Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 168

Tema: NVIDIA sux again :)

  1. #31
    [quote=Prince-Artas]
    = Citat = Izvorno postao "Om3G@":3l3kokf9
    Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?
    1. bolja podrška za drivere
    2. SLI je bolji od crossfirea
    3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
    4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa[/quote:3l3kokf9]


    Jednom riječju

  2. #32
    sta se bez veze svadate, iovako ce 2% vas imati te grafe, a ko je bolji je isto dosta promjenljivo, malo ati, u zadnje vrijeme nvidia, i sad ce najvjerovatnije sad ce ponovo ati, a to sto se svadate koja vam je DRAŽA, a ne bolja to je vas problem. Boli njih ku*ac za vas, sam ih vi kupite i ati i nvidia su sretni!

  3. #33
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao drazac
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

    Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...
    http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/18/
    Pogledaj rezultat 7900 gtx-ice naspram x1900 xtx bez AA & AF no, jedino sa uljucenim filterima dolazi do "vodstva" ati-ja. No, ne znatno, kao sto ti velis
    cijena x1900 xtx 5500 kn -> negdje oko 750 eura
    Jesi uopce pogledao rezultate u FEAR-u sa ukljucenim shader kodom za vrhove sjena iliti soft shadows????? GF7900GTX = 33 fps, RX1900XTX = 69 fps!!!!!! itd

    Osim toga, preporucena cijena X1900 XTX jednaka je novom GF-u, samo sto se cijena digne u nebesa kad je se dohvate proizvodjaci - - isto ce se dogoditi i sa GF7900 XTX...

    Hm, sto se tice drivera, ATI ima vise user friendly drivere...
    BTW, SLI nije bolji od Crossfirea jer je ovisan i profilima unutar drivera, a Crossfire je na neki nacin pametan i ekonomicniji!!!!

    GF6600GT je bez premca u svojoj klasi, kao i 6800GS, ali novi X1800 GTO pojesti ce konkurenciju u svom razredu (aka 6800 GS)!!!!

    Hm, Miki, nema veze sto necemo imati te graficke, ipak je zabavno raspravljati, a ako tebi to nije zelja, ukaki se u gacice

  4. #34
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    = Citat = Izvorno postao MIKI
    sta se bez veze svadate, iovako ce 2% vas imati te grafe, a ko je bolji je isto dosta promjenljivo, malo ati, u zadnje vrijeme nvidia, i sad ce najvjerovatnije sad ce ponovo ati, a to sto se svadate koja vam je DRAŽA, a ne bolja to je vas problem. Boli njih ku*ac za vas, sam ih vi kupite i ati i nvidia su sretni!
    true, kaj bi bilo da imate neku no-named grafulju, pa ako kupujete nesto kvalitetno, mora imati taj BRAND-NAME i CIJENU da valja, ne mozete kupiti nesto ne znam ime: Plastika_Stara124 made in Japan, driver se dobije uz graficku a Apdejt, je svake prijestupne i to samo za one Dos igre...


    ccc
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  5. #35
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    BTW, ja pricam o tome tko je bolji, a ne tko mi je drazi

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    hmmmm... ali imaj na umu da crossfire konfiguracija od dvije X1900XT troši puno više struje i daleko se više grije od dvije 7900GTX u sli-ju.

    to je jako bitna stavka...
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  7. #37
    Guest
    erm...da možeš birat:
    1.oćeš spojene grafičke sa jednom pločicom unutar kućišta
    ili
    2.oćeš spojene grafičke sa ogromnim kablom izvan kućišta
    s tim da uzmeš u obzir da su
    ati grafičke bučnije.


    so,what's you'r choise?

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557
    = Citat = Izvorno postao McPingvin
    erm...da možeš birat:
    1.oćeš spojene grafičke sa jednom pločicom unutar kućišta
    ili
    2.oćeš spojene grafičke sa ogromnim kablom izvan kućišta
    s tim da uzmeš u obzir da su
    ati grafičke bučnije.


    so,what's you'r choise?
    1.

  9. #39
    Guest
    nisam ni sumnjao



    čekam om3gin odgovor

    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    BTW, SLI nije bolji od Crossfirea jer je ovisan i profilima unutar drivera, a Crossfire je na neki nacin pametan i ekonomicniji!!!!

  10. #40
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Uvijek sam koristia ATI, pa nebi zna usporediti, nisam nikad ima nvidia graficku
    Well, as long as it's interesting.

  11. #41
    Guest
    ma ja samo čekam omegu.


    svi recenzenti su popljuvali crossfire(ta tehnologija je star ko isus,voodo grafičke su to koristile)ali ne i on

  12. #42
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Županja
    Postova
    101
    Po meni Soft Shadows, AA i AF su takve gluposti i naprosto mi izgledaju beskorisne. Tko obraca paznju dali su mu linije ravne ili kockaste, pogotovo u nekom zanimljivom fajtu (bilo to u lanu, na netu ili igrajuci neku SP kampanju) meci frcaju, granate explodisu, uzbudjenje na vrhuncu i netko bi sad opazio u tom trenutku da je neka textura udaljena 4976516 km od poprista bitke ^^ poprimila krive kockaste sjene... daj nemoj me j...

    A uostalom, na stranici na kojoj sam citao rewiew od 7900 GTX serije i ujedno je u njoj benchmark za FEAR (post-o sam link), fino pise da su SoftShadows iskljuceni, tako da nisam vidio tko je jaci po tom pitanju. No pretpostavljam da si ti citao ili sto vec neciji drugi rewiew od 7900 serije, pa et, bilo bi lijepo i korektno od tebe da nam udjelis taj link.

    ... zavrsna misao ^^: ovo nije predmet neke svadje, nego me samo zanima, kad je vec autor ovog treada iznio svoje strucno misljenje, zelio bih da to potkrijepi.

    ovo ja quotam na om3gin post u vezi fear-a, oh btw. fear je samo jedna od mnogih kvalitetnih igara, da si pogledao i procitao cijeli rewiew od linka koji sam ti dao i, ajmo reci, banalno usporedio u koliko njih je vodeci ati a koliko nVidija dobio bi odg. tko je bolji

  13. #43
    Guest
    ah,omega očito pročita ono što oće...

  14. #44
    Senior Member It lives by night CTDP_Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    690
    Što se tiče Soft Shadowsa u Fearu to će biti ispravljeno s novim nvidijinim driverima.

  15. #45
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    7900GTX mozda nije puno jaca od 7800GTX 512,ali je jaca,pa i od X1900XTX,to su cinjenice...
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  16. #46
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  17. #47
    Senior Member It lives by night CTDP_Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    690
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre
    nVidia je izjavila da će perfomanse biti veće s novim driverima jer su perfomanse preniske a kartica je sposobna za viši framerate. Ali istina je i da igra nije previše optimizirana(mislim samo na SS).

  18. #48
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    [quote=CTDP_Marko]
    = Citat = Izvorno postao "Thoroughbred B":c33sgne7
    Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre
    nVidia je izjavila da će perfomanse biti veće s novim driverima jer su perfomanse preniske a kartica je sposobna za viši framerate. Ali istina je i da igra nije previše optimizirana(mislim samo na SS).[/quote:c33sgne7]
    Hoce,ali SS ne mogu optimizirat-ubrzat...Sve ostalo mogu.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  19. #49
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti

  20. #50
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Županja
    Postova
    101
    eVGA je izbacila na trziste vec OC 7900 GTX-icu. I to: GPU: 690 MEM: 880 (x2). No njezin takt se moze podici max na: 705/920 (x2)

    Poprilicno cool

  21. #51
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557
    = Citat = Izvorno postao drazac
    eVGA je izbacila na trziste vec OC 7900 GTX-icu. I to: GPU: 690 MEM: 880 (x2). No njezin takt se moze podici max na: 705/920 (x2)

    Poprilicno cool
    lol ta će grafička imati veću frekvenciju od mojeg proesroa (1.8ghz)

  22. #52
    lool, i moga

    Inač kada bolje pogledate, kako ta tehnolgija toliko napreduje, da je stići nemožete!

  23. #53
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao McPingvin
    ma ja samo čekam omegu.


    svi recenzenti su popljuvali crossfire(ta tehnologija je star ko isus,voodo grafičke su to koristile)ali ne i on
    Yo gledaj to ovako... SLI je moddabilniji, ali nije stabilniji i nije neovisan, prakticniji je (zbog bridge konektora za spajanje grafickih), ali nije ekonomicniji (zato jer se u CrossFire-u mogu spajati jeftine i skupe graficke kartice)... S te strane mislim da je bitnije imati neovisniji izvor jer SLI radi dosta gresaka (npr. vidi se linija kako se renderira)...

    Sto se tice Soft Shadowsa, totalno ste se zabunili... nVidia to ne moze optimizirati jer se radi u shader kodu za izvor svjetlosti, a ako ne znate sto je shader program, oprostite se od ove teme

  24. #54
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    pa i u sli možeš spojit 2 6600gt bez problema....

    a atijeva mogućnost spajanja 2 različite kartica je totalno glupa (npr x1900xt sa x1800GTO) jer se automatski performanse brže kartica spuštaju na razinu sporije...
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Joj, pa znam da se kod nVidije mogu spojiti dvije slabije kartice, ali one moraju biti iste, osim toga, mislio sam da se ne moze kombinirati sa razlicitim GPU-ima.

    Hm, brzina brze kartice se ne spusta na razinu sporije, jer kartice tada rade u drugacijem principu

  26. #56
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    nije točno, nego se jača izjednačava sa sa slabijom, tako da sparivanje 2 različite potpuno nema smisla...
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  27. #57
    Upravo tako, zaključeno je da je nVIDIA BOG I BATINA naspram ATI-a

  28. #58
    Senior Member Lord of The Fleas The-Borg's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Network
    Postova
    336
    Da da i na kraju svega opet se vidi da si Ati I Nvidia jednaki...non stop prestizu jedan drugog... trzistna utrka.

    A zapravo sve se svodi na to da tko od njih uspije privuc sebi nekog strucnjaka od Ati /Nvidia tako da mu ponudi vecu placu i taj mjesec je prvi

  29. #59
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao Harry
    Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti
    O cemu ti?Na x1800xt je memorija na efetkivnih 1.6ghz,gdd3 1.1ns...
    Nema to veze,vazna je sama arhitektura,pixel/vertex ce bit 32/32 kod 7900gtx,dok je kod atija x1900xtx 16/"48" s time da nije ni tih 48,nego upola manje ali se mnoze pa bude 48...

    7900GTX nije za usporedjivat s x1900xtx,nego s atijevim r600 koji uskoro dolazi,specifikacije:

    65nm
    64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
    32 TMU's
    32 ROPs
    128 Shader Operations per Cycle
    800MHz Core
    102.4 billion shader ops/sec
    512GFLOPs for the shaders
    2 Billion triangles/sec
    25.6 Gpixels/Gtexels/sec
    256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
    57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
    WGF2.0 Unified Shader

    Ako malo bolje pogledamo,ati ce raditi kartice na GDDR4 memoriji koja radi na efektivnih 3.2ghz

    inace,kad smo vec kod gdd3 i 7900gtx,nije to nista brza memorija nego ona na x1800+ karticama,na mojoj x1800xt memorija radi na efektivnih 1940Mhz,stabilno i bez artefakata
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    = Citat = Izvorno postao Harry
    Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti
    O cemu ti?Na x1800xt je memorija na efetkivnih 1.6ghz,gdd3 1.1ns...
    Nema to veze,vazna je sama arhitektura,pixel/vertex ce bit 32/32 kod 7900gtx,dok je kod atija x1900xtx 16/"48" s time da nije ni tih 48,nego upola manje ali se mnoze pa bude 48...

    7900GTX nije za usporedjivat s x1900xtx,nego s atijevim r600 koji uskoro dolazi,specifikacije:

    65nm
    64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
    32 TMU's
    32 ROPs
    128 Shader Operations per Cycle
    800MHz Core
    102.4 billion shader ops/sec
    512GFLOPs for the shaders
    2 Billion triangles/sec
    25.6 Gpixels/Gtexels/sec
    256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
    57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
    WGF2.0 Unified Shader

    Ako malo bolje pogledamo,ati ce raditi kartice na GDDR4 memoriji koja radi na efektivnih 3.2ghz

    inace,kad smo vec kod gdd3 i 7900gtx,nije to nista brza memorija nego ona na x1800+ karticama,na mojoj x1800xt memorija radi na efektivnih 1940Mhz,stabilno i bez artefakata
    lol ti bi uspoređivao 7900GTX koja ima GDDR 3 memoriju i 24 cijevovda i rađena je u 90mm sa R600 koji ima GDDR4 memoriju i 64 cijevovoda i rađena je u 65mm. 7900GTX je konkurencija X1900XTX a ne R600

Slične teme

  1. P: XFX NVIDIA GeForce 9600GT
    By Izgubljeni in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 10-09-2013, 12:00
  2. NVIDIA 7600GS PCI-e??
    By Cookie monsta in forum Komponente
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-02-2010, 20:00
  3. ATI I NVIDIA..kako?
    By Razzer_007 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 03-11-2009, 22:11
  4. XFX NVIDIA GTX 280
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 09-07-2008, 08:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •