Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: !!!!! DA VINCIJEV KOD !!!!!

  1. #1
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686

    !!!!! DA VINCIJEV KOD !!!!!

    Kako sam procitao gore Vam navedenu knjigu, htio bih je prokomentirati s vama.

    Svjetski hit "Da Vincijev kod" autora Dan Browna, trenutačno je najčitanija knjiga u mnogim zemljama uključujući i Hrvatsku, prodana u cirka preko sedam milijuna primjeraka. Priprema se i film, koji režira oskarovac Ron Howard (Apollo 13, Genijalni um i jos neki poznati filmovi kojima neznam ime), a glavne likove bi trebali glumiti Russel Crowe i Kate Beckinsale.

    Roman Da Vincijev kod je izazvao brojne kontroverze i naveo nas jadne male ljude na razmisljanje, budući da se u njemu otvoreno napada kršćanstvo te se tvrdi da je Isus bio običan čovjek oženjen Marijom Magdalenom s kojom je imao i dijete, da je Biblija krivotvorena, a kršćanstvo kakvo danas poznajemo povijesna izmišljotina cara Konstantina.

    Knjiga Da Vincijev kod, koju seam upravo procitao i za koju mogu reci da argumentirano i utemeljeno odgovora na te tvrdnje, a u njoj se raspravlja i o ostalim kontroverzama iznesenima u romanu, uključujući i one o Svetom gralu, templarima, tajnom društvu Sionski priorij, skrivenim porukama djela Leonarda da Vincija itd.

    No, s druge strane, spominje se u javnosti da je ta knjiga plagijat, kako su to sve gluposti i da je to marketinski trik, da bi se navelo citatelje da sto u vecem broju kupuju tu knjigu.
    Sto vi mislite?

    MOLIM VAS DA NE SPAMATE I NE POSTATE GLUPOSTI! OCEKUJEM SAM OZBILJNE ODGOVORE!
    UNAPRIJED ZAHVALJUJEM
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    1.492
    Moram to nabaviti i pokazati vjeroučiteljici

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    zanimljiva knijga. pročitat ću je ako budem imao priliku.
    btw bure da li autor daje dokaze za svoje tvrdnje

  4. #4
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    Trenutno nemam vremena ali budem ju pročitao preko ljeta

  5. #5
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    zanimljiva knijga. pročitat ću je ako budem imao priliku.
    btw bure da li autor daje dokaze za svoje tvrdnje
    Kao prvo, to je roman, Dan Brown je pisac, ne povjesnicar, tako da je na tebi da prosudis sam dal je sto istina ili ne.
    No, nakon sto je izdana knjiga, Katolicka crkva digla je veliku hajku oko nje, izbila je panika u Rimu, a zatim je neka Katolicka pobozna spisateljica, izdala knjigu "DEKODIRANI DA VINCIJEV KOD", u kojem ona negira sve te tvrdnje koje su zadane u Da Vincijevom kodu.
    Razmisli, ako sve to nije istina sto je napisano u DVK-u, zasto je onda crkva digla VELIKU hajku oko te knjige? Da su to gluposti, ta knjiga nebi dozivjela svjetlo dana, a svi znamo DA ISTINA BOLI, a u ovom slucaju, zaboljelo je crkvu. I to jako
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  6. #6
    Guest
    film se već snima, ali je trenutno zaustavljeno snimanje zbog tih pobuna oko crkve

    radi se i igra,

    valjda ćeš uživati Büre u igri

    nisam je čitao ali namjeravam kad škola završi
    zanimaju me takve teme, zato mi je i film Dogma odličan jer izmišljaju (ili?) puno toga u kršćanstvu (npr. Isus je bio crnac, bilo je 13 apostola)

  7. #7
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    imao sam roman i samo sam ga jednim djelom procitao.... moram ga ponovno nabavit i cjelog procitat... sad si me naveo na ono sto najvise mrzim... čitanje....

    bjelci me tjeraju da citam....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686
    Ima li zapravo itko da je procitao knjigu?
    DA da komentar na prvi post? Slaze li se samnom?
    Udimo u raspravu, molim vas, zanima me sto vi mislite? !
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Ja nisam nažalost pročitao knjigu, al je bio neki dokumentarac o tome, i opovrgnute su neke stvari, kao npr. o onoj obitelji koja je kao pravi nasljednik Kristove krvi il šta već, da su ti dokumenti plagijati i tak još neke stvari ne mogu se sada sjetiti...

    I tako sam izgubio volju da čitam knjigu, draži mi Däniken što se takvog tipa knjiga tiče...

  10. #10
    Da knjigu sam malo listao, izgleda zanimljivo, ali trenutno se nema vremena, ubrzo dolazi i film! Inače baš je nekao provokativan naslov!

  11. #11
    pisac priznaje da je sve izmislio i ne kužim zakaj si onda ljudi tumače da je sve to istina...

  12. #12
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686
    = Citat = Izvorno postao Chesterix
    pisac priznaje da je sve izmislio i ne kužim zakaj si onda ljudi tumače da je sve to istina...
    Nije izmislio, nego je preuzeo iz nekih drugih knjiga. Da si procitao, znao bi.
    A jos sam i zamolio ljude u prvom postu, da ako nemaju nesto PAMETNO za reci, bolje im je da sute i ne komentiraju.
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  13. #13
    Zato ga sada vozaju po sudnicama, jer ga optužuju, da je neke djelove prepisao iz tuđih knjiga!

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    1.492
    Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare!

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao Kingtomy
    Da VinciSje i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare!

  16. #16
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Kingtomy
    Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare!
    Jel ti uopće znaš ko je Da Vinci???

  17. #17
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    To bi tako volio procitati, u nasoj knjiznici je uvijek posudjeno i necu dc na red jos nekih misec dana, i Da Vinci nije napisao Da Vincije kod
    Well, as long as it's interesting.

  18. #18
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    LOOOOOOL zar ne znas ko je bio Da Vinci.
    Sto se tice knjige nije me impresionirala jer autor ne pise metodicno vec senzacionalistcki tj. ako povjerujes u jednu tezu vjerovaces do kraja,ako na pocetku sumnjas i smatras njegove cinjenice neosnovanim onda citava autorova ideja propada.
    tarmi rićmi

  19. #19
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    A stas, nije ni Kingtomyu lako
    Well, as long as it's interesting.

  20. #20
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686
    = Citat = Izvorno postao King tiger
    LOOOOOOL zar ne znas ko je bio Da Vinci.
    Sto sse tice knjige nije me impresionirala jer autor ne pise metodicno verc senzacionalistcki tj. ako povjures u jednu tezu vjerovaces do kraja,ako na pocetku sumnjas i smatras njegove cinjenice neosnovanimk onda citava autorova ideja propada.
    Da, no knjiga te toliko zaintrigira na samom pocetku i pobudi veliku sumnju u sve ono u sto si do sada vjerovao, tako da je tesko da ne povjerujes barem u 50% stvari koje su navedene u knjizi, a na to je i Dan Brown pucao. Ja sam veliki protivnik katolicke crkve, znaci crkve kao ustanove, koja nazalost, nema veze s Bogom, tako da nakon ove knjige, moja razmisljanja i shvacanja krscanstva i katolicke crkve, jos vise su "očvrsnula", nazalost u losem pogledu!
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Kingtomy
    Da Vinci je i sam izjavio da on ne vjeruje u to što je napisao, da je sve izmislio i pobro masne pare!
    da vinci nije napisao ovaj roman lolčino

  22. #22
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    pise gore tko je pisac... samo malo citajte postove pa bi znali... inacve ne komentirajte ako neznate....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    1.492
    LoOL moja greška, ma nisam ni čito knjigu al znam da je pisac nešto priznao da je sve izmislio..blabal

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    Upravo vidih u jutarnjem da je izašla knjiga "dekodiran de vinciev kod" pa pročitajte i nju pa donesite odluku.

  25. #25
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    skinio sa neta "Secret of the Da Vicni code"... i jos "Da Vinci Code" i "decoded da vinci code".... jos samo moram procitat
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  26. #26
    Pa hajde šta čekaš? Čitaj, sada me ozbiljno zaintrigirala?

  27. #27
    Senior Member Nuke me please Kibo's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    249
    Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Dekodirani da Vincijev Kod

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Na discovery channelu je bilo nesto ala "decoding da vinci code" ali je meni najsmjesniji fazon bio da je emisiju vodio glumac koji je glumio Baldricka u crnoj guji lol
    tarmi rićmi

  29. #29
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Šestine, Mlinovi
    Postova
    686
    = Citat = Izvorno postao Kibo
    Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Cekodirani da Vincijev Kod
    I sta mislis? Ima li za tebe ovdje kakve istine?
    "Arogantnim ljudima treba povremeno polomiti ruke i noge. Tako da dok leze bespomocni pod tvojim nogama u lokvi krvi shvate da u biti i nisu mocniji od tebe."

    WOW player

  30. #30
    Senior Member Nuke me please Kibo's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    249
    = Citat = Izvorno postao Büre
    = Citat = Izvorno postao Kibo
    Procitao Da vincijev Kod , trenutno citam Cekodirani da Vincijev Kod
    I sta mislis? Ima li za tebe ovdje kakve istine?
    A sto da ti recem kniga me stvarno potaknula na razmisljanja , ima nekih zanimljivih cinjenica. Moglo bi se o tome sad raspravljat ...
    Sad citam Dekodirani da vidim odgovor crkve na knjigu

    btw knjiga je stvarno zanimljiva i preporucam svima da je procitaju

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •