Evo ovo sam osmislio kao topic koji bi mogao biti sticky, topic u kojemu pišite reportove s koncerata na kojima ste nedavno bili. Recenzije moraju biti detaljne poput ove s kojom ću ja započeti, dakle da ne budu poput "bio sam jučer na Hladnom pivu i bilo je odlično". Svaku recenziju ću ubaciti u prvi post da sve budu na jednome mjestu radi lakšeg čitanja.


MUSE 9.10.2007. DOM SPORTOVA, ZAGREBS BY LORD JAMBREK
Evo upravo se vratih sa Muse-a. Bilo je pre brutalno. Došao sam u Zagreb oko 18:10 sa frendom i zaputio se u pivnicu u savskoj. Nakon što smo popili pivo, krenuli smo prema Trešnjevki, usput sam stao kod Cibone na kebab. Sjeli smo u tramvaj i krenuli napokon na Trešnjevku. Napokon stigli i zaputili se prema domu sportova. Kupili smo si svako po Q-pack karlovačkog piva u dućanu, sreli se sa ostatkom kompanje i došli pred dom sportova, tamo popili ostatak piva, dali jadnoj bakici flaše koje dotična sakuplja ne bi li zaradila malo viška novaca. Redari nas pustili i zaputili se mi unutra, odlučili svi ići na tribine, pa rekoh idem i ja. Kada sam došao na tribine vidio sam da je tamo mutavo i zaputio sam se dolje i uspjeo sam se progurati u prvi red, taman negdje pri početku lijeve strane pozornice. Među fotografima sam sreo i staroga kolegu iz sportskih novosti.

THE SUPERMASSIVE BLACK HOLE

Shvatio sam da sam propustio Adastru, predgrupa Muse-u, domaći bend, a njihov gitarista je išao samnom u školu. No dobro, idemo na Muse. Donijeli su bubnjeve na pozornicu, to još u životu nisam vidio, totalno prozirni bubnjevi, nešto nevjerojatno. Klavir je isto imao proziran onaj "poklopac", a dok je svirao na njemu, razni svjetlosni efekti odsijavaju po "poklopcu". E onda se sve smračilo i napokon dolaze na pozornicu, kada je bubnjar lupio po bas bubnju i kako sam bio skroz blizu bas bine, kosti su mi se čak protresle od snage, zapitao sam se zašto nemam takve zvučnike doma?! Počeli su sa Knights of Cydonia, nešto nevjerojatno što im gitarista radi na gitari, koji su to bolesni efekti i finte, nevjerojatno. Svirali su dosta novijih i manje starijih stvari. Kada su započeli Plug in Baby bilo je ludo, prvo je svirana neka dječja pjesmica i onda onaj odlični uvodni solo. Tijekom pjesme su se ispucali baloni promjera oko 1m po publici, nešto nevjerojatno, nisam nikada takvo što vidio na koncertu. Scenski nastup je nešto nevjerojatno, iza se na tri monitora vrtili neki kao spotovi i koncert sa raznim efektima slika u realtime-u, zaista imaju nevjerojatne scenske nastupe. Nakon što su završili sa Plug in Baby, počelo je ono što sam cijelo vrijeme čekao, New Born. Lijepo je sjeo za klavir, svirao i onda onaj odliči riff, jao šta sam se razbacivao, jednostavno sam uživao. Onda su stali i otišli s pozornice, svjetla se ugasila i svi se derali "We want more", ja sam se derao "Daj još sira"

THE TIME IS RUNNING OUT

Napokon se vraćaju na stage i opet se primaju instrumenti u ruke. Svirali su još nekoliko stvari i onda se gitarist (koji je i ujedno pjevač i svira klavir na nekim pjesmama pjesmama) počeo bacati po pozornici, prvo se zabio u klavir, onda je srušio pojačalo tako što se bacio na njega, a onda je uzeo gitaru i zapiknuo ju u pojačalo i još ju malo rotirao. Digao se, pozdravio sve i otišao s pozornice, bubnjar dao još neke pozdrave i onda su se svi pokupili.


Ovo mi je bilo nešto pre dobro, muzika ne da im je odlična nego još i 1000x bolje zvuči live jer toliko perfektno odsviraju stvari da ne mogu bolje. Scenski nastupi su nezaboravni, takvo što ne vidiš svaki dan i ne na svakom koncertu. Mislim da ih jedino Rammstein može nadmašit po scenskim nastupima.



Lord Jambrek