Vidi rezultate ankete: Koji program koristite kod animiranja i modeliranja?

Glasači
17. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • 3dsMax

    8 47,06%
  • Maya

    4 23,53%
  • SoftimageXSI

    0 0%
  • Blender

    4 23,53%
  • ZBrush

    0 0%
  • Lightwave

    0 0%
  • Rhinoceros

    0 0%
  • Wings3d

    0 0%
  • Cinema4d

    1 5,88%
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Modeliranje i animacija(općenito)

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Modeliranje i animacija(općenito)

    Evo ljudi vidim da se dosta piše o animaciji, a još više i o modeliranju pa evo tu postajte sve što vas zanima, ak vam treba pomoć oko nečega i tako to...da ne skrećete sa tema u ostalim temama.

    Što god vam treba pomoć ili ako tebate neki savjet o mod.Si anim.Ssamo pišite i postajte ovdje...

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    Blender ... ustvari ne koristim ga, nikako da ga naučim
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    imam i ja blendera ali mi je nekako kompliciran...puno mi je jednostavnije bilo naučiti mayu neg blendera. Ali super stvar je što ima super importere i exportere..zbog toga ga i koristim najviše...e da, i dobro je što je freeware

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Ja portam između 3ds maxa, maye, cineme 4D i Zbrusha po potrebi... Odlični alati.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  5. #5
    blender znam koristit već solidno,samo
    nikak da ga spojim sa svojim igrama
    zbog one svjetlosti to kao spriteove,
    tu bi mogao biti program cb model pro,
    premda je jako lagan,ali meni se sviđa
    j*beš sig
    warcraft III(još nepobjeđen)
    CoD 2(živa pušiona)
    HoMM III(profić)

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Flame of Eternal Darkness
    Postova
    609
    evo ja imam jedno pitanje u vezi 3ds maxa, radim neki tut za game character i radim samo jednu stranu a kad probam stavit symetry modifier kao i tut-u ali mi onda tijelo izgleda deformirano nebude uopće spojene dvije strane nego budu nešto kao izmješane
    Intel i5 2500k
    NVidia GeForce GTX770
    HDD WD Black 1TB
    HDD Seagate 320GB
    RAM, 4GB KINGMAX

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao LukA33
    evo ja imam jedno pitanje u vezi 3ds maxa, radim neki tut za game character i radim samo jednu stranu a kad probam stavit symetry modifier kao i tut-u ali mi onda tijelo izgleda deformirano nebude uopće spojene dvije strane nego budu nešto kao izmješane

    Mora se nalaziti na presjeku koordinata, čitaj X = 0 Y = 0 Z = 0 te orijentiran u smjeru u kojem se obavlja modifikacija simetrije. Inače dobiješ tvoj simptom.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  8. #8
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    11
    Imaš mali križić blizu gdje ti piše symetri, klinkneš na njega i odaberš mirror, klikneš na move tool i odabereš smjer koji ti treba. Ako ti se s krive strane stvori klikneš na flip i to ti je to

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494


    evo znači mora ti se model nalaziti na osi npr.y = 0 da biš ga mogao simetrirat preko te iste osi...kontaš???

  10. #10
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Flame of Eternal Darkness
    Postova
    609
    probo al neradi tako kako ste vi rekli
    Intel i5 2500k
    NVidia GeForce GTX770
    HDD WD Black 1TB
    HDD Seagate 320GB
    RAM, 4GB KINGMAX

  11. #11
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    može biti da imaš opcije pod tom simetrijom...da namjestiš kako hoćeš da je program izvede...samo nagadjam ne radim u 3dsmx-u
    ja mislim da u mayi dok modeliraš istovremeno ti se simetrira druga strana lika al nisam siguran već sam zaboravio kako to ide nisam dugo radio u njoj

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    Koristim Wings 3D u sklopu sa 3DS Max-om (strogo samo modeliranje), DAZ 3D i XSI, a i Anim8or koji je lošiji od DAZ-a. Imam Mayu i Cinemu4D, ali Mayu ne mogu instalirati...
    Po mom mišljenju, lakše je animirati, nego modelirati, jer je u animiranju doslovno sve gotovo na gotovo.
    Zadnji put sam modelirao davno-davno, a volju za time sam izgubio, kada mi je riknuo HDD, tj. kada sam ga zdrmao, pa sam se bacio u hackerske/crackerske/lajmerske vode gdje nemam što za izgubiti, a zabavno je. Ne znam što da uradim, kako bi se vratio modeliranju i animiranju, jer ako opet nešto ode u hurac, ubit' ću se. Od silnih projekata, preživio mi je samo jedan modelčić...a i on mi je postao kao uspomena na ružna događanja i svo vrijeme koje mi je otišlo u nigdjezemsku.
    Možda bi me Burek from Space motivirao sa novim Nojz-om ili možda da NeonGlow krene iz silnih priča u akciju...
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  13. #13
    uzmi mirror, stvori jedan objekat od ta dva zatim spoji središnje vertexe svaki zasebno tako da se spoje ravno u sredini... kužiš?

  14. #14
    Junior Member Plants Vs Zombies UnrealOOP's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    15
    Ja koristim MotionBuilder Sza animaciju.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    da, ja imam pitanje:

    Sada kada Autodes ima i 3D SM i Mayu, ce oboje nastaviti izlaziti, ili ce nekako mergati ta dva prog. ???

  16. #16
    Nastavit će se razvijati svaka zasebno.

  17. #17
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    bez brige oba dva će se razvijat posebno...neće ih spojit u to budi uvjeren 100%...kakav je to program motionbuilder???

  18. #18
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Modeliranje i animacija(općenito)

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Evo ljudi vidim da se dosta piše o animaciji, a još više i o modeliranju pa evo tu postajte sve što vas zanima, ak vam treba pomoć oko nečega i tako to...da ne skrećete sa tema u ostalim temama.

    Što god vam treba pomoć ili ako tebate neki savjet o mod.Si anim.Ssamo pišite i postajte ovdje...
    uz Zbrush i 3ds Max nista drugo mi nije potrebno.
    max nudi tolike nadogradnje i dodatke kakve bi ostali autodeskovi mogli smao pozeljeti, uz to sto max ima sad i uredjenu "gravitaciju" i neke ostale stvari nemoras recimo ko u mayi ili slicnima sve rucno raditi vec pustis neka malo program radi i za tebe.
    zbrush koristim kod organskog modeliranja i to samo za detalje, humanoide osnovnu forumu radim splinovima u maxu.
    zbrush koristim i za displacement mape tako da ne moram pretjerivati sa poligonima vec uz vrlo malu kolicinu poligona dobijem isti rezultat kao netko sa 10 puta vishe poligona. (neopterecujem procesor i graficku pa vise memorije i herca ostavljam za postavljanje scene i animiranje cime olaksavam i ubrzavam rad jer nema stekanja i dugog cekanja da se neka naredba izvrsi.)
    uz sve to neizostavan je photoshop, sto sam naravno "masterirao", izrada textura, bumpinga, displacementa i slicnih stvari uz poneki crtezh ponekad mi bude drazi od svih 3d stvari

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao C
    Koristim Wings 3D u sklopu sa 3DS Max-om (strogo samo modeliranje), DAZ 3D i XSI, a i Anim8or koji je lošiji od DAZ-a. Imam Mayu i Cinemu4D, ali Mayu ne mogu instalirati...
    Po mom mišljenju, lakše je animirati, nego modelirati, jer je u animiranju doslovno sve gotovo na gotovo.
    Zadnji put sam modelirao davno-davno, a volju za time sam izgubio, kada mi je riknuo HDD, tj. kada sam ga zdrmao, pa sam se bacio u hackerske/crackerske/lajmerske vode gdje nemam što za izgubiti, a zabavno je. Ne znam što da uradim, kako bi se vratio modeliranju i animiranju, jer ako opet nešto ode u hurac, ubit' ću se. Od silnih projekata, preživio mi je samo jedan modelčić...a i on mi je postao kao uspomena na ružna događanja i svo vrijeme koje mi je otišlo u nigdjezemsku.
    Možda bi me Burek from Space motivirao sa novim Nojz-om ili možda da NeonGlow krene iz silnih priča u akciju...
    nebih se slozio..onaj koji zna raditi sa layerima, krivuljama i scenom bi ti rekao nesto malo drukcije.
    sve je jednako tesko, jer kad pomislis da si zavrsio sa modeliranjem dolazi animiranje koje niukom slucaju nije jednostavno koliko se cini.
    animiraj biped koji vozi bicikl i skace sa njega a bicikl pada, lik se doceka na noge u cucnju.
    jednostavna animacija ali vijdet ces koliko posla.

  20. #20
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    da, ja imam pitanje:

    Sada kada Autodes ima i 3D SM i Mayu, ce oboje nastaviti izlaziti, ili ce nekako mergati ta dva prog. ???
    najvjerojatnije hoce, jer o ukusima se ne raspravlja a i sumnjam da bi se mayovcima to svijdleo a njih ima dosta.

  21. #21
    Junior Member Plants Vs Zombies Greatboy's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    20
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    imam i ja blendera ali mi je nekako kompliciran...puno mi je jednostavnije bilo naučiti mayu neg blendera. Ali super stvar je što ima super importere i exportere..zbog toga ga i koristim najviše...e da, i dobro je što je freeware
    Ja kad sam prelazio sa Blendera na 3ds Max, max mi je bio čudan i kompliciran, jer Blender i Max imaju totalno drugačija sučelja i način rada!
    Ali Blender je dobar samo što se u njemu brzo modelira i može se exportati u dosta 3d programa uključujući 3ds i mayu!

    Ali Blender ima lošiji rendering i manje alata!
    Animirani film je Budućnost Hollywooda, glumci i kamere će postati prošlost! Tko će biti zvijezde?

Slične teme

  1. msn animacija
    By Tegla Ajvara in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-01-2010, 17:29
  2. [ČLANAK] 3D Modeliranje te integracija u igre
    By Macolla in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 14-12-2009, 00:12
  3. animacija slika
    By xtali in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 30-01-2009, 23:31
  4. Modeliranje trupa
    By LukA33 in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 08-06-2008, 15:16
  5. 3D animacija
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 18-12-2007, 23:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •