Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 86

Tema: My misc progs...

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    My misc progs...

    Prije sam imao sličan topic, pa pošto sam sinoć sklepao jedan programčić, odlučih ponovo pokrenuti topic njime. Vjerovatno će toga biti još, ali za početak...


    ASCIIgen



    U slučaju da nekome nije očigledno, riječ je o ASCII art generatoru. Dakle, procedura je slijedeća : unesete skup znakova koje želite da program koristi (ili ostavite defaultni), te sračunate "težinu" fonta za taj niz znakova (Calc font), zatim učitate sliku (Load image, BMP, JPG, PNG, GIF) i voila - imate ASCII art. U donjem dijelu su kontrole kontrasta i veličine "bloka". Defaultnih 9x14 znači da će program od 9x14 bloka pixela napraviti jedan znak u ASCII artu. Dakle, time možete kontrolisati "veličinu" rezultujućeg ASCII arta, kao i njegove proporcije. I, da, ta podešavanja u dnu nisu efektivna instantno, već nakon izmjene treba ponovo učitati sliku. Tu je i podešavanje veličine fonta previewa, čisto radi preglednosti.

    Program vjerovatno nije ni najbrži, ni najbolji ASCII art generator kojeg ćete naći, jer je sklepan u prilično kratkom vremenu, a i vrijeme utrošeno na optimizaciju je jednako nuli. Inače, program je rađen u Visual C# 2005, pa stoga zahtijeva .NET Framework 2.0. Takođe, ovaj put sam se odlučio uploadati i kompletan source-code... ko zna, možda nekome bude od koristi.

    Download (EXE + sources)

  2. #2
    mnogo kul burek,super funkcionira

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Thx, Hanza. Je l' još iko probao? =)

  4. #4
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Fakin sendspace... Budem probao kad uspijem skinuti...

    Skinuo, veri najs... Za neke slikice su rezultati prejebeni
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Fakin sendspace... Budem probao kad uspijem skinuti...

    Skinuo, veri najs... Za neke slikice su rezultati prejebeni
    Evo ti i na RapidShare, ako ti drago... Šta znam, ja sa SendSpaceom nisam imao problema.

    EDIT : Overrun...

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    skinuo sam ... odlično radi ...
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  7. #7
    Senior Member Ninja hurdle r0pe's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    923
    predobro, legendo

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    Sad Burek samo čeka da neko kaže da ne valja, pa da mu uvali neki gay emo rank ^^
    Inače, koristan proggi, skinuo sam na repdšeru i ne radi mi, neki eror psmtr, probal bum na sendspaceu...

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    kak ne radi? si ga pokrenuo? bez toga ne radi...
    Nemoj srat? ^^

    Inače, ono "overrun" je vjerojatno značilo da je na rapidshare verziji neki zajeb....
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    Svaka čast Burek!

    EDIT: Jesi li možda to radio u SharpDevelopu?

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Napisao sam u čemu sam radio, i, btw, ako ne radi, vjerovatno nemate .NET Framework 2.0... a i to sam napisao.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Nije loše, fala na sourceu... Interesting!
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    loše je,napravi ga za linux

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Odličan program! Uvijek sam htio napraviti takvu sliku

  15. #15
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    Ovaj sam program duuuuuuuuuuuuuugo trazio. Tnx Burek
    God, you can suck my coc.

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Istina, mislim da bi Google vrlo brzo pomogao, ali ipak mi je drago da vam se sviđa =)

    U međuvremenu se nešto novo kuha... Ima li ko da posjeduje bar osnovno znanje C/C++/C# i da bi se želio okušati u obradi slike?

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Istina, mislim da bi Google vrlo brzo pomogao, ali ipak mi je drago da vam se sviđa =)

    U međuvremenu se nešto novo kuha... Ima li ko da posjeduje bar osnovno znanje C/C++/C# i da bi se želio okušati u obradi slike?
    ja znam nešto c++ i c# ... o ćemu se radi ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ne volim unaprijed pričati stvari i obećavati, ali kad već pitaš... Radim na "host" aplikaciji za obradu slike koja bi trebala imati dva ključna featurea :

    - standardizovan i streamlineovan sistem pluginova (po jednostavnom šablonu bi se u par minuta mogao napisati neki jednostavniji filter u obliku DLLa)

    - mogućnost batchanja i automatizacije (zbog standardizacije interfacea sa pluginovima, skoro svaki parametar bi se mogao batchovati/animirati)

    Možda ovaj tech-stuff zvuči komplikovano, ali stvar je (tj. tek treba biti) jednostavna. Npr. neki jednostavan filter tipa box-blur, brightness/contrast i sl. se može izvesti tipkanjem svega par linija koda, što će omogućiti i početnicima da se okušaju u svemu ovome; dok bi oni napredniji čak mogli napraviti i nešto korisno.

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Kad već imam topic za ovakve stvari, da ga i ovdje spomenem... Inspirisan zahtjevom za pomoć oko ŠĐČĆŽ slova, u prilično kratkom vremenu sam sklepao...



    Renamez0r. Napravljen specifično za slučaj kada treba ukloniti sva "naša" slova iz naziva fileova i foldera, kako bi se osigurala kompatibilnost s filesystemima koji ne podržavaju ista. Tj. to je ono što po defaultu radi - ostavio sam mogućnost proizvoljnog definisanja slova/znakova za zamjenu. Početna vrijednost mora biti jedno slovo, a može biti zamijenjeno sa do 5 slova. Tu je i poseban feature - inteligentno postavlja zamjenu slova Đ : "ĐERDAP" će postati "DJERDAP", dok "Đerdap" neće postati "DJerdap" (kako je zapravo i definisano), već "Djerdap". Kewl, ain't it? I, da, čak i ako ste downloadali prog s onog topica, ponovo ga downloadajte odavde jer je u međuvremenu program doživio jedan major bugfix bez koga je do tada imao prilično ograničenu funkcionalnost.

    DOWNLOADS(6 kB)
    (zahtijeva .NET Framework 2.0)

    I, da, dobre vijesti za spidEYa - sinoć si me napokon natjerao da uradim nešto po pitanju Noyza. Napisao sam osnovni kod za generaciju Perlin noisea u C#. Ovaj put je dosta fleksibilniji, pa je jedan od podrazumijevanih featuresa rendanje u proizvoljnoj veličini. Now just to wrap it up... a to bi moglo potrajati =)

  20. #20
    E hvala, baš mi je ovakvo nešto trebalo da preimenujem one stare CATDRAWING filese, a da se pritom ne ubijem ručno mjenjajući svakog.

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    E hvala, baš mi je ovakvo nešto trebalo da preimenujem one stare CATDRAWING filese, a da se pritom ne ubijem ručno mjenjajući svakog.
    @ ur service, as always

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    odlično
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  23. #23
    Burek,svaka čast,vrlo zgodno i korisno ekšli

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    yep..već sam renejmo par folder a

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Kad već imam topic za ovakve stvari, da ga i ovdje spomenem... Inspirisan zahtjevom za pomoć oko ŠĐČĆŽ slova, u prilično kratkom vremenu sam sklepao...



    Renamez0r. Napravljen specifično za slučaj kada treba ukloniti sva "naša" slova iz naziva fileova i foldera, kako bi se osigurala kompatibilnost s filesystemima koji ne podržavaju ista. Tj. to je ono što po defaultu radi - ostavio sam mogućnost proizvoljnog definisanja slova/znakova za zamjenu. Početna vrijednost mora biti jedno slovo, a može biti zamijenjeno sa do 5 slova. Tu je i poseban feature - inteligentno postavlja zamjenu slova Đ : "ĐERDAP" će postati "DJERDAP", dok "Đerdap" neće postati "DJerdap" (kako je zapravo i definisano), već "Djerdap". Kewl, ain't it? I, da, čak i ako ste downloadali prog s onog topica, ponovo ga downloadajte odavde jer je u međuvremenu program doživio jedan major bugfix bez koga je do tada imao prilično ograničenu funkcionalnost.

    DOWNLOADS(6 kB)
    (zahtijeva .NET Framework 2.0)

    I, da, dobre vijesti za spidEYa - sinoć si me napokon natjerao da uradim nešto po pitanju Noyza. Napisao sam osnovni kod za generaciju Perlin noisea u C#. Ovaj put je dosta fleksibilniji, pa je jedan od podrazumijevanih featuresa rendanje u proizvoljnoj veličini. Now just to wrap it up... a to bi moglo potrajati =)
    Hehe gg na programu Ime je
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    super programcici budem sutra skinuo...posebno mi se dopao onaj prvi



  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    I još jedan program, relativno koristan, i čak prilično dorađen (s obzirom na moje uobičajne navike). Predstavljam vam...



    Logotipz0rS- program za utiskivanje logotipa na seriju slika. Radi tako što sastavite listu JPEG slika (bilo pojedinačno, bilo više fileova od jednom, ili sve slike iz foldera) koje želite obraditi, PNG logo koji želite utisnuti, odredište za nove slike i ugao u kojem želite da logo bude. Tu je i mogućnost pregleda slika (klikom na thumb otvara se novi prozor). Ako je logo učitan, i on će biti prikazan u tom prozoru. Program podržava alpha kanal/providnost u logou - zato i jeste pala odluka na PNG format. Sve u svemu, prilično jednostavan i straight-forward program kojeg bi svi mogli koristiti kad se žele "potpisati" na veći broj slika. Jedina mana mu je što nije previše brz, ali nije ni da nema posla - svaki JPEG treba dekodirati, blendovati logo, te ponovo enkodirati i zapisati u file. Srećom, proces je moguće prekinuti, a i praktično je nemoguće zahebati originalne fileove. Downloadajte i uživajte.

    DOWNLOADS(10 kB)
    (zahtijeva .NET Framework 2.0)

  28. #28
    To se traži. Ovaj online converter (kojeg koristim) koji podržava dodavanje logoa ima fiksni položaj tako da je ovaj poboljšanje u odnosu na njega.

    Još jedan "made by Burek" u moju kolekciju.

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Zadnjih par dana radim na jednom blago-eksperimentalnom projektu radnog naziva BurekView. Radi se o 3D ubrzanom pregledniku slika s nekim "futurističkim mogućnostima" - donekle inspirisano Media Centerom i onim novim Microsoftovim high-tech stvarima. Uglavnom, cilj je bio upotrijebiti snagu grafičke kartice kako bi manipulacija slikama bila što glađa (za razliku od štucavog Windows Picture and Fax Viewera, npr.). A kad je 3D ubrzanje već tu, ubačena je i mogućnost proizvoljne rotacije slika - što praktično nije ostvarivo sa čisto-softwareskim rješenjem. Za sada je program još uvijek opasan i po sebe i po okolinu, tako da vam umjesto funkcionalnog programa (za sada) pokazujem YouTube video. Uživajte.

  30. #30
    Member Plants Vs Zombies 7DaysBakeRolls's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Negdje u pabu pijem pivu...
    Postova
    92
    Poprilično bolesno... Jesi ti ovo pravio za CSI. Oni imaju nešto ovakvo , ali ne ovako dobro. GJ burek
    Stare like a junkie
    Into the TV
    Stare like a zombie
    While the mother
    Holds her child
    Watches him die
    Hands to the sky crying
    Why, oh why?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •