Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: grafa zeza

  1. #1

    grafa zeza

    U početku se ne javljaju nikakvi artefakti u igrama ali malo kasnije nakon šta se zagrije na 60-62 stupnja počinju se javljat dosta jako,gf6600gt
    Zanimljivo je da nije tako svaki put,nekad je normalno bez artefakata
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  2. #2
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    klara
    Postova
    35
    Ak imas garanciju nosi je ODMAH u servis!!!jer pri toj temperaturi trebala bi normalno raditi!!!
    AMD Barton 2500+/oc 3000+ /366mhz
    Abit NF7
    1256Mbram PC3200 /400mhz
    Baracuda 160gb,80gb
    Gainward 7600gt 256mb 470/1400, oc/630/1500mhz

  3. #3
    Senior Member It lives by night Rope's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Planeta Zemlja
    Postova
    542
    Pretpostavljam:
    OC na "kinez" napajanju -> sje*ana memorija na karti -> pravac servis (sto pre)... Jel takav scenario ?
    "Lako je nac druga kad se pije i slavi, a gde su ti pravi jarani kad nastupe teski dani ?
    Bili su sa tobom dok si bio prva liga,
    sad si na dnu dna i njih boli briga"

    Frenkie
    And14eva

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    tak je isto i meni sa grafickom... 8800gts... odnjel na servis lik je vrtil 3d mark i neke programe cijeli dan i nije mu nike nasel... al sam mu onda pokazal jednu sliku sa artefaktima i ond mi je rekel da napravim jos slika pa da mu onda dodem... i da moja je OC...

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Alan Ford,

    Da, vjerovatno si nekaj skurio na njoj Si se igrao sa "odključavanjem" grafe, priznaj!? Što se temperature tiče, ako ti je u igrama grafa na 60 celzija, onda je to savršeno i imaš na njoj zvjersko hlađenje... današnje grafe bez bada potežu preko 80 celzija u radu!

  6. #6
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Alan Ford,

    Da, vjerovatno si nekaj skurio na njoj Si se igrao sa "odključavanjem" grafe, priznaj!? Što se temperature tiče, ako ti je u igrama grafa na 60 celzija, onda je to savršeno i imaš na njoj zvjersko hlađenje... današnje grafe bez bada potežu preko 80 celzija u radu!
    7900gtx, sa stock coolerom.. pod punim opterećenjem (12 sati igranja NWN2 na MAX!! detaljima), temperatura se nije popela preko 60C
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Dooobar To je fakat odlično ako je tako! Ali uglavnom grafe bi morale raditi bez problema na visokim temperaturama za razliku od procesora!

  8. #8
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Dooobar To je fakat odlično ako je tako! Ali uglavnom grafe bi morale raditi bez problema na visokim temperaturama za razliku od procesora!
    grafe idu dosta visoko.. ne tak visoko ko northbridge (nforce4 ima shutdown na 95, meltdown iznad 100), ali dosta visoko.

    evo.. grafa na idle 43-44.., ali ne zaboravi da 7900gtx ima onaj ogromni hladnjak sa heatpipeovima
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Bome imaš odlične temperature! Moja je konstantno na 55 celzija u Idle-u, a gore je serijski montiran Zalman VF700AlCu Load temperature niti ne pratim, ne opterečujem se time

  10. #10
    Otključavao sam je i svašta radio sa njom,ali nisam ništa prčkao i mijenjao
    Klokao sam je na 1150 i 550 ali nisam to dugo držao,čak sam je i downklokao na najniže
    Šta sam još radio,da raskopao sam onaj mali pasivac na njoj,sad mi je temperatura na idlee 52,bila je prije čak i niže za dva tri stupnja

    Drivere imam trenutno 91.47,probao stavit 93.71 pa su nešto zezali odmah na početku pri otvaranju control panela,94. verziju nemogu stavit jer su oni za 7xxx seriju

    Neznam šta joj je,odvrtio sam i 3D Mark 2006 i postigao score 1044,ništa nije zezala i bacala artefakte,jedino šta se grafika vukla ko krepana na 2-7 FPS-a
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao Alan Ford
    Otključavao sam jeSi svašta radio sa njom,ali nisam ništa prčkao i mijenjaoS
    Ova rečenica ti je odlična Otključavao sam je ali nisam ništa prčako Uglavnom, vjerovatno si nekaj zeznuo kod otključavanja! Snimi nazad Riva Tuner i probaj vratiti sve na default postavke! Inače je problem kod tih grafa to kaj ljudi otključaju sve kaj se da otključati i naiđu na neispravan cvjevovod kojega također "osposobe" i on radi probleme i artefakte!

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao Alan Ford
    Otključavao sam jeSi svašta radio sa njom,ali nisam ništa prčkao i mijenjaoS
    Ova rečenica ti je odlična Otključavao sam je ali nisam ništa prčako Uglavnom, vjerovatno si nekaj zeznuo kod otključavanja! Snimi nazad Riva Tuner i probaj vratiti sve na default postavke! Inače je problem kod tih grafa to kaj ljudi otključaju sve kaj se da otključati i naiđu na neispravan cvjevovod kojega također "osposobe" i on radi probleme i artefakte!
    da otključao sam onaj profesional compabilitis ali nisam stavljao nikakve kvačice na cjevovode i slična sranja
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  13. #13
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ah onda to očito nije problem Krivo sam te shvatio u tom slućaju! Jedino ti ostaje da otvoriš kučište i vidš da li grafa dobro sjedi u svom utoru cjelom površinom i da je siguronosna kvačica dobro primila desni kraj grafe! Takvi problemi se zanju često javljati kod PCI-E grafa zato jer zadnji kraj grafe zna labao sjesti na svoje mjesto!

  14. #14
    ma nije to,znam je stavit,skidao sam je i stavljao sto puta

    neznam kako ne spominješ napajanje da nije zbog njega? Možda kad se grafa zagrije troši više struje pa slabo napajanje...možda to?
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Sumnjam da si toliko na knap sa napajanjem da bi ti bilo koja greška radila takvih problema! Možeš eventualno probati za prvu ruku odposjiti recimo optiku ili drugi HDD (na kojem nije OS ako ga imaš) sa napajanja pa da vidiš da li ti radi probleme... ili posuditi jače napajanje ako možeš od kojega frenda!

    Kasnije spoji nazad optiku ili kaj si već izštekao

    PS: Komp mora biti ugašen prije ištekavanja/uštekavanja komponente sa napajanja!

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    artefakti obično nisu od napajanja.. ako grafa povuče previše struje komp će ti se restartat jer će momentalno dat premalo struje na matičnu.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    artefakti su najcesce simptomi tvornicke greske...

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    ne znam probaj skinut cooler i stavi novu pastu i premaži preko procesora
    nemoj preko cijele grafe , vrati probaj onda makar kao što vidim temperatura nije problem

    ako to nije onda kao što je bartuc rekao probaj sa trkiom napajanja

    ako to ne onda formatiraj disk da budeš siguran da si swe vratio na default postavke oko OC-a i ostalih pizdarija
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    a cek kaj ti nije najjednostavnije prvo nazvat ducan i tamo pitat o cem se radi, tj. jel mozes doc reklamirat (prvo ces morat cekad neko vrijeme da nadu artefakte (da testiraju))... i ond tek ides drkat po njoj

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    = Citat = Izvorno postao Tsumetai Ryujin
    a cek kaj ti nije najjednostavnije prvo nazvat ducan i tamo pitat o cem se radi, tj. jel mozes doc reklamirat (prvo ces morat cekad neko vrijeme da nadu artefakte (da testiraju))... i ond tek ides drkat po njoj

    je najlakše je ali nije rekao jel ima garanciju
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    ak nema garanciju onda je to jedan velki drek... jer se sad mozes slikat... postoje dvije opcije u tom slucaju:
    1. nastavit igrat sa sjebanom grafickom
    2. u najboljem slucaju robat uvalit nekom graficku, ako ne ond ju bacit i kupit si novu...

  22. #22
    ma neću nikom uvalit sjebanu grafu,zato i pitam da vidim šta je sa njom i onda eventualna prodaja

    Uglavnom igram demo(igru sa pcplay dvd-a,onaj microsoftov reli) i tako ja igram 20-30 minuta i ništa,nema artefakata--zagrijavala se do 62stupnja

    Kasnije prestanem igrat i komp miruje 20-30 minuta,ja se vratim,pokrenem igru i evo ti artefakata ko ludih,iskrivljene staze,crte preko ekrana....
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    LoL


    Pa to je Dirt


    Na kojim ti to detaljima igraš ???


    Icy @

    Ja sam clocao swoju 6600 i nakon par minuta bi mi dobila artefakte

    ja vratio na defult i swe bilo ok
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  24. #24
    = Citat = Izvorno postao | | \| i X 4 |
    LoL


    Pa to je Dirt


    Na kojim ti to detaljima igraš ???


    Icy @

    Ja sam clocao swoju 6600 i nakon par minuta bi mi dobila
    a nije dirt daj čitaj,microsoftova igra Relly sport chalenge
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    [quote=Alan Ford]
    = Citat = Izvorno postao "| | \| i X 4 |":31ztguoo
    LoL


    Pa to je Dirt


    Na kojim ti to detaljima igraš ???


    Icy @

    Ja sam clocao swoju 6600 i nakon par minuta bi mi dobila
    a nije dirt daj čitaj,microsoftova igra Relly sport chalenge[/quote:31ztguoo]

    a dobro ne da mi se čitat

    i kakve veze ima je li dirt ili microsoft bill gates rally
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    aj nixa nebudi iritantan i prestani me zvat Icy... i ja nisam nista spominjao o clockanju graficke... ljepo sam napisal nastavi igrat sa sjebanom grafickom... ti njoj mozes namjestit neke posebne postavke, al ona bu i dalje bila sjebana graficka, jer nesto ne valja s njom na defaultnim postavkama...

    nemoj molim te izvrtat moje rijeci...

    TR out.

    EDIT: mozes ti na govno stavit neku masnicu... al to bu i dalje bilo jedno govno...

  27. #27
    = Citat = Izvorno postao Alan Ford
    ma neću nikom uvalit sjebanu grafu,zato i pitam da vidim šta je sa njom i onda eventualna prodaja

    Uglavnom igram demo(igru sa pcplay dvd-a,onaj microsoftov reli) i tako ja igram 20-30 minuta i ništa,nema artefakata--zagrijavala se do 62stupnja

    Kasnije prestanem igrat i komp miruje 20-30 minuta,ja se vratim,pokrenem igru i evo ti artefakata ko ludih,iskrivljene staze,crte preko ekrana....
    Bartuc?
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    A jel ti monitor ispravan? Probaj prodrmati kablove na monitoru i na spoju monitora sa grafom! Stvarno ne znam zašto malo imaš problema, pa onda sve radi super!?

    PS: Još bi napomenuo da sam ja imao problema sa artefaktima na 7600GS u FarCry-u zato što sam stavio pre visoke detalje na vodi! Pomoglo je sniženje detalja na Medium postavke! Možda se i tebi nekaj slićno javlja!?

  29. #29
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    A jel ti monitor ispravan? Probaj prodrmati kablove na monitoru i na spoju monitora sa grafom! Stvarno ne znam zašto malo imaš problema, pa onda sve radi super!?

    PS: Još bi napomenuo da sam ja imao problema sa artefaktima na 7600GS u FarCry-u zato što sam stavio pre visoke detalje na vodi! Pomoglo je sniženje detalja na Medium postavke! Možda se i tebi nekaj slićno javlja!?
    Mislim da je ispravan monitor,a bi li šta dobio kad bih spojio preko onog nastavka za spajanje lcd-a,vjerojatno nebi jeli?
    probat ću još otpojit dvdrom pa ću onda vidit
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  30. #30
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ako ti je monitor LCD onda je bolje spojiti ga na digitalni ulaz nego na VGA ulaz! Imal buš zaključanu frekvenciju ali ti je slika kvalitetnija jer nema nikakvih pretvaranja signala! Probaj, nikaj te ne košta!

    A optiku odspoji samo sa napajanja tek toliko da vidiš da li si na knap sa snagom! Mada nekako sumnjam da je problem u napajanju!

Slične teme

  1. Web n Walk zeza
    By zoky in forum Mobilno
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 12-03-2011, 09:44
  2. Zvuk zeza
    By Wolfwrath in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 12-01-2011, 20:13
  3. przilica zeza?
    By MasaKrisT in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 25-11-2008, 09:39
  4. kupio gra<fu a zeza me DX
    By grizli in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 18-06-2008, 12:59
  5. msn zeza
    By Tomy in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 18-01-2007, 06:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •