Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 40

Tema: Konfa do 12 tisuca kuna!

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181

    Konfa do 12 tisuca kuna!

    Evo ovako! Frend mi je napokon odlucio kupiti novi komp, do sada je imao kantu na kojoj mu je trzao far cry,a CoD 4 nije mogao nego na najmanjoj rezi,skupio je 12000 soma i trebamu gaming konfiguracija za te pare! ako mu ja idem preporuciti to bi vise bacalo na estetski izgled sto definitivno nije dobro!(tipa G9,G15,Thermaltake Candalf,itd...) Stoga ostavljam strucnjacima kao Bartuc i ostali da mu pomognu! Thx u njegovo ime unaprijed!
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  2. #2
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Sve z Linksa: Ako nećeš iz Linksa, onda potraži ove komponente u svojem dučanu!

    MBO:SASUS P5K-C, P35S-> 998,72 kn
    CPU:SINTEL Core2Duo E6750 BOXS-> 1.368,26 kn
    CPU Cooler:SARCTIC-COOLING Freezer 7 ProS-> 178,01 kn
    RAM:SPC-6400, 1 GB, CRUCIAL Ballistix, DDR2 800 MHzS-> 2x 328,83 kn
    VGA:SASUS Extreme N8800GT, 512MB DDR3S-> 2.079,00 kn
    HDD:S320.0 GB HITACHI DeskstarS-> 622,69 kn
    Optika:SDVD±RW PIONEER DVR-212DBKS-> 260,00 kn
    Kućište:STHERMALTAKE ArmorJrS-> 894,97 kn
    Napajanje:SCORSAIR 450WS-> 549,00 kn

    UKUPNO: 7608,31 kuna

    Na tebi ostane odabir monitora i periferije pošto je to čisto individualna stvar!

    Ako želiš još koju kunu uštedjeti, onda makni Crucial Ballistix memoriju i stavi Kingmax umjesto nje! Ostalo ne diraj, osim ako imaš neku bolju zamisao!

    Skuplje od ovoga je Overkill i dalje više nije isplativo! Znači ovo je najbolje kaj se u ovom trenutku isplati kupiti! Osim coolera, nije bilo BigTyphoona pa sam stavio Freezera koji je također odličan!

    Uživaj

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Ovdje bi stavio Eizo monitor S1931 i to je onda 10k kuna
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  4. #4
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    I bolje od toga ti ne treba pošto je sve dalje lupanje u prazno!

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    I bolje od toga ti ne treba pošto je sve dalje lupanje u prazno!
    Upravo tako. Ima odlicnu konfu i prejebeni monitor. Usudio bi se reci jedan od najboljih, ali naravno ako se mislis igrati rade kupi onog samsunga od 21" (neznam tocni model) ovaj Eizo je monitor za obradu fotografije, ali je odlican i za igranje.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  6. #6
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    A sto mislite na ovu graficku:

    XFX Geforce 8800GT extreme alpha dog edition
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao CROGAMERR
    A sto mislite na ovu graficku:

    XFX Geforce 8800GT extreme alpha dog edition
    Isto kao i gore navedeni ASUS, nema razlike osim možda u duljini trajanja garancije! Na tebi je odabir!

  8. #8
    Brutalan komp
    Oče mu možda biti malo 450w (znam da je napajanje vrhunsko),novca je ostalo,pa ako misli kasnije još nadogradit da mu ne bude premalo 450w?
    Nemogu vjerovat da jedan Slavonac ozbiljno govori o zabijanju noža svinji među oči.

    Pa to ne bi uspio ni Bruce Lee dok mu je drže Spiderman , Superman i onaj leteći miš.

  9. #9
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao CROGAMERR
    A sto mislite na ovu graficku:

    XFX Geforce 8800GT extreme alpha dog edition
    Isto kao i gore navedeni ASUS, nema razlike osim možda u duljini trajanja garancije! Na tebi je odabir!
    I xfx dođe manje para

    XFX 8800GT 512MB 1875KN (adm) ....oko 150kn razlike...+dulja garancija..

    Ovo napajanje može izdržat i jača računala...

  10. #10
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao NIKOLA RADIŠIĆ
    Brutalan komp
    Oče mu možda biti malo 450w (znam da je napajanje vrhunsko),novca je ostalo,pa ako misli kasnije još nadogradit da mu ne bude premalo 450w?
    Napajanje je full jako, definitivno je dovoljno jako da ga takva pa i jača konfa nemre opteretiti do granica!

    Zapamtite da proizvođači poput Corsaira odnosno Seasonica daju pravu snagu u ime proizvoda...

  11. #11
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    btw. bio je test napajanja u bugu...
    osim sto me prije zainteresirao gwinov corsair HX620 (znajuci koliko gwin zna o napjanjima, i da on ne bi kupio neki shit) testirali su ga i u BUGu... jedinaSzamjerka je bila poviša cijena i da kada komp trosi manje struje (dok se recimo surfa netom, slusa mnjuza itd.) napajanje se skorz utiša... pa eto, ko voli nek izvoli, a ja volim...

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    btw. bio je test napajanja u bugu...
    osim sto me prije zainteresirao gwinov corsair HX620 (znajuci koliko gwin zna o napjanjima, i da on ne bi kupio neki shit) testirali su ga i u BUGu... jedinaSzamjerka je bila poviša cijena i da kada komp trosi manje struje (dok se recimo surfa netom, slusa mnjuza itd.) napajanje se skorz utiša... pa eto, ko voli nek izvoli, a ja volim...
    Neznam zasto bi to bila zamjerka. Nesto si ti krivo procitao. Vjerojatno da pri opterecenju postane glasno. A ne obrnuto
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  13. #13
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    btw. bio je test napajanja u bugu...
    osim sto me prije zainteresirao gwinov corsair HX620 (znajuci koliko gwin zna o napjanjima, i da on ne bi kupio neki shit) testirali su ga i u BUGu... jedinaSzamjerka je bila poviša cijena i da kada komp trosi manje struje (dok se recimo surfa netom, slusa mnjuza itd.) napajanje se skorz utiša... pa eto, ko voli nek izvoli, a ja volim...
    Neznam zasto bi to bila zamjerka. Nesto si ti krivo procitao. Vjerojatno da pri opterecenju postane glasno. A ne obrnuto
    ma jojte ja sam se krivo izrazio... sry, u zurbi sve danas nekak radim... zamjerka mu je cijena a ovo sto se utisa jedan veliki plus (a pod opterecenjem, dunno, nisu nis rekli, bu nam gwin sad reko, nadam se )

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Lol, nitko ne zna kak to napajanje radi pod velikim opterečenem Nema toga vraga kaj bu njega opteretio kak spada

    @Karlo, Gwin ti je već rekao da je napravio Overkill kod odabira napajanja iz bijesa prema ostalim napajanjima! Ziher ti nebu preporučio to napajanje osim ako ti stvarno treba! Ali u to čisto i naprosto sumnjam

  15. #15
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Lol, nitko ne zna kak to napajanje radi pod velikim opterečenem Nema toga vraga kaj bu njega opteretio kak spada

    @Karlo, Gwin ti je već rekao da je napravio Overkill kod odabira napajanja iz bijesa prema ostalim napajanjima! Ziher ti nebu preporučio to napajanje osim ako ti stvarno treba! Ali u to čisto i naprosto sumnjam
    ma nije meni do snage, meni do tisine a i danas je toliko napajanja na trzistu i niti jedna komponenta me ne muva kolko napajanje... ovaj pfc ovaj pnf ovom nes ne valja 12v rail je los itd. ovak sam siguran za sljedece 3 konfe.... a ima i solidnu garanciju, 5 godina...

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    corsair ne postane glasan.. NIKAD.. 120mm ADDA ventilator ima kapacitet od nešto preko 3.5 m3 po minuti
    ali je poanta da ima besprijekoran senzor koji kombinira mjerenja temperature sa trenutnom strujom koja izlazi iz napajanja i shodno tome regulira brzinu. ako corsairHX prelazi 35 decibela znači da nešta s njim nije u redu i podliježe garanciji
    imam dva revolteca na kučištu koji su daleko glasniji nego napajanje..

    a što se tiče cijene.. relativno veliki minus. više se ne sjećam šta je odnijelo best buy na tom testu.. thermaltake toughpower 750 čini mi se.. (tko ima časopis, nek me ispravi). ja ipak dajem prednost corsairu zbog dvije stvari.. UL broj, koji pokazuje da je rađen u Seasonicu (a da ne govorim da su nacrti identični ). a druga stvar je garancija. garancija da će napajanje izdržati navedene specifikacije na minimalno 50C i apsolutna garancija od 5 godina besprekidnog rada. meni prihvatljivo.. za vas ne znam

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Karlo, Gwin ti je već rekao da je napravio Overkill kod odabira napajanja iz bijesa prema ostalim napajanjima! Ziher ti nebu preporučio to napajanje osim ako ti stvarno treba! Ali u to čisto i naprosto sumnjam
    definitivno.. taj mali VX450 mu je dovoljan za taj komp.
    @karlo.. ako baš želiš bit 100% siguran, uzmi samo stepenicu više, VX550. sve preko toga nema smisla. pogledaj kaj mi je sve u sigu. na max loadu to povuče 380W. a nema igre koja drži CIJELI komp na max loadu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #17
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Bilo koj Seasonic ili Corsair ti je kompletno nečujan, neovisno o snazi napajanja! Prije ćeš čut strujanje zraka kroz rešetkice na kućištu nego jedno od ta 2 napajanja u radu!

    Tak da, nemoj bezveze trošiti novce ako ti nije sila! Jedan Čiftek je ultra tih, a kamoli Seasonic/Corsair koji su neusporedivo tiši od Čifteka!

    EDIT

    Stigel me Gwin u vezi tišine

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    reakcija na gwinov post nakon sto sam ga procitao:

    ima neko za posudit 1k?

    a mislim da i samim time sto napajanje ima 5godina garancije da su ovi u corasiru (seasonicu, whatever...) razmisljali da ce (bi trebao) radit tolko (5 godina) pod opterecenjem, a ako ga stavis u jednu konfu e6750, 2gb (corasair) rama , 8800gt, 2 optike, 1-2 manja HDD-a, bolja zvucna itd. on bi trebao dulje raditi "besprijekorno" za razliku ako mu stavis recimo nekakav SLi 8800gt(s/x), mislim, cist onak logicki...

    zakljucak posta: komponenta bi trebala dulje raditi ako daje polovicu svoje snage od one koja ce cijelo vrijeme radit pod 90-95% opterecenja... (mislim, cist logicki...)

  19. #19
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    zakljucak posta: komponenta bi trebala dulje raditi ako daje polovicu svoje snage od one koja ce cijelo vrijeme radit pod 90-95% opterecenja... (mislim, cist logicki...)
    da.. ali piše ti gore.. moj komp na MAX loadu optereti napajanje sitno preko 50%.. a na max loadu je bio jednom.. kad sam vrtio paralelni stress test diskova, proca, memorije i 3dmark06 odjednom..
    uglavnom mi je napajanje do se igram na nekih 30-40%
    jedan chieftec ne bude pretjerano opterećen tvojom konfom a osjetno je jeftiniji
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  20. #20
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    I samo jos jedno pitanje: ova konfiguracija moze vrtiti crysis bez problema?
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao CROGAMERR
    I samo jos jedno pitanje: ova konfiguracija moze vrtiti crysis bez problema?
    Bez ikakvih poteškoća!

  22. #22
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    E zaboravio sam pitati dali iz linksa salju u Zadar? I posto mi je frend malo skeptican prema web shopovima dali posalju sve drivere i dali ti oni sve spoje i instaliraju windowse?
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Da, da, ne, ne

    Šalju poštom komponente, drivere odmah hitiš u smeće i skineš nove sa interneta s tim da si sam složiš PC i sam instaliraš sustav!

  24. #24
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    Jeli grafa DX10 samo za informaciju?
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer callista's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    1.091
    btw naslov teme sucksa... 12 000 tisuća kuna= 12milijuna kn.
    valjda ide 12 tisuća kuna ili 12000 kuna.

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao CROGAMERR
    Jeli grafa DX10 samo za informaciju?
    Je, DirectX 10 je grafa! Ali ako želiš igre igrati u DX10 grafici, treba ti Windows Vista

  27. #27
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    Isto joj je! Vrti ce DX9, xp je xp!
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao CROGAMERR
    Isto joj je! Vrti ce DX9, xp je xp!
    Tak je, ako nemaš Vistu, nemaš preduvjet za dx10 grafiku te bu ti igra radila u dx9 grafici!

  29. #29
    Guest
    LOLjel je corsair dovoljan za ovo računalo???

    ha ha na svoje sam oči gledao kako radi na quadu,4 gige rama,2xultre i 2 diska po 320gb....

    To napajanje je full kvalitetno i izdržljivo...i da slažem komp nimalo nebih razmišljao...

    @Gwin:Nemoj se ubijat s tim jel ti se isplatilo il nije..iz razloga što če ti to napajanje koristit dugo dugo vremena.Danas se rade komponente na principu-Čim veće performanse-ćim manja potrošnja struje.

    Tak da budi optimističan i sretan s ovakvim kvalitetnim komadom hardwera.

  30. #30
    Senior Member Lock'n'Load CROGAMERR's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Svugdi po malo!!
    Postova
    181
    Ovo sve pase jedno s drugim ,nema koinflikta ? Radice bez problema?

    DVD±RW ASUS DRW-1814BLT, 18x, crna, SATA, LightScribe, Dual layer, retail

    Napajanje CORSAIR 450W, VX Series CMPSU-450VXEU, 12cm vent., ATX2 ver 2.2

    Kućište SUNBEAM Tuniq Symmetry 1, crno, IC-TRIO-SVBK, MIDI, bez PS

    VGA PCI-E ASUS Extreme N8800GT, 512MB DDR3, 2 DVI-I, TV-Out, HDTV

    HDD 320.0 GB HITACHI Deskstar GST, SATA, 16 MB c., 7200 okr/min, za desktop

    CPU INTEL Core2Duo E6750 BOX, s. 775, 2.66GHz, 4MB c., FSB 1333MHz, 64 bit, DualCore

    Cooler ARCTIC-COOLING Freezer 7 Pro, socket 775

    2xRAM PC-6400, 1 GB, CRUCIAL Ballistix, DDR2 800 MHz

    MBO ASUS P5K-C, P35, DDR2, stack cool 2, zvuk,G- LAN, zvuk, S-ATA, PCI-E, s. 775
    MBO:Asus P5KC ,CPU: Intel Core2 Duo E6750, VGA: Asus EN8800 GT,HDD: WD 500 GB ,RAM: TakeMs Mach 2 series 2 x 1 GB DDR 2 1066 Mhz, MONITORhilips 19" 190c8

Slične teme

  1. Konfa 2k kuna
    By Stryder in forum Konfiguracije
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-08-2012, 14:24
  2. Konfa do 3k kuna..
    By blood4me in forum Konfiguracije
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 12-07-2010, 16:47
  3. Konfa za 6k kuna
    By bad0me in forum Konfiguracije
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 08-06-2009, 00:58
  4. Konfa do max 5k kuna
    By Plexihack in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 28-10-2007, 18:43
  5. Konfa do 6-7 tisuca
    By gsdavid in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 04-10-2006, 18:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •