Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Nadogradnja sa komponentama

  1. #1

    Nadogradnja sa komponentama

    Ovak, burazu obecah kupit komp jos davno ali eto sad se skupilo para, pa da mali bude miran, eh, sad pitanje da li je ovo postena konfiguracija skojom ce on bit miran sljedece 3 godine, jer mi ga se neda slusat kako mu je spor komp i da nis nemre igrat, dal to sve valja i dal sve to ide zajedno. Naravno ako netko ima kakve preporuke slobodno se izjasnite..

    Eh ja izabrah ovo recimo...


    Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB
    MB Gigabyte P35-DS4, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN
    Gigabyte GF 8800GTX, 768MB DDR3, TV-out, Dual DVI
    DDR2 2GB (2x1GB kit) PC8500 (1066MHz) OCZ, nVidia XTC, SLI ready
    OCZ power supply GameXStream 600W, SLI-ready, crno, EPS, ATX 2.2, 4×12V (72A), 12cm blue led FAN

  2. #2
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Evo iskreno, konfiguracija je odlična! Nema niti jedne jedine mane! Svaka čast na složenome!

    Istina da je quad možda overkill, ali ako imaš dovoljan buđet ne vidim zašto ga ne uzeti! Kasnije možeš samo profitirati njime!

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postova
    373
    nemoj nikako ocz-ovo napajanje , ja ga imam i em je dosta bučno i ima velike oscilacije, kupi radije corsair ili seasonic

  4. #4
    Precjenjene komponente...ne vidim razloga uzimanja 4-jezgrenog proca i 8800gtx kad če ih ionako pojest vrijeme...Treba slagat pametnije...tj bolje best buy nego high end...2gige ramam-uzmi 4 kada več ideš na tako nešto....a bolji proizvođač ti netreba ako si kloker...OCZ-ovo napajanje je dobro ali i preskupo.

  5. #5
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao nick praskaton
    nemoj nikako ocz-ovo napajanje , ja ga imam i em je dosta bučno i ima velike oscilacije, kupi radije corsair ili seasonic
    second that.. cijela gamexstream serija ima problema sa oscilacijama 12V napona koji čak prelaze 150mV

    http://www.jonnyguru.com/PSU/GameXStrea ... 5-12V2.jpg
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  6. #6
    = Citat = Izvorno postao Unknown_Hardware
    Precjenjene komponente...ne vidim razloga uzimanja 4-jezgrenog proca i 8800gtx kad če ih ionako pojest vrijeme...Treba slagat pametnije...tj bolje best buy nego high end...2gige ramam-uzmi 4 kada več ideš na tako nešto....a bolji proizvođač ti netreba ako si kloker...OCZ-ovo napajanje je dobro ali i preskupo.

    Hvala na odgovoru, al sta onda kupit da klinac od 16 godina bude sretan, moze igrat Crysis i sve te silne nove igre koje dolaze i da ne place kako mu je komp spor za cca 6 mjeseci?

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    Da si mi bar ti brat


    Unknown Hardwere


    Pročitaj što želi dea može igrat se 3 naredne godine
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  8. #8
    = Citat = Izvorno postao Kata
    = Citat = Izvorno postao Unknown_Hardware
    Precjenjene komponente...ne vidim razloga uzimanja 4-jezgrenog proca i 8800gtx kad če ih ionako pojest vrijeme...Treba slagat pametnije...tj bolje best buy nego high end...2gige ramam-uzmi 4 kada več ideš na tako nešto....a bolji proizvođač ti netreba ako si kloker...OCZ-ovo napajanje je dobro ali i preskupo.

    Hvala na odgovoru, al sta onda kupit da klinac od 16 godina bude sretan, moze igrat Crysis i sve te silne nove igre koje dolaze i da ne place kako mu je komp spor za cca 6 mjeseci?
    običan 2-jezgreni proc od intela i 8800 sa 320mb....

    Takav komp za 3godine može bacit u smeće....barem kaj se detalja i igara tiče....i di piše da baš mora tolko love struskat unaprijed,,,,bezveze!"


    Nixa:sredi hormone i nauči se hardweraju za promjenu!

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    hahaha

    pa neće on uzet 2 jezgreni proc

    imaš 2 jezgreni proc za 500 kn -a i za 2000 kn-a
    a ja mislim da tu ima razlike

    uzet će 4 jezgreni Proc i najjaču grafu na tržištu



    a ako "slučajno" zastari i poželi ga baciti u smeće
    slobodno može dodat još jednu grafu / kupiti novu jaču
    zamjeniti procesor i upiknut još 2 gb rama

    znam ponešto o hardveru
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao Unknown_Hardware
    Precjenjene komponente...ne vidim razloga uzimanja 4-jezgrenog proca i 8800gtx kad če ih ionako pojest vrijeme...Treba slagat pametnije...tj bolje best buy nego high end...2gige ramam-uzmi 4 kada več ideš na tako nešto....a bolji proizvođač ti netreba ako si kloker...OCZ-ovo napajanje je dobro ali i preskupo.
    Razloga ima vise...npr. nije financiski ogranicen, zeli se osigurati za bolju buducnost, zeli pilu u kvartu itd...

    Savijet: Koje god napajanje uzmes a da je neka bolja marka, gledaj da uzmes modularno napajanje. Ja zalim svaki dan sto nisam uzeo takvo...previse mi kablova :/

  11. #11
    E ja ti kažem da neznaš,,,,jer najjeftini intel-ov noviji proc sa 2-jezgre koji je ujedino i best buy je e4300,,,,a može i za 800 e4400...


    Što se grafe tiče 8800 sa 320mb za 2000kn je best buy....a ako ti imaš one spike 8800gtx ili ultra majka onda neznam što da ti kažem....osim nemaš pojma....nije iplativo!!!To je par tisuča kuna razlike!!!!

    A ako je njemu crysis bitan za par tisuča kuna onda nemam rijeći..

    2-jezgreni procevi se još ne koriste kako treba a akmoli 4-jezgreni.,..


    Dečko čuvaj pare i budi pametan....a ove spike-najskuplje-najbolje zaboravi.....

    Dolazi dx 10.1 i več če onda 8800 serija biti u peace of shit...

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    lol kak si brzo promijeno AMD u intel hahaha

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    Hahaha


    Best Buy

    i kolko će taj komp koštat 3k kn-a manje ?

    I kolko će mu taj dugo trajat???

    Ako si već nadrkan sa time DX 10.1 zakej onda ne čeka još pola godine pa da kupim fuking PC , swe će zastariti prije ili poslije i tehnologija je rupa bez dna

    btw dobro je Sickmmano rekao :

    Razloga ima vise...npr. nije financiski ogranicen, zeli se osigurati za bolju buducnost, zeli pilu u kvartu itd.

    ne i nemam spike GTX ultra , ULTRA je totalno neisplativa to nam jer to je u biti kloknuta GF 8800 GTX a opet reci tisućama ljudi diljem svijeta da su debili jer imju GTX icu

    neko mora imati najbolje a da se čeka do tvog jebenog DX 10.1 proći će ko zna kolko pa će onda čekat xy jezgrene procesore pa onda da pojeftini DDR3 pa onda da izume 10 TB HDD-a i nikada neće kupiti PC

    Neka sada lupi najjače ako nema beda oko para bit će siguran sljedeć 2 - 3 godine ako si još poslije upikne 2 gb rama a kao što sam rekao uopće nije bed zamjeniti Proc ili grafu
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol kak si brzo promijeno AMD u intel hahaha
    Klincu od 16 godina STVARNO TREBASčetverojezgrani procesor... Jedina iskoristivost Q6600 je pošto sad dolazi zima da dodatno grije sobu.

    Kak je i Unknown napisal:

    Proc: E4300 ili E6750
    Grafa: 8800GTS 320 ili HD2900XT

    Kad 8800GTS nebude mogel vući igrice, sigurno GTX nebude puno zaostajal.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol kak si brzo promijeno AMD u intel hahaha
    Klincu od 16 godina STVARNO TREBASčetverojezgrani procesor... Jedina iskoristivost Q6600 je pošto sad dolazi zima da dodatno grije sobu.

    Kak je i Unknown napisal:

    Proc: E4300 ili E6750
    Grafa: 8800GTS 320 ili HD2900XT

    Kad 8800GTS nebude mogel vući igrice, sigurno GTX nebude puno zaostajal.
    Mozda klinac od 16 godina radi u Photoshopu >_>

    Nebu puno zaostajala ali bude bolja...

    Grafa HD2900XT nikako...

  16. #16
    Guest
    sickmano ne isplati se....pa složi si konfu za 4000-5000kn koja neče puno bit slabija od ove gore...a razlika u novcima če bit....

    Imaj i to na umu!

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    sickmano ne isplati se....pa složi si konfu za 4000-5000kn koja neče puno bit slabija od ove gore...a razlika u novcima če bit....

    Imaj i to na umu!
    gdje sam ja rekao da se isplati?

    ja sam samo rekao razloge

  18. #18
    Slazem se osobno nokada nisam dao vise od 5-6 tisuca kuna za novi kom i uvjek sam birao najisplativije ili cak nove i nerazvikane firme koje su nudile konponente po nizoj cijeni.

    Ali tko voli neka izvoli,nevidim nista lose da si netko priusti nesto sto ga veseli.Da svi tako razmisljaju onda se nebi ni prodavali Mercedesi vec bi svi koreance vozili.

    Komp je odlicno slozen i 4 jezgre ce biti sasvim fino iskoristene u novim igrama i kosta malo vise od boljeg dvojezgrenog.8800 gtx je u stvarnosti gotovo duplo brza od gts,razlike su velike naravno i u cijeni su isto razlike velike.

    Novi Colin Dirt je jedino i igriv na GTX-ici sve ostalo je pusiona.Ali da je neisplativo, je.


  19. #19
    Guest
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Novi Colin Dirt je jedino i igriv na GTX-ici sve ostalo je pusiona.Ali da je neisplativo, je.
    Samo da rezimiram ovu rečenicu....Jel je vama normalno da za jednu igru 320mb 8800 grafa nije dovoljna????E pa meni nije...

    Dakle nije kriv hardware...

    Ja si nebi mogao dopustiti da dajem tolku lovu za jedan 4-jezgreni proc ili gtx-icu....ali zbilja!!!

  20. #20
    Stvar osobnog odabira i gledanja na stvari.Dirt je ispred svoga vremena i lose optimalizirana igra za "slabiji" hardver.


  21. #21
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Ja si nebi mogao dopustiti da dajem tolku lovu za jedan 4-jezgreni proc ili gtx-icu....ali zbilja!!!
    e, vidiš.. ja si mogu dopustit.. zato je moj komp koštao 14.000 kuna.

    samo o tome se radi. ako si netko može dopustit takvu cifru, onda ga pusti. nema tih novaca koje može platit kurčenje pred ekipom u kvartu "sestra mi je kupila najbolji komp koji se može kupit"
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  22. #22
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    Sestra nema novaca za najbolji komp koji se može kupiti... Ako se komp kupuje za kurčenje onda je to stvarno "neophodna" kupnja... nek si kupi PS3 i veliki TV rađe...

    A sickmano... Radeon HD2900XT ne samo da ima 10puta kvalitetniju arhitekturu od 8800 serije već i s najnovijim driverima pere GTX, a dođe više od 1000Kn manje.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    A sickmano... Radeon HD2900XT ne samo da ima 10puta kvalitetniju arhitekturu od 8800 serije već i s najnovijim driverima pere GTX, a dođe više od 1000Kn manje.

  24. #24
    Ne pretjeruj,8800gtx je trenutno nedostizni kralj perfomansi (ultru ne racunam ) plus trosi manje struje.

    http://www23.tomshardware.com/graphics_ ... &chart=318

    8800 gtx nema konkurenciju,on je izvan konkurencije.


  25. #25
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    A sickmano... Radeon HD2900XT ne samo da ima 10puta kvalitetniju arhitekturu od 8800 serije već i s najnovijim driverima pere GTX, a dođe više od 1000Kn manje.
    ne ovo nije smiješno...ovo je gotovo istina....pimpek neznam kolko je koji bolji ali da su tu negdje to stoji,,,


    Gledajte da vam ja nešto velim...u prvom redu nevjerujem nikakvim testovima dok to sam ne isprobam...a drugo inače igre se rade za lovu...a tu se grabe i nvidia i ati....i zato se izdaju novi driveri samo da bi se ugrabilo više fps-a u naslovima...

    Ako da Bog drugi tjedan idu obje na test na istoj konfi kod mog frenda....2 particije....2 friška os-a

    Pa čemo usporedit...

    Way to ga ati....

  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ne pretjeruj,8800gtx je trenutno nedostizni kralj perfomansi (ultru ne racunam ) plus trosi manje struje.

    http://www23.tomshardware.com/graphics_ ... &chart=318

    8800 gtx nema konkurenciju,on je izvan konkurencije.
    Toms HW... Smeće su bili, a nakon kaj su se prodali još veće. Potraži review-e od HD2900XTa od 7mj na dalje. Pa budeš videl ko nudi veći bang for buck.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  27. #27
    Na koje testove mislis,one sa 2900xt sa ddr-om 3 ili ove kojih kod nas nema sa ddrom 4 i nepoznatoj cijeni.Testove koje sam pronasao i gdje 2900 xt kolko tolko sustize 8800 gtx je sa ddrom 4 .

    http://www.hardwarezone.com/articles/vi ... cid=3&pg=5

    koliko kosta verzija sa ddr 4?
    evo pronasao jednu

    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2 ... Tra%C5%BEi

    3669 kuna

    8800 gtx 3831 kunu

    razlika na tu cifru,zanemariva a razlika u perfomansama....

    evo i jos testova

    http://www.legionhardware.com/document.php?id=680&p=7
    http://www.legionhardware.com/document.php?id=680&p=8
    ako su na tomu korumpirani jesu li to i ostali pogotovo na ovom linku iznad!

    http://www.digit-life.com/articles2/dig ... -pcie.html

    .

    opekao sam se sa atijem i previse puta da bi im samo tako oprostio,previse su mi zivaca odnjeli.

    jesam li spomenuo da 2900xt cucla vise struje,hm da jesam...


  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol kak si brzo promijeno AMD u intel hahaha
    Klincu od 16 godina STVARNO TREBASčetverojezgrani procesor... Jedina iskoristivost Q6600 je pošto sad dolazi zima da dodatno grije sobu.

    Kak je i Unknown napisal:

    Proc: E4300 ili E6750
    Grafa: 8800GTS 320 ili HD2900XT

    Kad 8800GTS nebude mogel vući igrice, sigurno GTX nebude puno zaostajal.
    Mozda klinac od 16 godina radi u Photoshopu >_>

    Nebu puno zaostajala ali bude bolja...

    Grafa HD2900XT nikako...
    Zakaj ne?
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  29. #29
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Na koje testove mislis,one sa 2900xt sa ddr-om 3 ili ove kojih kod nas nema sa ddrom 4 i nepoznatoj cijeni.Testove koje sam pronasao i gdje 2900 xt kolko tolko sustize 8800 gtx je sa ddrom 4 .
    Samo da se nadovezem...ATIeva se nozda drzi sa GTXicom sa novim driverima, ali ako se uposli AA/AF onda nema sta traziti, a nevidim smisao imanja tako dobrih graficki ako nukljucis AA/AF...

    Zamisli das 3k kuna za grafulju i onda ti suxxsa sa AA <_<

    @Svinjoguz

    Zato sto ATI suxxs...

  30. #30
    Guest
    Ipak dolazimo na onaj slučaj gdi driveri imaju prevlast...jer ipak se moramo složit da i 2900 sa ddr4 može pokazat zube....e sad jel bolja od 8800gtx to nebih mogao s povjerenjem za sada reči....jer najbolji test če biti neki real dx10 naslov(čitaj crysis)....ovi dx9 testovi me baš ne brinu...jer ionako sve dx9 igre možeš vrtjet na full s obje.

Slične teme

  1. Što da radim s komponentama?
    By Lord Jambrek in forum Konfiguracije
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 08-01-2014, 22:45
  2. Pomoć sa komponentama
    By DYD666 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-02-2008, 18:33
  3. Vaša mišljenja o aktualnim CPU & VGA komponentama
    By Ivan_87 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 157
    Posljednji post: 29-09-2007, 13:57
  4. Misljenje o ovim komponentama za novi komp
    By banana in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 10-09-2007, 18:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •