Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 51 od 51

Tema: Marked - game engine

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Engine se piše u C++u ako se ide na brzinu i kvalitetu iako su se i managed jezici prilično poboljšali u posljednjih par godina.
    Indeed, razlika je sve manja, tj. managed rješenja su sve moćnija i podesivija. XNA me zapravo prilično impresionirao, jer je kompleksan onoliko koliko želiš da bude, 'ajmo reći. Stvari mogu ostati na visokom nivou, ali ipak se mnogo low-level caka da iščeprkati - ja se do sada manje-više ni jednom nisam osjetio ograničenim XNA frameworkom. Ipak, jedan veliki plus koji ja vidim u pisanju C++ enginea je detaljnije shvatanje načina funkcionisanja nekih stvari, jer si tu prilično prisiljen da ideš od najnižeg nivoa.
    Jako me ometa politika guranja X360 u sva sranja što se microsoft gaming sektora tiče. XNA je previše orijentiran prema X360, to me nervira i predstavlja nekako komercijalističku kampanju nad inače dobrim proizvodom.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  2. #32
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Jako me ometa politika guranja X360 u sva sranja što se microsoft gaming sektora tiče. XNA je previše orijentiran prema X360, to me nervira i predstavlja nekako komercijalističku kampanju nad inače dobrim proizvodom.
    Istina da tu ima jako mnogo uvaljivanja XBoxa, ali opet, XNA radi besprijekorno i na Windowsu, a na XBox te ionako niko ne tjera, tako da...

  3. #33
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Iskreno da ti kažem, nasmijavaš me sa svojom 3D ideologijom. 3D jest malo teže područje ali kako ga ti veličaš u nebesa. Uf... Jesi li svjestan da bez kompleksnog softvera koji iscrtava sve te tvoje poligone koje ti "utiskuješ", detaljiziraš, ti si nitko i ništa. Mi (programeri) jebemo se u mozak da prostim do kasnih sati u noć radeći sa kompleksnom 3D matematikom, mudrujemo ne bi li dobili par FPSa više dok vi artisti svakim danom gurate sve veće i teže modele u pipeline. Ali uspijemo svako malo izaći na kraj sa vama, evo uveli smo vam normal maps da možete svoje high poly modele zapakirati u low poly model i kusur. My point u konačnici je: artisti bez programera ne mogu, i zapravo ni ne postoje u 3D svijetu, dok programeri bez artista itekako mogu. Evo već polako razvijamo tehnologiju koja će nam omogućiti da vas se riješimo.

    Formiranje 3D modela iz visokokvalitetnih fotografija, interpretacija pravih objekata u 3D preko raznoraznih uređaja (ok elektrotehnika). E, nemaš pojma kako si me pogodio u živac kada si napisao da je programiranje "perce". Ma molim te što je tako kompleksno oko 3D modeliranja? Toliko smo vam pojednostavili da se usuđujete još prigovarati. Mislim stvarno... Nemoj ovo uvredljivo shvatiti, djelomično si u pravu, jošSuvijek ne možemo bez vas u nekim većim AAA titleima. Ali što si rekao da ti se možda čini da je tako. Ne, ne čini ti se, haluciniraš, u ekstazi si. Vaš skill je čisto talent. Reci mi, koliko ti je potrebno da formiraš jedan jednostavni trokut u 3dsmaxu/mayi?


    @cerberi i ekipa - Završio sam 3D pipeline (transformacije itd.), napokon sam prikupio dosta vremena, sada razmišljam kako ću organizirati scenu, najvjerojatnije BSP-treesima pa ću se morati dobrano upustiti u proučavanje istog. Primarno mi je završiti grafički modul enginea pa onda krenuti dalje. Screenshotovi su izvedivi već i ovom stadiju, testirao sam jednostavne trokute i te gluposti (kocke, primitvne objekte, teksture, osvjetljenje, no ništa što i sam DirectX API ne može napraviti), ništa vrijedno spomena. Treba još dosta razvoja, a sad je badnjak i Božić pa je sve usporeno hehe. A za source, to je već prerano. Uglavnom nigdje mi se ne žuri. Najveći detalj o kojem sada razmišljam jest kod editora na čemu ću ga bazirati. Pričao sam sa burekom, on preporuča da i njega napravim u unmanaged codeu, a ne kao wrapper jezgre u C#. Ako ima neko pravilno formirano mišljenje, spit it out
    nakon svega ovoga sto me slijedi programiranje mi se cini kao perce, ali to je samo "cini". jer znam da je oboje shebano i pogresno je misliti da je modeliranje lako.S- citat mojeg posta na koji ti pises.

    Ti si smaoprozvani ocito programer koji je na programiranju na slovu "p" tek zato me postedi jer ako nisi shvatio ovo sto sma napisao i razumio to onda se ostavi programiranja jer ocito je da ga ucis napamet.

    prvo procitaj jos jednom moj post i pokusaj upotrijebit mozak, jer po ovom tvom postu vidljivo je da nisi za programera jer ne razmisljas vec lupetas napamet!

    drugo cudno da nigdje nisi spomenuo scenariste sigurno mislis da je njima najlakse...
    svatko kuka da je njegov posao najtezi dok neproba neki drugi(pa mu bude josh tezhe), a takav si i ti bar koliko si dao do znanja!

  4. #34
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    gle...malo smiri doživljaje kao prvo, a kao drugo; i bez vas i bez programera ne biš mogao napravit igru. ja priznajem da ti(modeler,artist štogod već) imaš puno posla oko neke izrade 3d elemenata i ja imam određeni respect prema tebi i vama. ALI programeri napišu nekoj igri malo većoj cijelu knjigu kodova. Šta misliš ko poveže sve u cjelinu. ko dizajnira najteži dio izrade igara -> ai, programeri...ko primjeni animacjie i stavi blendanje itd. Koje napravio programe u kojima ti modeliraš, animiraš itd...programeri. Oba dva su posla na svoje načine zanimljiva i teška podjednako. Zato ne pljuj(te) po nikom ko radi na izradi igara a kamoli po programerima i 3d dizajnerima. NHF

  5. #35
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    gle...malo smiri doživljaje kao prvo, a kao drugo; i bez vas i bez programera ne biš mogao napravit igru. ja priznajem da ti(modeler,artist štogod već) imaš puno posla oko neke izrade 3d elemenata i ja imam određeni respect prema tebi i vama. ALI programeri napišu nekoj igri malo većoj cijelu knjigu kodova. Šta misliš ko poveže sve u cjelinu. ko dizajnira najteži dio izrade igara -> ai, programeri...ko primjeni animacjie i stavi blendanje itd. Koje napravio programe u kojima ti modeliraš, animiraš itd...programeri. Oba dva su posla na svoje načine zanimljiva i teška podjednako. Zato ne pljuj(te) po nikom ko radi na izradi igara a kamoli po programerima i 3d dizajnerima. NHF
    ne pljujem po nikome nego decko nije razmisljao i nije procitao moj post vec je vidio rijec "cini" i odmah se nashao "uvrijedjenim"!
    smao sma mu htio rec da uci programiranje napamet jer programere koje ja znam rastavljaju sve na dijelove, pa tako i recenice i teme iz najednostavnijeg dijela zivota, a ako on nije uspio onu recenicu shvatit moju ocito je da je skinuo neku eknjigu s aneta i tanca po njoj napamet ne kuzivsi uopce svrhu i primjenu nekih kodova.
    smanjio sam gornji post kao sto si natuknuo.

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    gle...malo smiri doživljaje kao prvo, a kao drugo; i bez vas i bez programera ne biš mogao napravit igru. ja priznajem da ti(modeler,artist štogod već) imaš puno posla oko neke izrade 3d elemenata i ja imam određeni respect prema tebi i vama. ALI programeri napišu nekoj igri malo većoj cijelu knjigu kodova. Šta misliš ko poveže sve u cjelinu. ko dizajnira najteži dio izrade igara -> ai, programeri...ko primjeni animacjie i stavi blendanje itd. Koje napravio programe u kojima ti modeliraš, animiraš itd...programeri. Oba dva su posla na svoje načine zanimljiva i teška podjednako. Zato ne pljuj(te) po nikom ko radi na izradi igara a kamoli po programerima i 3d dizajnerima. NHF
    ne pljujem po nikome nego decko nije razmisljao i nije procitao moj post vec je vidio rijec "cini" i odmah se nashao "uvrijedjenim"!
    smao sma mu htio rec da uci programiranje napamet jer programere koje ja znam rastavljaju sve na dijelove, pa tako i recenice i teme iz najednostavnijeg dijela zivota, a ako on nije uspio onu recenicu shvatit moju ocito je da je skinuo neku eknjigu s aneta i tanca po njoj napamet ne kuzivsi uopce svrhu i primjenu nekih kodova.
    smanjio sam gornji post kao sto si natuknuo.
    Savršeno sam razumio tvoj post i smatram da laprdekaš sve u šesnaest. Nemam volje se s tobom raspravljati, ti imaš tu neku čudnu 3D ideologiju, totalno neispravnu, totalka. Ja sebe ne smatram programerom. Ja sam mat. gimnazijalac koji ne nastoji postati programer zbog nekog teen ega (ili da se pravim pametan), nego pišem engine jer mi leži matematika i informatika, volim 3D koji se vrti u stvarnom vremenu bez prerendera. Ja sam dobro pročitao i opet si me uvrijedio jer nemaš pojma koja je razlika između 3D artista i programera. OGROMNA, moja je strana puno teža i kompliciranija (sada koristim simboliku, nemoj krivo shvatiti, opet). Odličan artist možeš postati za manje od godinu dana ako si talentiran, ja učim programirati od 10-godine, dakle imam compiler i radim u njemu već 6 godina (zadnje 3 ozbiljnije) i mogu ti reći da sam tek zagrebao površinu sa čačkalicom za zube. Jednostavno neću se raspravljati s tobom. Krivo razmišljaš totalno, ovo je jedna od situacija, ja sam u pravu, ti nisi i ja neću zalaziti u nju. Radi što hoćeš.

    EDIT: Opet si me krivo shvatio, ja ne kukam, tebi objašnjavam. Ja obožavam izazov, da ne volim izazove zasigurno ne bih ovdje sjedio i buljio u IDE cijeli dan. Igrao bih nogomet (no offense guys)
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  7. #37
    Za ovo ti treba onaj most ?

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    Za ovo ti treba onaj most ?
    Da, to bi trebao biti tech demo
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  9. #39
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    gle...malo smiri doživljaje kao prvo, a kao drugo; i bez vas i bez programera ne biš mogao napravit igru. ja priznajem da ti(modeler,artist štogod već) imaš puno posla oko neke izrade 3d elemenata i ja imam određeni respect prema tebi i vama. ALI programeri napišu nekoj igri malo većoj cijelu knjigu kodova. Šta misliš ko poveže sve u cjelinu. ko dizajnira najteži dio izrade igara -> ai, programeri...ko primjeni animacjie i stavi blendanje itd. Koje napravio programe u kojima ti modeliraš, animiraš itd...programeri. Oba dva su posla na svoje načine zanimljiva i teška podjednako. Zato ne pljuj(te) po nikom ko radi na izradi igara a kamoli po programerima i 3d dizajnerima. NHF
    ne pljujem po nikome nego decko nije razmisljao i nije procitao moj post vec je vidio rijec "cini" i odmah se nashao "uvrijedjenim"!
    smao sma mu htio rec da uci programiranje napamet jer programere koje ja znam rastavljaju sve na dijelove, pa tako i recenice i teme iz najednostavnijeg dijela zivota, a ako on nije uspio onu recenicu shvatit moju ocito je da je skinuo neku eknjigu s aneta i tanca po njoj napamet ne kuzivsi uopce svrhu i primjenu nekih kodova.
    smanjio sam gornji post kao sto si natuknuo.
    Savršeno sam razumio tvoj post i smatram da laprdekaš sve u šesnaest. Nemam volje se s tobom raspravljati, ti imaš tu neku čudnu 3D ideologiju, totalno neispravnu, totalka. Ja sebe ne smatram programerom. Ja sam mat. gimnazijalac koji ne nastoji postati programer zbog nekog teen ega (ili da se pravim pametan), nego pišem engine jer mi leži matematika i informatika, volim 3D koji se vrti u stvarnom vremenu bez prerendera. Ja sam dobro pročitao i opet si me uvrijedio jer nemaš pojma koja je razlika između 3D artista i programera. OGROMNA, moja je strana puno teža i kompliciranija (sada koristim simboliku, nemoj krivo shvatiti, opet). Odličan artist možeš postati za manje od godinu dana ako si talentiran, ja učim programirati od 10-godine, dakle imam compiler i radim u njemu već 6 godina (zadnje 3 ozbiljnije) i mogu ti reći da sam tek zagrebao površinu sa čačkalicom za zube. Jednostavno neću se raspravljati s tobom. Krivo razmišljaš totalno, ovo je jedna od situacija, ja sam u pravu, ti nisi i ja neću zalaziti u nju. Radi što hoćeš.

    EDIT: Opet si me krivo shvatio, ja ne kukam, tebi objašnjavam. Ja obožavam izazov, da ne volim izazove zasigurno ne bih ovdje sjedio i buljio u IDE cijeli dan. Igrao bih nogomet (no offense guys)
    ocito nisi jer i ponasas se ko derle.
    jer da jesi onda bi procitao onaj post na koji si pisao repliku ali posto ti je svadjanje prije pameti i smao trazis kako bi nekom otkrio tajnu svemira mislim da dovoljno patis u zivotu.

    drugi puta kad ne shvatis post ne ulazi repliku na njega jer napisao sma ti svoj citat iz posta na koji si replicirao i vjeruj da bi te trebalo bit stid i neugodno da se udostojavas i dalje raspljavat o svojoj gresci.
    nadasve tvoje trolanje me nezanima. ako ja mogu ne odgovarat i pravit se vazan na postove koje ne kuzim mozes i ti, umjesto da pravis budalu od sebe.

    a ovaj edit mi je presmjesan kao i ti jer neznam da li postoji stvarno tulipan kao ti a da se "bavi" programiranjem!
    sto se tice situacije..ovdje nema situacije..ja sam rekao da je programiranje teško na šta si ti poceo veličat programere i govorit kako sma ja rekao da je to lako...(ne volim kada drugi izmisljaju moje tvrdnje i okrecu ih kontra onog sto sam rekao)
    rekoh drugi put pokusaj procitat ono na sta odgovaras a ne radi budlau od sebe.

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Ne znam što da ti kažem. Nek ti Bog pomogne, jer imaš ozbiljnih problema i bez osnove offtopičariš i vodiš neku ofenzivu protiv mene. Ne znam, tvoje ću postove ignorirati kao da ne postojiš, predobre sam volje da bi me tu sad mučio. Ja ti preporučam da aktiviraš neuralne stanice te da čitaš svoje postove dok ih ne shvatiš. Ne želim se svađati niti sam to bilogdje napisao. Rekao sam ti, misli što hoćeš, znaj da se ne slažem s tobom.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  11. #41
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    obrisan spam, sad ontopic
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #42
    Junior Member Plants Vs Zombies Odiee's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Iza deklarirane velicine polja.
    Postova
    17
    = Citat = Izvorno postao Barathrum

    Ti si smaoprozvani ocito programer koji je na programiranju na slovu "p" tek zato me postedi jer ako nisi shvatio ovo sto sma napisao i razumio to onda se ostavi programiranja jer ocito je da ga ucis napamet.
    Covjeka koji je ovladao C++som toliko da sada ide proucavati BSD stabla da ih ubaci i framework koji je smislio se nemoze nazvati "ni 'p' od programera.

    Za taj nivo znanja potrebno je namjmanje 5 godina konstantnog usavrsavanja. Tj. od "Hello world" do BSD stabala.
    A pod "konstantno usavrsavanje" mislim na, sve svoje slobodno vrijeme sjediti pred kompom i uciti programiranje.

    Koliko sam vidio RayDX ima 15-16 godina, a to znaci da je poceo sa 10, 11.
    Vecina ljudi ovdje se u to vrijeme jos igrala u pjescaniku, dok je on ucio.
    I hate MSVC++
    Gospodo iz redakcije krajnje je vrijeme da mi date par soma eura.
    Luka... Ja sam ti čača....NEEEEEEEEaaaaaeeee!!!! Neću!!!, Ne želim!!! neee, nije feeeer.

  13. #43
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    Odiee vidim da ne čitaš temu.

    Rekao sam ontopic, dosta pregovaranja o tome što je bitnije.

    Tema je Maked Game Engine
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  14. #44
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    RayDX kako napreduje engine?

  15. #45
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Veoma sporo... Ali valjda ću moći upregnuti par slika koji bi mogli dati neke dojmove... Neće se raditi o kockama i sranju poput toga... Nastojat ću napraviti nešto vrijedno vaše pozornosti... Ali u granicama hobi-normale
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  16. #46
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Nastojat ću napraviti nešto vrijedno vaše pozornosti... Ali u granicama hollywood-ske kvalitete
    Moze, ni ne ocekujemo nista manje....

  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Veoma sporo... Ali valjda ću moći upregnuti par slika koji bi mogli dati neke dojmove... Neće se raditi o kockama i sranju poput toga... Nastojat ću napraviti nešto vrijedno vaše pozornosti... Ali u granicama hobi-normale
    Ako u gornjem lijevom uglu ne budu detaljni statsi o zauzeću sistemske i video memorije, broj učitanih textura, vertex i poly count trenutnog framea, broj svjetala na sceni, milisekunde logike i rendera, te dnevni horoskop.... ne priznajem - ipak predstavljaš engine =)

  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Veoma sporo... Ali valjda ću moći upregnuti par slika koji bi mogli dati neke dojmove... Neće se raditi o kockama i sranju poput toga... Nastojat ću napraviti nešto vrijedno vaše pozornosti... Ali u granicama hobi-normale
    Ako u gornjem lijevom uglu ne budu detaljni statsi o zauzeću sistemske i video memorije, broj učitanih textura, vertex i poly count trenutnog framea, broj svjetala na sceni, milisekunde logike i rendera, te dnevni horoskop.... ne priznajem - ipak predstavljaš engine =)
    Definitivno će biti devinfo... Boli me glava ovih dana i volja mi je u k***... Još me i ovi likovi iz hrhostinga mrcvare u najmanju ruku...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  19. #49
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Re: Marked - game engine

    Samo da javim da projekt nije preminuo, samo je dobio letvom u glavu pa se usporio, ali izgleda da se ponovno rađa sada.

    http://marked.blog.hr
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  20. #50
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Marked - game engine

    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Samo da javim da projekt nije preminuo, samo je dobio letvom u glavu pa se usporio, ali izgleda da se ponovno rađa sada.

    http://marked.blog.hr
    I jeli engine zavrsen,kada ce izaci na videlo.

    BTW. Moderatori izvinite zbog ozivljavanja teme stare godinu dana .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  21. #51
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Marked - game engine

    Projekt se u međuvremenu ponešto izmijenio, možeš pronaći u temi "Big bang", u podforumu "Gaming općenito".
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •