Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Obavijest korisnicima ATI AGP grafičkih kartica

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Obavijest korisnicima ATI AGP grafičkih kartica

    Ako posjedujete Ati grafičku karticuSkoja se na računalo spaja putem AGPSutora, imam loše vijesti za Vas.
    Naime, s nijednim driverima novijim od Catalyst 7.7 neće Vam raditi direct3d akceleracija neophodna za rad večine igara; dakle ukratko...

    AGP RADEON + Driveri 7.8 naviše = NERADE IGRE!
    Rješenje: 7.7 ili stariji driveri

    Pitate se kako sam do ovoga došao?
    Danas ja fino na svom starom kompu instaliram Jericho (nakon čistog installa Windowsa i najnovijih drivera & alata) i ono neradi.
    Probam druge igre - isto.
    Pokrenem start -> Run -> dxdiag -> Display -> Test Direct3D a on meni izbaci neke greške u koraku 8 i još neke gluposti.
    Cijeli dan sam se mučio da to popravim, sve do maloprije... dok na netu nisam pronašao
    jedan dobrano zatrpan post na nekom divljem forumu u kom piše da je problem u novim driverima koji ne podržavaju AGP!!!

    Mulci iz Atija opet su uradili svoje; kao i kad su prestali support za dx8 grafičke od drivera 6.5 nadalje. (hehe).
    Zašto su onda izdali AGP x2400 i x2600 ???
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Ovo sam znao od onoga dana kada sam pokusao instalirati Oblivion na svoj komp



  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594
    = Citat = Izvorno postao Black Knight
    Ovo sam znao od onoga dana kada sam pokusao instalirati Oblivion na svoj komp
    bez brige sad će nvidiina serija 8600 agp hehe,rađe pređite svi na pci-e,ja sam već 2god na pci-e ,dugogodišnja invensticija
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    može se i razumjet da neće više podržavat stariji agp utor al što kažeš na to da za moju mobility radeonku hd 2600 ne postoje službeni driveri ni za vistu ni za xp
    Hvala ati!

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas D@rX's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Tu sam...
    Postova
    359
    Ja imam 9550 radeon koji ne radi ni s jednim driverima osim sa jednom verzijom 4.13 ja mislim. Drugo sve ako stavim srusi sistem. Otkad sam ga kupio.
    When did I know????
    The day my mom told me I could be
    whatever I wanted to be.
    -Allen Iverson #3

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    999
    ja neznam koji utor imam ,al mi sve radi


  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    može se i razumjet da neće više podržavat stariji agp utor al što kažeš na to da za moju mobility radeonku hd 2600 ne postoje službeni driveri ni za vistu ni za xp
    Hvala ati!
    Đizzzzz... naravno da ne postoje ... kvragu ni za moju 8400M ne postoje drajveri ...

    Za mobilne graficke drajvere finisiraju proizvodaci (znaci ati ili nvidia daju sorce a proizvodac lapa ugradije suport od lapa do lapa) , osim za nvidia Go 7800/7900 tu proizvodac graficke daje support ...

    Znaci moras cekati da toshiba napravi drajvere ... sto vjerovatno nece ...

    Ili potraziti neke twek ili second hand drajvere koji znaju biti i stetni (frendu na fx5600 Go je temp. Gpu porasla za 10 stupnjeva ali mu barem novije igre rade) ...
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Kaj si sve dopuštaju sa tim laptopima! Kupiš laptop koji je po meni debelo precijenjen naspram običnog kompa i onda nemaš kvalitetnu podršku za njega... Žalosno!

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    može se i razumjet da neće više podržavat stariji agp utor al što kažeš na to da za moju mobility radeonku hd 2600 ne postoje službeni driveri ni za vistu ni za xp
    Hvala ati!
    Možeš ti instalirati službene ati drivere, samo treba promijeniti jedan file u njima. Ati podržava Mobility, no morao je to uvesti zbog prisile proizvođaća.

    Ni moj laptop s mobility x1600 "nemože" Atijeve drivere pa ih svedjedno koristim i sve radi super, puno bolje nego s prastarim proizvođaćevim.

    Evo ti link pa pogledaj kako modati driver da radi;
    http://www.driverheaven.net/modtool/
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member It lives by night BINUX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    576
    Ma ATI je u banani skroz u zadnje vrjeme.
    Ja sam inaće veliki fan ATI-ja ali otkako ih je kupi AMD sve je otišlo u božiju mater jbt.
    Najbolja kartica koju su izdali u zadnje dvije god je X1900 serija koju ja imam ali poslje te generacije ove nove kakti generacije njihovih grafa nevaljaju niš.Jbt več skoro godinu dana i vše nemogu napravit extrime verziju neke grafičke.Sve nešto Low end, Midlle onda kao neki Hgh end je trebala bit HD2900XT al je grafička u kurcu skroz NVIDI-in middle je dere sve u 16.
    I sad oni izdaju kao neku novu generaciju HD3800 i isto neki low end modeli i middle pa nemogu vjerovat a di su XTX modeli nego sve nešto neka socijala.
    glavno da one podržavaju DX10.01 i Shadere 4.01 a brzina procesora i memorije govno.Sad ovi ljudi koji budu kupili tu kakti najnoviju generaciju
    ATI-jevih grafa đabe im DX10.01 itd kad će sve igre štekat i gušit se radi sporog procesora i memorije.
    Uglavnom ja sam godinama uzimao samo ATI-jeve grafičke i to XTX modele ali čini mi se da je sa ATI-jem gotovo iduća moja grafa koju planiram uzet će sigurno bit NVIDI-a jel su bolje jače brže.
    A AMD-ATI dok ne promjeni novu politiku firme i nešto ne poduzme moje pare neče vidit ko ne i od večine vjernih strih fanova ATIJA.
    Q9550-Oc (3.3ghz), Lan Party X48-T3RS,4gige DDR3 Patriot Viper Extreme 1900mhz,Saphire HD4870 X2,Frotron 1010w,Seagate 750GB,
    Samsung SyMaster 203b 20inch

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    cut
    imam taj tool, al kad instaliram catalyst center, nakon 15s smrzne se komp
    dakle moram bez cc-a al to me i ne dira jer mi netreba

    al zašto mi onda rade ati službeni driveri za vistu?

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Je vais bien, ne t'en fais pas
    Postova
    2.036
    aha..sad mi je sve jasno

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer callista's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    1.091
    @BINUX- koji to nvidiin middle dere 2900XT?

Slične teme

  1. Koja od ovih grafičkih kartica je nabolja i najisplativija
    By L. Ivan Svečnjak in forum Komponente
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 11-07-2010, 09:55
  2. BFG odustao od grafičkih kartica
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 21-05-2010, 12:27
  3. Usporedba dviju Radeon grafičkih kartica
    By Wolfwrath in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 23-09-2008, 13:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •