Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

  1. #1
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    1.)Editiram warcraft mapu, tocnije Vampirism Fire. Kako ograniciti izgradnju neke građevine tako da je mozes napraviti samo jedanput ili vise puta?(kao npr. Blood Box)
    Blood Box copiram ali copiju svejedno mogu napraviti vise puta.
    Jos mi treba jedna stvar u vezi cooldowna.U toj građevini ce se nalaziti jedan summon. Ako unistim gradevinu i ponovno je napravim njoj mora ostati cooldown od summona)(npr. toolkit koji se nalazi kod slayera(blood elf) ima cooldown 3 min i ako si ubijes slayera i ozivis ga za 1 min svejedno ce mu ostati cooldown)

    2.)Kako napisati tko je editirao mapu da se vidi na slici kada se loada mapa.

    Link za mapu http://www.epicwar.com/maps/58376/

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    1.)Editiram warcraft mapu, tocnije Vampirism Fire. Kako ograniciti izgradnju neke građevine tako da je mozes napraviti samo jedanput ili vise puta?(kao npr. Blood Box)
    Blood Box copiram ali copiju svejedno mogu napraviti vise puta.
    Jos mi treba jedna stvar u vezi cooldowna.U toj građevini ce se nalaziti jedan summon. Ako unistim gradevinu i ponovno je napravim njoj mora ostati cooldown od summona)(npr. toolkit koji se nalazi kod slayera(blood elf) ima cooldown 3 min i ako si ubijes slayera i ozivis ga za 1 min svejedno ce mu ostati cooldown)

    2.)Kako napisati tko je editirao mapu da se vidi na slici kada se loada mapa.

    Link za mapu http://www.epicwar.com/maps/58376/

    nebi vjerovao ali sve ti pise u help fajlu ako se nevaram i sjecam.

  3. #3
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    Moderator plz lock this shit. Probo sam nac pomoc ovdje medu programerima, pa da malo brze sredim tu mapu. Steta, izgleda da se nitko ne bavi editiranjem War3 mapa.
    Nesto malo informacija sam naso u help fajlu, a vecinu toga sam sam nasao, isprobavao, korigirao itd. Evo vec je pri kraju , valjda cu je uspjet zavrsit do kraja godine. I onda mi samo preostaje testiranje u multiplayeru.

    ed by luka- ostavit ću otvoreno za svaki slučaj

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  4. #4
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Moderator plz lock this shit. Probo sam nac pomoc ovdje medu programerima, pa da malo brze sredim tu mapu. Steta, izgleda da se nitko ne bavi editiranjem War3 mapa.
    Nesto malo informacija sam naso u help fajlu, a vecinu toga sam sam nasao, isprobavao, korigirao itd. Evo vec je pri kraju , valjda cu je uspjet zavrsit do kraja godine. I onda mi samo preostaje testiranje u multiplayeru.

    ed by luka- ostavit ću otvoreno za svaki slučaj

    evo ti par tipova:

    nikad ne radi war3 mapu sa skupinom ljudi.

    2 frenda i ja smo radili jednu i nikad zavrsili.
    jedan frend je osmislio scenarij, tojest osmislili smo ga zajedno on je napisao dijaloge.
    ja sam odredio likve, prilagodio sucelje, postavio kodove za novce i slicno, mapa je bila ogromna i prostirala se na 3 mape, a radili smo kampanju na parodiju monti pajtonotraga za sveti gralom i igralo se sa 8 likova istodobno u partiju naravno, napravio sma boseve i sve je bilo prehebeno, na kraju sam napravio animacije kao filmice jer bilo je kao prepiranja, zanovjetanja oko likova i slicnog a najzesci lik nam je bio Bors, pogotovo kad arthur i lancelot pricaju dal da ubiju do kraja nekog bosa onda uleti bors sa svojim sranjima, naravno bio je tu i filozofskih likova i sve sam to pospajao, radio sam na tome 2 i pol mjeseca svaki dan po 5-6 sati. napokon kad je sve bilo gotovo trebali smo usnimiti dijaloge da idu uz subtitlove i stavit background mjuzu. prijateljev bend nam je slozio par kvalitetnih rock stvari i sad taj treci frend je trebao usnimiti svoj glas, tojest dijaloge a ja sam trebao ih onda u editoru ne warovom naravno podjelit modulacije da dobijemo razlicite glasove, taj covjek nikad nije usnimio ni jedan glas ni govor iako mu je za to trebalo 2 dana max vremena jer mu je bilo lijeno, nikog drugog nismo nasli a meni se nije dalo jer sam se ubio od posla i tako je sve propalo jos negdje stoji na cd-u ako uopce taj cd i radi vishe i od tada nista vise neradim u timu.

    druga stvar, kodovi su ti lagani ako razumijes akciju i reakciju te opciju events, znaci(ako se ova akcija pokrene reakcija ce ze izvrsiti zbog tog i tog?) mislim da se condition zove taj psrednicki dio, al nisma siguran jel me sjecanje sluzi jos.

    sve najbolje u editiranju,

    najvie ce ti pomoci ako druge modove ocitas i vidis sto koji radi za pojedine stvari.

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    Hvala, Evo trenutno editiram triggere. Jos malo pa sam gotov. Jel znas mozda kako kod triggera postavit da određeni unit ne napada drugog (npr. player 1 da ne napada player 2).

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: War3 WorldEdit (pomoc pri izradi mape)

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Hvala, Evo trenutno editiram triggere. Jos malo pa sam gotov. Jel znas mozda kako kod triggera postavit da određeni unit ne napada drugog (npr. player 1 da ne napada player 2).

    postavis samo u unit options da su svi team1 a neprijateljske stavis pod team 2, a neutralne su neutralne.
    mislim da imas tamo kvacice i slicne gluposti, nemoj se svime baviti kodovima ako imas vec definirane radnje u samom programu koje su podjeljene opcijama "turn off/on"

    recimo ako radis kampanju, i ako imas 5 heroja znaci 5 playera, samo ih pod unit edit il tak enst se to zvalo obiljezis da su friendly tojest da spadaju pod isti team, a team 2 stavis hostile i tam stavis boseve i slicno, najbolje ti je za to uzet neutralne jedinice i stavit ih na hostile nego da obiljezavas po 3-4 playera za hostile, inace to drugo se radi kad se radi tower defense mape.

    hope i helped.

    p.s. starcraft editor ti je isti, tojest war3 edit je po uzoru na starcraft editor napravljen.

Slične teme

  1. War3 World Editor - Vampirism Fire[RIJEŠENO]
    By Mirogamemasta in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 20-11-2008, 09:14
  2. AdSense u izradi web-a
    By cerberi in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-02-2008, 20:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •