pozdrav svima iz Osijeka.

pri tome ne mislim da pozdravljam samo ekipu iz Osijeka

ovako, apsolvent sam informatike, imam 23 godine i par pitanja za Vas.

mada studiram to što studiram, nisam nimalo upoznat sa izradom igara. no, imam izvrsnu ideju za jednu online strategiju. godinama sam igrao i dalje igram igre različitih žanrova. ovakvu igru još nisam vidio, a vjerujem da će biti jako zarazna i privuć velik broj igrača.

s prijateljima sam podjelio tu ideju, i vrlo su je pozitivno prihvatili. no, rad na samoj igri iziskuje više ljudi.
to nebi bio neki zahtjevan i dugotrajan proces, radi se u prilično jednostavnoj igri ali moram je prvo detaljno razradit i stavit na "papir".

koji su postupci dalje? jel radio itko na takvom nekom "projektu"?
planiram riješiti i autorska prava ali ne znam gdje to mogu obavit. nebih želio da nakon nekoliko mjeseci truda, razrade ideje i svakog detalja, saznam da takvo nešto već postoji. ali protiv toga ne mogu, jer nikad se ne zna.

ukoliko bi uspio riješiti prava, imao bi dvije opcije. u Hrvatskoj, osim CroTeam-a, nisam čuo niti za jednu tvrtku koja se ozbiljno bavi izradom i(li) distribucijom igara. ili bi skupio nekoliko prijatelja i poznanika koji bi na tome radili samnom, što je teža opcija, ili bi prodao ideju nekom tko se bavi s time. što mi nekako ipak zvuči pomalo smiješno.

ali vjerujem i nisam samo ja uvjeren da bi igra postigla veliki uspjeh. posebno što mi je primarna ideja napraviti jednostavnu, besplatnu online igru.

može li mi netko objasniti postupak, dati neki savjet? bilo što, pa može i riječ podrške.

hvala svima ukoliko ste me shvatili i imali strpljenja pročitati tekst do kraja.