveci dio ti je do vizualizacije jer to prvo je sto svatko primjeti a nacin igranja ti najcesce nitko ne komentira ako nema bugova kod gotovog proizvoda-mislim na programiranje.)

    recimo ja prvo cemu se divim je izvodjenje grafike, 3d objekata, animacija, partikle i slicno... a programerski dio je onaj koji mora sljakat!
    al ak imas programera koji moze stvorit dobro graficko sucelje i slicno...imas sve..
    hvala, vidim da si skužio u čemu je otprilike riječ.

    te male slikice jedinica bi bile vrlo jednostavne, budući da ne smijem koristiti slike s neta i već postojećih licenciranih proizvoda. kao što sam napisao post iznad, vrlo rado ću ih sam raditi. bit će pojednostavljeni, talenta valjda ipak imam, no bit će puno posla.

    i slažem se da je vizualni dio jedan od najbitnijih i prvi upada u oči. nažalost programera nemam, prijatelji mi rade na izradi internet stranica, al više amaterski, no dobro im ide. i tu su za pomoć. bitno mi je znači svladat php/mysql (ili pronaći nekog ko dobro vlada time). a prije svega to stavit na papir razrađeno u najsitniji detalj.

    vjerujem da će nam najviše problema stvarati interaktivna mapa. neće biti detaljna no morat će bilježit različite promjene i prikazivat ih. te funkcionirat u skladu s tim promjenama.

    igra je i jednostavna za igrat, no detaljna za napravit (uostalom, nema tu tople vode, sve su takve ). mogao bi je ukratko opisati kao mješavinu hattricka (razrada detalja), ogame-a (sučelje), civilizationa i rizika. ne pomažu mi programi tipa FPS, RPG makera. nema veze s time.

    hvala vam puno na strpljenju, čitanju i stručnim odgovorima, iskreno, i nadao sam se tome, zbog toga sam i došao tu kad sam vidio da ekipa stvarno zna šta radi.

    cheers, sad sam malo više detalja dao o samoj igri, svaki novi savjet je uvijek dobrodošao.

    lijep pozdrav
    ako solidno baratsh u photoshopu probaj nesht napravit...ja sma uvijek imao ideju o igri koja je nepovezana svime a da je smjestena negdje u "srednji" vijek sa mjesavinom danasnje tehnologije ali puno pojednostavljenije tako da ono ima auto gusjeničar koji ide na ugljen, orudje koje ima i izgled oruzja, mjesavina letjelica, tojest kombinacija zemljanih vozila i letjelica a sve pokrece drvo ili ugljen, oklopi koji su neka kombinacija neprobojnog prsluka i viteshkog oklopa preko kojeg se nalazi krzno lisice ili medvjeda..etc...likovi sa gass mapama obuceni u scale plate...etc etc...

    probat cu napravit nest u photoshopu pa cu ti postat - tipa neku letjelicu izmisljenu ili vozilo.
    ako ti se bude svidjelo i bude imalo veze sa onim sto ti radish necu stavit autorska prava pa je iskoristi.

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Progooglaj "steampunk".
    there is no god to punish us

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Progooglaj "steampunk".
    oprosti sto te gnjavim ali bi li mi mogao probat nac neke fotke ili slike nekih kuca radjenih od drveta ili neke kuce koje imaju malo muslimanskog utjecaja gradnje ili gotičkog utjecaja.
    ja sam dosta dugo trazio i nisam naisao na nista posebno sto bi me se dojmilo.
    recimo nesto u stilu baldurs gate Inn-ova i kuca.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Mozda bi bilo najbolje da otvoris "references" folder, napunis ga slikama arhitekture koja te zanima i krenes sa studijama.

    Evo par linkova za pocetak:

    Islam:
    Islamic Architecture - Google
    Islamic Architecture - Wiki
    Kuca 1
    Kuca 2
    Gradjevine

    Gotika:
    Inn 1
    Inn 2
    Inn 3
    Kuca 1
    "ulica"
    Vila

    Drvo:
    Alnwick Treehouse
    Fannie Brown House
    Plank House
    Zanemari sve moderne elemente

    Kljucne rijeci za pretragu:

    Islamic, Gothic, Medieval, architecture
    there is no god to punish us

  19. #19
    živili

    nisam neko vrijeme ovdje jel sam počeo sa pisanjem ideje na papir. dugo traje, ali bez toga se nemože dalje.

    cerberi, imam msn, i čim napravim taj početni dio, barem neki okvirni, pošaljem ti mail na pp.

    dosta je opsežno ali mora se od nečeg krenit.

    hvala svima na topicima i offtopicima.


  20. #20
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Mozda bi bilo najbolje da otvoris "references" folder, napunis ga slikama arhitekture koja te zanima i krenes sa studijama.

    Evo par linkova za pocetak:

    Islam:
    Islamic Architecture - Google
    Islamic Architecture - Wiki
    Kuca 1
    Kuca 2
    Gradjevine

    Gotika:
    Inn 1
    Inn 2
    Inn 3
    Kuca 1
    "ulica"
    Vila

    Drvo:
    Alnwick Treehouse
    Fannie Brown House
    Plank House
    Zanemari sve moderne elemente

    Kljucne rijeci za pretragu:

    Islamic, Gothic, Medieval, architecture
    stvarno ti hvala...ja sam na neke slicne naletio ali nisu bile ono sto trebam al ti si nasao stvarno nekoliko ono sto stvarno trebam i idealne su poceti.

    zahvaljujem covjece na trudu!

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Nema problema. Znam i sam koliko je Google nesavrsen kad je rijec o alternativnim pretragama.
    there is no god to punish us

  22. #22
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475

    Re: pozdrav svima

    [/quote]

    ako solidno baratsh u photoshopu probaj nesht napravit...ja sma uvijek imao ideju o igri koja je nepovezana svime a da je smjestena negdje u "srednji" vijek sa mjesavinom danasnje tehnologije ali puno pojednostavljenije tako da ono ima auto gusjeničar koji ide na ugljen, orudje koje ima i izgled oruzja, mjesavina letjelica, tojest kombinacija zemljanih vozila i letjelica a sve pokrece drvo ili ugljen, oklopi koji su neka kombinacija neprobojnog prsluka i viteshkog oklopa preko kojeg se nalazi krzno lisice ili medvjeda..etc...likovi sa gass mapama obuceni u scale plate...etc etc...

    probat cu napravit nest u photoshopu pa cu ti postat - tipa neku letjelicu izmisljenu ili vozilo.
    ako ti se bude svidjelo i bude imalo veze sa onim sto ti radish necu stavit autorska prava pa je iskoristi.[/quote]

    Ej ljudi jaš još ništ neznam u vezi s programiranjem igara, no baš bi htio naučit pa ću uskoro poćet s osnovama. Evo ovo sam ti citiro, jer ima takva jedna dost stara igra s tim konceptom, a zove ti se rising lands, neznam jel si čuo, no ev da si pogledaš, igra je dost komplicirana, tak da ne misliš da nest nije u redu, ja sam ju shvatio sam zato što mi je frend objasnio.

    Svaka čast što želiš napravit igru, što nas više u hrv to bolje.
    vukas

Slične teme

  1. pozdrav
    By miskomisak in forum Guild Wars
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 01-10-2009, 16:38
  2. Brzinski pozdrav staroj bandi...
    By Seyo in forum Wolfenstein
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-10-2007, 21:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •