Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: ddr pitanje

  1. #1

    ddr pitanje

    dali se vise isplati (sta se performansi tice) uzet:

    DDR2 1GB PC6400 (800MHz), Kingmax x 3
    DDR2 1GB PC7200 (900MHz) OCZ, nVidia XTC x 2

    hvala
    E6550 2x2.33ghz , Gf 8800 320ddr3 , 2x1gb PC6400 (800mhz) , 320 Gb , SM LCD 931BF 19`

  2. #2
    ovo drugo
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  3. #3
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Normalno da se više isplati prva solucija od druge! To kaj ti piše 900MHz nek te ne brine! To je samo nativna frekvencija memorije na kojoj ti ona tak i onak nebu radila po defaultu! A što se tih 100MHz razlike tiče, to ne osjetiš niti najmanje!

  4. #4
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    3GB vs 2GB

    no contest..

    na ovim frekvencijama količina uvijek pobjeđuje brzinu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    3GB vs 2GB

    no contest..

    na ovim frekvencijama količina uvijek pobjeđuje brzinu
    Zapravo kad razmisliš, na bilo kojoj frekvenciji količina dere brzinu (do granice u podrški sistema naravno)

  6. #6
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    pa i ne uvijek.. imao sam prilike vidjet kako radi mushkin ddr400 sa timingsima 1-1-1-2, jede malu djecu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer Scuderia's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb,Jarun
    Postova
    1.181
    u btit danas ćeš teško prepoznat dal komp ima 2ili 3 GB,ali definitvno je bolje uzet 3 GB jer uskoro će to biti važno


    @gwin da vidis kako brzo pojedu džep puno love
    ||RoYaL||Kimi'

  8. #8
    Vise od dvije gige sto se gamera tice ima jednino smisla na Visti i to jedino kao neka zaliha za buducnost posto je trenutna cijena memorije jako povoljna.

    Razlika u igrama izmedju ddr2 800 i ddr 1 400 je zanemariva i ne treba razbijati glavu radi li na 100 mhz vise ili manje,bitno da je ima dovoljno ili malo vise nego dovoljno.


  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    Inaće ako ima ploču baziranu na nVidia čipsetu memorija bude radila na deklariranoj brzini po "defaultu".

    IMO danas su 2GB memorije dovoljna za sve aplikacija. Mislim da je ovaj XTC iz Ve-mila Platinum verzija (po količini informacija na siteu teško je reči koji!?), a ako je to točno memroija bi trebala imati micron D9GMH. I ja bi osobno odabral nju.

    [Preporuka Crucial Ballistix iz linksa].
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  10. #10
    neki poznanici su mo rekli da je bolje uzet 2 gb od 3gb zbog dual chanel-a...
    nerazumin se bas tako da... uglavnom savjet je bio nikad ne uzimaj neparni broj memorije....
    ja isto sam misljenja da od viska glava ne boli...
    E6550 2x2.33ghz , Gf 8800 320ddr3 , 2x1gb PC6400 (800mhz) , 320 Gb , SM LCD 931BF 19`

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    A gle, DualDDR opcija ti nemre toliko pobojlšati performanse koliko može još jedan dodatan keks memorije! Razlika između 2 keksa u običnom spoju i 2 keksa u dual chanel spoju je zapravo vrlo mala, tak da nek te to ne brine!

  12. #12
    ma pukni 4 X 1 gb memorije i miran si + imas paran broj,iskreno ni ja ne volim neparne brojeve u kompu.Bolje je imati dvojezgreni procesor nego jednojezgreni,4 gb rama nego 3 gb rama,dva harda nego jedan hard,dvije grafe nego jednu grafu, dvije przilice od jedne przilice....parovi su zakon za jednog gamera... .


  13. #13
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao dugi
    ma pukni 4 X 1 gb memorije i miran si + imas paran broj,iskreno ni ja ne volim neparne brojeve u kompu.Bolje je imati dvojezgreni procesor nego jednojezgreni,4 gb rama nego 3 gb rama,dva harda nego jedan hard,dvije grafe nego jednu grafu, dvije przilice od jedne przilice....parovi su zakon za jednog gamera... .
    Uf i ja bi 2 para grafi u kompu Hm, to su znači 4 grafe (2 x par = 4) ili...

  14. #14
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    A gle, DualDDR opcija ti nemre toliko pobojlšati performanse koliko može još jedan dodatan keks memorije! Razlika između 2 keksa u običnom spoju i 2 keksa u dual chanel spoju je zapravo vrlo mala, tak da nek te to ne brine!
    ne bih se složio..

    64 bitna sabirnica naspram 128 bita je puno..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    A gle, DualDDR opcija ti nemre toliko pobojlšati performanse koliko može još jedan dodatan keks memorije! Razlika između 2 keksa u običnom spoju i 2 keksa u dual chanel spoju je zapravo vrlo mala, tak da nek te to ne brine!
    ne bih se složio..

    64 bitna sabirnica naspram 128 bita je puno..
    A kolika je realna promjena u performansama unutar aplikacija? Uglavnom, ja sam to samo naveo kao primjer da nikaj ne gubi naspram 3Gb rama zbog kojih čovjek ima dileme, samo dobiva jer se DualDDR nemre mjeriti sa extra 1Gb rama!

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    ekčuli se može mjerit.. protok podataka je puno brži. niš ti ne pomaže ogromna memorija, ako komp ne može do podataka u njoj
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #17
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    Pa ako koristi XP oni samo prepoznaju 2 GB RAM-a kaj ne?
    Neka onda upikne 1.soluciju pa poslije kada pređe na Vistu / zatreba upikne još 2 GB - a ???

    Op.a sukob titana to volim gledat

    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao | | \| i X 4 |
    Pa ako koristi XP oni samo prepoznaju 2 GB RAM-a kaj ne?
    Neka onda upikne 1.soluciju pa poslije kada pređe na Vistu / zatreba upikne još 2 GB - a ???

    Op.a sukob titana to volim gledat

    XP 32bit prepoznaje i do 3,5Gb, a 64bit prepozna svih 4Gb bez bada! I nije sukob titana, samo se malo... udopunjujemo

    @Gwin, ja i dalje stojim iza toga da nema nekih dobitaka u svakodnevnom radu sa Dual DDR-om To su pre male razlike da bi ih ti osjetio u igrama odnosno programima! Ako grješim, molio bih te za neki primjer tak da vidim da sam u krivu! (ps. nije nikakav napad na tebe, samo mirna molba da me ispraviš...)

  19. #19
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

    da je to meni rekao ja bi ga za uho
    oo je bilo ispod pojasa gaze
    šalim se zajebavam se
    nije da kurim vatru ali ja bi ga lupio
    šalim se


    to sam zaborawio a ako prepoznaju onda je bolje ova solucija od 3 GB
    više je rama akli pogledajte u nastavku

    Nastavak

    Ali opet postavljamo pitanje ? 100 mhz i Dual Channel i 2gb



    to ima prednost jer još ne vjerujem da će iskoristiti cijela 2 GB-a RAMA a i brže je , da je samo dula onda se opet uzme 3 gb -a jer je nezamjetna razlika a ako je obadvoje uzme 2 gb ? ?

    ovo sam ja zaključio kao običan kupac na temelju postova Gwina i Bartuca

    ali može pjesma

    In the town where I was born
    Lived a man who sailed to sea
    And he told us of his life
    In the land of submarines

    . . .

    ispričavam se pregorio mi procesor
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Nixa, sorry ali fakat nisam skužio ovaj dio

    = Citat = Izvorno postao Nixa
    ...to ima prednost jer još ne vjerujem da će iskoristiti cijela 2 GB-a RAMA a i brže je , da je samo dula onda se opet uzme 3 gb -a jer je nezamjetna razlika a ako je obadvoje uzme 2 gbS?
    Ali uglavnom, nemoj se obazirati na radnu frekvenciju memorije, to je zapravo najmanji faktor kod nje i ima minimalan impakt na performanse! Već je i kolega Dugi rekao u ovoj temi, a ja bum ponovio, razlike između DDR1 (400MHz) i DDR2 (800MHz) gotovo da i nema! Kako god okreneš, bitna je količina i eventualno niske latencije koje opet nisu neki čimbenik kod performansi! Sa višom frekvenciom i niskim latencijama buš dobio bolji rezultat u SuperPI-u recimo, ali u svakodnevnom radu to nebuš osjetio, a ako i osjetiš (u određenim aplikacijama), to bu bila neka ne relevantna sitnica!

  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    ma mislio sam ako je samo duall channel onda uzme 3 gb

    ma procesor mi rikno pa sjebano pišem postove
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  22. #22
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    oke.. da konačno raščistimo..

    dual channel je brži. problem je u balansiranju podataka. sintetički benchmarci tipa 3dmark, sandra, everest i svi ostali uspiju maksimalno opteretit memoriju i tu do izražaja dolazi dvostruka propusnost radne memorije.

    s obzirom da je ovdje pitanje 2GB ili 3GB memorije, rasprava je totalno suvišna. moja zagovaranja dual channela su bila više teoretska, jer nema te igre, operativnog sustava ili programa koje prosječan gamer koristi, a da će zauzet svih 2GB rama. ja uz najbolju volju nisam uspio opteretit više od 1.6GB, tako da je 3GB totalno suvišno

    daklem, konkretna situacija je gejmanje. nema igre koja će konstantno, 100% zauzimat sav bandwidth na single channelu.
    doom3 primjerice 1-2% radi bolje na single channelu, jer se komp ne zamara sa balansiranjem između kanala, a teksture se ionako obrađuju na grafičkoj.
    half-life2 s druge strane, profitira od dual channela, zato što su proc i memorija zaduženi za opsežnu fiziku gravity guna

    zasad...

    no, dolaze sve zahtjevnije igre, gdje će propusnost memorije stvarno doći do izražaja.
    trenutno je marginalno bolja opcija (1-10%,ovisno o aplikaciji koja se vrti) imati dual-channel. jer je mrvicu brži, a onaj treći gigabajt memorije ionako nikad neće upotrijebit.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Hvala na objašnjenju Gwin! Nego, kažeš da dolaze nove, zehtjevnije igre, koje buju tražile bolji protok... ali zar tada nebuju te igre i uspjevale zauzeti svih 3Gb rama? Al sam zajeban kad krenem sa ispitivanjem

    Ne moraš odgovoriti, u pravu si što se tiče DDDR-a, samo malo razmatram ostale opcije za skoru budučnost!

  24. #24
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    relativan pojam.

    zasada nisam naišao na igru koja bi natjerala moj komp da ima potrošnju od preko 1GB. NWN2 je došao blizu, na jedno 800MB, (ali ne zaboravimo da meni stalno radi hrpa gluposti u backgroundu)

    čemu stvarat zalihe.. dok dođe do potrebe za 3GB rama za neku igru, onda će mu bit jeftinije kupit još 2GB pa imat 4Gb u dual channelu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Čuo sam da Quake 4 popije jako puno memorije na Ultra postavkama! Ne znam koliko, ali kažu da moraš imati min 2Gb za te postavke!?

    E da, NWN2 mi nikako ne radi! Izađem iz prve prostorije van na otvoreno i FPS mi pada debelo blizu nule Ne kužim zašto!? Imam dovoljno jak komp da ga igram, možda se javila kakva greška pri instalaciji, a nisam je probao reinstalirati!

    OT: Znači, došli smo do zaključka, trenutno je bolje kupiti 2Gb kvalitetnije memorije pa kasnije čuvati tu memoriju (pošto je kvalitetna ) te nadograditi komp sa istom tom memorijom na 4Gb! Hvala kolegi Gwinu na prosvjetljenju!

  26. #26
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    napravi update preko updatera, ili skini zadnji patch za nwn..1.04 je vani, a već 1.03 verzija jako puno popravlja performanse..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #27
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Čuo sam da Quake 4 popije jako puno memorije na Ultra postavkama! Ne znam koliko, ali kažu da moraš imati min 2Gb za te postavke!?

    E da, NWN2 mi nikako ne radi! Izađem iz prve prostorije van na otvoreno i FPS mi pada debelo blizu nule Ne kužim zašto!? Imam dovoljno jak komp da ga igram, možda se javila kakva greška pri instalaciji, a nisam je probao reinstalirati!

    OT: Znači, došli smo do zaključka, trenutno je bolje kupiti 2Gb kvalitetnije memorije pa kasnije čuvati tu memoriju (pošto je kvalitetna ) te nadograditi komp sa istom tom memorijom na 4Gb! Hvala kolegi Gwinu na prosvjetljenju!

    Ima ti jedna caka,cijena.Cijena memoriji naglo varira od superpovoljne kakva je sada do super nepovoljne kakva ce biti "sutra".

    Prije 6 mjeseci ti je giga rama bila 800 kuna pa si ti misli.Danas kupis postenih dvije gige za onda prosjecnih gigu.

    Pa budi ti pametan(mislim na sebe).


  28. #28
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    da.. ali nemoj zaboravit da je cijena memorije naglo skočila samo u jednoj situaciji..

    kad je ogormni tajfun poharao indonezijsku obalu i ubio tvornicu neznam-više-čega. znam samo da je 90% proizvođača memorije svoje krucijalne komponente dobavljalo iz te tvornice

    a ddr1 je trenutno skuplji samo zato kaj je ddr2 postao novi standard pa se ddr1 više praktički ne proizvodi
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

Slične teme

  1. Keyba pitanje... Hlađenje pitanje...
    By blood4me in forum Komponente
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 24-09-2009, 19:33
  2. PSP pitanje
    By fahrentdevil in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 31-08-2009, 19:58
  3. pitanje..
    By Zmaj88 in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-03-2007, 23:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •