Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 158

Tema: Vaša mišljenja o aktualnim CPU & VGA komponentama

  1. #31
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    pa da.. zato i preskaču utrku sa c2d i idu direktno na četiri jezgre na istoj pločici.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  2. #32
    Ma intel ih siba u grafickim procesorima,njihova integrirana grafika je najzastupljenija.Procesori za prijenosnike,tu intel briljira.Brand name konfiguracije a sada i gaming konfiguracije gdje je amd vladao nekoliko godina.Proizvode vlastite chipsete koji su i najbolji dok si jedan amd dozvoljava da im najzesca konkurencija u vidu nvidie nudi i najbolja rijesenja.
    Do pojave core procesora amd je imao vijernu gamersku klijantelu koju sada masivno gubi.Stvarno bolje im je da izbace neki posteni proizvod sa vlastitim chipsetom koji stvarno po kvaliteti moze konkurirati intelu + morali bi i biti nesto jeftiniji jer upravo cijena je u proslosti bila glavana prevaga kod odabira.


  3. #33
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ma intel ih siba u grafickim procesorima,njihova integrirana grafika je najzastupljenija.Procesori za prijenosnike,tu intel briljira.Brand name konfiguracije a sada i gaming konfiguracije gdje je amd vladao nekoliko godina.Proizvode vlastite chipsete koji su i najbolji dok si jedan amd dozvoljava da im najzesca konkurencija u vidu nvidie nudi i najbolja rijesenja.
    Do pojave core procesora amd je imao vijernu gamersku klijantelu koju sada masivno gubi.Stvarno bolje im je da izbace neki posteni proizvod sa vlastitim chipsetom koji stvarno po kvaliteti moze konkurirati intelu + morali bi i biti nesto jeftiniji jer upravo cijena je u proslosti bila glavana prevaga kod odabira.
    Pa mislim da bi bilo glupo da Intel za svoje platforme radi loše čipsete. Ali eto nVidia je došla visoko po kvaliteti. A IMO najbolji čipset za AM2 platformu je trenutačno 690G (najhladniji i najoverclockabilniji) tak da ipak AMD je u stanju proizvesti sebi i kvalitetan čipset (IMO to je i jadan od razloga kupnje ATIa - uz naravno CPU-GPU na istom siliciuju kombinaciju).
    AM2+ čipseti su spremni još samo procesori. Čast za "prve primjerke" ploča je dobil ECS i one ploče s Computexa su bile made by ECS. Mislim da Phenom X2, X3 ili X4 na 2.5GHz bude poželjan Božični poklon. Inaće AMD je u prošlom kvartalu povratil 3.2% tržišta.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    Ljudi sve je to super ...

    Ali recite mi iskreno dali igre i ostale stvari koji svakodnevno radite opterete vas proc na 100 posto tak da vam nekaj pocne trzati ili sporije raditi ???

    Kaj ocem rec ... sve super c2d se fakat da kloknuti .. E6600 na vise fakat pere sve kaj amd nudi ... ali dali mi to koristimo .. odgovor je NE...
    Zasto bi dal svoj tesko zaraden novac za postenu plocu od intela kada za duplo manje pare dobim jednako dobru plocu za amd ( i jefitnija je bas zato kaj imam izbora izmedu kavlitetnih cipseta, bio od nvidie, atija ili vie), zakej bi dal 1000kn + za neki posten proc od intela kada za 500kn dobim heben proc od Amd koji vise nego sluzi svrsi (sta jest jest sporiji je od E6300/20 nekih 10 posto i neda se krvnicki klokati kao i on, ali brate tih 10 posto mi nis ne znaci a neda mi se klokati i razmisljati dali ce se proc na box kuleru pregrijati, jer nedam jos 200-300kn za "posten" koler, dok je vani 40 stupnjeva i dali ce biti stabilan jer sam mozda bas naletil na proc koji zeza)... A tih 1000kn i vise se da iskoristiti na bolje napajanje,graficku (koja je puno bitnija ako se posteno zelis igrati) ili nekaj trece ...

    Eto bas sam danas slozil frendu komp za 4000kn (Amd X2 4000+, Ati 1950pro 512mb, 2 gige rama) i nije nekaj slabiji od mojeg ... sve mu hebeno dobro radi ...

    Igre danas koljeju graficku a ne proc .. i nije bitno koji je jaci i to je to ...

    Ja neznam kaj danas moze posteno optereti jedan x2 4000+ ili e6300 (mislim na to kada se ne forsa da ga se namjerno optereti nego normalno koristenje) .... onak ja znam dekodirati 2 filma, igrati fear (1280x1024 sve na high s AA i AF ) a naravno da utorrent, avg i barem tona sranja radi u pozadini i da barem 2 clana familije srcu nesto s mog diska, i sve radi bez pol beda .....

    Onak moje misljenje je da sto se proca tice jedna x2 4000+ ili e4400 ce biti dosta sljedecih par godina ...

    A pare cemo trositi na graficke
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  5. #35
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.604
    ja sam isto isao sad kad sam narucivao kompjutor na amd varijantu(jeftinije ploce i procevi) pa upucal vise para u grafičku (8800gts 320)

    mislim da ce mi to dobro sluziti za moje potrebe a te su(igraj dok radi a dok prestane igras se stare igre )

  6. #36
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    106
    ezav mogu samo rechi nabolji post u ovoj temi potpuno se slazhem!
    imam 3800 x2 i meni stvarno dosta.
    Badava napredan hardware ako nema softwera koji bi to iskoristio,tipa 4 jezgre od intelovog quad core-a a koja to igra podržava?

  7. #37
    Guest
    Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

    Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

  8. #38
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    106
    ma bolja ti je investicija 2900 xt znam to imam jednu mado a na poslu sam testiro 8800 gts-ku 320 mb
    nije losha ni gts-ka ali 2900 xt rula totalno

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.604
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

    Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.
    totalno se slažem..evo uzeo 4400+ X2 ,2 gige rama i 8800gts 320 za 5200kn i sljakat ce ko bog.

  10. #40
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku
    a. nisam tatin sinek.. ja svoje novce krvavo zaradim
    b. nemam ih ko pljeve..pogledaj pod a.

    i da.. 7900gtx od 4.400kn mi je bila savršena investicija. zadnjih godinu i pol igram sve kaj mi srce poželi, u svoj raskoši i šarenilu. i još nisam našao igru koja bi mi bila spora i neigriva.

    očito imamo drukčiji pogled na guštanje u igrama.. ja ne želim da igra izgleda "igrivo", ja želim da igra izgleda igrivo i "lijepo"
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  11. #41
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    Pročital sam navedene komentare i moram vas fakat nekaj pitat... Jel vi čitate moje postove ili ih preskaćete jer su obično malo duži? Jel možda problem u sarkazmu pa ih ne razumijete?

    Pa naravno da AMDovim trenutačnim procesorima ništ ne fali. U real world gaming testovima razlike između C2D i X2 su gotovo zanemarive. ALi opet marketing, marketing... Intel je za vrijeme izlaska procesora pošteno zaspamal web sa primjercima. Svi poznati i manje poznati siteovi dobili su svoje review sampleove. A pošto ono najbitnije je dužina e-pimpeka ili 3d mark scorea i super pia... A Intel osjetno daje veći boost u oba navedena testa nije ni čudo da je AMD postal "omrženi" brand.
    Ajde intel se da clockat... Kolko ljudi svoje core primjerke drži na nekim bjesnim clockovima? Vrlo malo. Znači ako nema namjeru clockat, super pi i 3d čmark mu nisu životni cilj - AMD.

    Meni je osobno glupo davat velike novce za grafičku karticu. Ja osobno više od nekih 2300Kn nebi nikad dal za nju. Rađe budem promjenil svake nove generacije karticu. Kad izađe slijedeća generacija kartica koja bude debelo oprala trenutačne vrijednost hardwarea bude drastično pala. Kaj je skuplji to bude više na vrijednosti izgubil.

    IMO 2900XT najisplativija kartica. Još bolje novi HD2900Pro. Jedina razlika između ove dvije je u clockovima. Nema rezanja. A cijena recimo nekih 2100Kn (znači ko i GTS 320).


    A kaj se tiče kvada i igara. Kvad u ovome trenutku nije ni namjenjen igračima već osobama koje se bave video, audio i photo editingom i čiji programi uvelike profitiraju od 4 jezgre. To ne podrazumjeva DVD shrinkat film ili jedanput tjedno otvoriti photoshop.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  12. #42
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Kakva se razlika u performansama očekuje između 8800GTS i 2900pro kartica? Ima li kakve informacije po tom pitanju pošto su očito u istome cjenovnom razredu!?

  13. #43
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

    Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.
    NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

    da mi vidis placu smijo bi se

  14. #44
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594
    odlično je reako ezav,procesor nije toliko bitan,najbolje imat srednji procesor i bolju grafu,naravno onaj ko ima para nek si kupi šta oće,ja trenutno imam athlona 3500 s939,već 2god,al sad mislim promjenit pc čim izađu novi procesori iz amd-a na hrvatsko tržište,tako ću uzet srednji četverojezgreni procesor i grafu tipa hd 2900pro,2gb ddr2 800mhz, to mi je dosta za ovo što mi služi pc
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  15. #45
    pa i nije sve marketing,nisu kupci danas ovce.svatko moze zbrojiti 2 i 2.Kupujem athlona jos iz vremena durona i osim pentiuma 1 nisam na ovamo kupio intela.Zasto,zato jer je unazad dvije godine uvijek bio cjenovno puno prihvatljiviji.Ali vec dosta dugo cijene su im tu negdje a trenutno i kaska u brzini.Istina dosta se konpezira na mbo ali to je zasluga nvidie a ne amd-a.Tu ja vidim problem, u cijeni,zelim jeftne amd procesore.Ali to vrijeme je proslo .Nekada je palomino 2000 bio duplo jeftiniji od ekvivalnt pentiuma ,ali danas je i intel relativno povoljan a nudi vrhunski proizvod.Razlike su sve manje i manje u samoj cijeni.Slicno je i sa atijem.Sve do pojave 9700 pro bili su osjetno jeftiniji od konkurencije.Danas je razlika u cijeni vrlo mala.


  16. #46
    Senior Member Lord of The Fleas Leoo's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    negdje u northrendu :O
    Postova
    405
    Kao sto su neki pametni ljudi rekli, takvi procesori nama nece trebati jos neko vrijeme, samo cemo graficke mjenjat jednom u godinu ipo...

  17. #47
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

    Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.
    NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

    da mi vidis placu smijo bi se
    Proćitaj moj post još jednom i pročitaj post od pimpeka-ovaj zadnji pa češ svatiti!

    @GWIN:
    CITIRAM PIMPEKA:
    "Meni je osobno glupo davat velike novce za grafičku karticu. Ja osobno više od nekih 2300Kn nebi nikad dal za nju. Rađe budem promjenil svake nove generacije karticu. Kad izađe slijedeća generacija kartica koja bude debelo oprala trenutačne vrijednost hardwarea bude drastično pala. Kaj je skuplji to bude više na vrijednosti izgubil. "

    To ti je odgovor za tvoju grafu od 4400kn...Lijepo se je izrazio u nema potrebe da nešto nadodam!

    Inače way to go za temu..jedna od boljih proteklih par mjeseci!

    NEMOJTE LOKAT OVO I NEMOJTE TEMU SVATITI KAO FLEJM!

  18. #48
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Idem ovo lockati

    Šalim se Samo nastavite sa raspravom i ostanite na kulturnom nivou i nema problema!

    Što se tiče skupe grafe, neki ljudi zarade novce i žele imati high end komponentu u računalu! Koliko samo ljudi znam koji isključivo preko ljeta traže posao kako bi si mogli priuštiti neku high end komponentu za svog ljubimca! To je čisto individualni odabir i moramo ga poštivati! Osobno, također vjerovatno nebi kupio tako skupu karticu, kod slaganja svojih kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!

  19. #49
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao ezav
    Ali recite mi iskreno dali igre i ostale stvari koji svakodnevno radite opterete vas proc na 100 posto tak da vam nekaj pocne trzati ili sporije raditi ???

    Imam AMD Athlon 3700+ San Diego @ 2.95ghz, gigu rama na 400mhz i 7800GT pa kada radim sa video file-om teškim oko 1gb treba mi po 2 minute u premieru da prihvati promjene, tak da mislim da bi i c2d hebao ježa u premieru.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  20. #50
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    kod slaganja kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!
    Kad smo slagali konfu za 10000kuna i kad sam lijepo rekao da se ne uzima gtx-ica bio si uz dugija.U ovom trenutno gtx-ica nemože bit best buy po ama baš ničem.

    Ali znate što čekam...čekam još par mjeseci i čekam kad če gtx-ica klonut.Pa čemo onda vidjet tko je bacio 4000kn u vjetar za par mjeseci igranja na high.4000kn je prosječna hrvatska plača ako se ne varam.Kaj ja nebi jeo mjesec dana za ovakvu grafulju.Da bi imao bolji frejm od slabijih grafa koje su još ipak na nivou igranja na full detaljima??Kaj mi znači 100fps-a ako i slabiji model tera na 50fps-a pa da i tera na 30 ali je igrivo.A to što neki pričaju da si osiguran za budučnost je crap.Jer ako vi daje 4000kn za samo za crysis i par novih igra koje su još uvijek "hibrid" dx10 onda je to žalosno.
    Gwin kažeš da si dobro napravio kupivši grafu za 4400 kn e pa ja bih rekao da nisi.Zašto?Pogle mene sad imam 1950 koja mi je čisto u redu...dao sam kolko ono???800kn da....čekam dx 10 u rascvjetu čekam nove grafe....eventualno uzmem 8800 320 mb...znači moj budžet je promašen za 2800kn naspram tvojih 4400kn....da imam bržu karticu i imam dx10 kojeg ti nemaš.Htio si reć kad si ti ono kupio karticu?Prije 1 ili 2 godine???Da samo imaj na umu kolko love je meni ostalo od ovih 2800kn...a do 4400kn mi ostane za još neku prosječno dobru grafu.Znači imao si jednu grafu dok ja 3.Kažeš terao si sve na high??A daj mi reci koja je to ta igra bila tako zahtjevna prije tolko vremena??Far cry?Doom 3?idu sa 7600gs bez beda....oblivion??quake 4??To da ali dali se isplati dat toliki novac za par igara???NE...

  21. #51
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594
    tako je amd freak,bolje uzet dvije 7900gs kartice za niti 1800kn u linksu to je pun pogodak za sve igre uz bolje napajanje sli
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  22. #52
    Guest
    = Citat = Izvorno postao borlic5
    tako je amd freak,bolje uzet dvije 7900gs kartice za niti 1800kn u linksu to je pun pogodak za sve igre uz bolje napajanje sli
    Ne nego je bolje za 2000kn uzet 8800.Ako bi išao na sli...onda bi jedino stavio 2x8800 320mb umjesto jedne gtx-ice bez obzira na performanse.Iz osobnih razloga.

  23. #53
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594
    našao sam hladnjak za 8800gtx,tj vodeno hlađenje iz hg-spota
    THERMALTAKE Tide Water, CL-W00

    Naziv Vodeno hlađenje, THERMALTAKE Tide Water, CL-W0052, VGA
    Cijena 580,00
    Bodovi 14
    Jamstvo 12
    Opis: Radi se o vrlo kompaktnoj izvedbi vodenog hlađenja s bakrenim blokom i hladnjakom, opremljenog ventilatorom s mogućnošću prilagođavanje brzine vrtnje između 1700 i 3000 okr/min. Prema specifikacijama proizvođača, pri najvišoj brzini ventilator proizvodi do 19dB što bi bilo zgodno provjeriti i u praksi. Sistem je kompatibilan s ATI i nVidia grafičkim karticama potrošnje do 120W, što omogućava njegovu upotrebu na praktički bilo kojem postojećem modelu iz obje kompanije.
    52, VGA
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  24. #54
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao borlic5
    našao sam hladnjak za 8800gtx,tj vodeno hlađenje iz hg-spota
    THERMALTAKE Tide Water, CL-W00

    Naziv Vodeno hlađenje, THERMALTAKE Tide Water, CL-W0052, VGA
    Cijena 580,00
    Bodovi 14
    Jamstvo 12
    Opis: Radi se o vrlo kompaktnoj izvedbi vodenog hlađenja s bakrenim blokom i hladnjakom, opremljenog ventilatorom s mogućnošću prilagođavanje brzine vrtnje između 1700 i 3000 okr/min. Prema specifikacijama proizvođača, pri najvišoj brzini ventilator proizvodi do 19dB što bi bilo zgodno provjeriti i u praksi. Sistem je kompatibilan s ATI i nVidia grafičkim karticama potrošnje do 120W, što omogućava njegovu upotrebu na praktički bilo kojem postojećem modelu iz obje kompanije.
    52, VGA
    Ovo vodeno nije kompatabilno sa 8800GTXom točnije neda se na dotičnog namontirat. A da se to nekak izvede vjerojatno nebi bilo dovoljno da ga kvalitetno ohladi.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  25. #55
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    kod slaganja kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!
    Kad smo slagali konfu za 10000kuna i kad sam lijepo rekao da se ne uzima gtx-ica bio si uz dugija.U ovom trenutno gtx-ica nemože bit best buy po ama baš ničem.

    Ali znate što čekam...čekam još par mjeseci i čekam kad če gtx-ica klonut.Pa čemo onda vidjet tko je bacio 4000kn u vjetar za par mjeseci igranja na high.4000kn je prosječna hrvatska plača ako se ne varam.Kaj ja nebi jeo mjesec dana za ovakvu grafulju.Da bi imao bolji frejm od slabijih grafa koje su još ipak na nivou igranja na full detaljima??Kaj mi znači 100fps-a ako i slabiji model tera na 50fps-a pa da i tera na 30 ali je igrivo.A to što neki pričaju da si osiguran za budučnost je crap.Jer ako vi daje 4000kn za samo za crysis i par novih igra koje su još uvijek "hibrid" dx10 onda je to žalosno.
    Gwin kažeš da si dobro napravio kupivši grafu za 4400 kn e pa ja bih rekao da nisi.Zašto?Pogle mene sad imam 1950 koja mi je čisto u redu...dao sam kolko ono???800kn da....čekam dx 10 u rascvjetu čekam nove grafe....eventualno uzmem 8800 320 mb...znači moj budžet je promašen za 2800kn naspram tvojih 4400kn....da imam bržu karticu i imam dx10 kojeg ti nemaš.Htio si reć kad si ti ono kupio karticu?Prije 1 ili 2 godine???Da samo imaj na umu kolko love je meni ostalo od ovih 2800kn...a do 4400kn mi ostane za još neku prosječno dobru grafu.Znači imao si jednu grafu dok ja 3.Kažeš terao si sve na high??A daj mi reci koja je to ta igra bila tako zahtjevna prije tolko vremena??Far cry?Doom 3?idu sa 7600gs bez beda....oblivion??quake 4??To da ali dali se isplati dat toliki novac za par igara???NE...
    nisi skuzio poantu.kada je izasla 8800 gtx tvrdio sam da je preskupa,tvrdim to i danas,grafa je preskupa.

    Dolazim do poante;ako netko trazi da mu se slozi konfiguracija za xy kuna tada ja pokusam sloziti unutar te granice najisplativiju mogucu varijantu.Na stranu sto ja smatram da za komp ne treba idvojiti vise od cc5000 kuna ali ako netko zeli komp za npr 8000 kuna tada je suludo neizbalansirati komp unutar tih para a u takvav kom bez problema stane 8800 gtx za 3800 kuna.Iz takve ce kombinacije izvuci vise nego iz 4 gige rama i Q procesora u gamingu.Mislim fakat moram crtati...
    Uglavnom ovo je post na tvoje uporna inzistiranja da ponovno i ponovno drobimo jednu te istu temu.I treba postovati odluku ako netko zeli platiti 4000 ili vise za grafu.Nema potrebe moralizirati da li je on to trebao kupiti ili ne kad kupuje za vlastite novce.
    I molim te ovo je post kako bi se dodatno pojasnio,fakat mi se neda vise razglabati o tome.Pusti ljude da sami procjene sto je njima isplativo a sto nije.Znam da imas dobre namjere ali ako netko kupi takvu karticu a ti mu neizravno porucis da je tenkre kako bi se taj netko trebao osjecati.I zasto bi se netko uopce trebao opravdavati na sto je potrosio vlastite novce.

    ajmo nazad na temu,novi procesori iz AMD-a.


  26. #56
    Guest
    Da ali smo zato mi tu da mu kažemo da se to ne isplati i neka čuva novac.Eventualno ukoliko želi ubit novac onda napišemo ono što treba.A ne da se niti lika ne pita za što če mu konfa već se stavlja gtx-a ako me razumiješ?Nismo ovdje da se natječemo.Moderator si i drži do toga.

    A ja sam išao na 4 jezgre i 4 gige rama da bi barem kolko tolko komp duže bio in...

    I sada možemo nastaviti...

  27. #57
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    [quote=amd freak]
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao "amd freak":e5uu96p9
    Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

    Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.
    NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

    da mi vidis placu smijo bi se
    Proćitaj moj post još jednom i pročitaj post od pimpeka-ovaj zadnji pa češ svatiti! [/quote:e5uu96p9]

    shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

    takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

    da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...

  28. #58
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

    takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

    da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...
    Malo smo živčani pa malo prostačimo jel???Bolje da to ne riješavaš na forumu vjeruj mi.

    Kaj se tiče tvoje usporedbe nije nimalo blizu.Jer gtx je uz ultru vrh ponude,dok bmw nije ni blizu vrhu ponude automobila.Bilo po izgledu bilo po cijelim specifikacijama i snazi.

    I nije mi sila više odgovarat s tobom dok se ne naučiš lijepo izražavat.A i netreba mi opomena.

    @pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.

  29. #59
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    pa nije ni ultra ni blizu vrha ponude.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  30. #60
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

    takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

    da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...
    Malo smo živčani pa malo prostačimo jel???Bolje da to ne riješavaš na forumu vjeruj mi.

    Kaj se tiče tvoje usporedbe nije nimalo blizu.Jer gtx je uz ultru vrh ponude,dok bmw nije ni blizu vrhu ponude automobila.Bilo po izgledu bilo po cijelim specifikacijama i snazi.

    I nije mi sila više odgovarat s tobom dok se ne naučiš lijepo izražavat.A i netreba mi opomena.

    @pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.
    ako je prostacenje slovo k, onda prostacim...

    zivcan nisam. vjeruj mi i nemam razloga biti. vise sam ono sokiran/zbunjen/iznenaden glupostima koje citam. samo riplejam na svoj nacin...kako u rl komuniciram.

    neznam za tebe ali kod mene u bjelovaru bmw je nesto sto si nemoze svatko priustiti...inace malo je glupo usporedivati stvari koje vrijede 5k kuna i 50k eura, ali ajd...sta cu kad nisi shvatio moju usporedbu...

    nitko te nije ni tjerao da replayas moj post, a za moje ponasanje, koje je korektno, tebe nije briga....jedino ako ste se vi sta uvrijedili uvazeni gospodine amd. Ako jeste, u tom slucaju imate moda/admina pa s njim popricajte, do tada

    o****** u troskocima

Slične teme

  1. Vaša mišljenja o...
    By cham3leon in forum Alt-F4
    Odgovora: 32
    Posljednji post: 17-11-2009, 14:32
  2. Pomoć sa komponentama
    By DYD666 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-02-2008, 18:33
  3. Sennheiser PC 151 - Vaša mišljenja (sluše)
    By Karlo_from_Bjelovar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 31-12-2007, 10:48
  4. Nadogradnja sa komponentama
    By Kata in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 12-09-2007, 12:21

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •