Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Pitanje o napajanju

  1. #1
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Pitanje o napajanju

    plain and simple, da li su moguće neke neželjene posljedice(povećana temperatura, nestabilnost...) po moj komp ako napajanje na pola zaklanja ventilator od procesora?
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  2. #2
    Mislim da i nemas puno mogucnosi ako ti zaklanja procesor osm da vodis brigu da sto urednije slozis sve kablove i stavis ventilatore na za to predvidjena mjesta na kucistu kako bi sve bilo dobro provjetreno.


  3. #3
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Pitanje o napajanju

    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    plain and simple, da li su moguće neke neželjene posljedice(povećana temperatura, nestabilnost...) po moj komp ako napajanje na pola zaklanja ventilator od procesora?
    Nemre ti nikaj biti zato jer ti cooler vjerovatno puše prema napajanju (nadam se) tako da zrak struji kroz rešetkice coolera i hladi procesor! Tom metodom bi trebao raditi, znači cooler ne puše u procesor nego od njega za max učinak!

    Ali definitivno poslušaj savjet od kolege Dugoga, uzmi si vezice i poveži kablove tak da ne vire grane na sve strane i smjesti ih negdje gdje ne smetaju protoku! To je jedna od najbitnijih stavki kod slaganja kompa, pogotovo kod ne kvalitetnih kučišta sa loše dizajniranim interijerom!

  4. #4
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    komp mi je bio zablokirao, i nikako se nije htio dići, sredio sam to tako da sam skinuo napajanje(koje je uzgred rečeno, veće dimenzijama od dosadašnjeg hgšrot custom napajanja, pa zato i pitam) i stavio ga pored kompa, jer mi nikako nije htjelo ući u windowse. ja i inače radim na kompu bez bočnish stranica, redovno ga čistim i to j lijepo povezano, a sad je pitanje da li što može biti zato jer mi napajanje nije na svojoj "polici" nego do kompjutera, a bočne stranice su skinute. je da sam malo dosadan, ali sve je to za ljude
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  5. #5
    Ako nebudes prckao po njemu dok je upaljen u struju nece biti nista,ima ljudi koji sve komponente drze na stolu pez ikakvog kucista i sve radi,ipak kada budes imao novaca kupi neko postenije kuciste i sve slozi kako bi trebalo.


  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Nemre nikaj biti ako paziš kaj radiš! Pod to podrazumjevam da ga ne trkneš nogom ili sl. pa da iščupaš iz komponenti ili čak neku od komponenti (grafu)!

    Ali realno nemaš problema ako je napajanje fiksirano izvan kučišta! Samo se pobrini da je okrenuto tako da ako ima sa donje strane ventilator koji uvlači zrak, da ga okreneš sa gornje strane (da ga ne zaštopaš)!

    EDIT: Kolega me stigao

  7. #7
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    kad budem imao para, nadam se ubrzo, kupit ću i druge stvari, ne samo kućište, sad nažalost imam ovo hgšrot polu-mini tower. znači ništa od guranja čačkalice u ventilator?

    ima samo ejdan ventilator, a i daleko mi je od noge, tako da oko toga nema zime.
    puno hvala obojici
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  8. #8
    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    kad budem imao para, nadam se ubrzo, kupit ću i druge stvari, ne samo kućište, sad nažalost imam ovo hgšrot polu-mini tower. znači ništa od guranja čačkalice u ventilator?
    stvar nije tako bezazlena kako se cini.Nemoj ga zalijati nekom tekucinom i nemoj da se priblizi neko malo dijete napajanju izvan kucista,ipak je dolazna struja 220v a znas sto to znaci.


  9. #9
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    imam mlađu sestru od 14 godina, tako da nema male djece, a komp je na svojoj polici i mislim da jedina stvar koja mu može naštetiti je da da prsne radijator, ali to baš i nije vjerojatno, neće nitko oko kompa ni napajanja niš radit...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  10. #10
    Onda nemas brige,sve ostavi tako kako sada radi dok ne krenes u novu investiciju.


  11. #11
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    oke, thx obojici opet
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Posljednji post: 04-11-2009, 19:36
  2. pitanje o napajanju
    By bubi_sam in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 21-10-2007, 16:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •