Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 81

Tema: Rasprava:zasto oblivion nevalja

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Rasprava:zasto oblivion nevalja

    Ajmo ljudi se sada malo uozbiljiti, malo se razbuditi i pogledat istini u oci...
    Zamislimo da ste posljednjih par godina zivjeli u pecini i da nikada niste culi za Oblivion i nikada da niste imali prilike pusiti taj silan hype oko njega... Jedino sto ste napravili u toj pecini odigrali ste HL2 Doom 3 i Far Cry prije 2 godine... Kako ste to uspjeli u pecini odigrat, ne pitajte jer nije niti bitno.
    Vratite se domeka iz pecine i nadjete na stolu konfu na kojoj ste presli HL2, Doom 3 i Far Cry... i do nje vidite kako stoji DVD na kome pise Oblivion. Nikad cuo pomislite, al ajde da vidim... I instalirate vi tu igru na svoju konficu od gige rama, 6600 gt, semproncica 2500+ i razmisljate kako ste igrali far cry na 1280*1024 high detalji aa x2 af x 4 i kako je igra bila prekrasna... HL 2 je radio i bolje! ...instalacija se blizi kraju.
    Gotovo, pokrenete igru bez ikakvih ocekivanja, vec hladna srca i mirne glave...
    Tu dolazimo do grafike.... Pa vas moram pitat dragi moji forumasi, na koju vi to grafiku svrsavate??? 100% sam siguran da na ovome forumu 90% vas ima konfe slicnima onoj koju sam naveo ako ne i slabije, i na toj konfi Oblivion izgleda... hm... ok, ali daleko losije od igara koje su stare pa i vise od 2 godine!!!! Ja vjerujem da Oblivion rula na nekoj 7800 Gt 512 mb, ali mi nije jasno na koju vi to grafiku svrsavate????? Ono sto vi vidite na svojima mutnima crt monitorima (isto ko i ja) je tek osrednj grsfiks slabija od jednoga metuzalema poput Far Crya, pa mi nije jasno cemu toliko vasi uzdasi odusevljenja????

    Fizika????
    Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...

    Konzolitis????? I TO KAKAV!!!! Damage za mac oznacen jednom brojcicom... od kada znam za sebe i za rpg nisam vidio takvo pojednostavljenje!!! Konverzacija sa likovima? malo morgen... Cemu uopce moguce postavljanje pitanja sa nase strane? ...vjerojatno da se stekne dojam... neznam ni sam sega...

    AI? jes... pogotovo kada kradete.... bas igram Divine Divinity, igru stariju i od Secena, onda znate koliko je sati, i zamislite, kada ukradete predmet a nitko vas nevidi, znate sto se desi??? NISTA!!!! upravo onako kako i treba... znamo kako je to izvedeno u Oblivionu...

    Vec sam i ranije negdje komentiro large font poradi mutnih televizora nasih kolega konzolasa....

    Nema vise medium armora??? ko je ikada u nekome rpg vidio krasnoga barbara a k tomu i orca a da na sebi nema neki fancy medium armor??? Nikada to nitko nije vidio jer da postoji takav Orc vlastiti narod bi ga satro... Ukidanje razlike izmedju shoet blade i long blade??? pod isto staviti blunt weapons i i axe??? Cujte, kuzim ja da pucaju oni na konzolase, ali mi nije jasno zasto oni konzolase smatraju takvima debilima pa da nemogu se snac sa medium armorom, sa minor skillovima, sa odvojenim skillom za axe i blunt weapons... da sam konzolas, osjetio bih se uvrijedjenim...
    Na ovome sam forumu primjetio jedan post nekog clana koji kaze, da mu fali jedan quest do kraja igre???? WTF??? prije koliko je ono izisla???

    Sto se tice borbe... ah... to je pocela troika u Bloodlinesu sa velikim pojednostavljenjem borbe da nebi konzolasi bili u cudu kada opale protivnika a njemu HP ne pada, a to je sada uvedeno i u Oblivion... (opet se pitam, zasto vas konzolase developeri smatraju... hmmm... nedovoljno inteligentnima pa sve moraju pojednostavit do bola?)...

    Ahhhh.... iskreno... nije Oblivion losa igra, dapace...Ali.... Kada sam bio puno mladji, igrao sam Dagerfall... i stvarno sam osjetio ogroman respekt naspram te igre... IGRETINE!!!! Em je bila ogromna, em je bila zbugirana, mapa nije dreka vredila, niste imali blagoga pojma kuda krenut.... Genijalna igra!!! Jednostavno osjecali ste respekt i strahopostovanje...ah... a oblivion? je... vjerujem da je lijep na 7800 gt... i vjerujem da moze bitri i zabavan, ali na zalost elder scrols serijal se prevorio u jedan light frp lijepoga izgleda za mlade konzolase... novi nastavak vjerojatno ce biti jos vise pojednostavljen... Ali nije me toga strah... Strah me sto ce napraviti od Fallouta... smrc
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  2. #2
    Guest
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Tu dolazimo do grafike.... Pa vas moram pitat dragi moji forumasi, na koju vi to grafiku svrsavate??? 100% sam siguran da na ovome forumu 90% vas ima konfe slicnima onoj koju sam naveo ako ne i slabije, i na toj konfi Oblivion izgleda... hm... ok, ali daleko losije od igara koje su stare pa i vise od 2 godine!!!! Ja vjerujem da Oblivion rula na nekoj 7800 Gt 512 mb, ali mi nije jasno na koju vi to grafiku svrsavate????? Ono sto vi vidite na svojima mutnima crt monitorima (isto ko i ja) je tek osrednj grsfiks slabija od jednoga metuzalema poput Far Crya, pa mi nije jasno cemu toliko vasi uzdasi odusevljenja????
    nije grafika toliko lijepa koliko je kompleksna...7800gtx,high detalji.
    polje lavande(ili nečeg što izgleda isto ko lavanda)stoji ispred,iza,lijevo i desno od tebe...i njiše se...a travu je jako kompleksno renderirati,jel je ima PUNO,jako PUNO.
    što se tiče usporedbe fc i tes,po meni je jedno vda slabija u oblivionu od far cry-a...but,jey,that's just me

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Fizika????
    Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...
    ok,zero arguments here

    hl2,misija di si na plaži,imaš dizalicu i moraš auto prenjet...vrti malo dizalicu i primjetićeš da se ponaša ko bič...što je poprilično nerealno za jednu sajlu fi=5 cm

    = Citat = Izvorno postao kulamsta
    Konzolitis????? I TO KAKAV!!!! Damage za mac oznacen jednom brojcicom... od kada znam za sebe i za rpg nisam vidio takvo pojednostavljenje!!! Konverzacija sa likovima? malo morgen... Cemu uopce moguce postavljanje pitanja sa nase strane? ...vjerojatno da se stekne dojam... neznam ni sam sega...
    slažem se...igra je jebeno pojednostavljena(osim izgleda lika)
    a konverzacija je onolika kolika terba biti da bi se dobile nužne informacije...u morrowindu je to bilo puuuno bogatije :/

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Nema vise medium armora??? ko je ikada u nekome rpg vidio krasnoga barbara a k tomu i orca a da na sebi nema neki fancy medium armor??? Nikada to nitko nije vidio jer da postoji takav Orc vlastiti narod bi ga satro... Ukidanje razlike izmedju shoet blade i long blade??? pod isto staviti blunt weapons i i axe??? Cujte, kuzim ja da pucaju oni na konzolase, ali mi nije jasno zasto oni konzolase smatraju takvima debilima pa da nemogu se snac sa medium armorom, sa minor skillovima, sa odvojenim skillom za axe i blunt weapons... da sam konzolas, osjetio bih se uvrijedjenim...
    Na ovome sam forumu primjetio jedan post nekog clana koji kaze, da mu fali jedan quest do kraja igre???? WTF??? prije koliko je ono izisla???
    as said before,igra je prepojednostavljena...ovo za armor mi nesmeta,ni to što su long i short blade stavili u jedno...ionako koristim luk&che...strijelu ,a kad je neprijatelj blizu,long blade,shtit i touch spellovi

    nema šanse,osim ako dečko nije igrao 24 sata dnevno,jer imaš 16 vrata obliviona koja moraš zatvorit+gro sporednih misija

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Sto se tice borbe... ah... to je pocela troika u Bloodlinesu sa velikim pojednostavljenjem borbe da nebi konzolasi bili u cudu kada opale protivnika a njemu HP ne pada, a to je sada uvedeno i u Oblivion... (opet se pitam, zasto vas konzolase developeri smatraju... hmmm... nedovoljno inteligentnima pa sve moraju pojednostavit do bola?)...
    istina,debilana i to teža...di je napetost iz morrowinda,helt ti je prikraju,a ni neznaš kolko helta ima protivinik,i zadnjim udarcem ga zgromiš

    = Citat = Izvorno postao kulamsta
    Ahhhh.... iskreno... nije Oblivion losa igra, dapace...Ali.... Kada sam bio puno mladji, igrao sam Dagerfall... i stvarno sam osjetio ogroman respekt naspram te igre... IGRETINE!!!! Em je bila ogromna, em je bila zbugirana, mapa nije dreka vredila, niste imali blagoga pojma kuda krenut.... Genijalna igra!!! Jednostavno osjecali ste respekt i strahopostovanje...ah... a oblivion? je... vjerujem da je lijep na 7800 gt... i vjerujem da moze bitri i zabavan, ali na zalost elder scrols serijal se prevorio u jedan light frp lijepoga izgleda za mlade konzolase... novi nastavak vjerojatno ce biti jos vise pojednostavljen... Ali nije me toga strah... Strah me sto ce napraviti od Fallouta... smrc
    nisam igrao dagerfall,ali sumnjam da je starija od sečena,nedavno mu se promjenila treća brojka starosti...i ne nastala,nego promjenila
    da,tes je postao light rpg sa jebenom pričom,grafikom i atmosferom.






    da remiziramo...nećemo dobit savršenu igru,jer bi si devoloperi mogli postaviti previsoke standarde,a kupci nastavka bi se mogli razočarati...

    oblivion je zaražen lakšim oblikiom konzolitisa,samo mu treba jedan "Cure desease" i sljedeći nastavak je gg

  3. #3
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    gol ispred kompa
    Postova
    561
    Oblivionu treba jedan ogromni patch koji će:

    -stabilizirati igru
    -napraviti crime system kako spada
    -napraviti level scaling kako spada


    skillove debili neće mjenjati iako mi i to smeta...kako možeš biti dobar s bodežom i odjednom se početi služiti sa dai katanom i biti ful efikasan a prvi put je uzmeš u ruku?
    When you kill 5 enemies in a row in UT its MONSTERKILL,in Quake 3 its EXCELLENT in Counter Strike its KICKED BY CONSOLE.

  4. #4
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postova
    198
    Sve što ste rekli je istina, no nemožeš uspoređivati grafiku sa HL2, HL2 je zatvorena igra dok oblivion ima 16 miljakvadratnih. preglednost terena je stvarno zapanjujuća, kada si nekolio kilometara udaljen od glavnoga grada, na brdu i promatraš ga, drvo i trava se njišu pokraj tebe, šumi vjetar, ma samo ti sniper fali

    Fizika je lošija neko su govorili ali je opet ima, to je važno, a ne da je sve "sljepljeno" jedno za drugo(ja happy).

    Igra je pojednostavljena, više nije HardCore, ali jebiga, sada se možeš više posvetiti istraživanju itd...

    Borba mi je bolje rješena nego u morovindu, ako fađam lika onda ga i pogodim i točka a ne da sam u njemu i da ga fulam, veliki plus!

    Naravno da igra nije ispunila očekavanja (barem sva nije), no ja sam i govorio da se ne očekuje to sve kaj su oni rekli, jer bumo se razočarali, iako je nisam.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Vjerovali ili ne glavni quest možete prici za 3 dana!! Game over!! GG

  6. #6
    Guest
    pa i nije gg




    meni smeta (ne)učinkovitost luka&strijele :/


    ako te neprijatelj neskuži,ok,ali ako te skuži,skoro 0 heltha mu ode

  7. #7
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postova
    198
    Ovisi kakav ti je skil, ja sam thief i archer, te ubijem lika najviše za 5 puta, ako su jači. Ako me ne skuži gotove sve ubijam iz prve.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao McPingvin
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Fizika????
    Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...
    ok,zero arguments here
    evoga, sam pocetak Obliviona dok si u zatvoru, kraj tebe stoji ko neka zdjela i flasa cini mi se... opali ju sakom, i sto se desi??? jedva da se pomakne...

    U HL fizika nije savrsena, interakcija sa okolisem je vise sminka nego realna korist, ali ipak postoji odredjena, u odnosu na druge igre velika interakcija sa predmetima koji sr ponasaju koliko-toliko realno...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  9. #9
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594
    ma budite samo ponosni šta uopće možete pokrenuti oblivion, ja sa radeonkom 9250 jedva da pokrenem...ma da i ne pričam

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Igra je dobra sta serete, grafika je odlicna, igrivost savrsena, mozda malo prejednostavna ali inaceje dobra
    Well, as long as it's interesting.

  11. #11
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    grafa je odlicna ako imate neku pilu od kompa.... ja na svojoj 9550 igram na 640x480... ali svi detalji do kraja.... i jos sam overclocko grafu... i imam 512 rama.. nemam para za jace.. ali sta se moze moram se nekako snalazit.....

    fizika nije losa ali naspram hl2 je velika razlika....(hl2 pobjeđuje)

    grafa je prezahtjevna..... far cry sam igro na puno vecoj rezi i detaljima....

    igrivost je super samo sto su uveli onaj kompas... ne sviđa mi se.... prije smo morali trazit neki quest a sad samo pratis kompas i sve rjeseno.....

    i nisu trebali izbacit one minor skillove... prvi post govori sve

    ali igra je kakva je i zato se nekima sviđa a nekima ne....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    1.Igra je izašla puno poslije HL2 i Far Cry i normalno je da je zahtijevnija
    2.Ovo RPG a ne FPS, normalno je da fizika lošija
    3.Istina konolitis je malo sjebo ali i dalje je odlična igra
    4.Oblivion kratak
    5.MODOVISljudi, modovi, pa to je ono što će dati život Oblivionu kao što su svojevremeno dali život Morrowindu

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Nisam ni ocekivao fiziku ni grafiku kakvu ima HL2, jebiga meni je ode vazna igrivost i nisam igra ranije TES-ove (igra sam malo Morrowind) pa nebi mogao usporedjivat sa starim TES-ovima ali inace igra mi je odlicna malo me je razocarala po svim najavama, i svemu ostalome, ali se igra sigurno isplati igrat i prec i isplati se na nju potrosit nekih stotinjak sati zivota
    Well, as long as it's interesting.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    morrowind mi je puuuuuuno bolji od obliviona ali oblivion je isto vrlo dobar no konzolitis je sasrao puno toga pogotovo izbornike

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Nekoliko činjenica:

    1. Tko još uspoređuje RPG s FPS-om? HL2 je poznat po fizici. Far Cry je poznat po grafici, a Oblivion je poznat što pokušava sve to staviti u sebe. Inače se ne bi radio 3.5 godina, već 20 dok igra ne bude perfektna u svakome segmentu!

    2. Što te iznenađuje to što mač ima samo jedan broj? Bethesda je već rekla da u borbi više nema bacanja kockica. Formula je: skill+strength+luck+item+još nešto. To što više nema bacanja kockica nije konzolitis jer i konmzole imaju bacanje kockica.

    3. O krađi: Izvrsno je napravljeno. Lopovi napokon imaju svoj status i ne može svaka budala više biti lopov.

    4. Spajanje skillova je napravljeno radi balanse. 7 skillova svaka klasa i sedam ih semože birati a 14 ne. Spajanje mi ne smeta.

    5. Jedino mjesto gdje sam ja vidio Medium Armor skill je Morrowind a tamo i nije bio nešto.

    6. Ajde ti napravi tako velik, detaljan svijet, svim NPC-evima daj voice-acting i dijaloge i sve to testiraj! U ovoj generaciji igara nije lako randomizirati radi grafike i potrebne kompleksnosti i zato se ne nadaj novome Daggerfallu godinu ili dvije!

    7. O onome tko je prešao igru: ili igra 24 sata dnevno (mora da je kinez), ili je nabavio Beta verziju ili, jednostavno, laže.

    8. Morrowind je imao Health Bar ako imaš patch ili ekspanziju.

    9. Fizika je napravljena zato: - da OB buide prvi RPG s fizikom
    - da se aktiviraju zamke u dungeonovima
    - radi fore

    10. Ako ne voliš kompas, ne koristi ga! Na Planet Elder Scrolls postoji mod koji ga isključuje ako ti baš smeta. Inače ga nije teško ignorirati a ako ga netko želi koristiti, neka ga koristi. Sloboda odabira.

    11. Stvoritelju topica: Meni se čini da ti vidiš konzolitis i tamo gdje ga i nema.

    12. naravno da su neki razočarani. koja igra nije barem nekoga razočarala?

    13. Oblivion je bolji od Morrowinda, samo neki toliko vole Morrowind da ih nije ni briga za to.

  16. #16
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postova
    198

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Glavni quest možeš prici za cca 20 sati igranja. Po osnovnoj matematici to ti je 6-7 sati igranja dnevno. Da pojednostavim još više , 3 dana igranja! Ne lažen , a i kinez nisan!

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao Akul
    Nekoliko činjenica:

    1. Tko još uspoređuje RPG s FPS-om? HL2 je poznat po fizici. Far Cry je poznat po grafici, a Oblivion je poznat što pokušava sve to staviti u sebe. Inače se ne bi radio 3.5 godina, već 20 dok igra ne bude perfektna u svakome segmentu!
    Nitko ne usporedjuje RPG sa FPS vec grafiku u tim igrama, a grafika je jaaaak adut na koji Oblivion igra...

    2. Što te iznenađuje to što mač ima samo jedan broj? Bethesda je već rekla da u borbi više nema bacanja kockica. Formula je: skill+strength+luck+item+još nešto. To što više nema bacanja kockica nije konzolitis jer i konmzole imaju bacanje kockica.
    Svi znamo od kuda i od kada potjece rpg... I mislim da bacanje kockica je fundament svakoga rpg-a... oduzimanje bacanja kockica rpg-u, po meni je kao nogometu oduzimanje lopte, dakle, njegovoga fundamenta... Kazem ti sto sam cito u vezi bloodlinesa...

    3. O krađi: Izvrsno je napravljeno. Lopovi napokon imaju svoj status i ne može svaka budala više biti lopov.
    To moze biti tvoje subjektivno misljenje i tu ne ulazim... moje je jednostavno drugacije

    4. Spajanje skillova je napravljeno radi balanse. 7 skillova svaka klasa i sedam ih semože birati a 14 ne. Spajanje mi ne smeta.

    Djeljenje skilova na major i minor daje puno vece mogucnosti u kreiranju lika i prilagodbu zahtjevima igraca... Jedino ako nekima to nije bilo previse kompleksno...

    5. Jedino mjesto gdje sam ja vidio Medium Armor skill je Morrowind a tamo i nije bio nešto.
    S
    Medium armor postoji u svim D&D igrama, bilo na na kompu bilo na ploci... a tih igra je punooooo

    6. Ajde ti napravi tako velik, detaljan svijet, svim NPC-evima daj voice-acting i dijaloge i sve to testiraj! U ovoj generaciji igara nije lako randomizirati radi grafike i potrebne kompleksnosti i zato se ne nadaj novome Daggerfallu godinu ili dvije!
    S

    Za sve to oni su placeni...

    7. O onome tko je prešao igru: ili igra 24 sata dnevno (mora da je kinez), ili je nabavio Beta verziju ili, jednostavno, laže.
    S

    Evo decko sa ovoga foruma to kaze... i kaze da nije kinez? Laze li mozda?
    ali i Morrowind su neki prelazili i u kracem vremenu



    11. Stvoritelju topica: Meni se čini da ti vidiš konzolitis i tamo gdje ga i nema.
    S

    hehehehehe... Konzolitis je ocit, po mome subjektivnome misljenju i preocit, nekima to smeta, npr. kao meni, neki su prema tome ravnodusni, a neki u tome vide prednost. Meni najvise smeta cjelokupno pojednostavljanje igre, ali to nije slucaj samo sa Oblivionom vec sa svim igrama koji sa PC-a polako emigriraju na konzole... Uzmi samo Baldurs Gate na PC-u i njegov port na konzolu.... dvije razlicite igre...

    12. naravno da su neki razočarani. koja igra nije barem nekoga razočarala?
    S

    Nisam ja nesto razocaran previse jer je bilo ocito po najavama kuda Oblivion ide... Iako bi osobno vise volio da je sve to islo u nekome drugom smjeru...
    Ja osobno imam veca ocekivanja od Neverwinter Nights 2 i Dragon Age...

    13. Oblivion je bolji od Morrowinda, samo neki toliko vole Morrowind da ih nije ni briga za to.
    Oblivion je u nekim segmentima u odnosu na Morrovind korak naprijed, a u nekim segmentima korak nazad
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  19. #19
    Guest



    ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima


    tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

    njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



    sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668
    = Citat = Izvorno postao McPingvin



    ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima


    tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

    njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



    sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo

    Pa dobro covjece, ali Oblivion je RPG iz prvog/treceg lica. Da je Oblivion RPG s pogledom iz pticje perspektive tipa Diablo, Dungeon Siege, Neverwinter Nights i uostalom 90% klasicnih RPG-ova, tada bi doista bilo idiotski uspoređivati graficki izgled s recimo igrama poput Far Cry ili H-L 2.

    Uostalom, zakljucili smo kako The Elder Scrolls, RPG fransiza (pogotovo zbog naslova Morrowind i Oblivion) nije bas tako konvencionalna, nije li?

    Stoga ne vidim zasto u tom slucaju nije normalno uspoređivati grafički izgled, Ragdoll i sve one ostale estetske elemente s nekim eye-candy FPS-ovima.

  21. #21
    Guest
    pssst,mislio sam da neće skužiti

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Evo decko sa ovoga foruma to kaze... i kaze da nije kinez? Laze li mozda?
    ali i Morrowind su neki prelazili i u kracem vremenu Smile
    Nemoj da ti decko zabije nešto u vrat dok spavaš... Ja nisam decko!! Ja sam gamer!!!! GAMER , get it?!?!?!

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Nitko ne usporedjuje RPG sa FPS vec grafiku u tim igrama, a grafika je jaaaak adut na koji Oblivion igra...
    Jedini jak adut u grafici Obliviona na koji on igra je grafika šuma. ANIMACIJE I DOSTA DRUGIH STVARI I DALJE NEVALJA.

    Svi znamo od kuda i od kada potjece rpg... I mislim da bacanje kockica je fundament svakoga rpg-a... oduzimanje bacanja kockica rpg-u, po meni je kao nogometu oduzimanje lopte, dakle, njegovoga fundamenta... Kazem ti sto sam cito u vezi bloodlinesa...
    Tri stvari koje čine RPG su (po važnosti):
    1. skillovi - ako samo to igra ima, onda se kaže da igra ima neke RPG elemente
    2. questovi - ako neka igra ima samo 1. i 2. element, onda je igra polu-RPG
    3. dungeoni (ili slično) - ako ima sve tri, onda je igra RPG

    Većina RPG-a koriste kocku radi slave D&D-a (zasluženo), ali TES svakim svojim nastavkom postaje sve manje "Običan RPG" i sve više "TES RPG".

    Djeljenje skilova na major i minor daje puno vece mogucnosti u kreiranju lika i prilagodbu zahtjevima igraca... Jedino ako nekima to nije bilo previse kompleksno...
    Sada moraš birati 7 skillova osim 10 i to otežava igru jer moraš birati manje skillova te tako treba unaprijed razmišljati što hoćeš.

    Medium armor postoji u svim D&D igrama, bilo na na kompu bilo na ploci... a tih igra je punooooo
    Ajde mi nabroji.

    Za sve to oni su placeni...
    Baš zato i ne riskiraju. Napraviti randomizirani svijet mogao bi biti uspijeh, ali i propast. To nije više lako napraviti radi grafike (što možda i nije važno) i radi kompleksnosti. Današnji standardi više nisu: "Odi do točke X i ubij Y" već mora biti razvijena priča, više završetaka i svega toga što bi trebalo dosta duuugo raditi a postoji velika šansa da sve to propadne.


    hehehehehe... Konzolitis je ocit, po mome subjektivnome misljenju i preocit, nekima to smeta, npr. kao meni, neki su prema tome ravnodusni, a neki u tome vide prednost. Meni najvise smeta cjelokupno pojednostavljanje igre, ali to nije slucaj samo sa Oblivionom vec sa svim igrama koji sa PC-a polako emigriraju na konzole... Uzmi samo Baldurs Gate na PC-u i njegov port na konzolu.... dvije razlicite igre...
    Pojedniostavljenje nema nikakve veze s konzolitisom. Pojednostavljenje radi konzola je možda počelo kao šala, ali je prerastalo u vrstu rasizma. Jednina stvar na koju konzole mogu utjecati su inventar (što se može izdržati) i kontrole namijenjene gamepadu (a nitko se nije žalio da je to problem u Oblivionu). I konzolaži i PC-aši su gameri, a RPG je popularan na obadvije platforme bio to akcijski RPG ili TB RPG.

    Oblivion je u nekim segmentima u odnosu na Morrovind korak naprijed, a u nekim segmentima korak nazad
    Jedini segment u kojeme je Oblivion korak natrag su skillovi, a segmenta u kojima je korak naprijed ima puno više (bolja balansa, mogućnost da se igra sa ratnikom, magom, lopovom i assasinom bez mješanja klasa, kvalitetniji questovi, veći i ljepši svijet, bolja borba i stealth........... puf)


    P. S. Zašto uopće komentiraš igru kad si i Morrowind nazvao looserom u jednom topicu? Bilo je očito da Oblivion cilja više na Morrowind neko na prošle nastavke i da TES serijal sve više odudara od drugih RPG-ova (radi čega i jest poznat i hvaljen kad smo već kod toga) ne gubeći ni jedan važan RPG element (koji su to, vidi gore). Ustvari, čak ih i poboljšava.

  24. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Pleternica
    Postova
    1
    vi ste hrpa ljubomornih i isfrustriranih igrača koji bi htjeli najbolje alienware konfiguracije na svojim stolovima, a sad je izašao Oblivion i vas većina imate stare kanturine i nemožete nabrijati detalje grafike i ostalog, pa ste odmah našli pljuvat po igri koju jedva da i pokrenete. što se tiče vaših 9600 ili nedaj Bože 9550 i sl. igranje takve igre je za usporedit sa drkanjem, a na grafikama kao što su x800 (moja) 2 GB rama kingm.hc. rama je ugodno sexanje, a za 7800 i ostale pile se može usporedit sa dobrom jebačinom. i zato prekinite srat zaposlite se i kupite si komp za barem 15000 kuna. i onda započnite igru kao što je Oblivion. a ne ih uspoređivat sa usranim far cry-em i hl2 koji su mi dobro radili i na 9250 sasvim solidno. prestanite srat isfrustrirana nacijo. još smo uvijek na jebenom balkanu! a što se tiče igrivosti pojedinih igara.....ne bih komentirao.
    igara igara i malo kruva

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
    Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
    Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
    Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
    Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    = Citat = Izvorno postao Broken Mirror
    OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
    Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
    Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
    Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
    Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.
    Svaka čast majstore!!!


    On topic: Kad smo već kod konzolitisa, pogledajmo malo zašto je Bethesda napravila invenoty specijalno za konzole?
    Odimo malo u prošlost kad je Morrowind izašao za konzole. Istina, igra je bila super i hvaljena, ali radi kontrola mnogi su je prestali igrati. Ako Oblivion opet bude imao kontrole specijalno za PC, onda će Bethesda izgubiti dosta XBox360 publike koji će također biti razočarani jer ne mogu igrati igru (ipak su i oni gameri).
    PC verzija nema takvih problema i nije nikoga makla ća od igranja. Uz malo navikavanja, to više i nije problem jer ipak mi imamo našeg miša. A modovi će vjerojatno sve to popraviti, bili to službeni ili neslužbeni. A konzolaška publika ne može imati neslužbene modove jer ih je nemoguće prenositi.
    Bethesda je što se tiče inventara napravila mudar potez i tako zadovoljila obadvije strane igrača.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao McPingvin



    ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima


    tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

    njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



    sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo
    eto... da ti sada nekaj odgovorim na ovo sigurno bi se uvrijedio pa bolje da sutim
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao Broken Mirror
    OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
    Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
    Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
    Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
    Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.
    Sorry decki ali ako pisem na kineskome, molim vas upozorite me jer nebi zelio biti toliko nejasan koliko izgleda da jesam.... ok? Nitko ne uzporedjuje Far Cry i Oblivion kao igre... VEC GRAFIKU U TIM IGRAMA!!!! dakle... grafika je u pitanju.... ok? sve jasno? idemo dalje... a grafika je ono sto Oblivion cini Next Gen igrom...

    Ovo sa kockicama uopce se ne slazem...
    A naposljetku i Oblivion ima svoje "kockice", naravno pojednostavljene...

    **********

    netko je pitao da mu nabrojim igre gdje postoji medium armor... ok

    Morrowind, Dagerfall, Baldurs Gate, Baldurs Gate 2, Icewind Dale, Icewind Dale 2, Neverwinter Nights, KOTOR, KOTOR 2, Dungeon Master, Dungeon Master 2, Pool of Radiance, Temple of Elemental Evil itd...

    Dalje, ja cijelo vrijeme pricam o cinjenicama, a glavna je da je Oblivion pojednostavljen i da mrvicu vise naginje konzolama, koji su isto gameri kao i mi , nego prijasnji naslovi... I to su cinjenice... Mislim da bi se tu svi trebali sloziti oko toga...

    Dalje sam naveo svoje osobno misljenje da mi se to ne svidja, sto ne znaci da se drugima to ne svidja, a i vidljivo je po ovoj temi da uistinu ima takvih... I zato nevidim di je problem?????

    I u prvome postu rekao sam izricito da je Oblivion odlicna igra, samo ja sam osobno ocekivao da ce biti malo drugacija....

    A sto se tice Teme gdje sam stavio Morrowind medju gubitnike... Sve mi dodje da niti to ne komentiram, ali eto, zbog moga kineskoga dolazi do zabuna... Dakle, trazila se lista od 5 najboljih RPG-a... Morrowind je ispao gubitnik samo iz razloga sto nije bio medju prvih 5 vec je bio eto, na sedmome ili osmome mjestu, sto je vrloooooo dobar rezultat, dapace odlican! Medju prvih 5 nije bio zato jer mi se ne svidja nacin Level Up-a kod lika.... Vjerojatno ste primjetili da volim D&D pravila, pa tako mi je i drago kada skupljam expirience poput hrcka... A i to je vec polako demode? jelda? Al meni ne smeta sto nije Fancy...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  29. #29
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    110
    Vidio sam samo screenshotove ali mislim da znam na šta OP cilja.
    Evo mojih "prvih doživljaja":

    Priroda - odlično. Međutim,već viđeno u 3Dmark2002 (ili koji već).
    Nebo - valjda ovi u bethesdi nisu izlazili iz ureda jedno 3.5 godine
    Dizajn likova i monstera - otpustite dizajnera.
    Interface - Space Quest 3 "type-in" sustav ga dere za dva koplja.

    Kad vidim kako monsteri (a i glavni lik) drže oružja odma mi se žuri na

    Uglavnom, dobra grafika kod mene ima samo jedan kriterij: da li se u svojem virtualnom okruženju osjećam ugodno ili ne. Ukoliko ne, nešto sa engineom ne valja.

    A to da mi svjetlost sunca probija kroz lišće u šumi dok mi žabe krekeću ispod nogu... za to radije uzmem 2 dana pa odem na Plitvice. Sve dok takva grafika nije ujednačena sa fizikom, kretanjem likova i svim drugim stvarima, do tada sama po sebi nema smisla.

    Primjer *stvarno* izbalansirane današnje grafike je WoW i nekoliko drugih igara. Može moj pet biti sastavljen od 4 poligona, ali ako se kreće kao mačak - onda je mačak.

    Evo creenshota koji mi je zapeo za oko:
    - goblini izgledaju kao da nisu ništa jeli 10 godina.
    - da imaju tako dugačke nokte ne da ne bi mogli držat oružje normalno nego bi se u procesu još ranili (da ne komentiramo kako goblin drži dagger)
    - položaj ruke lika koji drži sjekiru - LOL?
    - mali prst na ruci lika je iste dužine kao ostali prsti? LOL?
    - Drška sjekire je duplo deblja nego što bi trebala biti
    itd.


    http://pcmedia.ign.com/pc/image/arti...4061536519.jpg
    Potjeh, BE priest 56, GM of <Specijalci> PCPlay gilda, Karazhan EU.

  30. #30
    Senior Member Lock'n'Load Danny's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    188
    Vi ste izgleda svi tako pametni. Evo vam Construction Set pa radite. Da vidim kako cete napravit.

    Igra je jednostavno ogromna, I po mojem misljenju je u svakom aspektu naprednija od Morrowinda.

    Vidim da usporedujete grafiku izmedu RPG i FPS igra. Naravno, grafika je grafika.. ali. FPS ima DALEKO manje sadrzaja nego igra tipe Oblivion. U FPS igrama tocno znas kamo ce netko tko bude igrao ici. Ima se mozda napraviti mapa za 1/10 Obliviona (sto je upitno). Dakle.. da Oblivion ima samo 1/10 mape mogu se kladit da bi se mogli usredotocit na usavrsavanje svega, ali sa igrom ovolike velicine to nije moguce.

    Takoder prije nego se pocne pljuvat po koje kakvim bugovima i iritantnim stvarcicama trebalo bi pricekat koji patch. Neznam ako ste kad zaigrali Morrowind kad je izasao..

    A to da grafika cini Oblivion next gen igrom je totalno sranje. Grafike je za mene grafika.. ako gameplay stima igrao bi ovo i sa grafikom od Morrowinda.

    @Kirby ... grafika u WoW izbalansirana? Prestah citati na tom dijelu..

    [edit]SKirby.. jesi ti puko? Nemoj da sad idem trazit screenove od WoW-a. Ti stvarno mislis da ces primjetit da su nokti nekom sranju predebeli ili kako drzi noz. Jebota igram nekih 5 sati danas i koljem ih i nisam nijednom primjetio to. Razlog? Uzivam u igri umjesto da trazim glupe male greske. I bas bi te vidio gledat na nokte dok te ovaj kolje.
    I am a leaf on the wind. Watch how I soar.

Slične teme

  1. pogodi sto nevalja
    By osvetnik_sch3l3 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 05-02-2010, 00:59
  2. zasto 6kb!?!
    By _ZlayA_ in forum PC Play Web Portal
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-03-2008, 21:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •