Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 64

Tema: c++ tutorial osnove osnova

  1. #31
    obrisano
    matowin59

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Imam osjecaj da je ovo sve radjeno u Paintu ali dobro, svaki korak naprijed je dobar.

  3. #33
    [obrisano
    matowin59

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Ako nemožeš sam onda pravac OpenDesigns.org...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  5. #35
    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Ako nemožeš sam onda pravac OpenDesigns.org...
    ...otici cu...sigurno...jer dizjan i tuti ..jednostavno ne stignem...ali bar neka idu tutorijali
    ....javim kako stvari stoje..
    matowin59

  6. #36
    Bilo bi lijepo da ako već prepisuješ nečiji sadržaj da navedeš i izvor informacija. Primjerice, u Poglavlju 6 (malo o pokazivačima) doslovice si iskopirao sadržaj iz moje knjige (C++ Analiza i primjena). Osim tekstova, potpuno isti su i primjeri, slike i objašenjenja koja sam ja dao u knjizi, s tek sitnim modifikacijama u pristupu s tvoje strane....

    ??

    detaljniji komentar: http://forum.sztvz.hr/showthread.php?p=44973#post44973
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  7. #37
    obrisano
    matowin59

  8. #38
    = Citat = Izvorno postao matowin59
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Bilo bi lijepo da ako već prepisuješ nečiji sadržaj da navedeš i izvor informacija. Primjerice, u Poglavlju 6 (malo o pokazivačima) doslovice si iskopirao sadržaj iz moje knjige (C++ Analiza i primjena). Osim tekstova, potpuno isti su i primjeri, slike i objašenjenja koja sam ja dao u knjizi, s tek sitnim modifikacijama u pristupu s tvoje strane....

    ??

    detaljniji komentar: http://forum.sztvz.hr/showthread.php?p=44973#post44973
    ..stranica jos nije gotova i sve bi bilo na noj i objasnjeno ali vidim da je previse zahtijevati od
    svih da uce c++ pa bilo to na ovaj nacin ili prekom knjiga ...umjesto da se svi udruzimo ili bar neki projekt se napravi ,nema ga!
    Stoga zbog svih vasih napomena i primjedbi
    kojih nije bilo puno ,za par dana povlacim stranicu jer vidim da niti pokusaj bilo cega ne vrijedi ,uvijek su tu ljudi ili
    "ucitelji" ili autori koji sve brane ili slicno!Stoga se ispricavam svima i molim moderatora da moje postove i adrese makne jer ocito su vode uzburkane previse u zelji za učenjem c++-a,a meni nije bila namjera zarada ili nesto slicno(osobno).Jedino sto zahvaljujem svim autorima knjiga po kojima sam ucio i htio sam to objediniti na stranici ali ocito to nije moguće!Pa zar nema nitko tko bi napisao web stranicu osnova c++-a
    na hrvatskom i objedinio osnove!!Zar uvijek mora biti onih koji traze iglu u plastu sijena....zar se ne može ljudima olakšati učenje ovih osnova!!!Ako bude odgovora na post da stranicu drzim neka se jave oni koji to zele inace nije mi namjera stalno odgovarati ili se braniti...da mogao sam napisati svoje potpuno nove kodove ali onda bi se netko nasao i rekao da izmisljam toplu vodu...s druge strane kad zelis uzeti primjere iz vise knjiga da svima bude lakse i detaljnije osnovno objasnjenje,,,opet ne valja!!!Dok tako sami sebe kočimo ...nema napretka u pisanju jednog velikog tutorijala a da ne povrijedis neciji ego ili "autorstvo" jer svi zele zaraditi na onima koji zele uciti a kad nesto počneš raditi s voljom i entuzijazmom odmah ne valjas pa ne znaš ,pa nije to dobro ,pa vidi kakav ti je dizajn ,ma vidi taj primjer to je moj i slično!Dok tako bude nema šanse da zaživi neka stranica na hrvatskom!!!No,ispričavam se na ovolikom pisanju ali nemam više namjeru pisati a stranica je još samo par dana na netu ,jedino ako to bude želja onih koji uče zadržat ću je!Ako ne ,žao mi je svih onih koji su krenuli s učenjem i kojima sam želio pomoći ali očito to nije moguće!
    Kakve god da tvoje namjere bile nisi ih na vrijeme izrekao. Intelektualno vlasništvo je kao i svako drugo: neotuđivo. Osobno, nemam ništa protiv što si uzeo tu temu iz moje knjige, no te primjere i neka objašnjenja predstavljaš isključivo kao svoja, što je plagijatorstvo i nema opravdanja. Iz istog razloga, trebao si bar navesti izvore iz kojih si pisao i ne bi bilo nikakvih problema.

    No opet kažem, to je najmanji problem, koliko je riječ o tvojoj nedovoljnoj stručnosti na ovom području. Pojam klase si jako netočno opisao, a svoj nedostatak znanja pokušavaš prikriti "ne kompliciranjem". Sama poglavlja nisu dobro strukturirana, metodologija gotovo da ne postoji, a tu su i greške u samom kodu i objašnjavanju.

    Svaku inicijativu kojom bi se C++ mogao popularizirati vrlo rado sam uvijek podupirao, pa tako i u tvom slučaju. Naprotiv, i sam sam napisao preko nekoliko stotina raznih tekstova i tutorijala na ovu temu, no zaista mislim da ti još uvijek trebaš učiti prije nego ideš dalje. Nadasve, nije riječ o samom znanju kojeg trebaš posjedovati, već i o načinu na koji ga trebaš prenijeti drugima.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  9. #39

    administratoru

    Vidim da je ova tema uuzburkala dosta ljudi a moja zelja je bila pomoći.
    Zato molim administratora ili moderatora da ukloni ovaj moj post ako je ikako moguće je se pretjeruje u svim problemima ili rješenjima vezanim za c++.
    Ja se osobno ispričavam svima koje sam povrijedio pisanjem koda koji je "zabranjen" iako se na netu može naći svaki kod koji je napisan ,možda s malim preinakama,recimo video open source ,tamo su pokazivači na identičan način prikazani a još na videu!Držim da je jednostavnost u svemu dobar izbor ,a ja se nisam htio dokazivati u znanju ili poznavanju c++- jer ga jako dobro znam,ali ja ne zaključujem
    o nikome ali bas o nikome preko dopisivanja.Niti dajem ocjene ali niti ga akademski ponižavam!Nije mi namjera napisati neki veliki projekt ili
    do u detalje poznavanje klasa koje jako dobro razumijem,niti mi je namjera stalno se braniti.To što pišem jednostavno,vidim da ljudi hoće tako ali nije mi namjera navoditi njihove mailove!Nastavit ću pisati stranicu ali novi kodovi uglavnom "open source" da me ne bi optuživali
    ii slično,Naravno radit ću i s eminentnim autorom i njegovim primjerima i ako opet bude kritike ,vjerujtebiti ću iznenađen jer gospodin je onoliko u c++-u koliko postoji od samog osnutka a i prije.Njegova objašnjenj su još
    jednostavnija a uopće ne spominje neke primjedbe koje su meni iznesene radi klasa i slično.Stoga molim da se ovaj post zatvori jer ne želim da se meni ili bilo kome na ovom postu govore optužbe ili slične stvari!Ja ću nastaviti sa svojom stranicom,novi programi ,neki stari,ali jednostavnost prije svega,i kad neke stvari spomenem npr.jedne naredbe koja se upotrebljava ja je objasnim osnovno...a svatko tko vidi kako radi, lako će kasnije vidjeti gdje može, a gdje ne, u drugim debljim knjigama i slično.Stvarno mi je žao ako sam bilo koga svojim načinom pisanja uvrijedio !Ali tako ću nastaviti s drugim ili većinom drugim programima.Jer izgleda ima dosta "zabranjenih" kodova koje sam ja prisvojio a to mi nije bila namjra.Ja se unaprijed odričem svih autorskih i sličnih prava a sve radi c++-a!Na vlastitu odgovornost primjenjujte moje kodove ili open source koje napisem ali garantiram da rade u dev okruženju i neće biti veliki radi toga jer se radi o osnovama koje su samo za učenje a ne primjenu!!!!!!Profesionalnu!!!!
    matowin59

  10. #40
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    sry, nisam shvatio što si sada htio reči

    ako si htio reči da se locka ova tema, za sad nema potrebe osim ako to Tracer ne zatraži
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  11. #41
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    aj daj link za stranicu i šta je jedan dio teme nesto
    vukas

  12. #42
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    aj daj link za stranicu i šta je jedan dio teme nesto
    autor je iz nekog razloga (nažalost nisam razumio zadnji post) obrisao sve svoje postove
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #43
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    aj daj link za stranicu i šta je jedan dio teme nesto
    autor je iz nekog razloga (nažalost nisam razumio zadnji post) obrisao

    sve svoje postove
    evo link :
    http://metrobroadband.metronet.hr/helena-drpic
    hvala na zanimanju.
    matowin59

  14. #44
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    = Citat = Izvorno postao matowin59
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    aj daj link za stranicu i šta je jedan dio teme nesto
    autor je iz nekog razloga (nažalost nisam razumio zadnji post) obrisao

    sve svoje postove
    evo link :
    http://metrobroadband.metronet.hr/helena-drpic
    hvala na zanimanju.
    opa, ovo je malo bolje već od prošlog, svaka čast što radiš tako nešt za početnike, pošto sam i ja početnik i ja ću to počet koristit, kada bubem imo vremena, sad je škola, negdje preko ljetnih praznika, a možda i sad.
    Svaka čast što ulažeš truda za to i samo naprjed.
    vukas

  15. #45
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    = Citat = Izvorno postao matowin59
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    aj daj link za stranicu i šta je jedan dio teme nesto
    autor je iz nekog razloga (nažalost nisam razumio zadnji post) obrisao

    sve svoje postove
    evo link :
    http://metrobroadband.metronet.hr/helena-drpic
    hvala na zanimanju.
    opa, ovo je malo bolje već od prošlog, svaka čast što radiš tako nešt za početnike, pošto sam i ja početnik i ja ću to počet koristit, kada bubem imo vremena, sad je škola, negdje preko ljetnih praznika, a možda i sad.
    Svaka čast što ulažeš truda za to i samo naprjed.
    Hvala,velika!
    matowin59

  16. #46
    Baš sam pročitao uvodni tekst, pa pošto se iz aviona vidi da se odnosi na mene budem i ja napisao nešto...

    1) Ja se nisam ljutio na "diranje" kodova iz moje knjige. Samo sam tražio da navedeš izvor informacija. Također, ja nisam "ljutiti" ili osjetljivi autor, već samo onaj koji traži da ako se već koristi njegov rad, da se to i navede, a ne da ti moj rad i trud predstavljaš kao svoj.

    2) Meni je žao što si ti moje primjedbe shvatio kao omalovažanje, no znaš da sam od samog početka te podupirao dok zaista nisam vidio da to nije to i da ti zaista trebaš još dosta raditi na svom znanju. U svakom slučaju, ako je tebi važnije mišljenje laika i početnika koji i nezna ništa o C++u nego nekoga tko se s time bavi godinama onda si malo pobrkao vrijednosti.

    3) Unatoč tvojem uvodnom tekstu koji je pun bijesa i uskličnika uglavnom usmjerenih na mene, ja nemam ništa protiv tebe. Slobodno ti radi kako želiš. Nadasve, i dalje ti želim sreću i puno uspjeha.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  17. #47
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    No ev ljudi ja se želi naučit programiranju igara, a sad imam par pitanca:
    1. Dal se treba poćet ućit od programa-c++
    2. Ima li još kakvih drugih programa
    3.kOLIKO DUGO TREBA DA SE SVE TO USVOJI?
    vukas

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    1. Ne razumijem pitanje, C++ je programski jezik uz pomoc kojeg radis programe, bile to Win32 aplikacije ili pak nesto drugo.

    2.

    3. Ovisi koliko si voljan zapet za ucenje, koliko si ineligentan, koliko literature i opcenito resursa za ucenje imas, koliko zelis znati (jer mozes ti godinama i godinama ucit i jos ne biti zadovoljan s kolicinom znanja), i ako ti netko ima pomoci.

  19. #49
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    1. Ne razumijem pitanje, C++ je programski jezik uz pomoc kojeg radis programe, bile to Win32 aplikacije ili pak nesto drugo.

    2.

    3. Ovisi koliko si voljan zapet za ucenje, koliko si ineligentan, koliko literature i opcenito resursa za ucenje imas, koliko zelis znati (jer mozes ti godinama i godinama ucit i jos ne biti zadovoljan s kolicinom znanja), i ako ti netko ima pomoci.
    Hvala najljepša za odgovorima.
    1.znam no pitam ima li još koji slični program
    2.šta ti to znači
    3.a koliko otprrilike vremenski da osnove naučiš
    vukas

  20. #50
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    No ev ljudi ja se želi naučit programiranju igara, a sad imam par pitanca:
    1. Dal se treba poćet ućit od programa-c++
    2. Ima li još kakvih drugih programa
    3.kOLIKO DUGO TREBA DA SE SVE TO USVOJI?
    c++ nije program, to je programski jezik

    da bi pisao u njemu, treba ti (ne treba ali je poželjno) imati IDE, program u kojem pišeš programe.

    pod programe vjerojatno misliš na jezike. Da, ima i drugih. S obzirom da si početnik preporučam Visual Basic / C#

    Jako dugo, ali ovisi i o tome koliko dobro želiš znati programiranje. Za neke jednostavne programe nekoliko mjeseci učenja bi trebalo biti dovoljno. Ovisi i o jeziku koji namjeravač učiti, VB je npr. puno jednostavniji od C++
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  21. #51
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    No ev ljudi ja se želi naučit programiranju igara, a sad imam par pitanca:
    1. Dal se treba poćet ućit od programa-c++
    2. Ima li još kakvih drugih programa
    3.kOLIKO DUGO TREBA DA SE SVE TO USVOJI?
    c++ nije program, to je programski jezik

    da bi pisao u njemu, treba ti (ne treba ali je poželjno) imati IDE, program u kojem pišeš programe.

    pod programe vjerojatno misliš na jezike. Da, ima i drugih. S obzirom da si početnik preporučam Visual Basic / C#

    Jako dugo, ali ovisi i o tome koliko dobro želiš znati programiranje. Za neke jednostavne programe nekoliko mjeseci učenja bi trebalo biti dovoljno. Ovisi i o jeziku koji namjeravač učiti, VB je npr. puno jednostavniji od C++
    Hvala na odgovorima, ajd daj link za visual basic, ako ima za besplatno za skinut.
    vukas

  22. #52
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    http://www.microsoft.com/express/vb/Default.aspx

    Besplatna verzija Visual Basica 2008. Za knjigu ti preporučam od Pro-Mila, autor je Nenad Crnko, ja imam za .NET verziju ali vjerojatno ima novija, traži za verziju 8, ako nema, onda 2005. Što se tiče programiranja u Visual Basicu, ja isto u njemu programiram (verzija 2005, možda prijeđem na 200, pa ako budeš trebao pomoć, javi mi se.

  23. #53
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    ajd daj link za visual basic, ako ima za besplatno za skinut.
    link : Download

    (tu mozes skinuti osim VB-a i : VC++, VC#, VWD i SQL server)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  24. #54
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    E hvala, no el je knjiga besplatna, il košta(vjerovatno9 i otprilike koliko?
    vukas

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    Sno el je knjiga besplatna, il
    S

  26. #56
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    Sno el je knjiga besplatna, il
    S

    neznam na koju misliš, ali MS je izdao besplatnu e-knjigu u pdf formatu za VB 2008 Express, i možeš ju skinuti preko tzv "Registration Benefits" portala.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #57
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    = Citat = Izvorno postao Iron Storm
    http://www.microsoft.com/express/vb/Default.aspx

    Za knjigu ti preporučam od Pro-Mila, autor je Nenad Crnko,
    Na ovu
    vukas

  28. #58
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Za početak bih ti proručio Basic,a ne VB...bsaic je lak i jednostavan,nauče se osnove u 30 minuta ako si čimpanza
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  29. #59
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    = Citat = Izvorno postao Iron Storm
    http://www.microsoft.com/express/vb/Default.aspx

    Za knjigu ti preporučam od Pro-Mila, autor je Nenad Crnko,
    Na ovu
    Naravno, plaća se, ali ne bi trebala biti preskupa, ova moja je bila 145 kn... Inače, ako ne želiš plaćati, onda skini ovu knjigu koju ti Luka preporučuje. Još ću malo prošvrljati da nađem točno koja ti treba.

    EDIT: Imaš samo Visual Basic .NET, Pro-Mil, autor Nenad Crnko, no i ta je rasprodana. Skini si ovu koju ti Luka preporuča.

  30. #60
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475
    [quote=Iron Storm]
    = Citat = Izvorno postao Vukas15
    = Citat = Izvorno postao "Iron Storm":m0ody5aq
    http://www.microsoft.com/express/vb/Default.aspx

    Za knjigu ti preporučam od Pro-Mila, autor je Nenad Crnko,
    Na ovu
    Naravno, plaća se, ali ne bi trebala biti preskupa, ova moja je bila 145 kn... Inače, ako ne želiš plaćati, onda skini ovu knjigu koju ti Luka preporučuje. Još ću malo prošvrljati da nađem točno koja ti treba.

    EDIT: Imaš samo Visual Basic .NET, Pro-Mil, autor Nenad Crnko, no i ta je rasprodana. Skini si ovu koju ti Luka preporuča.[/quote:m0ody5aq]
    E fala ti puno, sam mi daj link kad pronađeš.
    vukas

Slične teme

  1. Wireless setup tutorial
    By Falus in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-09-2013, 19:13
  2. Odgovora: 23
    Posljednji post: 21-11-2009, 11:01
  3. "Kako loše igrati oGame" tutorial
    By marijanovic in forum Web gaming
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 14-06-2009, 01:20
  4. tutorial crtanja
    By ponco1234 in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 15-09-2008, 09:23
  5. Briškula tutorial!
    By in forum Online gaming & living
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 09-08-2007, 12:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •