Vidi rezultate ankete: Što čini današnje igre?

Glasači
111. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Grafika

    37 33,33%
  • Zvuk

    0 0%
  • Animacija

    0 0%
  • Fizika

    3 2,70%
  • Glazba

    1 0,90%
  • Priča

    23 20,72%
  • Zaraznost

    34 30,63%
  • Neka je sve prosječno...

    13 11,71%
Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 91 do 114 od 114

Tema: Što danas igru čini dobrom igrom!?

  1. #91
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    Danas *dobro* prodavane igre čini grafika,a dobre igre zaraznost.

  2. #92
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Osijek-Jug2 LEGA!!!
    Postova
    209
    ja bi reko zaraza,primjer dobri stari diablo 2,danas većinom WoW,iako ga sam se odrekao:x
    "Neki piju od radosti, neki od tuge, a neki od jutra."

  3. #93
    Senior Member Ninja hurdle Dj_Morales's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postova
    844
    grafika i prica po meni! a i zaraznost

  4. #94
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    Šta se tiče grafike, to ovisi o žanru. Kad je riječ o next-gen grafici, najčešće je riječ o FPS-u. U najavama za avanture se rijetko spominje grafika jer avantura s dobrom grafikom, a lošom pričom ne može doro proći. RTS-ovi moraju imati dobru mehaniku borbe, balans, itd. (nemam previše iskustva s RTS-ovima, pa sry ako nešto nisam spomenuo), a dobra grafika je uvijek dobrodošla. U simulacijama grafika nije na prvom mjestu, ali je svejedno dosta važan dio igre. RPG-ovi većinom imaju zadovoljavajuću grafiku, iako dosta RPG-ova izaziva onaj dobar stari "OMFG look @ teh grafix!!1" efekt. Ne sjećam se kad sam zadnji put u nekom PRG-u imao većih pritužbi na grafiku.

  5. #95
    Senior Member Ninja hurdle Marcellius09's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Kastel Novi
    Postova
    985
    ma zaraznost , hebes i grafiku i sve ostalo, a vidim da grafika vodi
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ey smanji malo taj potpis.
    Shebe format svake stranice na kojoj postas.
    Barem 17 inch ekipi

  6. #96
    Senior Member Lord of The Fleas Utoplytanian's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    neutralan
    Postova
    389
    meni je vaznija prica od grafike,ali ponekad me od igre otjera uzasna grafika,lose kontrole ili grozno sucelje... npr pokusao sam igrat runescape, i igra je detaljna,velik svijet ili stajaznamvec ali nekako malena kamera,losa kontrola sa misem, sve kockasto i ne znam gdje se sto nalazi i jednostavno sam odustao

  7. #97
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.

  8. #98
    Senior Member Lord of The Fleas Utoplytanian's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    neutralan
    Postova
    389
    mozda cak i vise zaraznost nego grafika,pogledajmo samo MMORPGove ili barem ogame(prije koju godinu)

  9. #99
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
    Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

    Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.

  10. #100
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  11. #101
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.

  12. #102
    Senior Member Ninja hurdle r0pe's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    923
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.
    samo što je sada takvih igara sve manje i manje

  13. #103
    Senior Member It lives by night d0mba's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    681
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Isto šta je i uvijek činilo dobru igru dobrom.
    Sklad i kvaliteta svih nabrojanih stvari u anketi.
    upravo tako.

  14. #104
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    hmmm, ne bi reko da samo grafika cini igru dobrom... uzmi za primjer cod2 i sad novoizasli witcher, cod 2 ce moji frendovi(13 god) igrat, mada ima crysis koji ima bolju grafiku, dok npr. witcher sa super grafikom, animacijama. pricom, loreom i jos mnogo toga nece jer ima kvaka, a to je da se mora misliti, znaci u cod2 ti "samo ides i napucavas" dok npr. u nekom witcheru, trebas otici do covjeka popricat s njim(kak tesko), da bi na kraju covjek reko da mu doneses 3 bocice ghoulove krvi...

    tako bi isto mogo reci za bilo koji ET, koji je FPS, ali u njemu nije vazno ko ce kog vise ubit, vec je vazno obraniti/osvojiti odredeni objekt, koji se sastoji od vise malih podmisija i onda tu nastaje problem, moras stisnut "L" da se otvori menu gdje biras klasu, medic nemoze imat sniper, mi ih cjelo vrjeme ubijamo oni pobjede... i sl. sranja, dakle igra treba biti pristupna(aka treba ju kuzit djete od 3 god)...

  15. #105
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    dakle igra treba biti pristupna(aka treba ju kuzit djete od 3 god)...
    Sa ovim se ne slažem zato jer u današnje vrijeme pristupačno u gotovo 90% slučajeva stoji za poglupljivanje igara kako bi ih svi mogli igrati. Kao odličan primjer igre koja se protivi ovome navodim WoW koji je iznimno pristupačan, ali za bilo kakvo ozbiljnije igranje (ne mislim hardcore) trebate ipak znati dosta toga o igri i kako sve skupa funkcionira.

  16. #106
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
    Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

    Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.
    SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.

  17. #107
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    meni to pojednostavljivanje nije ni tak lose, dodjem doma umoran i malo se ispucam...kad imam hrpu slobodnog vremena onda cu igrat nekaj kompleksno tipa baldur
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  18. #108
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Spess
    Postova
    1.875
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
    Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

    Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.
    SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.
    Ah sad, boga pitaj. Neki traže igrivost, npr. ja. Ali, daj tim klincima 3dmark sa kontrolom kamere pa pogledaj šta misle o "igri". Grafika je bonus. Šta ako je nekom njubu super grafika i počne pljuvat po Morrowindu? Možda mrzi RPG-ove. Možda mrzi mačeve. Možda zvuk. Možda atmosferu. Ima 10,000 faktora i 100.000.000 mišljenja. Smatrat nekoga budalom zbog mišljenja o igri i vlastitim mišljenjima je idiotski. Jest da je Morrowind super igra ali ne vole ju svi. Jer nemaju svi IQ 100 i 17 godina.

  19. #109
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    zorg je apsolutno u pravu,pogotovo sa onim dijelom koliko je ljudi,toliko je i mišljenja.100 ljudi,100 ćudi.nekoga nazivati glupim zato što mu se ne sviđa igra koja se sviđa drugima,bez obzira o kakvoj se igri radilo,je totalno neracionalno i neprihvatljivo.meni je najbitnija igrivost,a nekon nje grafika.i još pokoje sitnice koje će igru učiniti boljom.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  20. #110
    Senior Member Lock'n'Load ChakNorris's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Krade majonezu od Mr.Ante-a
    Postova
    124
    igrivost, zaraznost, glazba i prica pa sve drugo
    Tha Chak Is Back

  21. #111
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    meni to pojednostavljivanje nije ni tak lose, dodjem doma umoran i malo se ispucam...kad imam hrpu slobodnog vremena onda cu igrat nekaj kompleksno tipa baldur
    Meni smeta zato jer gotovo da i nema pravih "kompliciranih" igara više zbog tog pojednostavljenja tako da hardcore fanovima žanra nestaje igrivog materijala. Nemoj miješati jednostavne igre i pojednostavljene igre.

    @Zorg:
    Imam osjećaj da je taj post dodiruje moj pa samo da kažem kako se ja slažem s tobom da ne možeš klasificirati ljude koji igraju, ali ja ipak volim iznijeti svoji subjektivno mišljenje.

  22. #112
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    [quote=Zorg_The_Borg]
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    = Citat = Izvorno postao "Arbiter of Change":1znq7ybx
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
    Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

    Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.
    SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.
    Ah sad, boga pitaj. Neki traže igrivost, npr. ja. Ali, daj tim klincima 3dmark sa kontrolom kamere pa pogledaj šta misle o "igri". Grafika je bonus. Šta ako je nekom njubu super grafika i počne pljuvat po Morrowindu? Možda mrzi RPG-ove. Možda mrzi mačeve. Možda zvuk. Možda atmosferu. Ima 10,000 faktora i 100.000.000 mišljenja. Smatrat nekoga budalom zbog mišljenja o igri i vlastitim mišljenjima je idiotski. Jest da je Morrowind super igra ali ne vole ju svi. Jer nemaju svi IQ 100 i 17 godina.[/quote:1znq7ybx]

    ne kazem ja nekom da je glup, vec samo kazem da ne misli(valjd mu tesko...) a u takvim igrama MW, W:ET, Witcher; razlog je uvjek isti, mutavo im je... zasto? ne kuze bit igre, ne kuze sta se dogada, sta bi se trebalo radit, u CoD2 "ides i pucas", a ovdje je malo kompleksnije...
    zato sam reko da igre trebaju biti pristupacnije...

  23. #113
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414
    Grafika i ostale tehnikalije su stvarno jedan krasan šlag na torti igrivosti, ali šta će ti dobar šlag na crappy torti??!

    Ja igram Bioshock i zadovoljan sam što mi grafička potegne na high detaljima zbog dobrog U3 enginea, ali ne bih ga igrao da nema onaj svoj stil, šarm i ambijent, a o zabavnosti da ne govorim. A to nema veze sa grafikom

  24. #114
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084
    po meni dobra optimiziranost i igrivost

Slične teme

  1. ovo me danas čini ful sretnim
    By Dreamer Deceiver in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 10-03-2011, 19:56
  2. Što vas čini sretnima? :D
    By Delirium in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 28-09-2010, 22:00
  3. Što Counter Strike čini ljudima
    By POSA in forum Alt-F4
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 25-07-2006, 15:36
  4. Šta po vama čini dobru igru?
    By BüreSuxX in forum Gaming općenito
    Odgovora: 39
    Posljednji post: 12-02-2006, 19:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •