Vidi rezultate ankete: da li vas je Oblivion razočarao

Glasači
136. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • da

    58 42,65%
  • ne

    78 57,35%
Stranica 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 198

Tema: Dali vas je razočarao Oblivion?

  1. #61
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    a nije ni mw tolko tezak kad se za 16 min prode ha?

    P.S. Evo sad gledam nekog lika preso za 7 i po minuta
    Da, a znaš kako su likovi to skužili?
    Tako što su Morrowind prešli n puta uzduž i poprijeko.

    Main Quest Morrowinda, ako ga cijelog pratiš a ne izigravaš baju s potionima, traje cca 200 sati. Koliko i svi questovi u Oblivionu zajedno.

    Da ne spominjem kako u Morrowindu nema monotonisti pri questovima, kao što je slučaj s Oblivion gateovima.

    Cijeli lore je puno bolje razrađen, jer je u Oblivionu main quest jednostavno - plitak u usporedbi s Morrowindom. U Oblivionu si lik koji, eto, ima sreće što car mora bježati kroz njegovu tamnicu.

    A u Morrowindu izađeš s palube i ugledaš svijet... Jednostavno prekrasnu grafiku, pogotovo za ono doba. Cijeli svijet je puno kompleksniji, nema leveling s kreaturama ili ljudima.

    Isto tako, Morrowind ima 27 skillova naspram 21 u Oblivionu. Špilje, tamnice i slična zdanja su različitaja jedna od druge nego u Oblivionu gdje se čini da je sve rađeno na istu šablonu.

    Jedina zamjerka Morrowindu je "bacanje kockica" i journal, no problem s hitanjem imaš samo dok si low level, a journal sređuju ekspanzije.



    Vidiš, Oblivion nije loša igra. Pače, dobra je. No, Morrowind je IGRETINA koja ima 500 SATI gameplaya. Oblivion se može približiti Morrowindu tek s hrpom modova (OOO i sl.), a kad Morrowind natrpaš modovima imaš igru koju treba uvesti u vrtić na sate engleskog kao primjer "They don't do them like they used to." uzrečice.


    EDIT: Morrowind radi na Visti 64 bit u windowed modu... Well, pogodite tko ga opet počinje igrat
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  2. #62
    Meni je samo tužno kad vidim kako je nekim odgovor na Oblivionov leveling sistem taj da povećaju težinu. To ne radi apsolutno NIŠTA osim što još više povećava health i još neke stvari kod neprijatelja, a to je apsolutno smiješno. Samo trebaš još više udaraca da bio ubio nekoga.

    Da je izbor težina tipa Silent Hill, to da... ovo ne.

  3. #63
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    recimo da oblivion nije tes4, nego nesto drugo, jel bi ga mrzili toliko?mislim, koliko sam skuzio, svi ga uspoređujete sa mw
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  4. #64
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    veoma pretjerano hellboy

    ali slažem se oko ovoga da je trebao dat ogrlicu bladesima...alternate start modovi ftw.meni ne radi tes nexus pa nemogu dat linkove.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  5. #65
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    da, hellboy je po meni u pravu, pretjerali su sa jednostavnošću, objašnjavaju nam svaki korak kao da smo retardirani. nedostaje mi ono iz morrowinda, dobiješ upute na početku i sljedeće što saznaš je kolka ti je nagrada

  6. #66
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ako vam je oblivion prejednostavan i hoćete hardcoru, igrajte daggerfall i šutite. Meni je oblivion dobra igra, jednostavno mi ne paše setting morrowinda i ti iritantni elfovi. Prolazim casually kroz grad i paraju mi uši "Be quick about it!!!111" "What do you want traveler" i ostala sranja, a nisam ni okrenut prema njima. Ono, kad pričam s vama onda baljezgajte što želite, ali ovo je fakin iritantno. Od morrowinda su me isto odbili i famozni bugovi, npr. kad nisam nikako mogu dovesti likicu do nekog svetog mjesta, stalno je zapinjala za kamenje, a na kraju je pala u vodu.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  7. #67
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    pa tko je rekao da je oblivion loša igra, samo kažemo kako je, citiram hellboya "konzolaški pojednostavljena".
    a što se tiče iritantnih elfova, kada mi neki čuvar u balmori kaže "we're watching you scumm" ili nešto slično, meni samo što suze ne počnu teći niz obraz... morrowind je superigriva igra i to nitko nemože poreći

  8. #68
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    = Citat = Izvorno postao ChR0NoS
    pa tko je rekao da je oblivion loša igra, samo kažemo kako je, citiram hellboya "konzolaški pojednostavljena".
    a što se tiče iritantnih elfova, kada mi neki čuvar u balmori kaže "we're watching you scumm" ili nešto slično, meni samo što suze ne počnu teći niz obraz... morrowind je superigriva igra i to nitko nemože poreći
    Ah da, nisam smio spomenuti da ste vi rekli da je oblivion loša igra.

    nisam to nigdje spomenuo
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  9. #69
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    oblivion je po meni 60 puta bugovitija igra od morrowinda. meni su se dešavali neki ludi bugovi, npr. cijela vojska polazi od brume do velikih vrata na veliku bitku, kad odjednom s neba skoči Jaufree i izvadi sablju i počne se tući s baurusom, baurus ga ubije i tako triput do vrata...
    da ne pričam što mi se dogodilo s vampirizmom.

    oblivion

  10. #70
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Mah, ne raspravlja mi se, nisu mi ni jedna ni druga igra ništa posebno, jedino mi daggerfall owna. U oblivionu me zaintrigriralo što se napokon otkrilo hu d fak je taj Shinji Blademaster i njegova arena, jer sam se to još pitao od prvog dijela.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    meni oblivion nije loš, samo mi je dosta siromašniji u odnosu na morrowind i bugovit da sam 3 miša stukao od živaca

  12. #72
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ironično je što jedino morrowind mogu igrati kako spada. Oblivion trza jer je "prenov", a daggerfall i arena jer su stare igre. Ah...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #73
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Hah, ma da sad imam Windows 98, igrao bi arenu i daggerfall naizmjence.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #74
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    bah...to se zna dogoditi i u oblivionu...u questu kad tražiš saveznike za brumu idiotski sin nekog grofa mi je nekoliko puta odlučio skoknuti u lavu...pametan čoek...a nisi ni pozdrava pošteđen u oblivionu...prođeš kraj nekog on ti nešto počne kakat...
    tog sina mrzim... unu ogrlicu njegovu sam hitio u prvi grm...il prodao pa zapio, whatever.anyways kupi u ve milu kantu od 128 mb rama, 32 mb grafa i 5 gb hard i uzivaj
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
    on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
    ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...

  16. #76
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
    Ne misliš li da je to pomalo ovaj... pobijajuća izjava?

  17. #77
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    oblivion je igra na pokretnoj traci.

    fatigue ti se troši samo ako udaraš s mačem/ maljem/ sjekirom ili skačeš.
    u morrowindu nemaš onaj fast travel, nemaš na pola razotkrivenu mapu, fatigue ti se troši i kad trčiš, jedini fast travel koji postoji je vožnja brodom i onim kukcima, a i to se plaća.

    interakcija s npc-evima je ogromna, sa svakim npc-em možeš pričati o bar desetak stvari, saznati detalje o njemu...

    kad igraš igru imaš osjećaj da je to spoj avanture i rpg-a, dok kad igraš oblivion imaš osjećaj da je to spoj tutoriala i rpg-a.

    i da, nije mi jasno po čemu to oblivion sliči daggerfallu... po konjima, koji usput budi rečeno služe samo za brži prelazak puta, nit ih možeš natovariti bez modova, nit se možeš boriti s njih.

    da se raspravljati s nama, samo si ti crva ovca tu, ne mi
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  18. #78
    Slični su po sistemu borbe (OB i DF), onoj od rijetkih stvari koja je bila lošija u Morrowindu.

  19. #79
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    dobro, to je istina, draži mi je sistem borbe iz obliviona gdje ne moram prebacivati sa spellova na oružje i gdje mogu sam birati kad ću blockat a ne kad to lik uspije bazirano na skilu samog blocka.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #80
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ej, ja se ne sjećam kad sam rekao da oblivion sliči daggerfallu.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  21. #81
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    to sam si i mislio :>
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  22. #82
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    fatigue ti se troši samo ako udaraš s mačem/ maljem/ sjekirom ili skačeš
    da, to mi je u ob gay, i kad fatique dođe do kraja svejedno mos udarat...


    u morrowindu nemaš onaj fast travel
    fast travel nije tako los, da ga nema ja bi se samo kempao u jednom gradu...nitko te ne tjera da ga koristis.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
    on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
    ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
    morrowind da je jednostavan kao oblivion... ne bih rekao

  24. #84
    Senior Member Lord of The Fleas Utoplytanian's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    neutralan
    Postova
    389
    = Citat = Izvorno postao ChR0NoS
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
    on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
    ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
    morrowind da je jednostavan kao oblivion... ne bih rekao
    a u morrowindu te ne prepoznaju poslije kad ti se digne fame,i kad postanes nerevarine.a ako zelis grafiku imas hrpu modova
    jednostavno je morrowind bolji u svim pogledima od obliviona

  25. #85
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Mah...nemožete raspravljati o tome.
    Morrowind je rađen u zadnjoj eri pravih igara.
    Oblivion je rađen za PS2 generaciju i ostalu dječicu koja vole da im se sve pokaže i kojima je glavno da igra ima uber grafiku i prati modu.
    ja bi najrađe uzeo šibu,otišao u Bethesdu i šibao ih dok od ne naprave cijeli svijet TES-a u Morrowind stilu sa istom atmosferom...i da možeš importat svog morrowind lika kao Nerevarine-a ;D
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  26. #86
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    = Citat = Izvorno postao cropir
    fast travel nije tako los, da ga nema ja bi se samo kempao u jednom gradu...nitko te ne tjera da ga koristis.
    fast travel sam sa zadnjim likom (lvl 4 wood elf mislim) koristio tri puta... samo zato da mi se konj spawna kod grada, a taj fast travel je bio doslovno 1 metar udaljenost
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  27. #87
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    pa ja fast travel koristim samo da odem od grada do grada...ili ako sam npr u skingradu, i FT do brume i onda se spustam dole do ICa pjeske (i lovim fkors)
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  28. #88
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ja koristim fast travel jer putovanje po otvorenom je vrlo... fpsoliko.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  29. #89
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    i ja ponekad koristim fast travel, kada nemam vremena negdje ići pješice... u oblivionu je uveden fast travel (premda je po meni moglo i bez toga i igra bi dobila malo duha u tome) zato što je cyrodiil osjetno veći od vvardenfella

  30. #90
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Mah, kad putujem sa konjem po otvorenom, trza kao luda... Idem na netu tražiti kako smanjiti apsolutno svaki detalj za prihvatljivu grafiku... Oblivion.ini, you shall die!111
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

Slične teme

  1. Dali bi TES bio dobar MMO?
    By Samael in forum The Elder Scrolls & Fallout
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 17-03-2012, 19:58
  2. Dali netko ima...
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 07-10-2009, 11:16
  3. Salvador Dali u Zagrebu
    By Lord Jambrek in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 25-04-2008, 23:07
  4. Dali nosite naočale???
    By gamer4life in forum Alt-F4
    Odgovora: 119
    Posljednji post: 03-11-2006, 01:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •