Stranica 796 od 842 PrvaPrva ... 296696746786794795796797798806 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 23.851 do 23.880 od 25252

Tema: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

  1. #23851
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    American Psycho - napokon ga pogledao. I napokon kužim odakle ona Baleova slika sa sjekirom. Stvarno je luđak.
    Bushido Man - fora film o majstoru borilačkih vještina koji putuje po Japanu tražeći dostojne protivnike i njihove borbene scrollove. Kraj je legendarno opičen.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  2. #23852
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    morao bi i ja konačno taj American Psycho pogledati...

  3. #23853
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?



    Lanjska suradnja Brit Marling i Zala Batmanglija je nekome provokativna, a nekome naivna triler-drama o agentici koja inflitrira radikalnu aktivističku skupinu "The East". Na zadatku je da identificira članove i omogući da se skupina raspadne, jer ti aktivisti rade probleme korporativnim megalomanima koji (you guessed it) su prijetnja prirodi, jednakosti, životinjama, feministima itd.

    Režirano je sasvim dobro, nema praznog hoda. Smeta me povremena naivost cijele stvari, hipiji, veganski mokri snovi i to. Minus na scenu seksa u šumi koju vidiš već od prve minute filma, a plus na kraj koji je ipak.. kompromisan (da ne spoilam nešto).

    3/5



    Također Brit Marling i Zal Batmanglij, samo godinu dana ranije

    Ovo je već jako dobro. Jako jednostavan film u izvedbenom smislu, a jako kompliciran u sadržajnom... Riječ je o dvoje ljudi koji žele snimiti dokumentarac o nekakvom kultu ili sekti koja se potajno skuplja u nepoznatom podrumu, a koji vjeruju da ih predvodi Maggie (Brit Marling), koja tvrdi da je iz budućnosti, točnije 2054. godine.

    Nema tu nekih posebnih kefereka s kamerom, scenom, svjetlom... totalni low budget, a opet ima nešto užasno intrigantno. Tragovi i insinuacije cijelog misterija su razbacani po filmu tako da treba obratiti pozornost na detalje, a i onda kad pohvatate dobar dio opet ostaje dilema što se dovraga točno događa.
    Skroz mi je fora ovo.

    4/5, možda i 4.5, nezz

    Brit mi je skroz jaka u zadnje vrijeme; sasvim je solidna glumica, a kao scenaristica jako obećava (ova filma gore i Another Earth također).
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  4. #23854
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Following
    Following_film_poster.jpg

    pogledao jučer na HRT3..čist solidan Nolanov uradak, mislim da mu je to redateljski prvijenac - tak da se dobro snašao

    7/10

  5. #23855
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    American Psycho je 10/10

  6. #23856
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?



    Film kojeg ljudi trebaju gledati unutar par dana od Guardians of the Galaxy da vide koliko je važno imati ujednačen ton u filmu i potpuno izbaciti nekakva emotivna dangubljenja ako žele napraviti film o superjunaku/junacima koji krše pravila fizike.

    Jako jako jako neujednačen film; zabavna akcija - dosadna spika o obitelji - zabavna akcija - dosadna spika o vezi s curom - zabavna akcija - dosadna spika o obitelji - zabavna akcija - dosadna spika o vezi s curom .....

    Mislio sam da je Electro čudan u početku, na kraju me uopće nije smetao; čak bi volio da je dobio više minutaže. Goblin je pomalo nezanimljiv, a Rhino je više neki easter egg nažalost.
    Ima nekoliko scena koji su fakat odlične (tipa freeze-frame na stepenicama i posljednjih par kadrova borbe s Rhinom), ali se većina izgubi u moru praznog hoda i bespotrebnog trokeljanja o svemu-samo-ne-o-DAJTE-VIŠE-NEKU-BORBU.

    2.5/5
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  7. #23857
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?



    "Jope gledaš krv i nasilje. Uvik neka krv, bože, koja glupost."

    Unatoč komentaru ukućana, preporuka
    Ne znam, valjda sam slab na ove delightfully bizarre uratke.. The Loved Ones mi je na visokoj poziciji u srcu, a Excision mi je ostavio prilično dobar okus, mada ne toliko upečatljiv.

    Dakle priča o pomalo čudnoj maturantici koja se ne slaže najbolje s okolinom ni sa svojom obitelji. Jedina osoba s kojom suosjeća je njena teško bolesna sestra. U nekoj zbunjenosti i nadi da će se dokazati, počne raditi gluposti i trollati učenike iz škole, vlastitu majku, susjede itd, što ubrzo krene malčice nizbrdo.

    AnnaLynne McCord je odlična u ulozi nešto-nije-u-redu-s-njom Pauline, za čiju ulogu je osjetno poružnjena. Kad se ne nosi s teretom sredine u kojoj živi, Pauline u svojim snovima ima nekakve... jako... čudne epizode. Te sekvence snova su nešto predivno. Odvratno uglavnom, ali fotogorafija je predivna Inače je film lijepo sniman, mada tehnički ništa zahtjevno.

    Nešto kao Carrie na gljivama.

    Tamo negdje 3.5-4/5.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  8. #23858
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Dobar je to film.
    Vrlo zabavna uvrnutost.

  9. #23859
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?



    Lai-sheung radi dva posla kako bi skupila novca za kupnju novog stana u luci Hong-Konga. Cijene su brutalne, vlasnici stanova su umišljeni elitisti, a Lai jednostavno ne može odustati od toga (iako ima jeftinijih stanova) jer je kao klinka zapela za takvu fix ideju i obećala si da će jednoga dana živjeti u jednom od famoznih nebodera s onu stranu luke... Kad joj ponestane legalnih ideja, baci se na malo radikalnije solucije :3

    U početku pomalo konfuzan film zbog naracije koja se odvija na (barem) tri nivoa; kad je Lai bila klinka (80-te), kad živi s teško bolesnim ocem (tijekom 2004) i kad napokon krene u krvavu kupovinu stana (u jednoj noći 2007). Radnja se ne odvija kronološki nego skače iz jednog nivoa u drugi, tako da je cijelu sliku i priču praktički moguće posložiti tek pred kraj filma. Skroz mi se dopalo to jer motivacija i lik imaju neku dimenziju zanimljivosti tijekom cijelog filma.. nije da se "potroši" odmah u početku zbog suviše ekspozicije nego se polako gradi do kraja filma.

    Zbog istog načina naracije također je dodatno probadajuće kad ulete scene nasilja. Ima nešto korejsko u ovome filmu Onaj sindrom "običnog" trilera koji se unutar pola sekunde pretvori u nešto nastrano kad ženi iz vedra neba doleti šarafciger kroz glavu. Scene ubijanja znaju stvarno biti mučne, a film progresivno napreduje od nekakvog shock valuea prema over-the-top satiričnoj krvavoj zabavi (mada nikad zapravo ne funkcionira kao komedija niti je moguće glavnog lika shvatiti na neki zabavan način). Palac gore za jednu od najboljih scena probadanja nožem :3

    opet tamo negdje 3.5 ili 4 /5
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  10. #23860
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    a jesi zaredao s filmovima koji mi izgledaju dobro pa samo proširujem to-watch listu

  11. #23861
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Ok, zvuči zanimljivo.

    Ak te zanimaju filmovi sličnog tipa, možeš provjerit i American Mary.

  12. #23862
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    stavio i to na listu...iako ne gledam baš često filmove u zadnje vrijeme pa ne znam kad će to doći na red, češće odigram nešto na plejki, a ako i pogledam nešto onda je to češće serija nego film...

    sad nemoj više ništa novo igrati da ti lijepo stoji 100 Games

  13. #23863
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Gangster Squad
    Gangster-Squad-DVD-Release-Date.jpg

    Film čija priča je već viđena i to ispričana na bolji i zanimljiviji način. Likovima nedostaje dubine te samim time ni dobra glumačka postava koju su okupili ne dolazi baš do izražaja. Redatelj uopće nema osjećaja za tempo i neke scene su smiješno posložene, recimo kad u završnom obračunu počne slow-motion smrknulo mi se. Glazba je osrednja, ali veći problem je loše korištenje te glazbe - opet redatelj nema osjećaja za pravi trenutak u kojem bi glazba doprinijela atmosferi i pojačala dojam zbivanja na ekranu. Glumci su uglavnom odradili ok svoj posao, no kao što sam već napisao likovi su dvodimenzionalni i sam scenarij im nije dao prostora za bolji dojam. Na kraju mi je žao što se nije našao bolji redatelj koji bi iskoristio dobru glumačku postavu i napravio dobar film, ovako ispada osrednje ostvarenje.

    6/10

  14. #23864
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    American Hustle
    American_Hustle_2013_poster.jpg

    Film je samo dobar. Očekivao sam više od ovih glumaca i redatelja. Priča je ok i solidno su izvedene te prevare i obmane i prevare u prevari, no ništa posebno. U biti da nema odlične glumačke postave dojam bi bio dosta slabiji, svi su svoje uloge dobro odradili, posebno Amy i Jennifer. Soundtrack ima dobrih pjesama.

    7,5/10

  15. #23865
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao crnisokol Pregledaj post
    Soundtrack ima dobrih pjesama.

    mhm :3
    https://www.youtube.com/watch?v=mAJ4-Ey7jBM
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  16. #23866

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Before Sunrise, Sunset, Midnight TRILOGY (1995 - 2013)


    Dugo sam skupljao hrabrost pogledati ovaj serijal. Nevjerojatno životan, pametan ...ma teško je naći prave riječi a da ne zvuči patetično. Ipak pretpostavljam da morate ući u određene godine kako bi vam se svidio. Mogu samo pretpostaviti koliko je fanova koji su odrastali i starili uz ovaj serijal. Opet razumijem ako će nekome biti ultra dosadan. Inače nisam fan romantičnih drama ( moj stari bi rekao ljubavni film ), radije pogledam romantične komedije ali ovaj serijal je puno više od toga.
    7/10, 8/10, 9/10 ukupno 8/10

    Gledati samo na vlastitu odgovornost


  17. #23867
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Pripremaš se za Boyhood?

    Ja inače nisam gledao niš od te trilogije; kao kroničnog beta mužjaka me deprimira išta romantično xD
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  18. #23868
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Taj Boyhood je prenapuhano smece, zgodna stvar u filmu je real time odrastanje dice koji su na kraju sve to katastrofalno odglumili. Inace film koji traje skoro 3 sata, dakle 3 sata loše glume i nezanimljive radnje. Donekle dobar soundtrack spašava dojam. Možda ce se nekom svidit, za mene 5/10

  19. #23869

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Aerial Pregledaj post
    Pripremaš se za Boyhood?

    Ja inače nisam gledao niš od te trilogije; kao kroničnog beta mužjaka me deprimira išta romantično xD
    Ni neznam za taj film, moram provjeriti.

    Inače ovaj serijal ti je šteta propustiti, trebao bi biti obavezna lektira za svakog filmofila. Daleko je of bilo kakvog šablonskog filma, bez patetike i klišeja, ne puca na sigurno...zbilja je odličan.


  20. #23870
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    = Citat = Izvorno postao Aerial Pregledaj post
    ovo mi je super scena


  21. #23871
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Guardians of the galaxy

    Nikom nije zasmetao humor?

  22. #23872
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    whatchu mean "zasmetao humor"? O_o
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  23. #23873
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Meni je baš bija super. Nekako baren malo prirodniji i simpatičniji nego to inače biva u ovakvin filmovima.

  24. #23874
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    I ja ga večeras pogledao, meni je odličan. Groot i Rocket su super fora.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  25. #23875
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Red Desert
    10885538_det.jpg

    sveskupa osrednje, na momente dosadan, na momente zanimljiv...kraj je dosta dobar, gluma je pomalo čudna...dijelovi s psihodeličnom mjuzom su najbolji dijelovi filma

    6/10

  26. #23876
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Humor je na razini 99% danasnjih humoristicnih serija.

  27. #23877
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    Vive L' Amour
    Vive_L'Amour_cover.jpg

    uff, ovaj put me razočarao HRT3...film je jednostavno dosadan, bez nekakve radnje, predugačak je...mislim da bi bolje funkcionirao kao dokumentarac...ajd glazba je ok i glumci su odradili dobar posao

    4/10

  28. #23878
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    O čovječe, pa ja po naslovu i posteru vidim da nije za gledanje.

  29. #23879
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    a jbg..inače HRT3 većinom ima dobre filmove, a i imao je dobre ocjene po netu pa sam mu dao šansu...moraš tu i tamo naletit i na neko sranje

  30. #23880
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Koje ste filmove u zadnje vrijeme pogledali?

    The King's Speech
    230px-Kings_speech_ver2.jpg

    Film koji je prilično jednostavan i predvidljiv po pitanju priče/radnje, no izvedba je odlična. Pogotovo bih istaknuo glumce koji su baš svi odradili odličan posao, a posebice Rush i naravno Colin Firth koji nosi cijeli film. Zanimljivo da se radi o prilično ozbiljnom filmu - povjesna/biografska drama no u par navrata me film uspio bolje nasmijati nego većina današnjih komedija. Redatelj je isto dobro odradio svoje, film ima dobar pacing, kad krene prema dosadnom odlično to razbije već spomenutim komičnim scenama. Glazba je isto dobro uklopljena u film.

    8,5/10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •