Stranica 3 od 22 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 638

Tema: VAŠE RECENZIJE I NAJAVE

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    DIABLO 2 + LORD OF DESTRUCTION




    SIzdavac : Blizzard Entertainment, Sierra Entertainment
    STip igre : RPG/Hack'n'slash


    SO IGRI

    Nakon Diabla 1, koji je jednostavno premasio sve postavljene granice tog doba i napravio nove, Diabla koji je pokrenuo lavinu fanova, Diabla koji je proslavio Blizzard nakon Warcrafta i Starcrafta, Diabla koji je djed svih hack'n'slash igara, je stavio preduvjet da njegov nastavak jednostavno mora biti predobra igra.
    Blizzard-a je cekao tezak posao, hoce li napraviti dobru igru vrijednu svog prethodnika? Fanovi su cekali na noznim prstima, novac je zveckao u dzepu gamer-a diljem svijeta. Jeli to bilo dovoljno Blizzardu da izda mocnu igru koja ce se i danas nakon 7 punih godina igrat na Battle.net-u a koja ce biti preduvjet svim novim RPG-ašima?

    Bilo je dovoljno, Blizzard nemoze podbaciti...nije podbacio, napravio je cudovište od igre....


    Idemo...

    Ajmo se prvo osvrnut na situaciju koja je primarna kod ove igre.
    Zavrsili ste prvi Diablo, mozda cak i Hellfire. Ubili ste Diabla, spasili Tristram od njegove strasne sudbine, zacementirali Diabla u Soulstone i zabili ga u glavu. Ali , makar vi mislili da ste napravili sve kako spada, Diablo vas je( sta vidimo iz pocetnog filma u igri ) opsjednuo, bio je jaci od vas, i sad ste vi zapravo " Dark Wanderer" koji nije vise heroj,nego neka polu-nakaza koja je samo domacin Diablovoj dusi. A sta Diablo hoce? Hoce oslobodit svoju bracu, hoce da sva tri " Prime Evil-a" budu oslobodjena. Znaci, Diablo,Ball i Mephisto.
    Vi tu dolazite u ulogu, opet nepoznati heroj koji je spreman na velike podvige, ( ja smatram velikim podvigom ubiti 3 velika monstera, par manjih ali isto tako opasnih i spasiti svijet , zar ne? ). U Lord of Destruction-u ispada da je Marius predao soulstone krivom Archangelu Tyarel-u koji je zapravo bio Ball, i sada Ball jurisa na act 5, tj. u barbarske zabacene hladne krajeve. Ball trazi worldstone i u tome ga se mora zaustaviti.

    SIgra, od pocetka...

    Ovako, sta se tice klasa tu su : Amazon,Paladin,Barbarian,Necromancer,Sorcerer, i dva lika koja dobivate uz expansion Lord Of Destrucion, a to su : Assasin i Drudid.

    Amazon je kao i u prvom dijelu zenska koja voli koplja i voli se igrati na daleko ( heh ) , ona je zamjena za Rogue-a iz prvog Diabla.

    Paladin - Knight in shiny armor rekli bi, ali ovaj covjek raspolaze ne samo jakim healing magijama nego i aurama koje pomazu vama i vasoj partiji, a tu su podjele na defensive i offensive aure kao i na combat skill-ove znaci vrlo kompatibilan lik s kojim ako se zna igrat postaje ubojita masina.

    Barbarian - Barbar ko barbar, kad dodjete u svaki novi act, necete biti bas nesto dobro primljeni, ali zato barbar kao lik za prolazak igre postaje vrlo "user-friendly". Naglasak je na cisti melle combat, ali on ima i tkz. "borbene poklike" koje pomazu vama i vasem party-u (ako igrate u multiplayer-u recimo ).

    Sorcerer - Ostaje nepromljenjena vise manje, jedino sta je ova klasa sada u zenskom liku a u prvom Diablu je to bio celavi ciko

    Assasin - Vrlo zanimljiv lik, po Diablo lore-u bio je par puta unamljen od strane Horadriu-ma da ubije neke...ili nekog, uglavnom isto zenska, ima dobre "trap" magije, a i vrsna je u material-arts-u. Tako, baci vam trap a ako se kojim slucajem oslobodite istog onda ce vas dovrsit u Bruce Lee stilu

    Druid - Covjek od prirode. Smijte se koliko hocete ali kad svu silu majke prirode navede na vas onda ste j... jeza u ledja. Moze se transformirati u razne zivotinje (vuk,medvjed) a i vrlo je kompatibilan lik iako malo pravocrtniji nego paladin.

    Necromancer - Vrlo hvaljen lik po internetu, meni nikad posebno ali svako mjeri po sebi, moze zvat mrtve da mu pomognu u borbi, kao i goleme a tu su i razne kletve ("curse magije") i ostale mambo-dzambo stvari

    Iskreno, igru sam presao s Assasinom,Barbarianom i Paladinom i sa sva tri lika nisam imao problema, Igra nudi Normal,Hell i Nightmare sta je jako dobro i naravno, igra je vrlo dugorocna bas zbog toga jer tesko dosadi narocito sta se tice mulitplayera.

    Postoje 4 acta, a s expanzijom dobivate i 5-ti act. Actovi su vrlo razliciti , pa ste prvo u kampu, pa zatim lutate pustinjama i obilazite razne grobnice(neko vrijeme cak posjecujute i nesto sta se meni cini kao prostor izmedju vremena samog, a pozadina je svemir), zatim dolazite u zabacene prasume , da bi zavrsili u paklu samom pa se premjestili u hladne planine i osjetili zimske radosti.
    Tu je igra pogodjena da nije mogla bolje, jer je grafika za to vrijeme prekrasna i stvarno dan danas mi je ugodna za oko, isto tako ta raznolikost tako ubija linearnost ( koja je bila moguca bas zbog multiplayera koji se osniva na stalnom prolasku jedno-te istih stvari ali to sve pada u zaborav kad ste ovisni o tome hocete li bas sad dobit predmet koji trazite vec mjesec dana ).
    U igru su ubacene i tkz. rune, koje mozete skupa s gem-ovima(postoje diamonds,emeralds,amesthy itd i posebne lubanje(skull) koje se opet djele po kvaliteti chipped,flawless,perfect koje mozete ubacivati u oruzja koja su "sockted" a ti gemovi,rune ili lubanje daju neke magicne atribute istim oruzjima ( povecavaju vam neki atribut,ili damage ili daju poision damage). Kad smo vec kod štete, postoje poision,lightning,fire kao i sta se isto tako monsteri djele na demone,undead i ostalu gamad i sve sta sam objasnio u svojoj zadnjoj recenziji Diabla 1 sta je ostalo vise manje nepromjenjeno.

    Monsteri imaju i svoje "Male-bosseve" koji negad znaju bacit pokoji dobar predmet ali vecina dobrih (magic-rare-unique) predmeti bacaju bas ti Bossev-i kojih je 5 (Andariel,Duriel,Mephisto,Diablo,Ball) i zato su danas poznati u multiplayeru razni "Run-ovi" kao sto su BallRun ili DiabloRun gdje se kupe dobri predmeti nakon sta ih boss baci ( nakon svoje tuzne smrti jelda ).

    Tu dolazi i Horadric cube uz pomoc kojeg mozete mjesat razne stvari, od svih gemova do potiona, isprobavat razne kombinacije, iste kombinacije naci na internetu i isprobavat ih, mozete probat dodat neki magicni efekt recimo na vasu kacigu ( recimo +26% da nadjete bolje magicne predmete ) i tako pokusat naci mac koji vam je prijeko potreban...
    Vidite, mogucnosti u ovoj igri u PREVELIKE i PREOPSIRNE zato je igra i tako dobra i postala kultna i zivuca legenda.




    SJos malo o gameplay-u... plizz

    Dobro, moram vam jos ispricat kako sam u stanju bio igrat ovu igru, ma koliko stara 3-4 noci za redom i nece mi biti dosadna bas zbog te ovisnosti " e da vidim sta ce mi sad baciti", "jos samo jedan run".
    Igra je zadnji put patchirana na 1.11b, sta je donjelo mnoge popravke u igri, dodalo cak neke nove dodatke ( tako tvrdi Blizzard ) a i igra nema uopce toliko bug-ova, vecina je eliminirana patch-ovima koji su dolazili vrlo brzo.
    Magije koje koristite su besprijekorno dobro napravljene, nema vise book-ova nego sve magije odma "ucite" , atributi i dodavanje pointova su ostali isti, ali neke minorne stvari su promjenje ( na bolje ) ali to vam nece smetati, naprotiv bit ce to dobra doza svjezine. Osim toga, Lord Of Destruction je dodao i mogucnost vece rezloucije tako da ni oci vise nece boliti ko prije kad bi visili i po 10+ sati za ovom igrom.

    Hotkeyevi rade ko i prije, na istom principu "Iz belta" , vecina stvari koje su igraci volili Blizzard nije mjenjao sta je odlican potez. Sada postoji mogucnost da nosite ipak vise oruzja,jedno kao primarno, drugo kao sekundarno i to mozete ljepo mjenjat s hotekeym slovom "W" i tako se prilagodjavat svakoj situaciji. Opet toliko mogucnosti daje ova igra da je to nezamislivo. Tu postoji i gamble, kupnja skupih itema kojima neznate svojstva koja imaju pa postoji rizik ocete dati 10000 golda za neke bezvezne rukavice ili cete ipak dobit neke prave unique ili set rukavice s dobrim magicnim atributima. Tu je i stari dobri indentifikacijski scroll i portal scroll za koje sad imate "tomes-e" u koje ih stavljate da imate vise mjesta u vasem i tako prenatrpanom inventoriju.



    Tu je i vas stash, a i ostao je princip "2 ring-a i jedan amaulet".
    Kako budete prolazili igru, ona ce vas sve vise zavlacit...stvarno... neznam, tu uvijek dobivam zelju da je usporedim s toplim burecima, jednostavno nemozete stati kad krenete...

    SMultiplayer ...

    Ovo je nesto po cemu je ova igra postala poznata. Da odma recem, hackova ima kao i toga da je Blizzard pokusao podignut ladder vise puta ali hackeri sa svojim dupanim itemima i raznim drugim silama varanja jednostavno krse igru kao i u prethodniku. Postoje Normal i Hardocre likovi koje mozete napraviti, Normal je kao sta mu ime govori normalan lik i igrate bez puno bed-a hoce li vas netko zaklat, ali kad zaigrate s Hardcore likom, kad jednom umrete nema vise povratka, u tome je i naravno car jer se morate paziti i cuvati kao u stvarnom zivotu, a samo kockanje da mozete izgubit i svoje predmete i svog lika na 88 lvl-u je predobra.

    Mozete trade-at iteme,radit runove ( igrat poznati Easter egg level znan kao Cow-Level gdje ubijate krave i njihovg "Kralja" koji zna bacit jako dobre iteme ) ali na taj level mozete tek kad predjete Normal tezinu, odete u Tristram i pokupite drvenu nogu onog djecaka koji vam nije htio dati da pogledate njegovo oruzje koje prodaje prije nego li platite znacajnu sumu.


    Najveci moguci level koji cete dostignut je 99, iako je to vrlo tezak i naporan posao, vecina ljudi se nakon 92-3 levela opredjeljuju na trazenje dobrih itema i isprobavaju vise taktika.
    Tu je i duel funkcija koja je isto zabavna i mozete pozvat bilokog na duel i sibat se s njime dok vam ne dosadi ili dok netko od vas dvojice ne ode na vjecna lovista.



    Igranje multiplayera ove igre je jednostavno nezaboravno i legendarno iskustvo,preporucam ga svima, puno zabave i neprospavanih noci... jednostavno dozivljaj i tesko ga je opisati, to treba isprobati.

    Muzika je isto nesto predobro, posebno ona kad ste u Main Menu-u, a i tu je legendarna Tristram muzika, kao i sound efekti koji su radjeni posebno za svakog monstera, za svaku priliku kao i dosta "kupljenih" glasova za sve likove.


    SCons' and Pro's i nazalost kraj

    Pitate se ima li ova igra ikakve mane ili propuste? Mozda je imala, ali dolaskom Lord of Destruction expanzije i 1.11b patcha to vise ne postoji. Igra je remek-djelo i ne zelim pricati i traziti nesto sta ne postoji.
    Uvijek tu moze biti pokoji glitch ili bug koji je vrlo mali, ili cak neprimjetan i rijedak kao unique items-i u samoj igri ( heh ).
    Mozda se nekom nece svidjet nacin leveliranja, ili pak pokoji detalj sta se tice likova ali to je minorna stvar, 100 ljudi 100 cudi.

    Eto, s zalaskom ovog review-a, recenzije mogu reci da svaki put kad pisem o legendama osjecam se kao da sam nesto izostavio. Nemozete me kriviti, trudio sam se najbolje sta mogu, ipak ovu igru mogu opisivat na 10 stranica i opet nebi postigao zeljeni efekt. Preopsirna je i prekvalitetna da bi je netko mogao kroz input tipkovnice pretvorit u sliku u vasim mozgovima, neke stvari se moraju probat da bi se shvatile. Diablova car nije u samoj igri, nego u samom dozivljaju jednog nacina igranja koji je postavio granice i preduvjete za sve druge igre.
    Kad se shvati da neke igre jednostavno ostaju dobre, neke su lose a neke pomicu granice tada ce biti stvarno lakse i pisat i shvacat necije recenzije.
    Nista drugo vam na kraju nemogu reci nego da ugrabite i tako vec jeftini Diablo 2 + LOD paket i pocmete igrat, nikad nije kasno da se prozivi ovakva igra nit ida se iskusi njezin pun potencijal.

    S+ S+
    SSve vise manje, gameplay,multiplayer,nezahtjevnost,grafika,muzika, dugorocno igranje

    S-
    Nista

    SOcjena
    98/100

  2. #62
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    napisat cu recenziju pankillera+BOOH+overdose ako se frend sjeti doc do mene sa cdima
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  3. #63
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Hellboy recenzije nisu za sprdnju, nego za realno ocjenjivanje igre, oblivion je super igra, možda nije kao morrowind (nekima), ali je svakako izvrsna.
    Samo uporedi Oblivion s nekim drugim igrama i vidit ćeš malo boljih...
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  4. #64
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    pa sam je rekao da se to ne uzima ozbiljno, samo što je taj post nestao u backupu
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Al ti Hellboy si dopustas dozu bahatosti samo zato jer imas "moderator" ispod nickname-a. Covjek ti je dobro rekao.

  6. #66
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    A mozda da malo smanjis strasti i pogledas kako se ponasas?
    Sta vices? Sta si prgav tako?

  7. #67
    Ajde dajte.
    Manje svađe više recenzija/najava.

  8. #68
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  9. #69
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    138
    sto vise nisi na lnlu???

  10. #70
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    = Citat = Izvorno postao Del@
    sto vise nisi na lnlu???
    Ah, nisam dugo bio na ni jednom forumu.. Ali mogo bi nešto napisat kada uhvatim vremena.

    Nedostaje mi ekipa s lnl-a

    Ali još uvijek imam acc
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  11. #71
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    kataj krep...koliko puta moram ponoviti da je ona reca gore bila šala i da je ta igra i dalje otvorena za recenziranje onome tko će biti objektivan? 2? 3? 100 puta? ŠALA...PROKLETA ŠALA...GET IT?
    Možda ju ja napravim...ali kada uhvatim vremena, možda za praznike, jer sada nemogu nikako...
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  12. #72
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    = Citat = Izvorno postao Maze
    nema davanja linkova na recenzije/najave...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  13. #73
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    = Citat = Izvorno postao Maze
    nema davanja linkova na recenzije/najave...
    Ok, nema
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  14. #74
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    danas posljepodne cu odvojit jedno sat dva da napisem Oblivion kako spada, ne da hellboy(baš si poseban xD) blati po jadnoj igri...

    hellboy bolje napisi recu morrowinda...

  15. #75
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    painkiller reca i overdose coming soon, BOOH then ..cim zavrsi skola, stislo me >P
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  16. #76
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    hellboy bolje napisi recu morrowinda...
    viewtopic.php?p=435674#435674

  17. #77
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    :S citam od prve stranice, sad vidim opširniju najavu Wrath of the lich kinga, mass efect i MW na koji sam zaboravio

  18. #78
    I sada ispada da sam ja uzalud pisao onaj popis najava/recenzija u 1. postu... tsk, tsk, tsk.

  19. #79
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    a ja ga updejtam svaki put kad netko napise recenziju ^^...

  20. #80
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    a ja sam zaboravio na prvi post druge stranice srry necu spamat vise i davit ljude...

  21. #81
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    danas posljepodne cu odvojit jedno sat dva da napisem Oblivion kako spada, ne da hellboy(baš si poseban xD) blati po jadnoj igri...

    hellboy bolje napisi recu morrowinda...
    ja sam se prvi javio za recenziju obliviona, al ajd prepuštam tebi...

    ja možda napravim GTA: SA
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  22. #82
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    ma ja cu vjerojatno sutra(kraj škole) jer me škola pritisla, nisam uopče stigo, a i kad bi stigo ubilo bi svu želju u meni, zadnje dane sam totalno iscrpljen(zahvaljujući doti), a u školi me hebu u zdrav mozak tako da....

    osim toga zar jedna igra nemože imat dve recenzije ili više njih?

  23. #83
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    nisam, no nije ovo pcplay, pa da ljudi dobivaju plaču, ovo je tako da ljudi naprave recu igre(neznam iz kojeg razloga, o tome neću)...

    uglavnom samo sam pito i uopće nije loše da igra može imat više recenzija...

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    slazem se sa rangerom... recenzije se pisu da se vide misljenja ljudi... tako da slobodno pisite recenzije i za vec recenzirane igre... (ali ako bas nemorate nemojte)... kak kaze ona stara: sto ljudi, sto cudi...

  25. #85
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    bolje jedan hellboy 100 čudi xD

    nhf

    evo idem pisat recu OB-a pa ću editat(jeste primjetili da sad čak i sa hrvatskim znakovima pišem )

  26. #86
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    RECENZIJA

    The Elder Scrolls IV Oblivion



    Bilo jednom davno...

    Jednom davno,(dok je EA bio štene), prije 13 i nešto sitno godina, izašla je igra imenom The Elder Scrolls Arena, igra čisto napravljena iz gušta, sa ogromnim svijetom i loreom, da može i posramit mnoge velikane.
    8 godina poslje izašao je treći dio sage nazvan, Morrowind, perfektna, mnoge je držala godinama za stolicom, svima naj naj... Zatim je nedugo nakon izlaska Morrowinda objavljen i četvrti dio sage, Oblivion... Na prve screenove, komentari su uglavnom bili ovakvi; "uuuuuuuu", "aaaaaaa", "eeeeee" i sl. Mnogi su očekivali nastavak svoeg omiljenog djela sage, Morrowinda(mada je Bethesda jasno rekla da ne radi nastavak Morrowinda, već Elder Scrollsa !), ali to što se više približavao, dan izlaska, neki su postali skeptični, no ti su bili rjetki, dok je velika većina dizala igru u nebo, klanjala se Nine divinesima itd.


    ovo ej ejdan od onih, "uuuuuuuu", "aaaaaaaaa"

    Napokon

    Kad je igra napokon izašla, pobrala je super ocjene kritike, svi poznati game siteovi, su igri dali 9(od 10) ili 4(od 5) najmanje... Igrači također u igri vide savršenstvo, zatvaraju se Oblivion gateovi, pljačkaju se tajkuni, bori se za Fighters guild, bacaju se čarolije, daje se život za cara, prinose se žrtve Sithisu, gledaju izlasci/zalasci sunca na Waterfrontu, osvajaju se najviši vrhovi Jerral mountainsa itd. itd.



    In da jail

    Kao i MW(Morrowind) i mnogi ostali RPG-ovi i ovdje igru započinjete kao zatvorenik u zatvoru... Na početku birate rasu(o tome poslje), i odma čim počnete s druge strane vidite dark elfa(takođe u čeliji), kako vas vrjeđa i zafrkava... Nakon nekoliko sekundi, začuju se stražari, koji dolaze sa vrlo važnim čovjekom, za koejg nakraju ispostavite da je car(glas mu posuđuje Patrick Stewart), no dosta spoilanja, dalje rađe sami otkrijte, mada priča nekima je monotona i dosadna, nije ništa gora od nekih Transformera i sl. gluposti...



    O Bosmeru i gušterima

    Što se tiče rasa nema ništa novog na spram Morrowinda, samo što su sada dosta bolje balansirane, tako da Nord više nemože preživjeti -100 Celzijusa stupnja, a High elfovi nemogu imat mane u nedogled...
    Rase su prelijepo napravljene, no neke su i oštečene, kako fizički, tako i psihički... Argonijci i Khajiti sad imaju ljudske noge(nisu više kopitari), a Bosmeri(Wood Elves) su prestavljeni ko neki mali patuljci, pe*erkastog naglaska i ponašanja, da još dodam i da se ponašaju nekak *nastrano*...



    ...zalaska ti na Waterfrontu!

    Što se tiče grafike i animacija ovo je još uvijek najbolje što se na tržištu može naći... jednostavno prekrasno... neopisivo, ali ću probat opisat.
    Dan započinje u 5 ujutro gledajući izlazak na Sunca na waterfrontu, zatim odem malo popričat sa obližnjim gusarima i lopovima što su se usidrili, nakon toga skoknem do arene, pa gubim novce kockajući se dok ne poludim, pa odem dolje u podzemlje arene, reći ljudima da puste nekoliko minotaura u arenu, da vratim izgubljene pare ,zatim ode na sjeverozapad u divljinu ubijat jelene i koje cave opelješit, nema ništa ljepše kad s leđa goblina strjelom opališ a on na mjestu mrtav ostane(zapravo odleti jedno 5 m ) nakon toga odem do cheydinhala, do Dark Brotherhooda, da malo novacima tjeram strah u kosti, pa opet na nazad u Imperial City do Arcane Universitya, malo trošit novce na enchanting i ostale fency drangulije, pa onda samo preplivam do Waterfronta, do svoje male kolibice, gledat zalazak sunca... sve to nakraju, kad pređete main quest i sve guildove, možete doživjeti uz prokleto dobar NPC(non playing carachter) i najbolju grafiku i animacije na tržištu RPG-a... ovo je za 10



    Join us brother

    Za razliku od MW-a u OB-u(Oblivionu) ima manje, frakcije, ali su po meni bolje odrađene, questovi uopče nisu monotoni, a od frakcija imamo:
    FIGHTERS GUILD - Gilda boraca, sasvim uobičajeno, gilda, za one koji vole blisku borbu i dobar fight, no i magovi mogu naći mjesta, priča i questovi su vrlo dobro odrađeni.
    MAGES GUILD - Gilda čarobnjaka, conjurtera, magova svih vrsta, no također ni ovdje ne trebate biti sstručno čarobnjak da bi ste bili u guildu i uspješno rješavali questove. U guildu je zabranjena nekromanija i guild se izričito bori protiv iste. S njima se baš nism naigrao, došao sam samo do arcane universitya i nekoliko questova obavio za njih... uglavnom imaju vrlo zanimljive questove, a o priči, čini mi se zanimljiva, jednom si moram napraviti čarobnjaka(mada ih mrzim) i proči sve questove u guildu.
    THIEVES GUILD - Guild loova, agilnih i brzih boraca, čarobnjaci se također mogu dobro uklopiti pogotovo uz razvijen illusion skill. Guilda pljačka samo bogate i šteti i prkosi zakonu, dok sirmoašne štiti i pomaže koji su uglavnom i članovi iste guilde. Super questovi i priča.
    DARK BROTHERHOOD - Bratstvo atentatora i ubojica, služe svojim "bogovima" Sithisu, tamnom ocu te Night Mother, nočnoj majci...
    Meni omiljena guilda, jer odgovara mojoj omiljenoj klasi i stilu borbe, mada ovdje sve prolazi, marksman, čarobnjak i fighter, svjedno je, ali ipak, sthealth ranged charachteri imaju prednost. Po meni također imaju najbolje i najzanimljivije questove, a nagrade nigdje bolje nećete dobiti(čak ni od Carstva !)



    Nešto tu smrdi

    No, nakon nekog vremena, kad je već hype pomalo splasnuo, počela su negodovanja i mnogi su pronalazili "velike propuste". Postalo je jasno da osim velikih hardverskih zahtjeva(danas i nisu tako veliki) i mnoštva bugova(ja ih nisam imo, a i koja ih igra nema...), postoje propusti u gameplayu. Dakle neki od tih velikih propusta su, "što me je guard u Anvilu uhitio zbog ubojstva u Cheydinhalu", "kako trgovac zna da sam ja ukro taj predmet", "zašto se moram učlaniti u mages guild da enchantam iteme" Ove nedostatke, kad se malo uživite u igru lako zaboravite,a bugovi sa novim patchevima su skoro pa svi ispravljeni...



    Zaključak

    Ove sitne nedostatke je stvarno lagano zaobići, topla preporuka za sve, ma šta preporuka, ovo je must have! Po meni je ovo najbolji RPG, a ujedno i najbolja igra, još ništa takvo nisam odigrao, ima malih trenutaka u kojima je malo monotona no to je stvarno rjetkost, svaka čast Bethesdi,
    sad opet treba čekati TES 5. Ovo je definitivno jedna od najboljih igara koje su ikada izašle. GG Bethesda!


    Igrivost: 98
    Grafika i animacije:97
    Glazba i zvuk: 93
    Priča i lore:96

    Dobro: grafika, animacije, NPC, priča, questovi, igrivost, lore, frakcije
    Loše: bugovi, hardverski zahtjevi

    P.S. umejsto pregledaj stisnem pošalji, evo sad ću editat

    P.P.S. A napokon sam gotov, dalje više nije bilo slučajnih sranja i ostalih smetnji nadam se da je dobro, no ipak mi je ovo 2. ovakav rad, tako da će nightyx sigurno napravit bolje.

  27. #87
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    wtf? to je sve?
    Justice is served.

  28. #88
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    evo editao, modovi sorry što sam vam napravio sranja...

  29. #89
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    @Rang€r - ne planiram praviti oblivion recenziju, tvoja je ok, samo sam primjetio puno gramatičkih grešaka (to fiksiraj)...inaće zanimljiva recenzija...
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  30. #90
    i rangeri nemoj pisati po meni nekako uništava dojam čitatelju da ovo piše čovjek koji zna svoj posao na oba ugla...

Slične teme

  1. VAŠE MIŠLJENJE?
    By Demon Hunter in forum Mobilno
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 18-09-2010, 17:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •