Stranica 4 od 22 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 638

Tema: VAŠE RECENZIJE I NAJAVE

  1. #91
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    = Citat = Izvorno postao Ni6hTyX
    @Rang€r - ne planiram praviti oblivion recenziju, tvoja je ok, samo sam primjetio puno gramatičkih grešaka (to fiksiraj)...inaće zanimljiva recenzija...
    mogo bi shivering islese...

    ja neću jer mi se stvarno neda, a i imam mnogo obveza; War3, CoD2, WoW, HoMM 5 moram sve obići....

  2. #92
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ja cu shivering isles.

  3. #93
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Mislim da ću ja PES 2008 ^^
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  4. #94
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    aj ljudi nemojte bzvz najavljivati i tako spemati vec se primite posla i pisite recenzije...

  5. #95
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Pro Evolution Soccer 2008



    Uvijek na prvom mjestu…

    ISS...PES...kada se sjetim nekih trenutaka vezanih uz svoju PES karijeru jednostavno se nasmiješim, jer sam uz PES od malih nogu, te trenutke koje pamtim nikada neću zaboraviti. Neću pisati toliko o ISS-u, jer dosta
    današnjih fanova malo zna o tome, te sumnjam da ih i previše zanima...

    Hmm dakle PES. Sječam se tog fantastičnog, veličanstvenog, nedvojbeno optimističnog Pro Evolution Soccer nastavka uz koji je stajao broj 3. To je bilo poput nove generacije nogometa, nešto što je privuklo ka virtualnom nogometu velik broj konzolaša, no ponajprije PC playovce! Zašto? Pa ukoliko se sječate to je bio prvi nastavak PES-a na PC-u, što je itekako podiglo atmosferu fanova, no i imao je s ćime, nastavak je bio fascinantan, te se i danas ubraja među najbolje nogometne simulacije, a što se tiče top ljestvice? Definitivno je pri vrhu! Tako su nam dolazili i PES4, PES5, PES6 i svaki je bio bolji, igriviji, te "pametniji". Fanovi su bili impresionirani svakim sljedećim nastavkom, vezali su se uz njega, te bili vjerni i onda dođe taj trenutak....



    Molim? Nešto novo? Potpuno novo? Nešto fifasto? NE! To je Pro Evolution Soccer 2008!! Dakle da dođemo do tih fanova koji se ne planiraju odvojiti od "standardnog" PES-a...oni će govoriti kako je novi nastav previše fifast, ovo, ono...naravno kako je novi PES 2008 sranje, ali samo i isključivo samo ukoliko ga uspoređujemo sa bivšim PES nastavcima! Zašto? Zato što je drugačiji! Došlo je vrijeme da neke stvari počmemo uspoređivati sa stvarnošću, a ne sa bivšim (koji će se dakako uvijek pamtiti) PES nastavcima! Ukoliko malo bolje uronimo pogled u realni svijet realnog nogometa, primjetit ćemo kako PES počinje sličiti navedenom i to sa najnovijim nastavkom 2008!! Tako je to želim reći! Stari PES nastavci nemaju veze sa realnim nogometom, koliku povezanost možemo uočiti u PES 2008, jer počinje itekako sličiti stvarnom, no to su detalji koje ne možemo sa realnošću tvrditi, jer je ovo ipak 2008.



    Imal’ šta novo?

    Dakle novosti možemo uočiti odmah u meniju koji izgleda nekako modernizirano, dok kod samog pokrentanja tekme vidimo nešto sasvim novo. Dakle novogeneracijski grafički izgled nije mu stran, PES 2008 izgleda jednostavno fenomenalno, ali to uzima i svoj zalogaj hardvera koji je sada poprilično veći nego što je bio slučaj kod PES 5, 6…Naravno PES 2008 je prilagođen i za one starije kante (poput moje), tako da gotovo nitko neće biti zakinut. Morao bih spomenuti i jedan minus, a to su cut scene, one su poprilično neoptimizirane, ali to nas neće zasmetati, ne utječe na sam gameplay, a kada smo već kod gameplaya…

    Gameplay, ma dobar je on ali…

    Ali..nakon nekog vremena stvarno zna dosaditi, što nije bio slučaj u prošlim nastavcima, ali to mu nećemo previše zamjeriti, jer je daleko od lošeg. Ukoliko imate nekog prijatelja koji će s vama igrati, dobra zabava je zajamčena. Gameplay je i dalje visok, ali ponavljam nije ono što je bio, propusti u igrivosti su očiti.



    Umjetna inteligencija? Dobra? O da…

    Kao što već svi znate, PES 2008 koristi “Team Vision”, dakle team vision je sasvim novi način inteligencije, protivnik će pamtiti vaše poteze, finte, odigravanja, način suprostavljanja, te vam te iste stvari sljedeći put neće ići od noge, u igri više nema onoga igrajmo se na centru, pređimo cijeli teren s jednim igračem, te ostalim stvarima koje se nekada moglo, sada su protivnici izuzetno pametni, prate vas u svaki korak, imate osječaj kao da predviđaju svaki vaš potez, te večina vaših dodavanja proći će neuspiješno, protivnik će vam uspiješno presjeći putanju lopte, da stvarno fascinantno.

    Master liga

    Glavni meni master lige je u potpunosti estetski promjenjen. Za napredovanje u master ligi povečavat će vam se populacija, te će te tako imati mogučnost kupovanja onih boljih igrača, master liga je prema samoj funkciji uglavnom ostala ista sa nekim novim dodacima, zbog kojih ide palace gore.



    Zaključak

    Novi PES je drugačiji, novogeneracijski, glazba je na mjestu, zvuk se nešto poboljšao, ali i dalje nije bog zna što, animacije su dovedene gotovo do savršenstva, fluidnost je bolja nego ikada, no kako bilo, sa sigurnošću mogu reći kako imamo novog kralja nogometa, danas je to naravno Pro Evolution Soccer 2008. Dakle bez ikakvog razmišljanja, ukoliko ste fan serijala ili nogometa općenito PES 2008 je najbolja preporuka.

    GrafikaS– 97%
    AnimacijaS– 98%
    ZvukS– 79%
    GlazbaS– 90%
    IgrivostS– 89%

    OcjenaS=> 90%

    + Novi PES je potpuno nov, a opet onaj stari…
    - Dakle igrivost i nije kao nekada, ali nadajmo se da će se i ta sitnica već u sljedećem nastavku promjenit, naravno na bolje…

    Evo, ja inače ne volim neke velike recenzije, posatanu monotone i nezanimljive, pa sam napravio ovaj jednu manju, ali nadam se sasvim ok recenziju u kojoj je izneseno ono najbitnije iz ove igre.

    Hardverski zahtjevi:

    Min. zahtjevi:
    Windows XP
    Intel Pentium IV 1.4GHz
    512 MB RAM
    DirectX 9.0c grafička kartica
    64MB Pixel Shader 1.1 (NVIDIA GeForce 3 ili ATI Radeon 8500 grafička kartica)
    6.5GB slobodnog hard diska

    Preporučeni:
    Windows XP
    Intel Pentium 4 3.0GHz /AMD Athlon 64 ili bolji
    1GB RAM
    DirectX 9.0c grafička kartica
    256MB Pixel Shader 3.0 (ATI x1600 / NVidia 6800 GT/GS ili bolja)

    Proizvođač: KCET
    Izdavač: Konami

    Recenziju napisao: Nightyx
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  6. #96
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    TES 4 : SHIVERING ISLES


    SOpen your mind to Sheogorath, Prince of Madness

    Shivering Isles. TES 4 fanatici su došli na svoje nakon svih raznih tkz. "mini dodataka" recimo Knight's Of Nine koje bi poštovana gospođa Betha naplaćivala po par dolara da izmuze i zadnje što se dade izmusti od krajnjih korisnika njezinog poznatog uradka zvanog Elders scroll 4 Oblivion.
    Dobivamo Shivering Isles, prvu "pravu" ekspanziju za istoimenu igru, prve naznake da dolazi prava ekspanzija dobivamo 1.4 2007 ali izlazi tek 27.3 2007. Mi cemo se naravno osvrnut samo na PC verziju.

    Ekspanzija vas vodi na novotovoreni otok zvan "Shivering Isles" kojim vlada Sheogorath, ili koji vise voli titulu : Princ Ludila. Uglavnom na otočje mogu uci samo oni koji su pozvani ( recimo vi koji ste pozvani od strane Sheogoratha ) ili oni koji su dovoljno ludi. Igra vam "24 ingame sata" nakon sta ste instalirali igru , javlja da se otvorio čudan portal nedaleko od Imperial City-a i vaša avantura moze poceti.

    SInvade the territory of the Prince

    Prvo dolazite u tkz. Fringe, gdje morate proci nekog da bi usli u samu jezgru otocja, koje je podjeljeno na Maniu i Dementiju, Manija koja je totalna suprotnost Dementiji - je svijetla i "Pristupačna" dok je Dementija mračna i moze podsjecati na neke dijelove Morrowinda.
    Fringe je tu kako bi se "novopridoslice" pripremile na ulazak na otocje, ili ako ne zasluzuju - tamo ostale.
    Samo otocje ima jedan glavni grad - "New Sheoth" koji je podjeljen na Crucible ( Dio Dementije) i Bliss dio ( Dio Manije ).
    Uglavnom vi ste pozvani da spriječite " Greymarch " koji se dogadja svakih partisuca godina i izaziva ga : "Daedric Prince of Order" - koji je kako vidite vrlo šaljiva osoba za jednog Deadric Prince-a jer se voli igrat po otočju tako da ga razori do temelja pa ga Sheogorath mora stalno obnavljat.

    New things in town
    Otočje je 25% velicine Cyrodilla, što je po meni vrlo dobar postotak jer ce vam produzit igranje do nekih 8-9 sati a u samoj igri dolazi :
    - 32 novih sastojaka koje cete moci mjesati ,raditi potione ili dat staroj da vam proba od njih nesto skuhati

    - 10 novih "Achivmentsa".

    - 10 novih stvorenja zeljnih vase krvi

    - 9,500 novih linija dijaloga t

    - 200 novih oruzja

    - 80 "Armor-a" i razne odjeće

    Impresivno, dobra podloga da jos u dubinu istrazite ovu tvorevinu i nauzivate se njezinih plodova, i naravno proucite svaki kutak ovog otocja.
    Tu ima i puno raznih "dodataka gameplay-u" evo navest cu jedan :

    Jedan smith u Crucible-u vam ponudi da nadjete tkz : "Madness Ore" i recimo " Matrix Boots" tj. podlogu za vase nove "Madness cizme".
    Kad mu donesete matricu i dovoljan broj Ore-a on ce vam napraviti jako dobre "Madness cizme" to vrijedi i za oklop,štit,kacigu i ostalu vašu ratničku periferiju.
    Od strazara, ovdje nema Imperial Guard's -a i ostalih nego Dark Seducera i Golden Sainta. Golden Saint su predstavnici i cuvari Manije a Dark Seduceri predstavnici i cuvari Dementije. Kako vidite u ovoj ludari sve je podjeljeno, pa vam nece sigurno niti promaknut detalj kako i sam Princ Sheogorath podjeljen sta se tice odjece ( ovo sam sam skuzio kad sam se divio grafici ).


    Tu jos ima toliko toga za istraziti - tako da necu ulaziti u detalje jer je po meni prica dosta dobra, niti vam ne zelim razbit ugodjaj igranja sa spoilerima tako da necu vise ulazit u dubinu same igre jer je i to cilj i najveci uzitak kod svih TES igara - vodi cijelu pricu sam i sve otkrivat sam.
    Samo se opustite i dajte carima otoka da vas obuzmu, i tako se uvijek mozete vratiti u Cyrodill .

    SWhere does it fold and where does thy is supreme

    Muzika je odlicna, zapravo s minornim dodacima i malo prerade originalne muzike iz Obliviona.
    Grafika je malo optimizirana, bugove nisam susretao ali tu vam je uvijek Oblivion Unofficial Patch kao i zadnji official patch 1.2.0416.
    Tako da lagano mozete zalegnut u stolicu i igrat bez da cete mislit da ce vam negi glitch ili bug pokvarit uzitak igranja.


    Jedino sta mogu prigovorit ovoj igri je opet : moglo je to i bolje.
    Zato jer je Betha mogla sve one jadne pokusaje "malih ekspanzijica" pretocit u kvalitetno vrijeme za izradu jos bolje i vece ekspanzije. Moglo se tu poradit i dodat jos mogo stvari i izdat pravu ekspanziju prije nego mazat i bacat baklave u oci gamer-ima.

    Osim toga nemam prigovora, sve drugo je na mjestu... car Shivering Islesa je sama izoliranost istih, pa kad pokupite DawnFang...oops koji se poslje mraka pretvori u DuskFang i otkrijete njegove moci ... osjetit cete i moc same ekspanzije. Probajte je prihvatiti kao jedan izlet za vaseg lika , nazalost gdje nema posebnog "questa" ili same prodaje kuce ali uvijek mozete nekog ubit i uzet mu kucu iako nisam siguran da ce vam predmeti koje spremite u kuci tamo i ostati - i ovakav nacin zasigurno ubija sam "role-playing".
    Ali probajte se malo prilagodit i uzivat u carima igre i vjerujte mi, uzivat cete.

    SProizvodjac : Bethesda Softworks
    SIzdavac : Bethesda Softworks, 2K Games

    SOcjena : 8/10
    SGrafika : 9/10
    SMuzika : 7/10
    SGameplay : 8/10

  7. #97
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    City of dead
    Postova
    331

    Crysis


    Vrsta:Hibridni FPS

    OSigri:SRadnja se zbiva na otoku u Južnoj Kini gdje su Američki znanstvenici otkrili nešto neobično što je palo u Kinesko more.Svi kontakti sa timom su izgubljeni. Američke vojne snage šalju grupu specijalnih vojnika da nadgledaju situaciju i izbave znanstvenike iz toga područja.Kasnije otkrivaju kako je ta neobična stvar što je pala na zemlju bila invazija na zemlju od izvanzemaljaca,koji mogu živjeti samo u zaleđenim područjima, i počinju sve zaleđivati.Sada Američke i Korejske vojne snage moraju se udružiti da bi spasili svijet od izvanzemaljaca.

    Vrijeme radnje:budućnost
    Mjesto radnje:Južna Kina

    Osobno mišljenje:SEpic Battles je napravio odličan posao,igra je odlična.Privlačna Grafikom i zanimljivom radnjom uz veliku mogučnost kretanja.

    Web stranica:
    www.Crysis.com

    Slike:




    Posted by "Obey" ili vam ga Hrvoje, Obey=nadimak

  8. #98
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Vrijeme radnje, mjesto radnje? Care, dao si mi genijalnu ideju. Napisati recenziju igre po shemi pisanja školske lektire.

  9. #99
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Koji lik ja ne vjerujem

  10. #100
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    ljudi aj malo pisite najave... recenzija ima ko govana al najava za neke hypane nema...

  11. #101
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    City of dead
    Postova
    331
    Kak vam se sviđa recenzija u stilu skolske lektire?

  12. #102
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    City of dead
    Postova
    331
    Ljudi kaj sam napravil? Jedni mi vele da sam car drugi vele da nemogu vjerovati, i nisam to prepisal s lektirica.
    Pitanje: koju ocjenu bi dali Crysis-u, a koju recenziji?

  13. #103
    aj ne radi double postove...
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  14. #104
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    omg... ovak šta prelazii i moje razmjere, Badnjak je, da se ti nisi napio ili nešto?

  15. #105
    = Citat = Izvorno postao Hrvoje
    Ljudi kaj sam napravil? Jedni mi vele da sam car drugi vele da nemogu vjerovati, i nisam to prepisal s lektirica.
    Pitanje: koju ocjenu bi dali Crysis-u, a koju recenziji?
    fali ti pouka

    EDIT: eh, da....Crysis ne valja. smece jedno neoptimizirano.

  16. #106
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    @Hrvoje i recenzija Crysis - Font je prevelik i odvratno izgleda, tekst je prekratak i bezvezan, te se iz recenzije ne može ništ saznati o igri, eventualno početak same radnje, dakle recenzija je jako loša, čekam nekog ko je stvarno spreman napraviti Crysis recenziju pošteno...
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  17. #107
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Aug 2006
    Postova
    3.167
    Ghost Recon Advanced Warfighter 2

    Prvi dio ove igre je unio u žanr taktičkih fps-ova osvježenje. Dali će nastavak uspješno naslijediti prvi dio saznajte u daljnjem teksu.
    Već sama instalacija iziskuje živaca. Igra traži instalaciju ageia psysix drivera, te ju odbija započet ako dotični driveri nisu prisutni. Mada, to i ne vrijedi puno jer bez same kartice igra je samo za one mazohistički sklonosti.
    Ja dobro, super, valjda je fizika igre onda odlično napravljena.
    I tako nakon instalacije krenuh ja u nove ratove, sretan što ću opet odigrati (po mojim nadanjima) još jedan odličan timski fps. No razočaranje je već došlo u prvoj misiji. Zašto? Taktičke mogućnosti ove igre se ustvari svode na par kontroli, koje ćete otvoriti klikom na srednju tipku miša, što je po meni veoma čudno. Osnovne kontrole kao što su: prati me, idi na tu poziciju i još neke slične jednostavno nisu dovoljne za nekakve veće taktike. Možda u ovome pretjerujem, jer sam okorjeli counter strike player, ali za igru koju izdaje ovako velika kuća poput ubisofta, to se ne smije dešavati. No nije sve tako crno u tome svemu. Naprotiv vaši suborci su veoma pametni i pomoći će vam veoma pogotovo, ako često koristite opciju odi na tu točku koju sam zadao, jer će se onda oni pobrinuti za neprijatelja dok vi riješavate zadatak koji ste dobili u misiji. Ipak, primjetio sam da vaši suborci imaju pokoju mušicu. U slučaju da vas prate po karti, događa se to da, ako stanete na nekom mjestu, te se okrenete i krenete i nekom drugom smjeru, vaši će suborci prvo otići do tog mjesta te će tek nakon toga krenuti za vama, što zna biti jako frustrirajuće, pogotovo ako ste pod težom paljbom neprijatelja.

    Krenuh u rat
    Bojišta su dosta velika, ali po mome i dosta pusta. Mislim ima dosta akcije, ali mislim da je premalo neprijatelja. Ako mislite da je ta manjina blesava, varate se. Jest da ćete večinu pobiti sa lakoćom, ali neki će vam poput vojnika sa raketnim bacačima raditi veće probleme. To ćete osjetiti već u drugoj misiji.
    Misije u ovoj igri su dosta svedene na jedno te isto. Većina njih se sastoji od zadatka: uništi protivničku artiljeriju, dođi to tog checkpointa. Kod ovih misija taktički morate razmišljati jedino ako se u toj misiji nalaze vojnici sa bacačima raketa . Zašto? To su bili jedini protivnici uz tenk koji će vas pošteno namučiti.
    I di se nalazi cijela ova priča? Radnja ove igre je smještena u 2014 godinu, daklem bliža budućnost. Vi ste član najelitnije postrojbe na svijetu, nazvane jednostavnim imenom Ghosts. Mjesto radnje je granica SAD/Mexica. Vaša postrojba je tamo poslana sa namjerom da spriječi prelazak pobunjenika na američko tlo.
    Od mapa spomenut cu samo dvije, tri. Ostalo ostavljam na vama da otkrijete. Prva se odvija u planinama iznad mexičkog grada juareza. Tu ćete se penjati na brdo i šta drugo nego uništiti protivničku artiljeriju. Druga će vas odvesti u rudnik, točnije površinski kop di ste izloženi neprijatelju sa svih visina, i ta me misija veoma isfrustrirala. Trećom misijom dolazite u grad Juarez di morate uništiti tenk pomoću toplinski navođene rakete iz vašeg raketnog bacača. Većinom misije se svode na navedeno u zadnjih par rečenica. Ostatak ću ostaviti vama, jer meni ova igra po svemu navedenom nije dala dojam taktičkog fpsa.

    Moj tata ima dva iz fizike
    Da prijeđemo napokon na fiziku, pošto se sjećam velikog hypea oko ageia physiX hardware-a, koji je trebao uvesti novi pojam fizike na računalima.
    Dakle pri igranju sam posudio od bratica doticnu karticu, te igru testirao sa njome. I koji je dojam kad se stavi kartica. Pa je da se drugačije sve ponašalo, i vidjele su se rupe od metaka, letece bačve nafte, tjela nakon eksplozije lete na sve strane, i sve je to super, ali po mome mislim da se ova kartica jos ne isplati kupovati. Mozda bi ju uzeo, ako bi mi bratić uspio dobiti još jednu, ali da bi ju išao sam kupovati veoma teško. Pošto sam ju imao na dva dana samo napravio sam usporedbu i zbilja mogu reći da donese poboljšanje u fizici igre, ali ako se sjetite i nvidijina serija također ima ugrađenu fiziku u sebe nazvano quantum effects tako da mi je frame rate pao za negdje 10%, pa nemogu reći da mi je spustila performanse systema.

    No vađenjem navedene kratice iz računala i vračanja ju u ruke bliske mi osobe fizika u igri postaje sasvim solidna, ali da je odlična to nemogu reći. Čak ću se usuditi reći, da je fizika u source enginu od valve-a puno naprednija nego u gr:aw2. Sve je to super sto vi možete bušiti gume, razbijati staklo i raditi još neke sitnice. Ali ako je to ta famozna fizika oko koje se dizao hype, onda mogu samo reći to ubi softu definitivno nije trebalo. Kao što sam naveo source engine ima bar po meni jednake efekte fizike bez ove kartice kao što to ima ova igra sa ageiom. I šta nakraju reći za sve ovo. Fizika je dobra, nemože se reći da fali efekata, ali opet očekivao sam ipak malo više od svega toga. Možda da nisam odigrao half life2, koji u sebi sadrži source engine, možda bi i dao i manje kritika, ali ipak mogu reći prvi i drugi dio su u svakom pogledu drugačiji i fizika je puno bolja. No krenimo mi dalje.

    Efekti bez kojih ne možemo
    Zvuk u igri je zbilja dobro odrađen i svako oružje ima svoj zvuk, a ni glazba nije loša, nego čak, podsjetila me na film black hawk down. Zvukovi okoliša, letečih metaka, eksplozija sve dobro odrađuje svoj posao i tu dižem palac igri.

    Grafički ova igra izgleda odlično. Ali nažalost problem prvog dijela ove igre prenio se i u drugi dio. Naime o čemu se radi? Igra vam neće dopustiti da teksture postavite na high osim ako nemate karticu sa 512MB rama. To me veoma razočaralo, jer sam se nadao da će to ispraviti nakon jedinice, no samim time počinju nas tjerati da kupujemo sve jači i jači hardware, te da praznimo svoje novčanike. HDR-a u igri ima i zbilja lijepo igra izgleda kad gledate zalazak sunca, nebo je napravljeno solidno, ali oblaci izgledaju kao nepravilne palačinke. Okoliš na kojem se vi nalazite je jako dobro napravljen, te ćete tako u rudniku vidjeti i oblutke kamenčića, što mi se jako dopalo pošto je to i moja struka. Zgrade su napravljene dobro, ali ne očekujte uništavanje zidova kao u f.e.a.ru. Ekspresije lica su dosta dobre, iako nisam previše obračao pažnju, ali sam primjetio da su lica dosta detaljna.
    I šta reći za gameplay igre? Igra je igriva, ali ipak postaje monotona i prenaporna. Prešao sam ju jednom, ali ne znam dali ću ići ponovno. Možda zaigram u nedostatku dobrih naslova, ali ako ćemo uspoređivati gameplay ove igre i S.W.A.T 4 onda je S.W.A.T definitivno dobio ovu bitku, što radi toga jer ima puno bolje taktičke mogučnosti, od kojih u S.W.A.T možete naređivati vašim članovima da prvi upadaju i da rasčiste. Drugo. Mape su preotvorene da bi vam ponudile previše taktičkih mogučnosti, pogotovo u pitanju zaklanjanja iza neke zgrade, barake, i sličnih objekata, jer ako se nalazite u rudniku koji ima više razina onda vas može uvijek netko iza leđa upucati. Ova igra je timski fps, ali nikako taktički.

    End Of Story
    I šta reći na kraju ove cijele priče. GR:AW2 je odlična igra, koju kvari par mušica, ali ako to zanemarite ovo je još jedan dobar naslov izdavačke kuće ubisoft. Preporučam ju svima koji su igrali prvi dio, a oni koji nisu vjerojatno će ju možda i zaobići i ponovno instalirati S.W.A.T 4.


    Ocjena : 9/10
    Dobro: Grafika, Zvuk, Al suboraca, oružja
    Loše: Fizika je mogla biti bolja, ponekad iritirajuće misije, monotonija nakon nekog vremena
    p.s ako ima gresaka jebi ga pisao oko 23h, tako da bio sam i umoran i ucio za faks uz to i eto to je plod truda.
    Now you're old and full of hatred
    Take a pill to masturbatred
    Children point to you and scream
    Because they will become that thing

  18. #108
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    Jako dobro napisano, svaka čast...

    Moj tata ima dva iz fizike

  19. #109
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Odlična recenzija krešo, svaka ti čast
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  20. #110
    Senior Member Nuke me please Orla's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Osten Ard
    Postova
    260
    E svaka čast, odlična recenzija.


    P.S. evo ja ću napravit jednu za Crysis sad, očekujte je tokom dana

  21. #111
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Grand Theft Auto: San Andreas



    Story…
    C.J. (lgenda odnosno Carl Johnson) se iz Liberty Citya vraća u svoj rodni Los Santos gdje ga čeka gadna slika koja se može opisati u tisuću riječi (ko bi rekao). Stara mu je ubijena, brat ga ne cijeni, jer je on sam osoba koju se ne cijeni čitaj: izdajica, a njegova banda više nije “in”. Priča je iznmno opsežna, spoijlat ne planiram, ali enivej ovo se svakak mora odigrati…



    Brate ima mjesta i za Žaka…
    Dakle prostor na kojem se odvija radnja je ne velik, nego veelik (sa dva e), čitaj: 3 ogromna grada, veliki međuprostor, razna sela i ostala mjesta koje če vam oduzimati dah, ponekad ćete se htjeti samo vozikati okolo i slušati vrhunski radio sa vrhunskim stanicama na kojem su vrhunske pjesme. Los Santos (Los Angeles), San Fierro (San Francisco), te nevjerojatan Las Venturas (iliti Las Vegas) mjesta su na kojima će se odvijati većina vaših misija, koje su izvedene jako originalno i zanimljivo…U samo igri se nalazi hrpa različitih prijevoznih sredstava od razno raznih auta, bicikala motora, aviona, helića, glisera i još koječega kao što su jetpack i takva sranja, dakle sve se to može ukrasti, pa prijevoz nikada neće biti u pitanju…vjerovali ili ne bit će tu i tjuninga, ništa posebno, ali svakako palac gore.



    Glazba, zvuk, grafika itd…
    Glazba je stvarno odlična u igri, dakle imate na raspolaganju radio, na kojem imate sljedeće stanice Bounce FM, Playback FM, izvrsni Radio Los Santos (moj omiljeni yo), Mastersounds, K-ROSE (također zanimljiva stanica koja će vas ponajviše zabaviti vozajuči auto po nekim selima hehe), CSR, K-JAH West, K-DST, Radio X, SF-UR, WCTR Talk Radio, te mjesto na kojem možete stavljati svoje pjesme u mp3 formatu, predobro… Zvuk u igri i nije nešto posebno, ali svakako služi, a što se tiče grafike, vjerovali ili ne ona je super, pa kome treba bolja u ovakvoj igri, dakle nju nećemo kometnirati, a pogotovo ne zamjerat joj. Bugovi su dosta česti, ali to nikako ne čudi s obzirom na veličinu i prostranost same igre.



    IGROVOST!!
    Igrivost? Beskonačna svakako, igrivost lupa glavom od strop, igra ne može dosaditi, ili će te ju igrati dok vam oči ne ispadnu ili ju nećete igrati ni 15 min, a uzrok tome je sama gangsterska radnja koja se neće svidjeti baš svima.



    Zaključak
    Da vidimo, veličina igre, zabava, akcija, odlična glazba, su glavne kvalitete ovog naslova, koje nijednog ljubitelja GTA franšize neće ostaviti ravnodušnim. Ovaj naslov svakako odigrati, a onda se s njim igrati i igrati…

    GrafikaS- 85%
    AnimacijaS- 83%%
    ZvukS- 85%
    GlazbaS- 98%
    IgrivostS- 98%

    Ocjena - 90%

    Hardverski zahtjevi:

    Min. zahtjevi:
    1Ghz Pentium III or AMD Athlon Processor
    256MB of RAM
    8-Speed DVD-ROM drive
    3.6GB slobodnog hard diska (minimalna instalacija)
    64MB Video Card (Geforce 3 ili bolja)

    Preporučeni zahtjevi:
    Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP Processor
    384MB of RAM (što više to bolje)
    16-Speed DVD-ROM drive
    4.7GB slobodnog harda
    128MB (ili bolja) grafička kartica (Geforce 6 Series preporučamo)

    Recenziju napravio: Nightyx
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  22. #112
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Barrayar
    Postova
    453
    Dobra recenzija ali piše se ocjena, ne ocijena

  23. #113
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Sve je to malo imho

  24. #114
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    = Citat = Izvorno postao Vorban
    Dobra recenzija ali piše se ocjena, ne ocijena
    fala, editirao sam...

    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    pravopisnih grešaka pun qratz..CJ se nije vratio iz Vice Cityja nego iz Libertyja...ali sve u svemu gg...
    fala i tebi, editiram je kasnije, jer sam je napisao u pola sata pa eto...ima grešaka, tj. nisam niti sumnjao da ih neće biti...
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  25. #115
    Dobre recenzije ljudi, ali nekako ima malo teksta u SA kad pogledaš kolike su slike.

  26. #116
    Senior Member Nuke me please Orla's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Osten Ard
    Postova
    260
    Crysis


    Crysis, novo čudo iz Crytek-ove radionice, koje će dovesti vašu mašinu
    do i preko granica izdržljivosti, bez obzira na konfiguraciju. Primijetio sam da je igra skupila dosta pozitivnih, ali isto tako dosta negativnih reakcija od igrača, koje se poglavito odnose na optimiziranost (o tome nešto više kasnije).
    Nego, krenimo s pričom.


    USA saves the day
    Dakle, u igri preuzimamo ulogu commandosa iz bliske budućnosti, kojega nazivaju Nomad. Nomad je opremljen kul nabrijanim nanosuitom, koji mu daje mogućnosti:Smaximum strenghtS(visoko skakanje, prikladno za skakanje po krovovima, i općenito ste jači), maximum speedS(trčite ko manijak, vjerojatno obarajući svjetski rekord na 100 metara), maximum armorS(meci se odbijaju od vas, ali traje vrlo kratko) i maximum stealthS(neprijatelji vas ne mogu vidjeti, jedino se možete odati šuštanjem trave pod nogama, prikladno za metodu ''aj izbjegni metak iz sačme s 2 milimetra udaljenosti'').

    Misija je naočigled jednostavna: prokrčit put kroz horde zlih koreanaca da se spasi nekolicina taoca. Dobro, zvuči zabavno. I zaista jest. Ali, mislili ste da je tu kraj? Normalno da nije. Amer ne bi bio Amer da samo spasi dan. Amer mora spasit svijet. I zato, da bi mu pomogli, pojavljuju se alieni.
    Kada pogledate na priču, ona djeluje staro, isprano, ponovljeno bezbroj puta. Ali, Crytek-ovci su je tako dobro realizirali da igrajući nemate takav osjećaj. Glavni uzrok tome su cut-scene, koje su napravljene kompletno in-game, a njihovo gledanje izaziva nevjericu, povećano izlučivanje sline i strah da vam se grafička kartica ne rastopi u procesu.Priča vas vodi od misije tipa behind-enemy-lines, preko otvorenog ratovanja dviju strana, pa sve do borbe za vlastito preživljavanje. Također je bitna promjena ambijenta, od suncem okupanog tropskog otoka, do okoliša okovanog ledom, koji više nalikuje Sibiru, i gotovo zaboravite da je to taj isti otok. Tjera vas da igrate dalje i dalje, iako svi mi znamo kako jedna takva save-the-world priča završi.


    I can blow things up? Woohoo!!!

    Sad malo o svijetu oko vas. Ako imate jaču konfu (ja sam igrao na Pentium 4 3Ghz 3GB RAM NVIDIA GeForce 8600 GT) i možete si priuštiti igranje na high detaljima, dosta vremena ćete provesti u čistom divljenju okolišu, zaboravljajući da ste u ratu, a ne na godišnjim praznicima. Doduše, puška u ruci i fanatični koreanci vas povremeno vraćaju u ''virtualnu zbilju'' (znam, zvuči malo glupo).
    A govoreći o okolišu, sve je iskoristivo, sve je uništivo. Smrznuta riba, kokoš iz dvorišta, šalica, guma od auta, kartonska kutija, sve se može pretvoriti u vaše oružje za sprovođenje pravde (čitaj: alat za tabačinu). Ali, nemojte se baš igrat Ramba, jer ma koliko zabavno bilo pokušat namlatit jadnog koreanca plastičnom bocom, nije baš učinkovito, pogotovo ako isti posjeduje poluautomatsku pušku. Mogao bi sad spomenut i razine težine, ja sam igrao na normal, 2 koreanca vas mogu uredno sredit ako ne pazite što radite. Pobijedit 3 u frontalnom napadu je već pothvat.Zato postoji iznimno korisna opcija grab(sve je interaktivno, pa tako i neprijatelji). Kad se približite možete pokušat uhvatiti neprijatelja.Ako uspijete, i ako ga kasnije otpustite, on je mrtav. Sad, oćete ga koristit kao štit, bacit u drugog neprijatelja ili kroz zid, ili lansirat kroz limeni krov, na vama je da izaberete (preporučam posljednju opciju).

    Posebna poslastica su također osmatračnice sa snajperima na vrhu, koje se ruše kao kule od karata, ukoliko imate rocket ili grenade launcher.Osjećaj nadmoći daje i rušenje neprijateljskog helića, koje uvijek izgleda veličanstveno. Vrijedi spomenut i mogućnost rušenja stabala po obližnjim šumama.


    Oružja i vozila
    Od oružja imate standard koji se očekuje od svakog FPS-a: pištolji, bacač raketa, sačma, puške itd. Što je zanimljivo kod oružja je da možete mijenjat različite stvari, tj. dodavat prigušivač, stavljat različite scopeove (assault scope, reflex scope itd.), čak mijenjat i vrstu municije(npr. zapaljivi meci ili meci za uspavljivanje).

    Te dodatke trebate naći u igri i skupiti, i jednom kad ih skupite, imate ih do kraja igre. Postoje mogućnosti nekih perverznih kombinacija, kao što je sačma sa sniper scopeom...o.o... no comment...
    Od oružja masovne destrukcije, tu su tenkovi(1 misija s mogućnošću vožnje istih) i VTOL, nekakva futuristička verzija helikoptera (misija s VTOL-om isto postoji, ali je dosta bugovita, mnogi imaju problema s njom).
    Džipove je zabavno vozikat, ali brzo postaju neupotrebljivi, jer meci doslovno ostavljaju rupe u staklu, a ako u blizini padne bomba, staklo bude skroz zablaćeno tako da je vidljivost jednaka nuli. Mogli su bar brisače ubacit u igru, hehe. Ali to ne smeta, jer je i ovako vrlo realistično i izrazito zabavno.
    Tu su još gliseri, o kojima nemam nešto posebno za reć.


    A primjedbe?
    Evo sad kad sam nahvalio sve i sva, vrijeme je da izvučem i nešto loše. Kao prvi i osnovni problem je optimiziranost. Igra je tako očajno optimizirana da je za njeno pokretanje na very high vjerojatno potreban pc s građevinskom dozvolom (zapravo, potrebna je vista i directx 10, a za potrebnu konfiguraciju pitajte one rijetke koji je imaju, vjerojatno Bill Gates ili NASA). Uzmimo za primjer Call of Duty 4, jednu vrhunsku novu igru, sa sjajnom grafikom, čiji su zahtjevi daleko manji.Ovo je bitan problem, jer prosječan igrač u Hrvatskuj pokreće Crysis na medium/low, a pošto je grafika glavni adut ove igre, teško da će bit impresioniran. Ostaje jedino nada da će ekipa iz Cryteka uspjet popraviti dio problema u nadolazećim zakrpama.
    Također me ponekad smeta nerealno padanje vojnika, koji više djeluju kao lutke.
    Mora se spomenuti i bugovitost levela s VTOL-om, gdje neki igrači znaju zapeti zbog problema s pokretanjem helića.


    Epilog
    Evo za kraj, jedna informacija: ako niste znali, Crytek je potvrdio da je Crysis tek prvi dio trilogije, koja će po svemu sudeći žariti i paliti (doslovno) po našim kantama (poglavito po komponentama).


    Grafika: 98%S- nešto dosad neviđeno, melem za oči.

    Animacija: 90%S- odlična, osim povremenih nerealnih padova vojnika prije spomenutih.

    Zvuk: 94%S- nisam spominjao u tekstu, dovoljno je reći da se čuje svaka travka, vrlo realistično, baš onako kako se očekuje od Crysisa.

    Glazba: 96%S- kao i kod zvuka, odlično uklopljeno u atmosferu.

    Gameplay: 95%S- odlično iskustvo, možda je dio s koreancima malčice bolji od dijela s alienima, ali oba dijela su dobra na sebi svojstven način.

    -------------------------------------------------------------------------------------
    Grand Total: 95%S- bez ikakve sumnje, igra koja je pomakla granicu u gaming industriji.

    Two Thumbs up





    Hardware zahtjevi:



    Minimum Requirements


    CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista), AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or better
    RAM: 1GB (1.5GB on Windows Vista)
    Video Card: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or better
    VRAM: 256MB of Graphics Memory
    Storage: 12GB
    Sound Card: DirectX 9.0c Compatible
    ODD: DVD-ROM
    OS: Microsoft Windows XP or Vista
    DirectX: DX9.0c or DX10



    Recommended Requirements

    CPU: Core 2 Duo/Athlon X2 or better
    RAM: 1.5GB
    Video Card: NVIDIA 7800 Series, ATI Radeon 1800 Series or better
    VRAM: 512MB of Graphics Memory
    Storage: 12GB
    Sound Card: DirectX 9.0c Compatible
    ODD: DVD-ROM
    OS: Microsoft Windows XP or Vista
    DirectX: DX9.0c or DX10

  27. #117
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    Moram preurediti svoju StarCraft recu te dodati Brood War recu u njoj, strpite se...

  28. #118
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    orla svaka ti cast na recenziji... samo tako nastavi dalje... nadam se (tj ocekujem) da ces pisat jos recenzija i NAJAVA...

  29. #119
    Senior Member Nuke me please Orla's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Osten Ard
    Postova
    260
    E hvala , ionako mi je dosadno ovih dana, pa bi mogao ubacit još koju, hehe. Ako budem, sljedeći očekujte Freelancer.

  30. #120
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    City of dead
    Postova
    331
    Dobra ti je recenzija.

Slične teme

  1. VAŠE MIŠLJENJE?
    By Demon Hunter in forum Mobilno
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 18-09-2010, 17:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •