Stranica 764 od 842 PrvaPrva ... 264664714754762763764765766774814 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 22.891 do 22.920 od 25252

Tema: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

  1. #22891
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  2. #22892
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Sonja i bik


    ajd jedan dobar domaći film, i to čak bez Renea

    7/10

  3. #22893
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Prisoners



    U redu je, iako ne kužim internet svršavanja na njega. Odlična atmosfera, dobra gluma i negdje do polovice filma zanimljiv plot. Kasnije sve postane previše predvidljivo, pokušaj "prevare" gledatelja s lažnim otimateljem je smiješno očigledan, a kraj je onako, bezveze. Nerealan i isceniran na žešćem plot holeu. Razbijanje konstrukcije morala je šokantno jedino ako si katolik (bez uvrede takvi).
    Al ok, načelno zadovoljan.

    7

    Bourne: Legacy



    Prvih sat vremena filma se ne događa apsolutno ništa, osim hrpe besmisleno nabacanih scena gdje s jedne strane gledaš glavnog protagonistu kako se bori s vukovima, a s druge slušaš dosadnu spiku o x beta programa o kojima ovisi američka nacionalna sigurnost. Kada se zapravo u drugoj polovici filma počne nešto događati, pokušavaš do zadnje trećine shvatiti motiv glavnog lika, gledajući usput prilično lošije režiranu jurnjavu od svega viđenog u originalnoj trilogiji. Kada se konačno nešto i desi, film završi. Pokušaj smislenog referenciranja na originalnu trilogiju ostaje u konačnici samo pokušaj te uzevši u obzir tko je napisao scenarij, prilično sam razočaran ovim money making ispljuvkom.

    4
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #22894
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    191

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?



    The Hobbit: Desolation of Smaug

    Meh. Ja ne shvaćam zašto je vama toliko dobar.
    Previše je sličan LOTR-u, čista kopija. Vidi se da su samo išli zgrniti pare.

    Prvo Legolas, i još gore Tauriel. A Tauriel i Kili il koveć su samo Aragorn i Arwen 2.0.
    Bard je Faramir 2.0
    Arkenstone je prsten 2.0
    Onaj ork od Azoga je Lurtz 2.0

    Kroz cijeli film sam samo osjećao reciklažu. Ono kad su pričali da su se Orkovi i Dol Guldur udružili, instant flashback na Isengard i Mordor. I koji kurac, Sauron?
    Thranduil je feget.
    Dobre muzike nema.

    Meh. Ne očekujem ništa sada ni od trećeg dijela.

  5. #22895
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Što je Lurtz?

  6. #22896
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    191

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Oni Uruk-Hai što je upucao Boromira. Ista stvar s ovim fegetom i Kiliem.

  7. #22897

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Prisoners

    U redu je, iako ne kužim internet svršavanja na njega. Odlična atmosfera, dobra gluma i negdje do polovice filma zanimljiv plot. Kasnije sve postane previše predvidljivo, pokušaj "prevare" gledatelja s lažnim otimateljem je smiješno očigledan, a kraj je onako, bezveze. Nerealan i isceniran na žešćem plot holeu. Razbijanje konstrukcije morala je šokantno jedino ako si katolik (bez uvrede takvi).
    Al ok, načelno zadovoljan.
    Na šta točno misliš pod "razbijanje konstrukcije morala"? Slobodno pod spojler staviš.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  8. #22898
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Da funkcionira samo pod određenim društvenim okolnostima, tj. kada se diraju osnovni ljudski nagoni (puko preživljanje, zaštita vlastitog potomstva), ruši se poput kule od karata. To je onaj dio kada otac odluči na silu izvuči informaciju od sumnjivca kojeg policija pusti na način da plinska komora na kraju filma izgleda kao odlazak na Havaje. I na kraju ga naravno njegova žena pravda jer je to kao morao učiniti (on je "dobar čovjek"), isto kao što žena njegovog prijatelja kaže svojem mužu kojem je to bilo neprivatljivo, da ga pusti da odradi ono "što mora". U prijevodu, moral funkcionira samo dok to ljudima odgovora. Kada se iznenadno promjene okolnosti, toliko o toj temi.

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #22899

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Istina...


    ljudski je nasilje u takvim situacijama i ja zasigurno ne mogu ni zamisliti kako bi bilo da ti se tako nešto djetetu dogodi, no nije mi jasna ta granica između "i on je nečije dijete" ili "možda nije kriv" i onoga "boli me briga, preuzimam stvar u svoje ruke". Zato mi je film i zanimljiv, daje materijala za polemiku. Ja osobno (i laički), nisam nimalo mogla shvatiti toliko brutalno iživljavanje, u kojem trenutku prestaješ biti otac i human, isljučiš svaku razumnu crtu i napraviš nešto još gore a da nisi ni siguran da će to išta rješiti. Mislim, bilo je očito da je mentalno zaostao i da nasiljem neće ništa priznati. Kompletni očaj?


    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  10. #22900
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Teško mi je tu napraviti procjenu budući da nemam svoje dijete i ne znam koliko su to jaki osjećaji u pitanju. Dosta mi se bilo nezgodno poistovjetiti s glavnim likom, no mislim da je količina nasilja bila rezultat i njegovog karaktera koji od početka filma je bio prezentiran kroz onaj lov, spiku o preživljavanju, njegovo djetinjstvo itd. Lik je očitao imao većih problema sa samokontrolom te se sve to skupa istaknulo kroz ono razmišljanje gdje cilj opravdava sredstvo. Vidiš da onaj drugi otac koji je također izgubio dijete nije bio spreman na tako nešto. Jednako mu je bilo stalo tako da mislim da je u pitanju stvar karaktera - možeš li jake emocije kontrolirati razumom. Ići djelovati protiv svojih životinjskih nagona je u biti svjesno djelovanje, odnosno ono što nas razlikuje od životinja. Što većina ljudi nema, posebice ljudi religioznog karaktera koji ovako vole drugima moralizirati. Na kraju većinom svi ispadaju teški licemjeri.

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  11. #22901

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Slažem se da je stvar karaktera, odgoja a i okolnosti koje su izgradile obojicu. No, da, licemjerje nam je svima zajedničko, u različitim dozama.


    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  12. #22902

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker

    Teško mi je tu napraviti procjenu budući da nemam svoje dijete i ne znam koliko su to jaki osjećaji u pitanju. Dosta mi se bilo nezgodno poistovjetiti s glavnim likom, no mislim da je količina nasilja bila rezultat i njegovog karaktera koji od početka filma je bio prezentiran kroz onaj lov, spiku o preživljavanju, njegovo djetinjstvo itd. Lik je očitao imao većih problema sa samokontrolom te se sve to skupa istaknulo kroz ono razmišljanje gdje cilj opravdava sredstvo. Vidiš da onaj drugi otac koji je također izgubio dijete nije bio spreman na tako nešto. Jednako mu je bilo stalo tako da mislim da je u pitanju stvar karaktera - možeš li jake emocije kontrolirati razumom. Ići djelovati protiv svojih životinjskih nagona je u biti svjesno djelovanje, odnosno ono što nas razlikuje od životinja. Što većina ljudi nema, posebice ljudi religioznog karaktera koji ovako vole drugima moralizirati. Na kraju većinom svi ispadaju teški licemjeri.

    Oba oca su jednako moralna/nemoralna. Nije bitno tko je tukao a tko držao svijeću. Jednako su moralne/nemoralne i supruge jer su sve znale i pasivno ili aktivno podržavale. Razlika je u nijansama. Poistovjetio sam se bez problema, u njegovoj situaciji čovjeku padne mrak na oči. Zato pravo i priznaje neuračunljivost kao olakotnu okolnost. Sve je to ljudski.



    Kod mene je ocjena više ako zbog ničega drugog onda barem zbog toga jer potiče na neko razmišljanje i preispitivanje. Rijetki su takvi filmovi.


  13. #22903
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Slažem se, s time da ono drugo dvoje ispadnu na kraju još veći licemjeri kada napuste ovoga i puste ga da odradi ono što je odradio. Al ono, drugog oca sam više spomenuo u kontekstu toga da se htio maknuti, no popustio je pod pritiskom žene.



    Al da, ti imaš klince pa ti je doživljaj filma bio vjerojatno mnogo bolji
    Potiče na razmišljanje bez sumnje, inače ne bi raspravljali o ovome.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #22904
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    Jedini je probavljiv film koji sam gledao je Prisoners, al je i tu kraj usran i predvidljiv već nakon pola sata filma. Inače je ostatak filma ok.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  15. #22905
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Znači nisam jedini kojem je scenarij srednja žalost.

    Da, zaboravio na ovo...

    In Bruges



    Dijalozi rulaju svojom besmislenošću, dijelovi s midgetom, atmosfera i glazba su vgg. Approvam poruku filma na kraju, a i dosta mi se svidjela karakterizacija protagoniste. Nezz, i nemam neke velike zamjerke.

    8
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  16. #22906
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Hugh Jackman, jer nemam blage kako se u filmu zove, je poremećeni sadist od početka i otmica kćeri mu je bila samo katalizator da ima društveno prihvatljivo opravdanje iživljavati se nad nekim.


  17. #22907

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N

    Hugh Jackman, jer nemam blage kako se u filmu zove, je poremećeni sadist od početka i otmica kćeri mu je bila samo katalizator da ima društveno prihvatljivo opravdanje iživljavati se nad nekim.


    tip je malo čudan istina , jedan od onih što se pripremaju za svjetsku kataklizmu ali njegovo sadističko ponašanje nije kako bi sebe zadovoljio nego kako bi spasio dijete. Radio je što je mogao i tome ga je podržavala i druga obitelj. Po tome su i oni sadisti ili još nešto gore.



  18. #22908
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    S kim si, takav si. Pa vidio si da ga se sin istinski boji. Neugodno mu je u prisustvu oca jer je frajer poremećen.

    Ženi je to ok jer ga poznaje već 20 godina, zna kakav je, a i sama je pasivno agresivna.

    Kćer je tu tek toliko. Jake je u filmu sposoban detektiv sa svim riješenim slučajevima i napravio je puno više nego otac. Zapravo sve razriješio s minimalno opravdanog nasilja. Ovaj frajer je ubijao boga u mutavom cijeli film i na kraju opet nije ništa napravio.


  19. #22909

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?


    Istina, ali nije zbog toga sadista. Radio je što je mogao a to je bilo više nego što su ostali mogli, znali i usudili se. Zato su ga i podržavali jer su sami kukavice. Hebiga, lako je nakon svega biti general, mutavi je po svemu izgledao kriv i jedina mogućnost da spasi dvije nevine curice kojima je curilo vrijeme. Zamišljao ih je u nekoj rupi bez hrane i vode. Mogao je vjerovati policiji i negdje se napijati do besvijesti od muke ili je mogao nešto poduzeti. Odlučio je nešto napraviti a sve ono skupljanje hrane i oružja, učenje sina lovu, strog odgoj...radio je tako jer je vjerovao da je to najbolji put. Radio je tako jer voli svoju obitelj.



  20. #22910
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Moram sad ići pogledati Prisoners čisto da mogu pročitati ove spojlere.

  21. #22911
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Nemoj. Naporan je i zaspao sam tri puta.

  22. #22912
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Pogledao. Poprilično razočaravajuće s obzirom na sve hvalospjeve koje sam pročitao.

    Svaka čast glumi, ali cijeli film mi je od početka neuvjerljiv. I usprkos tome što je predug, kraj je zbrzan i bez smisla. Imam osjećaj da je u rukama sposobnijih pisaca ovo moglo biti nešto stvarno dobro. Ovako, nekih 7/10.

  23. #22913
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Sh4m4n


    The Hobbit: Desolation of Smaug

    Meh. Ja ne shvaćam zašto je vama toliko dobar.
    Previše je sličan LOTR-u, čista kopija. Vidi se da su samo išli zgrniti pare.

    Prvo Legolas, i još gore Tauriel. A Tauriel i Kili il koveć su samo Aragorn i Arwen 2.0.
    Bard je Faramir 2.0
    Arkenstone je prsten 2.0
    Onaj ork od Azoga je Lurtz 2.0

    Kroz cijeli film sam samo osjećao reciklažu. Ono kad su pričali da su se Orkovi i Dol Guldur udružili, instant flashback na Isengard i Mordor. I koji kurac, Sauron?
    Thranduil je feget.
    Dobre muzike nema.

    Meh. Ne očekujem ništa sada ni od trećeg dijela.
    baš me zanima šta biš pričao o LoTRu da se on snimao poslje hobbita, tj. da je hobbit snimljen prije 10 godina a da sad izlazi LoTR. Vj bi ti to opet bila ista kopija i zgrtanja para. Možda je previše sličan lotru jer, pazi sad ovaj neočekivan twist, je hobbit možda knjiga koja je nastala prije LoTRa i koja je prequel LoTRu :OOOO Možda su zbog toga slični :S

  24. #22914
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Nije to, nego je Jackson forsao poveznice čak i kad nema osnovu u predlošku.

  25. #22915
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Pogledao sam ga jucer. Odlican mi je. Obozavam taj "svijet".


    Inace jel jos neko gledo koji se k dogadja sa kamerom kad su se vozili u bacvama?


  26. #22916
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    The Prestige


    najbolji Nolanov film

    9,5/10

  27. #22917
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Jučer sa ženom gledao Prisoners, bio sam malo pospan pa sam zaspao dva tri puta al žena je zato oduševljena. Logično.

    Mogao bi čak reć da se slažem sa Wekijem, lik je skroz lud pomalo, prepper i tako to.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #22918
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Film bi bio duplo bolji da su nesposobnog Đilenhola izbacili, a više se fokusirali na Wolverinea i njegovu obitelj.

  29. #22919
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Bio bi odličan da scenariji nije smeće, ovako je samo probavljiv.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  30. #22920
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nije to, nego je Jackson forsao poveznice čak i kad nema osnovu u predlošku.

    jedina poveznica koju je forsao je ljubavni "trokut" doduše već vidim zašto je to ubacio u priču (hint: glavna šora u trećem djelu) kako bi dodatno povećao dramatičnost tih likova i približio ih publici. Nije potrebno, al ajde. Ono šta bi izbacio iz filma i tako film stavio na orginalno dva planirana djela je forsanje gandalfovog storylinea. Jest da se poklapa sa LoTRom, ali mislim da to nije potrebno u filmu, posebice jer će vj trećina trečeg nastavka bit fokusiran na gandalfa, a ne na hobbite i veselu družinu

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •