Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Epizodalne igre

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Epizodalne igre

    Mislim da su uzele previše maha, i da ih treba malo pljucnuti.

    Na stranu Sam & Max, koji je odličan primjer kako epizodalna igra mora izgledati. Kratka igra, kao poglavlje pune igre, cijena od devet dolara i redovit izlazak svakih mjesec-dva.

    Ono što ne valja su epizode pucačina.

    Nedavno, kad je fabia iznio Crysis kao razočarenje godine, dobio je odgovor kako se radi tek o prvoj epizodi Crysisa.

    [quote=Rider on the Storm]
    = Citat = Izvorno postao "Fabia vRS":3as6vytd
    Iskreno Crysis. Svi cete me ubit, ali mislim da je bio prevelik hype oko njega i da je dobio bezobrazno visu ocjenu u odnosu na far cry koji je onda bio sto je sada crysis.
    To je crysis episode 1[/quote:3as6vytd]

    Znači, u redu je kad proizvođač izda pretjerano kratku igru ako se radi o hitu, i ako na kraju napiše da će se nastaviti. I to naplati punom cijenom ili ti 350 kuna.
    Ipak, koliko mi je poznato, Half Lifeov Episode One je koštao 150 kuna.

    Oni s tim epizodama kupuje uvjete da neće uvoditi ništa novo u igru. Nikakve promjene settinga i unaprijeđenja samog enginea. Ipak se radi samo o epizodi, ne i o novom nastavku. Ako želimo igrati igru normalne dužine, i dobiti cijelu radnju, moramo kupiti sve kratke epizode pune igre.

    Jel došlo vrijeme kad igru moramo plaćati 1200 kuna, a dobivati je na rate svakih 6-12 mjeseci?

  2. #2
    Guest
    Zato postoji piratija :šala:


    Od fear-ovih ekspanzija mi je zlo.

  3. #3
    A baš.

    Ja osobno nemam ništa protiv epizodnog sadržaja igara, bar ukoliko taj sadržaj i naplaćuju kao epizodni materijal, a ne kao potpuno novu igru. Na kraju krajeva, lakše je skupiti 150-170kn za epizodu nego li dati 350+kn za igru koja je po dužini u rangu epizode i samo reciklira stari sadržaj.

    btw. jesam li to samo ja, ili imam nekakav nevjerojatan deja vu u vezi ove teme?

  4. #4
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Zato postoji piratija
    Pravit ću se kao da to nisi napisao...


    Nego, da, epizoidalni sadržaj zna bit dosta dobar, kako dokazuje HL2E1, 2 i S&M(ne, ne mislim na sado/mazo), ali neki devovi izrabljuju. Tipa EA. Izdaje epizoidalne igre već sedam godina
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    Najgori epizodalni pristup prikazuje Half-Life. Sad, nemojte me shvatiti kao da mi je igra sranje, nego epizodni pristup koji su najavili na početku, znači jedna epizoda svakih nekoliko mjeseci. A to se sada pretvorilo u godine.

    Dobili smo Half-Life Episode 1, pa smo na Episode 2 čekali bogzna koliko
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  6. #6
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    meni je ok ako igra ima dobru priču pa je rastegnu na par nastavaka, recimo Hitman kojeg sam danas završio hebeno dobro završava, hebena priča koja je povezana kroz 4 nastavka, nije ono sad uber jako povezana, ali da se povezzati neki djelovi, isto tako Splinter Cell i MGS kojeg neću imati šanse završiti, ali nikada ne reci nikada Dok sa druge strane malo me nervira onaj FF serijali, ima ih pun klinac, je da je igra dobra, ali ljudi dosta sa time

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    @ flander

    Svaki FF je zasebna igra, nitijedan direktni nastavak ne nasljeđuje priču iz prethodnog dijela.

    imaš par FF igara koje imaju nastavke, npr. FFX i FFx-2...
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Da bi epizodni sarzaj funkcionirao potrebne su dvije stvari:

    1) Niska cijena
    2) Epizode izdane u jednakim i kratkim vremenskim intervalima (2-3 mjeseca)

    Za sad je jedina igra koja funkcionira na taj nacin Sam & Max.

    [quote=The Boz]
    = Citat = Izvorno postao "amd freak":2dy1876f
    Zato postoji piratija
    Pravit ću se kao da to nisi napisao...[/quote:2dy1876f]
    Ja takodjer, zato evo jos jedan quote.
    there is no god to punish us

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1
    čega?

    Sama i Maxa? ja mislim da može...no nisam siguran
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max
    možeš

  12. #12
    slazem se s vekijem,nikad mi se nije sviđal taj episode koncept.bedasta isprika za nedostatak ideja i zgrtanje love

  13. #13
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041
    možda sama ideja i nije tolko loša, ali prvenstveno postoji upravo zbog zgrtanja love, mislim da se simsi bili uzorna preteča ovako nečem sa svoje 753 expanzije

    Živi bili pa umrli

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    slažem se uglavnom sa vedranom...

    a half life 2 mi je isto dobar epizodalni pristup, za razliku od nekih igara, da nisu epizodno pristupili ovoj igri, radili bi je 4 godine, zato mi se ovako više sviđa....
    što se cijene tiče, ja mislim da valveu nitko nemože ni jednu jedinu riječ prigovoriti

    najviše me simsi živciraju sa svojim, ajmo reći, "epizodama" koje ludi fanovi slijepo kupuju, zapravo ništa ne dobiju, a EA profitira...
    podlo.


  15. #15
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    47
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max
    možeš
    mozes li reci gdje, ja sam prošao kroz dva algoritma i niasm ju našao. koji ju ducan ima?
    Živio Medieval II:TW
    (napose KIngdoms)

  16. #16
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Baš mi je dobra ideja s tim epizodama, kao da svako mali skineš map pack s neta... Ali su preskupe. S obzirom na njihovu duljinu, trebale bi koštati 100- kuna.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    ja sam protiv epizodnog sadržaja. zar nije bolje da Valve, npr 2009 izbaci potpuno novi Half-Life 3 sa novim endžinom koji bi mogao da se meri sa prethodnicima, nego da na svakih dva-tri meseca dobijamo zastarele fixeve bez ikakve priče i sa sličnim nivoima, koji koštaju skoro koliko i cela igra i usput, po Newellovim rečima "čine Half-Life 3" radnju?

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    ja sam protiv epizodnog sadržaja. zar nije bolje da Valve, npr 2009 izbaci potpuno novi Half-Life 3 sa novim endžinom koji bi mogao da se meri sa prethodnicima
    Mislis engine koji je u koraku s tehnologijom (Source, recimo)
    nego da na svakih dva-tri meseca dobijamo zastarele fixeve
    Mislis kompletne epizode koji se po trajanju mogu usporediti sa igrama pune cijene kao sto su CoD4, Crysis ili Jericho?
    bez ikakve priče i sa sličnim nivoima
    Mislis sa "pricom" (zapravo nizanjem dogadjaja u igri) koja je proslavila igre poput HL i HL2?
    koji koštaju skoro koliko i cela igra
    Mislis na Orange Box u kojem 5 igri kosta 350kn, sto znaci malo vise od 100kn po epizodi HL-a cak i ako zanemarimo dodatne 2 igre i cinjenicu da HL2 kao cijela igra vise vrijedi.

    Inace epizoda HL2 kosta 150kn, a za malo usporedbe cu dodati da je CoD4 370kn, Jericho isto toliko, a 1. epizoda Crysisa mizernih 450kn!

    Jos jedna stvar, HL ima najjacu (brojcano) modding zajednicu i nudi pregrst modova koji kvalitetom mogu konkurirati vecini danasnjih komercijalnih naslova.
    there is no god to punish us

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378
    Mene najviše iznevjere epizode u HL2, ne zato što mi igra nevalja, naprotiv igra je prehebena, nego je stvar u tome što se taman zaigram i kad ono kraj epizode umjesto da su to stavili sve u HL3 i gotovo, a ovako svaku epizodu čekam sa nestrpljenjem, a isto se odnosi na Prison Break

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    source po meni definitivno zaostaje za novijim endžinima kao što su unreal 3 i cry-engine 2. Šta nam je Epizoda 1 i Epizoda 2 ponudila što već
    nismo videli u Half-Life? Ništa spektakularno

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Source engine moze skoro sve sto i ostali, osim mozda DX10 tehnologije (ne bi se cudio i to ubace u iducoj HL2 epizodi) koju ionako koriste 4 igre (napamet bubam, nije bitno 4 ili 6) i to bez nekih znacajnijih prednosti. Dakle, tu su bump mapping, post processing, HDR, itd.

    Stvar je u tome da u Source HL igrama, sto se grafike tice, naglasak nije na efektima nego u optimiziranoj i oku ugodnoj grafici.

    Brkas pojmove, dizajn igre i mogucnosti enginea nisu ista stvar.

    Šta nam je Epizoda 1 i Epizoda 2 ponudila što već
    nismo videli u Half-Life? Ništa spektakularno
    Po tom argumentu 99% FPSova ne valja.
    there is no god to punish us

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Mislis sa "pricom" (zapravo nizanjem dogadjaja u igri) koja je proslavila igre poput HL i HL2?
    Pričanje priče zasigurno nije jedan od jačih elemenata Half-Lifea, sve se svodi na početak i kraj između kojih je načičkana gomila uzbudljivih akcijskih trenutaka u kojima nema ni "p" od priče.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Pa da. zasto mislis da to u epizodi 1 i 2 odjednom lose funkcionira?
    there is no god to punish us

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    zato što kada se ta "priča" u Half-Lifeu skrati još na pola dobijemo igru u kojoj ništa ne razumemo, ni zašto se probijamo kroz nivoe niti šta nam je cilj.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549
    još se uvijek nisam pomirio s informacijom da će nastavak Dreamfall The longest journey-a biti u epizodnom formatu. uništit će priču.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Inace HL2 Episode 1 i 2 sa epizodnim izdavastvom imaju veze samo utoliko sto u nazivu stoji Episode.

    Da bi igra bila epizodna po meni glavni je uvjet da nastavak izadje u roku 2-3 mjeseca, a ne epizoda godisnje. Jer iskreno, po cemu se Episode 1 i 2 nisu mogle nazvat obicnom ekspanzijom za HL2?
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755
    Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378
    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.
    Potpisujem

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.
    osim Sam&Max-a fkors

Slične teme

  1. P:GB , GBC , GBA + igre
    By psp_freak in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 11-01-2012, 16:08
  2. Anketa! - Stare igre vs nove igre!
    By Forengner in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 10-06-2011, 00:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •