Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 168

Tema: NVIDIA sux again :)

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461

    NVIDIA sux again :)

    Ako je itko imalo vidio performanse novog GeForce 7900 GTX, vjerojatno se prekrstio i otisao otusirati. NVIDIA se pocela izvlaciti na ekonomicnost sada kada ne mogu postici performanse... Jako tuzno, ali ATI je bolji, iako ih NVIDIA stalno pljuje... Radeon X1900 XTX je top-of-the-hill !!!!

  2. #2
    nVIDIA ja za mene najbolja i nikada neću preći na ATI! NEVER!

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    LoL, NVIDIA je rijetko kada tehnoloski bila bolja od ATI-ja u posljednje vrijeme, ali sada ni nema performanse koje ima ATI

    LoL, bas si zadrt, vidjeti cemo kada dodju zahtjevne igre sta ces kupiti

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557
    ja sam prijie bio ATI, sad sam na Nvidia koja je puno bolja...

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

  6. #6
    Ni počemu, nema nekih veći razloga, ali nVIDIA kartice mi nikada nisu kvarile i sve je bilo u najvećem redu, a u jednog frenda otišla jedna radeonka, drugoga druga....., ATI mi izgleda lošiji što se tiče kvalitet, a možda se i varam!


    Kada za jedno godinu dana uzmem sck 939, uzeti ću i 7800 gtx sa 512 ram-a! JEBEŠ ATIA!

  7. #7
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?
    ovako kolko se ja ja sjecam...
    u pocetku je bio 3dfx koji je imao tehnologiju daleko ispred drugih.. za one koji neznaju sli tehnologija je potekla od 3dfx, davnih dana i on je izbacivao na tržište, graficke odlicnih preformansi za to doba. Graficke kartice naziva voodoo.

    Razvila se i ogromna korporacije nvidia, koja je kasnije kupila 3dfx (gadovi)
    i mnogo stručnjaka iz bivseg 3dfx je dalo otkaz.. nvidia je zamjenila voodooo kartice svojim riva tnt karticama..

    Zatim se pojavio ati sa svojim rage karticama.. Ati je bio daleko, daleko ispred nvidie sa svojim proizvodima (kada je nvidia izbacila geforce seriju
    ATI je izbacio radeon seriju)

    Ati je drzao prevlast na trzistu svojim radeon karticama (sjecate se kako je bila uspjesna serija 9000) sve dok se nije, iz nvidie pojavila 6600 - odlicna kartica,odlicnih preformansi sa ozivljenom starom tehnologijom iz 3dfx - SLIjem...

    Ati nije uspijevao dostici nvidiu cak ni sa svojim novovm x1000 serijom sa shaderima 3.0, dok evo do nedavno nije izbacio na trziste x1900xtx..

    E sad kolko izgleda ni ovaj 7900GTX nije uspio nadmasiti ATI X1900XTX, makar je bolji od one famozne 7800GTX 512 kartice.. I sad kolko sam
    citao na netu nvidia izgleda ima 32 pixel pipelinea (čudovisno) skrivena u
    rukavu... Pa ako izbaci karticu na trziste s tim preformansama.. ATIu nema spasa jer ako neznate ati je potpisao da nece negdje oko godinu dana izdati jacu graficku karticu od one u x-boxu 360, dok ce ova nvidijina (ako bude izbacena na trziste) rulati nad n-gen konzolama..
    E sad sto ce biti dalje...

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    gol ispred kompa
    Postova
    561
    uzmeš pare,vidiš šta nude obje kompanije za te pare koje imaš,odabereš proizvode i usporediš ih i koji je bolji kupiš ga.a mudrosti e...
    When you kill 5 enemies in a row in UT its MONSTERKILL,in Quake 3 its EXCELLENT in Counter Strike its KICKED BY CONSOLE.

  9. #9
    = Citat = Izvorno postao mravojed
    uzmeš pare,vidiš šta nude obje kompanije za te pare koje imaš,odabereš proizvode i usporediš ih i koji je bolji kupiš ga.a mudrosti e...
    e bash to!

  10. #10
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Ja sam do prije dva mjeseca imao Radeona 9200SE u kompu (još ga imam i prodajem ga), a sad lijepo imam jednu lijepu Gainwardicu Geforce 6600 koja ima i SM 3.0 i HDR i više nego duple clockove a sve to za nekih 1000 kuna u Hg Spotu. Što se tiče prepirke između Atija i Nvidie, to je isto kao i kod Intela i AMD-a. Uglavnom,uzeo sam Geforce zbog tih razloga kao što je netko već napisao da se Radeoni kvare često...Možda jesu brzi i sve u igrama,ali volim biti siguran, siguran da znam da mi grafa neće otići za dva mjeseca. Što se tiče Nvidije, recimo to ovako...tko je prvi počeo koristiti SM 3.0????Ati je to tek sad uveo kod serija X1300,x1600,1800,1900....Di je bio do sad?????Nisu imali ni HDR ni ništa...Nvidia možda nema tolke clockove kao Ati ali u razvoju tehnologije je brža. Prva je izbacila SLI mod, dok je Ati još bio na koljenima kako izbaciti Crossfire na tržište...Uostalom,ostali časopisi osim PC-playa (PC-chip) svi hvale Nvidiju zbog toga što su njezini proizvodi kvalitetniji a imam i jedan citat iz Buga kod njihove rubrike u hardveru gdje stoji ovako:
    "Kod izbora grafičkih kartica do 1200kn, možete pronaći i nekog Radeona koji je jeftiniji od Nvidijinog proizvoda u tom rangu, koji će vaše nove 3D naslove zavrtjeti brže, ali i RUŽNIJE (bez HDR-a i ostalih finti)" hehehehhe pa si vi sad mislite....

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557
    slazem se sa svim navedenim...sad smo svi zakljucili nvidia rulezz

  12. #12
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    pa ja imam nvidiu, i meni je cist dobra, rofl, osim crasohova i tih sranja :SUXXX:
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas The-Borg's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Network
    Postova
    336
    Ja imam na glavnom kompu Ati i ok je ...zna imat svojih rijetkih bugova ali i nvidija ih ima...

    Svejedno bi bilo lijepo cut nesto o AMD vs Nvidia by teo VAlic,,,,
    Njegov stari citat "NE dirajte Mi Cipove"

  14. #14
    Senior Member It lives by night CTDP_Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    690
    Mislim da nema potrebe da se otvaraju ovakve teme. Uvijek je pola ljudi za jednu kompaniju a pola za drugu.

  15. #15
    = Citat = Izvorno postao v4MP1r3
    pa ja imam nvidiu, i meni je cist dobra, rofl, osim crasohova i tih sranja :SUXXX:


    Koja je u tebe!! I of korz da điforc i dalje rula!

  16. #16
    Senior Member It lives by night BINUX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    576
    Samo ATI.
    Imo sam par NVIDIA kartica i razočaro sam se.

    GF 2-32 mb
    GF 2-64
    GF-4MX
    GF-4titanium
    Q9550-Oc (3.3ghz), Lan Party X48-T3RS,4gige DDR3 Patriot Viper Extreme 1900mhz,Saphire HD4870 X2,Frotron 1010w,Seagate 750GB,
    Samsung SyMaster 203b 20inch

  17. #17
    Ja sam prešao prije mjesec dana sa nvidie galaxy 6600GT , na ati powercolor X800GTO, 256MB,256bita i nisam požalio ni najmanje!!!

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?
    1. bolja podrška za drivere
    2. SLI je bolji od crossfirea
    3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
    4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa

  19. #19
    Senior Member It lives by night CTDP_Marko's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    690
    [quote=Prince-Artas]
    = Citat = Izvorno postao "Om3G@":1oz61c7v
    Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?
    1. bolja podrška za drivere
    2. SLI je bolji od crossfirea
    3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
    4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa[/quote:1oz61c7v]

    Slažem se.

  20. #20
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Županja
    Postova
    101

    Re: NVIDIA sux again :)

    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Ako je itko imalo vidio performanse novog GeForce 7900 GTX, vjerojatno se prekrstio i otisao otusirati. NVIDIA se pocela izvlaciti na ekonomicnost sada kada ne mogu postici performanse... Jako tuzno, ali ATI je bolji, iako ih NVIDIA stalno pljuje... Radeon X1900 XTX je top-of-the-hill !!!!
    Neznam na osnovu cega si zakljucio da nova 7900 GTX suxa, ako odes na http://www.guru3d.comSi procitas rewiew od 7900 serije, pa mal provjeri benchmarke i usporedi u koliko je njih 7900 GTX vodeci a koliko x1900 xtx i ono najvaznije usporedi cijene. Sto vrijedi imati, po tvom misljenju, "najjacu grafulju (x1900 xtx)" kad vecina ljudi nemoze izdvojiti 5000 kn za nju.

  21. #21
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503
    Autore oces da nabacimo jedan test?ja vozim 6800Ultra a od iduci tjedan 7800gt pa ako si tako siguran...inace se nikada ne kurcim ovako ali kad naletim na ovakog kretena onda poludim!!

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Hm, sad se pripremite za roman...

    Ovako, kao prvo, koristio sam Matrox, ATI i nVidia graficke kartice, s time da trenutno u svojem racunalu imam GeForce 6600 GT. E sada, ako mislite da ne postujem nVidiju, varate se, ali trenutno nVidia ne zna cime bi zavladala i muci se politikom koju niti jedan kupac ne primjecuje...

    Osim toga, da, znam da je nVidia prva predstavila SM3.0, ali isto tako znam da se do dana danasnjeg pojavilo svega par igara koje koriste SM3.0 (SC:CT, FEAR, AOE3, NFS:MW...). Prije svega, native SM3.0 podrska u GeForce 6 seriji kartica toliko je losa da je suludo raspravljati o tome, posebno o losoj dinamici shader jedinica (i vertex i pixel). S time da se situacija dolaskom 7800 serije nesto malo popravila, nije se rijesio kljucan problem - fleksibilnost. A istina je da je ATI oduvijek imao fleksibilnije shader jedinice od nVidije (sjetite se samo Radeona 8500 koje po fleksibilnosti cak ni GF4Ti serija nije uspjela prestici, a tek Radeon 9700...). Jos tome dodajte nVidijinu tvrdoglavost koja ih je gotovo utopila (GeForce FX toliko je bio los proizvod da je to za nevjerovati), a k tome konstantne optimizacije koda i varanja na svakom koraku ubile su nVidiju u mojim ocima. Osim toga, uvijek im je izvlacenje na lose performanse to kao da drugi ne vide smjer grafike u buducnosti itd. Radeon X1000 serija je po mnogocemu bolja od nVidijine serije 7000, a nVidia se toliko ukopala u svoja govna izjavama kako GPU treba imati dvostruko vise cjevovoda od ROP jedinica da se nece izvuci cijeli godisnji period od hendikepa. Osim toga, nVidia ocigledno nije shvatila da se vise ne koriste fixed 'n' function shader programi tako da do izrazaja dolazi veci broj shader jedinica kojih ATI ima vise, a osim toga, programibilnije su i fleksibilnije - i donose nezamjetan pad sa PP preciznosti na FP... da ne duljim, GeForce 7900 GTX me toliko razljutio da nisam mogao vjerovati u novu nVidijinu politku, a osim toga, arhitektura se nije promijenila, vec je samo porastao clock speed jezgre. A novi nVidijin cip sa 32 cjevovoda ce se na kraju pokazati kao sranje jer kao sto sam spomenuo, nVidia cilja na krivi omjer cjevovoda i ROP jedinica. Prednost toga cipa biti ce vidljiva u jednostavnim shader aplikacijama, dok ce neuhranjenost cjevovoda doci do zapostavljanja u trenutku zahtjevnog shader koda, a samo se sjetite kakve nas sve igre ocekuju ove godine, a posebno one zasnovane na Unreal 3 pokretacu.
    Ima tko jos sta za reci?

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas ghostgamer's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    305
    Kao sto je netko vec rekao ovakvi topici nemaju smisla jer dovode samo do svađe...
    Ali i ja cu se ukljucit
    Ja mislim da nova generacija nVidia kartica uopce nije losa pogotovo sto je tu dosta mainstream kartica koje pariraju sa nekadašnjim high end Atijevim karticama.npr.GeForce 7600gt opako parira x1800gto a jos joj je sabirnica 128 bita,a mislim da ce cijenom biti daleko prihvatljivija.A sto se tice 7900GTX njezin zaostatak za najnovijim Atijevim grafickima nije toliko velik koliko to svi naglašavaju,a to ce se odrazit na cijenu 7900gtx a time profitiraju kupci tj.MI!

  24. #24
    Guest
    Moja prva grafa:nVIDIA GF4 MX440 V9180 - imala je VIVO,64 RAMA a s njom sam dobio Morrowind

    2.nVIDIA GF4 MX440 V8170 - ništa specijalno,bila je malo slabija,ali sam u tom kompu imao gigu rama

    3.ATi 9800XT - ta grafička će ići u moju vitrinu zajedno sa Commodoreom 64
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    komodorca nebi prodavao pa da u kući nemam za kruh
    isto vrijedi i za ovu grafu.podsjeća me na zlatno doba ATi-a.dobio sam ju 2-3 tjedna nakon što je izašla.ahhh,to su bili dani.

    4.nVIDIA GF6 6800LE - kupljena u Linksu na akciji,1. grafa koju sam drastično kloknuo(9800XT nisam puno,nije mi ni trebalo).sa LE-icom sam postigao 4333 3D marka 05.

    5.GF7 7900GS - stiže za koji dan




    kao što vidite,od 5 grafulja koje sam imao/imam jedna je ati.
    a meni je ati draži


    malo nVIDIA vodi,malo ATi vodi.trenutačno nVIDIA vodi.ali ako se sjetite razdoblja prvih XT grafa(9600 i 9800) i nVIDIA-inih F(i)X-eva,shvatiti će te da je tad ATi imao veeeeliku prednost.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

    Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...

  26. #26
    Senior Member It lives by night tomifish2002's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    623
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

    Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...
    550 eura? e sad si idem kupit dvije

    ovaj topic je ovakav: bla bla bla ati bla bla bla nvidia bla bla bla ati bla bla bla.............
    zaključak je sljedeći: trenutno su u high endu kartice podjednake. to stoji.

    međutim mislim da su jači i bolji oni koji imaju jače i povoljnije mainstream proizvode. a to je trenutno nvidia. ati bi u tom segmentu tržišta mogao i bolje
    Core2 duo e6400 @ 3.2 ghz / Thernaltake Big Typhoon / Ga-965-p DQ6 / 2gb Supertalent cl4 / P-O-V 8800gtx 768mb / WD 200gb sata2 / hitachi 80gb sata / Creative X-fi extreme music / Seasonic s12 600w / Samsung 940BF 2ms

  27. #27
    Senior Member Lord of The Fleas ghostgamer's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    305
    = Citat = Izvorno postao tomifish2002
    međutim mislim da su jači i bolji oni koji imaju jače i povoljnije mainstream proizvode. a to je trenutno nvidia. ati bi u tom segmentu tržišta mogao i bolje
    Slazem se

  28. #28
    U potpunosti

  29. #29
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, sad se pripremite za roman...

    Ovako, kao prvo, koristio sam Matrox, ATI i nVidia graficke kartice, s time da trenutno u svojem racunalu imam GeForce 6600 GT. E sada, ako mislite da ne postujem nVidiju, varate se, ali trenutno nVidia ne zna cime bi zavladala i muci se politikom koju niti jedan kupac ne primjecuje...

    Osim toga, da, znam da je nVidia prva predstavila SM3.0, ali isto tako znam da se do dana danasnjeg pojavilo svega par igara koje koriste SM3.0 (SC:CT, FEAR, AOE3, NFS:MW...). Prije svega, native SM3.0 podrska u GeForce 6 seriji kartica toliko je losa da je suludo raspravljati o tome, posebno o losoj dinamici shader jedinica (i vertex i pixel). S time da se situacija dolaskom 7800 serije nesto malo popravila, nije se rijesio kljucan problem - fleksibilnost. A istina je da je ATI oduvijek imao fleksibilnije shader jedinice od nVidije (sjetite se samo Radeona 8500 koje po fleksibilnosti cak ni GF4Ti serija nije uspjela prestici, a tek Radeon 9700...). Jos tome dodajte nVidijinu tvrdoglavost koja ih je gotovo utopila (GeForce FX toliko je bio los proizvod da je to za nevjerovati), a k tome konstantne optimizacije koda i varanja na svakom koraku ubile su nVidiju u mojim ocima. Osim toga, uvijek im je izvlacenje na lose performanse to kao da drugi ne vide smjer grafike u buducnosti itd. Radeon X1000 serija je po mnogocemu bolja od nVidijine serije 7000, a nVidia se toliko ukopala u svoja govna izjavama kako GPU treba imati dvostruko vise cjevovoda od ROP jedinica da se nece izvuci cijeli godisnji period od hendikepa. Osim toga, nVidia ocigledno nije shvatila da se vise ne koriste fixed 'n' function shader programi tako da do izrazaja dolazi veci broj shader jedinica kojih ATI ima vise, a osim toga, programibilnije su i fleksibilnije - i donose nezamjetan pad sa PP preciznosti na FP... da ne duljim, GeForce 7900 GTX me toliko razljutio da nisam mogao vjerovati u novu nVidijinu politku, a osim toga, arhitektura se nije promijenila, vec je samo porastao clock speed jezgre. A novi nVidijin cip sa 32 cjevovoda ce se na kraju pokazati kao sranje jer kao sto sam spomenuo, nVidia cilja na krivi omjer cjevovoda i ROP jedinica. Prednost toga cipa biti ce vidljiva u jednostavnim shader aplikacijama, dok ce neuhranjenost cjevovoda doci do zapostavljanja u trenutku zahtjevnog shader koda, a samo se sjetite kakve nas sve igre ocekuju ove godine, a posebno one zasnovane na Unreal 3 pokretacu.
    Ima tko jos sta za reci?
    ne, osim slažem se: ATI RULES

  30. #30
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Županja
    Postova
    101
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

    Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...
    http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/18/
    Pogledaj rezultat 7900 gtx-ice naspram x1900 xtx bez AA & AF no, jedino sa uljucenim filterima dolazi do "vodstva" ati-ja. No, ne znatno, kao sto ti velis
    cijena x1900 xtx 5500 kn -> negdje oko 750 eura

Slične teme

  1. P: XFX NVIDIA GeForce 9600GT
    By Izgubljeni in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 10-09-2013, 12:00
  2. NVIDIA 7600GS PCI-e??
    By Cookie monsta in forum Komponente
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-02-2010, 20:00
  3. ATI I NVIDIA..kako?
    By Razzer_007 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 03-11-2009, 22:11
  4. XFX NVIDIA GTX 280
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 09-07-2008, 08:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •