Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Cooler

  1. #1

    Cooler

    Imam MB:Asrock 4CoreDual-VSTA i Pentium 4 BOX(koji se grije k'o krušna peć) i naravno origigi cooler i kod najjednostavnih programa prebaci u 2. brzinu i vrišti.To mi je dojadilo i kupih Artic cooling 7Pro (koji po defaultu vrti od 900do iznimno 2500) što je i činio u početku.Nakon mjesec dana rikava mi MB,a kako je bila pod garancijom, dobih istu-IDENTIČNU, čaku su mi u trgovini sami ubacili sve u komp.Ali....Cooler sada (konstantno) vrti na 2800-2950 o/min. Pokušao sam sve varijante u BIOS-u, sa prog,SpeedFan, ali on i dalje vrišti na 2900.Izludih, tj UPOMOĆ

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434
    Moguće je da je senzor na matičnoj, koji je kraj/ispod socketa predaleko udaljen (termosjetljiva dioda), pa ti singnalizira preveliku temperaturu a hladnak radi svoje.

    Ili su ti stavili previše (ili premalo, što je malo vjerovatno) paste, pa ti se pregrijava. A najgora solucija je da su ostavili istu staru žvaku sa hladnjaka. Uglavnom, provjeri pastu...

  3. #3
    Reset biosa?isključi napajanje i izvadi bateriju iz matične na 10 sec vrati nazad.
    Nemogu vjerovat da jedan Slavonac ozbiljno govori o zabijanju noža svinji među oči.

    Pa to ne bi uspio ni Bruce Lee dok mu je drže Spiderman , Superman i onaj leteći miš.

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434
    To nema veze sa brzinom vrtnje...

  5. #5
    Neka on to svejedno napravi.nema šta izgubit a možda se nešto poremetilo u BIOSU
    Nemogu vjerovat da jedan Slavonac ozbiljno govori o zabijanju noža svinji među oči.

    Pa to ne bi uspio ni Bruce Lee dok mu je drže Spiderman , Superman i onaj leteći miš.

  6. #6

    Cooler

    Ovo je mudri odgovor od prodavača coolera : "Po�tovani Prema tvorničkoj specifikaciji ventilator na hladnjaku se vrti od 900 do 2500 rpm. Obzirom da hladnjak ne dolazi sa potenciometrom kako bi se ta brzina vrtnje ručno regulirala, ventilator reagira na softversko pode�avanje brzine ili kroz BIOS matične ploče ili kroz nekoliko softverskih proizvoda za određeni operativni sustav. Stoga, ako �elite smanjiti brzinu okretaja ventilatora na hladnjaku, to ćete morati učiniti na način koji sam prethodno naveo. Srdačan pozdrav

Slične teme

  1. Cooler CPU
    By ezav in forum Komponente
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 07-05-2011, 10:29
  2. Cooler za i5
    By Chappi in forum Komponente
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 24-07-2010, 23:25
  3. Cooler
    By Chappi in forum Komponente
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 29-08-2009, 19:57
  4. Cooler
    By Lord Jambrek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 07-02-2007, 21:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •