Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 164

Tema: REALNOST U FPS-u (tema za strpljive i ozbiljne, ziher)

  1. #31
    Senior Member It lives by night Necto's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    526
    Ne bi bilo zabavno da u jednom trenu možeš nositi dva pištolja i maximalno 2-3 runde municije, da ti pištolj zakoči sam od sebe, da reloadanje traje 10-tak sekundi, da se meci nasumično odbijaju i pogađaju te, da te jedan metak u 90% slučajeva dokrajči i da ne možeš pogoditi ni konja pred sobom ako ne ciljaš barem 5-6 sekundi...
    Cini mi se da je Americas Army po ovim kriterijima realnosti najbliza dosada

    Jedino jos da porade na pokretima likova i fizici

  2. #32
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    Ne kažem da uber realne igre ne bi bile frustrirajuće, naravno da bi. Ali hebem ti igru u kojoj kako je netko i sam naveo, ja mogu primit 3 metka u prsa, preživit granatu par metara dalje od mene, skrivajući se iza kante itd.

    Neke stvari treba malo dovesti u red, jer ima vani hard-core gamera koji žele malo realnosti u igri, pa koliko god ona bila frustrirajuća.

    Ekipa na Project Realityu je najbolji primjer. Umreš ko iz mufa, al nitko te ne pita ništa. Šta nisi pazio? PR i STALKER su uveli mali dio realnosti, a mjesta za napredak ima još jako puno. Korak po korak i i doći će dan kad igrač neće moći ciljati kako spada jer mu je ranije mušica uletjela u oko dok se furao na hummeru preglajući talibane sa 50. cal pljucom.
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  3. #33
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Meni je najrealnija Red Orchestra: Ostfront, npr da možeš skroz precizno ciljat, moraš naslonit pušku na nešto (bunker, prozor itd) a bez da se nasloniš nema šanse da ubiš nešto na srednjoj udaljenosti.
    Ali to ništa ne ubija gameplay, Red Orchestra je realna na zabavan način.
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Onda igre nebi bile na mape (ako govorimo o MP-u)
    Trebalo bi napravit ovako npr.

    Zamislite si CSS i dd2 se igra.Kad umreš stvoriš se u bazi kao jedan od vojnika,ali baza ima ograničen broj respawna.Oružje uzimaš u bazi,a ne kupuješ.Nakon šta neprijatelj probije do tvoje baze gubite.Na kraju dolazi scena : mapa uništena,pobjednici nose mrtve i ranjene,drugi rade kamp na protivničkoj bazi.Onda se mapa nastavlja.Pobjednici su u toj bazi koju su osvojili.Mapa je druga,ali ne da je npr. dd2,pa inferno,nego nekakav nastavak,mapa u sličnom stilu.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  5. #35
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Skao i skroz realni rts.
    Close Combat



    Realni FPS bi bio dosadan iako bi mogućnost potpunog rušenja okoliša oko sebe dovela do jako puno novih mogućnosti pogotovo u MP igrama. Isto tako bi bila zanimljiva fizika trčanja tj. ozljeđivanje u slučaju zaletavanja u zid ili neki drugi objekt na mapi.

  6. #36
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    mozda cod postane realan , naravno ne ko u pravom svjetu , ali drzi se na granici realnoga i zabavnoga jer ako je pre realno onda postaje tesko ,automatski ne zabavno vec iritantno i brzo sklizne u smece

  7. #37
    = Citat = Izvorno postao HalF-DeaD
    Meni je najrealnija Red Orchestra: Ostfront, npr da možeš skroz precizno ciljat, moraš naslonit pušku na nešto (bunker, prozor itd) a bez da se nasloniš nema šanse da ubiš nešto na srednjoj udaljenosti.
    Ali to ništa ne ubija gameplay, Red Orchestra je realna na zabavan način.
    jeste, al pogledaj drugi dio igre.
    Hodanje i animacije su katastrofalne. O bugovima s tenkovima da ne pricam.

  8. #38
    Senior Member Lord of The Fleas Leoo's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    negdje u northrendu :O
    Postova
    405
    Zasto svi zele realnost, igre i jesu tu da bjezimo od stvarnosti, a zamisli da u fpsovima od jednog metka padnes na pod, ili nemozes hodat.. Nebi imalo smisla morao bi sve savrseno odigrati, nebi to vise bila igra! Ili da u NFS ima vise realnosti bilo bi smece jer se nebi mogo zabit u zid...
    Nerazumijem zasto zelite vise realnosti!

  9. #39
    Senior Member Small step for mankind Doggy's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    VERY HIGH
    Postova
    2.817
    meni je GRAW 2 stvarno realan, govorim o MP, SP nisam ni igral, osim treninga na pocetku... a COD nikad nebude realan... i GT4 je realan kaj mi se svidja...

  10. #40
    = Citat = Izvorno postao Leoo
    Zasto svi zele realnost, igre i jesu tu da bjezimo od stvarnosti,...
    Ne znam za tebe, ali meni su igre tu da se zabavim, a ne da bježim od RL-a.

  11. #41
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    O realnosti se može govoriti samo ako vam igra jednog dana stvori realne fizičke osjećaje poput vrućine, hladnoće, boli, smrada spaljenog mesa, umora... No postavlja se pitanje da li bismo tu realnost doista željeli. Mi malo stariji više volimo veću dozu nerealnosti jer nas više zabavlja ono što ne poznajemo, realne bedove smo i tako iskusili na najgori mogući način, a kako nismo mazohisti...
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    Što je fps nerealniji, to mi je bolji (iznimka su takticki fps-ovi koji bi trebali biti teski-tj realni), dok npr u RTS-ovima realnosti nikada dosta^^

  13. #43
    Ja također preferiram što nerealnije, možda čak i arkadnije igre, takve su mi najzabavnije. Isto tako i FPS-ovi.

    Jedno vrijeme dok sam bio očaran grafikom također sam u nekim igrama bio zatečen "realnošću" (recimo Gears of War) dok nisam skužio da je to sve samo dio predstave i ne baš toliko zanimljiv, a više ni primamljiv.

    Otada, uopće me više ne zanima "realnost u igrama" naprotiv - nepoželjna je!


    ROCK ON!

  14. #44
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    igrivost > realnost i sve ostalo

    tolko o tom
    zato radije igram ut nego neke "realnije" igre
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Želim i volim i jedne i druge.U stvari nebitan je koncept,najvažnija je izvedba.Simulacije ne garantira dobru igru isto kao što arkada ne garantira dobru zabavu.Kada igre tog tipa postanu stvarno realne , mislim da će mo imati i gamere oštečenih živaca.Realne igre ili nekakvi prvoklasni simulatori su sigurna budućnost sobzirom na napredak tehnologije.

  16. #46
    Member Plants Vs Zombies Dic's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    35
    jos uvijek cekam!Na zalost

  17. #47
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263
    grafika vecinom za sobom povlaci i vecu interaktivnost i realnost tak da mi je ok ak ima dobru grafiku i realna je valjda ce skoro izac neka sl igra
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  18. #48
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    Okay, recimo da smo dosli do zakljucka u kojem igre mozemo podijeliti na a) zabavne i b) zahtjevne (ne u smislu konfiguracije, nego zivaca).

    Ignorirajmo zabavne i razmisljajmo o zahtjevnima.

    Sto bi ta zahtjevna igra trebala imati u pogledu realnosti, da potpuno okupira igraca? Fizika, AI (bez retardiranih tikova), interaktivnost svijeta i okolisha, opcije, itd... Ukratko, ono sto ste pozeljeli u odlicnim igrama, ali vam je jos nesto falilo...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  19. #49
    Senior Member It lives by night reiki_'s Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Modrič
    Postova
    707
    ja na to gledam ovako... grafika je svakim danom sve bolja i bolja i uskoro će doći do vrhunca . onda će se morati prebaciti na neki drugi element koji će se ispeglati do savršenstva i tako redom dok igre ne budu pravo , gotovo real-life iskustvo.

  20. #50
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    502
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Uf, problema. U optionsima ti ponude "Arcade play" i "Realistic play" i eto riješenja. Što? Možemo sanjati, zar ne?
    Dobar jutar, ta ideja se vjerojatno javlja u skoro svakoj igri, al onda kad sve to zavrse, skuze da bi mogli utrosit dva sekunda posla i napravit 2 igre umjesto jedne=zgrnut 2x vise para Nes nikad vidjet opciju realistic/arcade play u PC igri, garant. Sori ako sam u krivu.

    [quote=Neven <R>]
    = Citat = Izvorno postao "McPingvin_v2.0":26169yyg
    Skao i skroz realni rts.
    Close Combat



    Realni FPS bi bio dosadan iako bi mogućnost potpunog rušenja okoliša oko sebe dovela do jako puno novih mogućnosti pogotovo u MP igrama. Isto tako bi bila zanimljiva fizika trčanja tj. ozljeđivanje u slučaju zaletavanja u zid ili neki drugi objekt na mapi.[/quote:26169yyg]

    Zabriji trcis trcis i odjednom se strgas i crknes jer si se zabio u zid Zabriji scenu haha Onak ne smijes trcat dok je oko tebe dim iz granate jerbo je opasno xD xD

    = Citat = Izvorno postao reiki_
    ja na to gledam ovako... grafika je svakim danom sve bolja i bolja i uskoro će doći do vrhunca . onda će se morati prebaciti na neki drugi element koji će se ispeglati do savršenstva i tako redom dok igre ne budu pravo , gotovo real-life iskustvo.
    A grafika (niti ikoji drugi element igara) se nece "ispeglati do savrsenstva". UVIJEK ce postojati slijedeci korak. Osim toga, za par godina ce vec postojati hologramske projekcije. I sve ide ispocetka.
    = Citat = Izvorno postao Joker
    Then, he slithered and slunk with a smile most unpleasant --
    -- around the whole room and took every present.
    The one speck of food that he left on the house...
    ...was a crumb that was even too small for a mouse.

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    meni su draže zahtjevne, gdje baš moraš razbit mozak

    Brothers in Arms

  22. #52
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    = Citat = Izvorno postao ChR0NoS
    meni su draže zahtjevne, gdje baš moraš razbit mozak

    Brothers in Arms
    mnogo ti je jak mozak kad ga moraš koristiti dok ti iznad neprijatelja lebdi crveni kružić...
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  23. #53
    meni najjaca igra operation flashpoint i dan danas mi je instalirana i znam tu i tamo zaigrat , kad sam prvi put pokrenia nisam moga vjerovat kako je igra realna

  24. #54
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    [quote=ludkopuska]
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Uf, problema. U optionsima ti ponude "Arcade play" i "Realistic play" i eto riješenja. Što? Možemo sanjati, zar ne?
    Dobar jutar, ta ideja se vjerojatno javlja u skoro svakoj igri, al onda kad sve to zavrse, skuze da bi mogli utrosit dva sekunda posla i napravit 2 igre umjesto jedne=zgrnut 2x vise para Nes nikad vidjet opciju realistic/arcade play u PC igri, garant. Sori ako sam u krivu.

    [quote="Neven <R>":2gkt7ur2]
    = Citat = Izvorno postao "McPingvin_v2.0":2gkt7ur2
    Skao i skroz realni rts.
    Close Combat


    Realni FPS bi bio dosadan iako bi mogućnost potpunog rušenja okoliša oko sebe dovela do jako puno novih mogućnosti pogotovo u MP igrama. Isto tako bi bila zanimljiva fizika trčanja tj. ozljeđivanje u slučaju zaletavanja u zid ili neki drugi objekt na mapi.[/quote:2gkt7ur2]

    Zabriji trcis trcis i odjednom se strgas i crknes jer si se zabio u zid Zabriji scenu haha Onak ne smijes trcat dok je oko tebe dim iz granate jerbo je opasno xD xD

    = Citat = Izvorno postao reiki_
    ja na to gledam ovako... grafika je svakim danom sve bolja i bolja i uskoro će doći do vrhunca . onda će se morati prebaciti na neki drugi element koji će se ispeglati do savršenstva i tako redom dok igre ne budu pravo , gotovo real-life iskustvo.
    A grafika (niti ikoji drugi element igara) se nece "ispeglati do savrsenstva". UVIJEK ce postojati slijedeci korak. Osim toga, za par godina ce vec postojati hologramske projekcije. I sve ide ispocetka.[/quote:2gkt7ur2]

    Upravo tako za par godina uzivat cemo u Igrama....vec vidim buducnost Igara!

    Onako ko onaj Hologram ili stali je vec,u Zvjezdane Staze sa Picardom...onim celavim.

    Pa kad tamo ubijaju dosadu i zabavljajau,tako ce i igre bit!

  25. #55
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    502
    I igre... I neke druge stvari... >: )

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao ChR0NoS
    meni su draže zahtjevne, gdje baš moraš razbit mozak

    Brothers in Arms
    mnogo ti je jak mozak kad ga moraš koristiti dok ti iznad neprijatelja lebdi crveni kružić...
    Haha
    = Citat = Izvorno postao Joker
    Then, he slithered and slunk with a smile most unpleasant --
    -- around the whole room and took every present.
    The one speck of food that he left on the house...
    ...was a crumb that was even too small for a mouse.

  26. #56
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    Realnost u FPS-u?

    ta ti je dobra
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  27. #57
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    502
    = Citat = Izvorno postao mrs.croft
    Realnost u FPS-u?

    ta ti je dobra
    Ha?

    Ti mislis da fps ne moze biti realan? Usporedi UT i najnovije simove WWII
    = Citat = Izvorno postao Joker
    Then, he slithered and slunk with a smile most unpleasant --
    -- around the whole room and took every present.
    The one speck of food that he left on the house...
    ...was a crumb that was even too small for a mouse.

  28. #58
    Senior Member Lord of The Fleas Leoo's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    negdje u northrendu :O
    Postova
    405
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    O realnosti se može govoriti samo ako vam igra jednog dana stvori realne fizičke osjećaje poput vrućine, hladnoće, boli, smrada spaljenog mesa, umora... No postavlja se pitanje da li bismo tu realnost doista željeli.

    Do tada realnost u igrama nepostoji... I netreba nam... Zovu se i igre da bi se zabavili, jer nemoze jedan covjek ubit 1000 vojnika i jos 500 cudovista, noseci pri tome 10 oruzja medju kojima je rocket launcher sa 100 raketa..

  29. #59
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    502
    Upravo si opisao ono o cemu cijelo vrijeme govorimo. Arkadni FPS kao UT ili Kveka. Jel u CoD-u nosis 10 oruzja? Ili ubijes 1000 ljudi? Jel tamo postoji rocket launcher? Sa bazukom mozes nosit 1 raketu a za refill se moras vratit do mjesta na kojem si ju nasao.

    Inace, slazem se sa W1k1ng0m, mi ovdje govorimo samo o stvarima za koje zelimo da budu realne. Nitko ne zeli stvarno dozivjeti kako je to na bojnom polju.
    = Citat = Izvorno postao Joker
    Then, he slithered and slunk with a smile most unpleasant --
    -- around the whole room and took every present.
    The one speck of food that he left on the house...
    ...was a crumb that was even too small for a mouse.

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    meni se ww2 igre gade
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Slične teme

  1. The sve tema
    By Mirko L in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-08-2011, 00:49
  2. Di je tema???
    By Chappi in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 16-06-2009, 10:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •