Vidi rezultate ankete: Jeste li čuli za airsoft?

Glasači
157. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • da, igram airsoft

    13 8,28%
  • da, ali ne igram... još...

    52 33,12%
  • da čuo sam, i ne mislim igrati

    31 19,75%
  • ne, nisam čuo za airsoft

    61 38,85%
Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 587

Tema: Airsoft - HRVATSKA

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107

    Airsoft - HRVATSKA

    Airsoft u Hrvatskoj treba malu potporu, stoga bih zamolio za malo pozornosti.

    Vjerujem da je većina Vas dragih čitatelja čulo što je to airsoft, za one koji nisu čuli u slijedećih par redova ću probati objasniti o čemu se radi:

    Za aktivno sudjelovanje u igri;

    1. treba se biti punoljetan, jer se radi o zračnom ORUŽJU.
    - u slučaju da nisi punoljetan, mora se imati odobrenje roditelja koji MORA biti prisutan na "igri" - fajtu, te u tom slučaju da maloljetnik napravi kakvu 'glupost', roditelj odgovara.

    2. oružje - ZRAČNO oružje je replika pravog oružja, ali se NE MOŽE prepraviti tako da ispucava pravu municiju.

    Način igre:
    Radi se o simulaciji borbe, s time da je uvijet imati balističke zaštitne naočale (koje izdrže udarac kuglice ispucane iz airsoft puške) od početka igre do trenutka kada je dan znak da je igra završena.

    Kuglice koje se ispucavaju iz replika su 6mm i pune su za razliku od paintballa koje su ispunjene bojom. Tako da je udarac airsoft replike malo jaci, te postoji vise klasa oruzja na kojoj se daljini smije pucati po ljudima.

    Inace sa replikama je ZABRANJENO PUCANJE PO ZIVOTINJAMA I LJUDIMA, osim na susretima gdje su svi spremni biti pogodjeni, također je zbog toga što se radi o imitaciji pravog oružja, airsoft oružje zabranjeno nositi po cesti javno.

    Dodatna pitanja?
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  2. #2
    u kojim gradovima ima toga?

    bas sam neki dan sa zracnom gađal macku od suseda,prvo je malo sepala ali se oporavila

    e da,i di si ti jebate,imal si dobrih tekstova u pcplay-u

  3. #3
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Morb
    Airsoft? Što je to?
    Airsoft svoje korijene vuče iz Japana gdje se razvio kao zabavna timska igra. Svoj procvat je doživio u SAD-u gdje je, uz paintball, postao vrlo popularna timska igra zbog svoje realističnosti, sigurnosti i pristupačnosti.
    Airsoft "oružja" su vjerne replike realnih oružja, jednaka su po dimenzijama, detaljima i skoro iste težine. Bit samog mehanizma airsoft opreme je da malom količinom zraka izbacuje plastičnu kuglicu (BB - mnogo manje opasna od uobičajenih zračnih pušaka).
    Maksimalna snaga airsoft oružja je 0,08 Joula pa do 1 Joula. Sama brzina ispaljivanja kuglice iznosi od 200-300 fps (feets per second)
    Danas proizvođači airsoft opreme nude replike gotovo svih poznatih pušaka i pištolja (a mogu se naci i poznatije verzije SF opreme iz filmova). Replike se mogu nadograditi dodatnom opremom kao što su optike, ciljnici, laseri, lampe....
    Većina airsoft pušaka ima mogućnost rafalnog pucanja, sa brzinom ispaljivanja od 600-1200 kuglica u minuti(to je 20-ak po sekundi!!)
    Airsoft je kao aktivnost najprepoznatljiviji upravo zbog realizma svojih replika. To je razlog zbog kojeg ga koriste vojske i policije mnogih zemalja svijeta pri svojim treninzima i usavršavanjima, a običnim igračima pruža djelić toga svijeta.
    Za zaštitu pri igranju nužne su zaštitne naočale ili maska preko cijeloga lica.
    Sve igre i scenariji koji se koriste paintball-u pogodni su i za airsoft. Vlada mišljenje da se airsoft igra isključivo na šumskim terenima, ali pogodni su svi tereni, od otvorenog mil-sima do bliske borbe po građevinama.
    Važno je reći i da sve više vojski(Talijanska, Francuska, Švicarska...) i policija diljem svijeta prepoznaju airsoft kao odlično sredstvo obuke svojih članova. Takodjer i neke organizacije za obuku(poput SPECWOG-a, koji NISU airsoft tim! ) koriste airsoft oružje za trening.
    Kako do oružja i opreme?

    Više informacija o samoj opremi možete naći i na našem FORUMUSgdje će vam uvjek netko od iskusnijih igrača moći odgovoriti na bilo kakvo pitanje.
    Da li je ovo isto kao i paintball?
    Sve ovisi o shvaćanju igrača. U airsoftu se ne koriste kuglice sa bojom(kasnije u F.A.Q.-u o kuglicama). Prvenstvena namjena airsofta je da pruži realnije iskustvo(iskustvo bliže stvarnom sukobu). Zbog toga su vrste terena drugačije, kao i oprema i oružje. Reći da su paintball i airsoft isti bi bilo kao i uspoređivati košarku i nogomet. Iako se oba igraju sa loptom, razlike itekako postoje i o individualcu ovisi hoće li se baviti jednim ili drugim
    P.S.-nije nam nikakva namjera vrijeđati paintball igrače!!! Dosta igrača airsofta se bavi i paintballom! Jednostavno želimo reći da su to dvije različite aktivnosti.
    Želim malo porazgovarati sa igračima, jeli to moguće?
    Naravno, osim našeg foruma možete doći i na sastanke. Nalazimo se svaki četvrtak u 19:00h u
    Baschiera 2, kod Savskog mosta - početak Horvačanske, u Zagrebu.

    = Citat = Izvorno postao Morb
    Tamo možete dobiti sve informacije iz prve ruke, te malo upoznati ljude(ne sve naravno, nema nas toliko baš na sastancima Smile )
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  4. #4
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    u kojim gradovima ima toga?
    U svim, doslovce svim, gradovima. Najvise trgovina opreme ima u Rijeci, zatim Zagreb. Na zalost trgovina airsoft replika (vrijednih spomena!) nema. Postoji za sada JEDAN webshop koji je alternativa monopolisti (necemo sada raditi reklamu o kojim se trgovinama radi) preko koega se arsoft replike mogu jako povoljno nabaviti, ako se naručuju po želji, onda se može čekati do par tjedana dok se oprema ne uveze (carina i gluposti...).

    bas sam neki dan sa zracnom gađal macku od suseda,prvo je malo sepala ali se oporavila
    Baš nije pohvalno... Što sam napisao u prethodnoj poruci? Ne pucati po ljudima i životinjama! Pogotovo ne sa ZRAČNOM koja je opasnija od airsofta neusporedivo!

    e da,i di si ti jebate,imal si dobrih tekstova u pcplay-u
    Radim... imam gomilu poslova (programiranje)
    Kad se sve slegne, budete me ponovno čitali, po željama
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  5. #5
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    bila tema
    Nemam sig!

  6. #6
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Koliko prosječno dođu oružja? Jer kad bum punoljetan, planirao sam se ovim bavit.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    ĆEk pa jeli to ima neko mjesto gdje se okupljaju natjecatelji pa se gađaju ili ti nosiš pušku po ulici i gaćaš ako vidiš nekoga!?

  8. #8
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Armachus
    ĆEk pa jeli to ima neko mjesto gdje se okupljaju natjecatelji pa se gađaju ili ti nosiš pušku po ulici i gaćaš ako vidiš nekoga!?
    Pa koliko sam gledao na Jubito, nađu se na nekim mjestima u šumi ili tak nešt. Zamisli airsoft kao counterstrike uživo.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  9. #9
    = Citat = Izvorno postao Armachus
    ĆEk pa jeli to ima neko mjesto gdje se okupljaju natjecatelji pa se gađaju ili ti nosiš pušku po ulici i gaćaš ako vidiš nekoga!?
    ides po ulici i gađas.po mogucnosti u celo stare bakice na placu


    p.s.-bas gledam na cro forumu,jebote 75% klubova iz Zagreba i tu i tam neki iz drugih gradova (naravno,iz varazdina nema).kak pise na forumu,jedan covjek iz varazdina se bavi s tim,neki KRAAK

    cujemo se za 5-10 godina lolz


  10. #10
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    = Citat = Izvorno postao Armachus
    ĆEk pa jeli to ima neko mjesto gdje se okupljaju natjecatelji pa se gađaju ili ti nosiš pušku po ulici i gaćaš ako vidiš nekoga!?
    ides po ulici i gađas.po mogucnosti u celo stare bakice na placu
    Ajde malo ozbiljnosti, da nam policija i ine institucije ne sjednu na vrat!
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135
    da ti policija dođe zbog ovog foruma bilo bi nas puno manje

    kolko to košta?

  12. #12
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    Pa koliko sam gledao na Jubito, nađu se na nekim mjestima u šumi ili tak nešt. Zamisli airsoft kao counterstrike uživo.
    Ima više načina igre, šuma je u Hrvatskoj najrašireniji oblik, jer objekata (zgrada, kuća...) baš i nema gdje bi se moglo igrati u urbanoj sredini.

    Kako napisah, i citirah, postoji arkadni dio - napucavanje i mil-sim (military simulation) vrsta igre. Ova druga može potrajati i po nekoliko dana, s kampiranjem i noćenjem u prirodi.
    Zadnji fajt koji je bio u Hrvatskoj odigrao se u Bjelovaru, te je prisustvovalo 152 igrača - podjeljeni u dvije ekipe sa raznim zadacima (+ umproforci i piloti koji su bili uključeni u izvršavanje zadaće). Takvi susreti se uglavnom organiziraju par mjeseci unaprijed.

    Arkadni način igre se ne treba posebno organizirati - dogovorimo se s ekipom, podjelimo se i 'napucavamo'.

    U oba slučaja se mora držati pravila! Ne pucati po osobama koje su van igre ili nemaju zaštitu, a strogo je zabranjeno pucati po civilima (osobe koje ne sudjeluju u igri) i životinjama.
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    To je nešto kao simulacija rata
    bila je tema i rekli su da puške dođu oko 1000-2000 kuna zavisi od proizvođača i da je municija puno jeftinija od paintballa
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    = Citat = Izvorno postao mamba
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    = Citat = Izvorno postao Armachus
    ĆEk pa jeli to ima neko mjesto gdje se okupljaju natjecatelji pa se gađaju ili ti nosiš pušku po ulici i gaćaš ako vidiš nekoga!?
    ides po ulici i gađas.po mogucnosti u celo stare bakice na placu
    Ajde malo ozbiljnosti, da nam policija i ine institucije ne sjednu na vrat!
    Samo provjeravam... kad kažeš da se aktivno igra. Zbunjuješ me... Mogo si reć da se skupi ekipa i igra. Ovako ja mislim da je to k'o WoW... - irga se danonoćno!

    PS Velike su ti dimenzije sigaa!

  15. #15
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok

    kolko to košta?
    ŠTO koliko košta?
    Organizacija, oprema, put, oružje, zrak, hrana...

    Što te zanima?

    Airsoft replike (puške) zavise od kojeg su proizvođača, (isto kao i sa autima i opremom u autu) - cijene su od 2000 pa na više kuna. Počele su se pojavljivati 'jeftine' kineske verzije (plastičnjače ) kojima je cijena oko 1200 Kn pa na više...
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  16. #16
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Jopax
    To je nešto kao simulacija rata
    bila je tema i rekli su da puške dođu oko 1000-2000 kuna zavisi od proizvođača i da je municija puno jeftinija od paintballa
    municija su kuglice (zvane još BB) promjera 6mm, a teže od 0,20 - 0,23 ili 0,25 grama.
    Postoje još laganije - 0,12 grama, ali to su za plastične igračke 's placa' i nemaju jaku udarnu moć... a u airsoft replikama ih se uglavnom ne može koristiti jer nisu potpuo okrugle - imaju izbočine od "štampanja", pošto se rade 'na brzinu'
    BBovi za airsoft, njih 2800 dođe oko 95Kn
    Paintball kuglice, njih 2000 (4 paketa po 500) dođe oko 250Kn i skuplje!

    BBova (ovih od 0,12 grama) ima jeftinih i na placu, ali se sa njima može oštetiti mehanizam za ispaljivanje i cijev na replikama (kako spomenuh, ti BBovi sa placa nisu potpuno okrugli...)
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  17. #17
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast

    p.s.-bas gledam na cro forumu,jebote 75% klubova iz Zagreba i tu i tam neki iz drugih gradova (naravno,iz varazdina nema).kak pise na forumu,jedan covjek iz varazdina se bavi s tim,neki KRAAK

    cujemo se za 5-10 godina lolz

    Ima ih i u Varaždinu nekolicina, samo nisu organizirani u klub. Sada su se počeli organizirati iz Čakovca i Koprivnice.

    A čovjek sa webshopom ti ima nick Hristo , te ima i istoimene web stranice sa webshopom. (opremu i replike uvozi, stoga je potrebno pričekati na narudžbu par dana).
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Vidimo se za 3 godine

    Ovo rula, baš se nabrijem kad gledam tako nešto. Volio bi probat.
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135
    fala mamba, još sam jedno pitanjce
    a kolko bi koštalo da bi se moro full opremiti s svime (znaci sva oprema, meci, puške...)?

  20. #20
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fala mamba, još sam jedno pitanjce
    a kolko bi koštalo da bi se moro full opremiti s svime (znaci sva oprema, meci, puške...)?
    Koja oprema? Probaj suziti izbor...

    BB-ovi (NISU METCI! KUGLICE SU!) 2.800 komada dođe 95 Kn.
    Puška, zavisi koja, kako sam već spomenuo, kinezi (većinom plastične puške, upitne kvalitete) dođu već od 1.000Kn, a kvalitetnije nisu ispod 2.000Kn (primjer je Japanski Tokyo Marui proizvođač kojega ostali kopiraju)

    Pod "opremom", spomenuti ću ti par linkova, pa okvirno možeš saznati cijene:
    http://www.realsteel.hr
    http://www.banarmyshop.hr/shop

    Any other question?
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135
    e moram ti čestitati, fakat ovo dobro promoviraš, dobro si se potrudio

  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    mislio sam na ovo ići ali j... preskupo je
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  23. #23
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Znači obleka je obična maskirna, nije nikakva posebna pancirana. Ak je tak, onda mi je to najmanji problem jer imam jaknu+hlače+prsluk+košulju+čizme...

    Oružje treba kupit samo i napunit 18 godina 7.3.2008.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  24. #24
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao unknown
    mislio sam na ovo ići ali j... preskupo je
    Koji dio je skup?
    A kvalitetno računalo nije?

    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    Znači obleka je obična maskirna, nije nikakva posebna pancirana. Ak je tak, onda mi je to najmanji problem jer imam jaknu+hlače+prsluk+košulju+čizme...

    Oružje treba kupit samo i napunit 18 godina 7.3.2008.
    Kakva pancirka?
    Ne roka se pravim metcima nego kuglicama promjera 6mm i teškima 0,20 - 0,25 grama...
    Pogodak te lupi toliko da osjetiš pogodak...
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  25. #25
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Postova
    668
    imal to negdje kod nas u Bosni? zna neko?

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    = Citat = Izvorno postao mamba
    = Citat = Izvorno postao unknown
    mislio sam na ovo ići ali j... preskupo je
    Koji dio je skup?
    A kvalitetno računalo nije?

    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    Znači obleka je obična maskirna, nije nikakva posebna pancirana. Ak je tak, onda mi je to najmanji problem jer imam jaknu+hlače+prsluk+košulju+čizme...

    Oružje treba kupit samo i napunit 18 godina 7.3.2008.
    Kakva pancirka?
    Ne roka se pravim metcima nego kuglicama promjera 6mm i teškima 0,20 - 0,25 grama...
    Pogodak te lupi toliko da osjetiš pogodak...
    ali komp traje puno dulje
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    = Citat = Izvorno postao Stormcrow
    imal to negdje kod nas u Bosni? zna neko?
    sumnjam mi smo osuđeni na ta ta i paintball
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  28. #28
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Postova
    668
    da... a gdje ima paintball? cuo sam za to, al ne znam gdje? u Sarajevu?

  29. #29
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    107
    = Citat = Izvorno postao unknown

    ali komp traje puno dulje
    M-da?
    Koliko dulje?
    Možeš li nabaviti kvalitetno računalo za cca 3.500 Kn i na njemu igrati nove igre bez problema? A-a... nisam niti mislio.
    Za cca 3.000Kn nabaviš kvalitetnu airsoft repliku koju možeš koristiti toliko dugo koliko ćeš paziti na nju.

    ... i da, pred računalom razgibavaš samo prste (tipkovnica) i zglob desne ruke (miš)... u airsoftu se razgibavaš cijeli, te vježbaš reflekse, koordinaciju, družiš se s ekipom...
    [center]mamba - dendroaspis polylepis
    MMORPG WARP game - created by mamba

  30. #30
    = Citat = Izvorno postao mamba
    = Citat = Izvorno postao unknown

    ali komp traje puno dulje
    M-da?
    Koliko dulje?
    Možeš li nabaviti kvalitetno računalo za cca 3.500 Kn i na njemu igrati nove igre bez problema? A-a... nisam niti mislio.
    Za cca 3.000Kn nabaviš kvalitetnu airsoft repliku koju možeš koristiti toliko dugo koliko ćeš paziti na nju.

    ... i da, pred računalom razgibavaš samo prste (tipkovnica) i zglob desne ruke (miš)... u airsoftu se razgibavaš cijeli, te vježbaš reflekse, koordinaciju, družiš se s ekipom...
    dobro ajde,nemojmo sad o tome,al nemres to uspoređivati.s kompom dobis mogucnot obrazovanja,interneta,kreativnog izrazavanja i zabave dok s airsoft puskom dobis mogucnost simuliranja najveceg zla koje je covjecanstvo izumilo.ae?

    al da bi bilo lijepo imati jednu replikicu,to stoji

    da,htel sam jos pitati.na tim turnirima mozes doci s..neznam,garandom iz ww2 i pucati po liku koji ima ak-47,ili postoje neka pravila kaj se vremenskih razdoblja i pripadajucih oruzja tice?

Slične teme

  1. Airsoft
    By Chaser in forum Alt-F4
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 20-06-2007, 10:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •