Evo danas sam malo razmišljo o XNA i tome kako je razvio svoju reputaciju u vrlo malo vremena. XNA je, može se reći nešto kao revolucija, u programiranju igara.

Evo ovdje možete pitati pitanja, stavljati svoje projekte, potražiti savjete, itd. Možda napravim koji manji, početnički tutorial malo poslije.


Ovo su neke od informacija o tome što je XNA:::

1.SXNA nije akronim. To znači da slova XNA nisu kratica od nekog punog naziva
2.Ssa XNA-om možete kreirati igre za windows i xbox360. Što se tiče aplikacjia, njih možete razvijati jedino za windows jer je XNA orijentiran prema xbox360 samo za razvoj igara.
3. XNA je skup mnogih biblioteka(libraries) koje se koriste kao managed(nisam se mogao sjetit kako da prevedem tu riječ) kod koji omogućuje developerima lakšu, bržu ali i veoma kvalitetnu izradu igara koja bi bila znatno duža ako bi se radila u dx-u od temelja a ne u XNA.
4.Sda bi te mogli pokrenuti XNA Game Studio morate imati instaliran barem C# 2005 Express(free) ili Visual Studio 2005 cijelu verziju(nije free) te NET Framework 2.0. Uz to vaša grafička kartica mora posjedovati shader model 1_1 ili preporučeni 2_0 model.
5. bez brige...ima mnogo tutoriala i primjera za XNA te mali milion ljudi koji su prihvatili XNA kao sredstvo za izradu bilo kakvih igara. Medju njima sam i ja, a nadam se da ću i vas povući na tu stranu.


Pišite, postajte i dajte šansu XNA-u i nećete požaliti..garantiram.


Ee da, može sticky?