Stranica 24 od 24 PrvaPrva ... 14222324
Prikazujem rezultate 691 do 701 od 701

Tema: Problemi, tweakanje, performanse

  1. #691
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Znači nakon nekog vremena ponovno sam odlučio zaigrati oblivion, ovaj put na laptopu.

    Inače sve radi lijepo, samo, neovisno o tome jesu li grafičke postavke na max i rezolucija na 1280x800 ili ako su na min i reza 640x480, igra se uvijek vrti kao da je fps otprilike 2-3 (doslovno). U gradu je bolje, iako također nepodnošljivo, no u prirodi je stvarno nepodnošljivo.

    I ponekad se crasha, otprilike jednom u sat i pol, to baš nije neki problem, ali ipak.


    Inače, igra je original,SnemamSshivering isles, imam: patch 1.2, unofficial oblivion patch i OOO, i još par sitnih modova koji ne utječu na probleme (provjereno).


    Specifikacije laptopa:

    Inter Core 2 Duo 2 GHz
    2 GB DDR2 RAM
    128 MB Intel grafička


    Vjerojatno je problem u grafičkoj, ali me čudi to što se igra jednako vrti i na max i na min grafičkim postavkama.

    Napravio sam defragmentaciju, pogasio nepotrebne programe, iskušao neke modove za poboljšanje performansi u oblivionu no ništa od toga nije napravilo ama baš nikakvu razliku.
    Stvarno mi se igra oblivion, i znam da ljudi često imaju problema s tom igrom pa ako možda netko ima sličnog iskustva ili zna nešto neka pomogne, hvala.

  2. #692

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    = Citat = Izvorno postao LinkEX
    Znači nakon nekog vremena ponovno sam odlučio zaigrati oblivion, ovaj put na laptopu.

    Inače sve radi lijepo, samo, neovisno o tome jesu li grafičke postavke na max i rezolucija na 1280x800 ili ako su na min i reza 640x480, igra se uvijek vrti kao da je fps otprilike 2-3 (doslovno). U gradu je bolje, iako također nepodnošljivo, no u prirodi je stvarno nepodnošljivo.

    I ponekad se crasha, otprilike jednom u sat i pol, to baš nije neki problem, ali ipak.


    Inače, igra je original,SnemamSshivering isles, imam: patch 1.2, unofficial oblivion patch i OOO, i još par sitnih modova koji ne utječu na probleme (provjereno).


    Specifikacije laptopa:

    Inter Core 2 Duo 2 GHz
    2 GB DDR2 RAM
    128 MB Intel grafička


    Vjerojatno je problem u grafičkoj, ali me čudi to što se igra jednako vrti i na max i na min grafičkim postavkama.

    Napravio sam defragmentaciju, pogasio nepotrebne programe, iskušao neke modove za poboljšanje performansi u oblivionu no ništa od toga nije napravilo ama baš nikakvu razliku.
    Stvarno mi se igra oblivion, i znam da ljudi često imaju problema s tom igrom pa ako možda netko ima sličnog iskustva ili zna nešto neka pomogne, hvala.
    Driveri možda? To nipošto nije normalno jer bi bar u indoor lokacijama trebao provjereno imati veći FPS.
    Najsigurniji test ti je poskidati SVE modove pa probati opet. Ako i to zakaže reinstall. Iako ti je grafulja loša, trebaš bolju za Oblivion.

  3. #693
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    I isključi V-Sync ako nisi. Fora je u tome da ako ti igra nemre raditi na 60FPS-a, rezati će na 45, ako nemre na 45, rezati će na 30 itd. Pre grubo reže FPS tako da bi možda i imao 20+ FPS-a ali ti V-Sync ne dupusti.

    Ali bez obrzira na sve, grafička je pre loša za tu igru. To je integrirana grafa od koje nemreš očekivati čuda.

  4. #694
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    311

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Jesi možda Oldblivion probao stavit?

  5. #695
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    V-sync je isključen, a oldblivion nažalost ne pomaže.

    I još nešto, jedino kada se fps poveća na otprilike 10 je kada gledam u pod, i to samo kada su podovi jednostavni, a ako je na podu neki tepih odmah se spušta na standardnih 2-3.

    Imam win7 pa kolko sam shvatio driveri se sami skinu kod updateanja ili tako nešto, nemogu nigdje naći novije.


    EDIT: Znam da je oblivion zahtjevan i dosta loše optimiziran, no druge igre sasvim normalno rade (WoW, GW, CoD4, SC2...)

  6. #696
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Ovako, jučer sam instalirao Oblivion i sve je radilo dok nisam došao do prvog Oblivion gatea pri početku igre.
    Mislio sam da sam prerano ušao u njega jer mi impovi rade ogroman damage, čak i kad se branim. Zapravo, kad blokam štitom, primim veći damage nego kad su me prije udarali dok se nisam štitio.

    Brat, kojemu je dobro radilo, je probao i rekao da njemu tako nije bilo. Je li to nekakav bug?

  7. #697
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Pogledaj na koliko ti je difficulty slider u opcijama, ako je skroz desno a ne točno na pola, igra ti je daleko teža. I probaj za svaki slučaj ako nije težina u pitanju ispočetka probat s novim likom, možda je samo neki čudni bug.

    Može bit i da si uzeo kombinaciju rase i birthsigna koji imaju ogroman weakness na magiju pa kad te imp zdere fireballom, crkneš.

  8. #698
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Nije, već sam provjerio, difficulty slider je ostao netaknut u sredini. Nije samo weakness, nego mi je trebalo previše i da ih ubijem mačem. Da, probao sam s drugim, 96% sharp mačem.
    U svakom slučaju, ne mislim da je išta što sam ja izabrao. Birth sign mi je mage, klasa barbarian, a za rasu sam uzeo onog crvenog retard guštera radi lulza. Nije spominjalo nikakav weakness.

  9. #699
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Postova
    668

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    Da pokusam i ovdje, posto na steamovim forumima nema rjesenja... Neki dan sam sa steama kupio Oblivion GOTY, instalirao, igrao sat vremena. Nakon sat vremena, igra pocne da "freeza" kad god radim fast travel, kad god ulazim u grad, ili cak i dok igram, i ulazim u neko selo, igra zna zakociti. Prije sam igrao Oblivion na istom ovom kompjuteru, sve je normalno islo. Pokusavao sam iskljuciti autosave, ali ni to ne pali.

    Nemam nikakvih modova, tako da ni to nije razlog. Ako neko ima kakav prijedlog, dobro bi doslo

  10. #700
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Problemi, tweakanje, performanse


  11. #701
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Postova
    668

    Re: Problemi, tweakanje, performanse

    nista, ne pomaze, opet mi igra stane svaki put i moram resetovati PC...

Slične teme

  1. performanse
    By KungFuJB in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-08-2011, 15:02
  2. Odgovora: 1
    Posljednji post: 09-03-2009, 23:43
  3. Audio driveri smanjuju performanse?
    By Durin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 09-03-2007, 20:52

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •