Stranica 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 357

Tema: Baldur's Gate i Icewind Dale

  1. #31
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Sorry ako sam naporan al moze li mi netko dat primjer kako da izracunam recimo damage mog level 1 paladina koji ima recimo long sword na kojem pise damage :1d6?
    ne trebaš uopće računati, samo kod izrade i opremanja likova
    prepusti se igri i uživaj bez kompliciranja

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654
    Tako je,samo napadaj,kada ti se health spusti drinkaj potse,često saveaj i korsiti pauzu da napraviš poteze s likovima i uživaj.
    "The present will pass by if you live in the past."

  3. #33
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Da ali normalno da moram znat koji mi je damage da znam pravilno raspodjelit novac kad kupujem nova oružja.

    Jer neznam koliko utječe moj level recimo na damage itd.
    Evo, bastard sword je 2d6 to bi bilo da je damage od 2-6 jelda? E sad, tu bi trebao biti neki faktor jos kad ce biti damage 2, kad 4 ili kad 6 npr. tu je luck, i radnom samo faktor ili?

    Isto tako mi nije jasno cemu kupovanje onih knjiga s nekim pričama? I sta znače oni rumorsi kad idem nešto popit, zašto je tu uopce opcija da idem nešto popit, a rumorsa nikad nije bilo...

    thx

  4. #34
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    2d6 nije 2 do 6, već dvije d6 kockice, pričem je damage 2-12, već je o tome pisao boz

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ne dvije kockice nego mislis "rola" se 2 puta d6 kockica?
    Po tome je :
    1d6 1-6 damage, 2d6 2-13 a 3d6 je 3-18 damage?

    jebala me matematika

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654
    Ne moraš ti ništa znati,kad kupuješ oružja,skuplja će biti bolja,a vidiš kad ti piše +1,+2 koliko daje plus napad.
    "The present will pass by if you live in the past."

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Nemoram znati? lol... cemu poanta onda, volim igrat s razmisljanjem a ne da klikcem ko moron po ekranu da ne kuzim nista.

    Ja sam znatizeljan, zelim znat kako funkcionira to sve, mozda danas sutra zaplim u neko dnd drustvo

  8. #38
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    A i ne mora skuplje uvijek biti bolje, to su gluposti. :D

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Bilokakav d ti je kocka. Dakle, d2(novčić), d3(olovka), d4(tetraedar), d6(kocka), d8, d10, d12, d20 i d100. Za sve rollove i saveove se koristi d20, za postotne šanse d100, a svi spellovi/oužja koji imaju neke nasumične varijable imaju informacije o kocki. Tako možeš računat damage fireballa na, recimo, Wizard level 9. Dakle, 9d6 odnosno 9-54.
    Kad piše neki bonus, recimo, Short Sword +3, on onda dila 1d6+3 odnosno 4-9 damagea. Takvi bonusi se dodaju na rezultat nakon bacanja. Isto i sa statistikama, ako zavitlaš običnim maljem(1d8 damagea) sa likom koji ima 18 Strengtha, on bu dilao 5-12 damagea, pošto 18 Strengtha daje +4 bonus. Ukoliko još imaš i genijalne sreće da imaš i neki Luck bonus, onda PRIJE određivanja broja na koji je pala kocka tom broju pripišeš plus jedan, do maksimalnog broja na toj kocki. Dakle ako bacaš d6 sa +1 Luck bonusom, stvarne vrijednosti ti nisu 1-6 nego 2-6.
    Tu je sve rečeno..

    A uglavnom je skuplje bolje,iako se ja ne obazirem puno na cijenu kad ionako skoro stalno kradem
    "The present will pass by if you live in the past."

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Da znam da je tu sve rečeno ali ipak su mi neke stvari ostale nejasne pa sam napisao i zamolio za pomoc u proslom postu.

    Inace, postoje dnd edicije pravila, 1,2 i 3 edicija i čitao sam da ce sad doci 4 edicija. Gdje tu spada ADDnD i koja je njegova svrha uopće bila, i jesu li sve igre DnD u Forgoten Relmsima?

  11. #41
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    ADnD je druga edicija, u svakoj ediciji su se mjenjala pravila, doavale klase i još neke druge stvari. (tipa skillovi itd.) ADnD-ova svrha je bila unaprjeđenje pravila u neku ruku "engina" igre, tj. pravila su otišla u veće detalje od prethodnih.

    DnD može biti smješten bilo gdje, sve ovisi o tvojoj mašti. Forgotten Realms je samo jedan od predložaka za kampanje i postoje mnogi drugi settinzi kao što je Dragonlance, Ravenloft itd. Naravno da dungeon master (vođa igre) može izmisliti svoj setting ili uzeti neki iz književnosti kao npr. Middle Earth.

    Ak imaš još pitanja o DnD-u kao pen and paper igri, imaš topic u alt+f4 pa slobodno tamo pitaj dalje stvari koje te zanimaju.

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654
    Ja igram opet BG2 i bio sam na onom djelu i dao Saemonu onaj horn da me on odvede i ništa bio sam kod onih "Riboljudi",ali prije toga mi je crklo par ljudi pa sam išao na stariji save i išao dati horn ispočetka.Sada sam Saemonu dao horn(Ali u monkey tavernu ne na docku di je koliko se ja sjećam bio prije),dam mu to dođe neki dialog i ništa,sada bih ja trebao biti na brodu a mene oni pirati napadaju ali ništa,saemon je nekako ja mislim zaglavio u tavernu. Ili ću trebat ići na još stariji save(a neda mi se opet borit s Irenicusom) ili ima neko drugo rješenje?Edit: Proguglo i našao da je to BUG
    "The present will pass by if you live in the past."

  13. #43

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    ovako narode zanima me vase misljenje o ovoj stvari. sta je bolje kensai/thief ili kensai/mage. nikad nisan igra baldurs gate 2 pa ne znan kako tamo idu te multi klase. pretpostavljam da nije kao u iwd2 jer to su novija pravila. evo recimo da izaberem kensai/magea. jel on simultano dobija lvle i za kensaia i za magea ili mogu odabrat? sad ako iman 6 likova u grupi, i ubijem monstera koji donese 1200 expa, oce li mi 200 expa sist i za kensaia i za magea ili ce 100 dobit kensai a 100 mage?

  14. #44
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Dobit ćeš po 100 za svaku klasu, levelupaš po klasama. Znači kad ti pređe lvl ko kensai dobiješ neke mogućnosti vezane uz tu klasu.

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Kensai/Mage je možda najbolja kombinacija u igri,ako imaš nekog drugog da igra tenka.
    "The present will pass by if you live in the past."

  16. #46

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    After you dual the Kensai to a mage, the inability to use bracers and missile weapons can make him a liability to the group for a long while until he regains his Kensai abilities. ovaj dio me malo zbunjuje.
    a kad bi odabra monka kao glavnog onda bi mora imat visok str, dex, con i wis?

  17. #47
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Ček malo je'l ti govoriš o dual ili multi classu? Nije isto.

  18. #48

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ček malo je'l ti govoriš o dual ili multi classu? Nije isto.
    e sad si me totalno zbunia. aj molin te kreni od pocetka i objasi sta bi to bilo dual a sta multi class.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Dual klasa znači da počinješ s jednom klasom npr. thief i pređeš recimo 5 levela kao thief i onda se prebaciš na npr. mage-a. Kad to napraviš gubiš neke mogućnosti od thiefa i nastavljaš dalje po yp-u magea gdje dobivaš spellove itd. više ne možeš napredovati u thief klasi. Ova mogućnost postoji samo kod ljudske rase.

    Multi klasa je napredovanje u obadvije klase simultano, to mogu koristit sve rase osim ljudi.

  20. #50

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    ali da li ti se vrate mogucnosti thiefa kad sa mageom dostignes thief level ili ne? na primjer lvl 9 thief, lvl 9 mage i onda ti se vrate sve thief mogucnosti

  21. #51
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Ne znam točno, nisam koristio dual klasu, pogledaj u manualu.

  22. #52

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    samo jos dvi stvari i onda san gotov
    recimo, uzmem fightera i onda ga dual classam u inkvizitora. taj inkvizitor ce moc dobit grand mastery? evo kad bi uzea archera di bi ga specijalizira-bows( long, short) ili slings?

  23. #53
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Za prvo nisam siguran jer kitove nisam koristio, a za drugo predlažem longbow ako želiš klasičnog archera koji će raditi lijepu štetu na daljinu.

  24. #54
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Recimo počneš igru sa Kensaiom i kad dođeš do osmog levela(samo primjer) pređeš na magea i onda nemaš nikakve sposobnosti Kensaia sve dok ne dođeš do levela 8 s Mageom,onda imaš sve.Imaš walkthrough o tome,sve detaljno objašnjeno i s ocjenama koliko koji duall class valja itd;samo ako ideš na dual class pazi na početne atribute.

    Evo link:http://www.gamefaqs.com/computer/dos...le/258273/9853
    "The present will pass by if you live in the past."

  25. #55

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    zahvaljujem

  26. #56

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Icewind dale nisam nikad igrao kazu da je bolji od Baldurs gatea(1) koji je odličan no dosadi prij kraja(ja ga nikad nisam završio jer mi je bio crko komp a neda mi ga se sad igrat ispočetka) .
    Ipak sve u svemu remek djelo gamerstva.
    kakav je icewind dale?

  27. #57
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Icewind Dale je čisti hack n' slash pa ak te zanima čisto klanje sa pričom koja je tamo tek tolko, onda je igra za tebe. IMO BG1 je puno bolji od Icewind Dale-a.

  28. #58
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Dubrovnik ?
    Postova
    1.016

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    ljudi pocemo sam igrat baldura........................................... ............................!(ovo sam ceko da vidim oce li me neko gadat necim...)

    uglavnim igra zasad ide ok...nego sta lad mi neki lik umre..kako ga ozivit??trenutno sam u frendly arm innu ...

    dobro bi mi dosla mala pomoc...
    Dropper - a.k.a. - LordBabo - a.k.a. - BaBiNho

    xFire - lordbabo

    ||MB ECS 945PT-A2||Intel Pentium 2x2.0GHz||Zotac 9600GT 512Mb||2Gb Buffalo DDR2 RAM||Hitachi 300Gb||

    ||CoB fan||LotR freak||RuneScape & Guild Wars player||

  29. #59
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    Dok ne dobiješ nekog clerica slobodno loadaj zadnji save...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  30. #60
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Baldur's Gate i Icewind Dale

    U balduru 1 baš i nema rezrektova... cilj je ne krepati.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

Slične teme

  1. Baldur's Gate III
    By Forengner in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 29-02-2012, 15:23
  2. Icewind Dale PcPlay co-op time!
    By Babitz in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 12-08-2011, 15:26
  3. Icewind Dale + 2 ekspanzije na GOG.com
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 07-10-2010, 16:23
  4. Baldur's Gate 2 - Sjećanja
    By Bartuc in forum Gaming općenito
    Odgovora: 441
    Posljednji post: 26-07-2010, 20:18
  5. Baldur's Gate 2: Shadows of Amn
    By Samael in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 27-10-2006, 19:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •