Stranica 1 od 101 1231151 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 3015

Tema: Starcraft 2

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Starcraft 2

    SŠto je Starcraft 2 ?

    Starcraft 2 je igra za PC koju proizvodi Blizzard Entertainment kao nastavak uspiješnog Starcrafta 1. Starcraft 2 je prvi puta objavljen 19. Svibnja 2007 u Seulu , Južna Koreja. Ovaj RTS u stvarnom vremenu nema jos tocan datum izlaska, nego citiram Blizzard : "Kad bude gotov". Iako je demo multiplayer inačica bila moguca za igranje na Blizzconu 2007.Starcraft 2 ce biti kompatibilan s DirectX-om 10 i koristit ce Havok physics engine.

    SPriča

    Znamo da se priča nastavlja 4 godine nakon Starcraft : Brood War-a, i vracaju se heroji poput Zeratula i Jim Raynora. Na Blizzconu je pokazana scena gdje sudjeluju oba lika tako da je njihov povratak siguran. Biti ce tu i starih planeta kao sta su Char, Mar Sara, i Braxis, pa tako i novih recimo Bel'Shir. U priču će biti i uvedena Xel'Naga, rasa koja je odgovorna za stvaranje Protossa i Zergova.

    Po nastavku priče, Kerrigan je porazila Terrane, i napala dom svih Protossa, planet Auir. Kerrigan se zatim vraca na Char jer nema dovoljnu moc da kompletno ostvari svoj cilj.Kerrigan moze napasti svakog trenutka kad skupi dovoljno jaku vojsku za nastavak napada.

    Arcturus Mengsk pokusava dignut Dominion iz mrtvih a tu dolazi i novi lik, Valerian Mengsk koji je vazan lik i biti ce od velike vaznosti za politiku Dominiona. Od novih likova tu su Tychus Findlay - marinac koji je u posadi s Jim Raynorom i Matt Horner je koji je zamjenik Raynora.

    Potreseni smrću Raszagal-a, Protossi se vracaju na planet Dark Templara, Shakuras.Artanis daje sve od sebe da napokon nauci Protosse sloznosti i pokusava ih uvjeriti da samo slozni mogu pobjediti.S druge strane, Zeratul je nestao trazeci tragove i pokusavajuci shvatiti o cem je pricao Samir Duran kad je mislio na "Hibride".


    SIgra

    Kao i svaki RTS u realnom vremenu Starcraft 2 je zasnivan na 3 rase : Protosse, Terrane i Zergove. Svaka rasa ima svoje mane i prednosti, i svaka je unikatna sama po sebi. Cilj je osposobit bazu, imat jaku ekonomiju i proizvest vojsku koja moze unistiti protivnika. Ekonomija se zasniva na skupljanju minerala i plina s kojima se rade gradjevine iz kojih se gradi vojska. Tu dolazi do doslovno stotine mogucih strategija i trikova koje igraci mogu izvesti. Singleplayer je nesto manje igran sta se tice Starcrata ali je isto tako popularan i dobar je uvod u samu mehaniku igre i preporuca ga se igrati prije igranja multiplayera protiv stvarnih igraca.


    SLinkovi

    Sluzbena stranica
    http://www.starcraft2.com/

    Sluzbeni forum
    http://www.battle.net/forums/board.a...me=sc2-general

    Fan Site-ovi
    http://www.sc2armory.com/
    http://www.sc2league.com/
    http://www.starcrafttwo.com/
    http://starcraftzone.com/

    ---------------------------------------------------

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Linkovi drugih starih Starcraft 2 tema sažeti na jednom mjestu kako bi se konačno uvela kakva-takva preglednost u ovaj forum. Sticky-ati po potrebi.

    Starcraft fakultet
    STARCRAFT 2 HRV BATCHES * ALL *
    *STARCRAFT 2 JEDINICE *
    TeamLiquid otvorio masovnu Wikipedia Starcraft stranicu
    STARCRAFT 2 PRE-BETA TECH TREE
    Službeni Starcraft 2 BETA Tech tree + Beta vijesti Blizz HQ

    Updejtao i 1. post.

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

    Usput, mislim da ima već tema

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus),
    kako kome

    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina.
    neću ni komentirat jer nisi iznio nikakav argument

    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Mogli su barem novu rasu stavit
    mogli su stavit al to ne znači da će igra bit nužno lošija

  4. #4
    Senior Member Ninja hurdle JedimiNjoke's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Svašta me pitaš...
    Postova
    773
    Uveli su heroje jer se misle poslije orijentirat na MMO Starcraft (čitaj World of Starcraft).
    Zabušant...

    = Citat = Izvorno postao lukas2
    ej kaj kazete da osnovamo super guild Hunters Guild
    Perun - lvl70 warrior - <Deeprun Pest Control> - Aggramar

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
    Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
    Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.
    Dobio si potpuno novi graficki engine, puno novih unita, novu muziku, novi single player novi sustav multiplayera novi battlnet ( od trazenja protivnika automatch do cijelog grafickog sucelja), heroji samo u singleplayeru, igra je jos u ranoj ranoj beti a ti ides sudit i gluposti pricati tu, pogledaj trailer Starcraft 2 i odigraj Starcraft 1 mislim...

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
    Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.
    Dobio si potpuno novi graficki engine, puno novih unita, novu muziku, novi single player novi sustav multiplayera novi battlnet ( od trazenja protivnika automatch do cijelog grafickog sucelja), heroji samo u singleplayeru, igra je jos u ranoj ranoj beti a ti ides sudit i gluposti pricati tu, pogledaj trailer Starcraft 2 i odigraj Starcraft 1 mislim...
    ne idem sudit samo govorim mišljenje šta si se napalio , meni je starcraft 1 odlična i zabavna igra, a starcraft 2 mi pari na komercijalu namjenjenu da samo skupi pare,a ako su heroji samo u singleplayeru, odlicno ^^

    što se tiče grafičkog enginea, proći će samo zato jer je to starcraft, da je bilo koja druga igra imala ovakav popljuvali bi je iste sekunde.

  8. #8
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

    Usput, mislim da ima već tema
    heroji su samo u singleplayeru hehe,dakle nema ih u MP a to je jedino bitno
    Won't Bow Don't Know How.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

    Usput, mislim da ima već tema
    heroji su samo u singleplayeru hehe,dakle nema ih u MP a to je jedino bitno
    Masko procitaj post moj, vec sam mu rekao... a uglavnom vec je dosta dugo receno da nece biti u multiju heroja.Neka tako i ostane.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    da, samo je problem sto su smanjili max broj igrača, nadam se da neće ostati tako^^(ionako je ovo manji problem jer najviše volim 2vs2)

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    1v1 je realni pokazivac skilla

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    S
    Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu.
    brzo benzina da spalimo ovoga heretika




    nova rasa...

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Da se ubaci nova rasa sve bi se trebalo ponovo balansirat, a Blizzard radi na principu : "Ako je dosad bilo dobro, zasto mjenjat" - i ja ih podrzavam.

  14. #14
    Senior Member Ninja hurdle JedimiNjoke's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Svašta me pitaš...
    Postova
    773
    Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus. Sjećam se dok sam kao klinac igrao SC 98e, a kasnije i BroodWar i kad smo pričali po igraoni: "Jedva čekam nastavak da napokon i vidim te Xel`nage kao novu rasu (svi smo htjeli s njima igrat )" - a eto ti sad friška figa (možda će i ubacit par misija s njima, al sve je to voda). Isto kao što je minus bio da nisu ubacivali novu klasu u WoW: TBC, nego su izabrali put "manjeg otpora" i samo zamijenili klase. Zato ih i ljudi jesu gazili kad je TBC izašao, al kasnije to dođe na isto kao u stvarnom životu npr. sa političarima - pomiriš se sa onim što imaš.

    Ako Xel`Nage ne iziđu, veliki minus na stranu Blizzarda.

    Edit: zašto mislite kako je Starcraft i dan danas jedan od najjačih RTS-ova? Jer ga je Blizzard radio dok su još bili u područnim uredima i trudili se da igra ispadne što bolja, ne za lovu, nego za igrače. Ovaj val "lijenosti" na njihovoj strani me uopće ne iznenađuje, to je ljudska psiha (must dok ide, kad ne ide e onda malo stisni i mijenjaj - to vidite kod kampanjskih učenika, radnika na poslu...). Točno se vidi trud usmjeren prema igračima, a točno se i vidi trud kada radiš preko kurca.

    Ipak ovo neće pokvariti SC2, samo sam htio da se uoči ova po meni povelika mana. Izgleda da ne može čovjek protiv svoje prirode.
    Zabušant...

    = Citat = Izvorno postao lukas2
    ej kaj kazete da osnovamo super guild Hunters Guild
    Perun - lvl70 warrior - <Deeprun Pest Control> - Aggramar

  15. #15
    veselim se igri prvenstveno editora radi.najzabavniji segment warcrafta 3 mi je bil editor i custom mape

  16. #16
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    [quote="JedimiNjoke"]Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati."

    blizzard radi po principu da sc2 testiraju progejmeri,i njihova sugeriranja se uvode.Takodjer glasovi na official forumu puno znace.recimo
    -publici se nije svidjao izgled tenka,svi rekli da je pre djetinjast,preradili su ga
    -nije im se svidio tempest umjesto carriera,vratili su carriera
    -nisu im se svidjeli heroji u mp,nece ih biti

    Dakle gleda se da balans bude savrsen,opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer(nacionalni sport kod njih)...dakle blizzardu je puno vaznije napraviti savrsen multiplayer nego staviti xel nage i pi++arije zbog single playera pa poslije cackati po mp.
    Won't Bow Don't Know How.

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Da se ubaci nova rasa sve bi se trebalo ponovo balansirat, a Blizzard radi na principu : "Ako je dosad bilo dobro, zasto mjenjat" - i ja ih podrzavam.
    pa zašto onda uopće izdavati nastavak -.-

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    kao prvo, kada igra izlazi?
    drugo, zasto novi nastavak? pa ne znam, mozda poboljsaju sistem gradnje, battlea, grafiku (meni ne znaci bas al, ruku na srce, jako puno "gamera" (to zapravo nisu pravi punokrvni gameri) se pale na grafiku), sta ja znam, podrska za battle.net ( ) i tak... evo ti, mislim da ima dovoljno za novi nastavak...

    eh da, nova prica u campignima?

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    ma shvaćam ja to sve, al sa obzirom da sam rts sf frik očekivao sam malo više od nastavka legende osim lijepe grafike xD
    (naravno, igra ima jos do izlaska tko zna što će još staviti)

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao JedimiNjoke
    Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus.
    lol, bilo bi totalno glupo da se s njima moze igrati. Jerbo ako su oni napravili Zergove i Tosse, kakava je tek njihova moc

    Realno bi bili nepobijedivi...

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao JedimiNjoke
    Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus.
    lol, bilo bi totalno glupo da se s njima moze igrati. Jerbo ako su oni napravili Zergove i Tosse, kakava je tek njihova moc

    Realno bi bili nepobijedivi...
    Nekad je sin jaci od oca, nekad je ucenik jaci od ucitelja kad tad.

    @Karlo

    Nezna se jos nista, kaze Blizzard " Kad bude gotova izaci ce".

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    ček bit će heroja u igri
    ako bude onda nek budu ko u SC1 da su to samo malo jači uniti sa posebnom slikom
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  23. #23
    Senior Member Ninja hurdle JedimiNjoke's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Svašta me pitaš...
    Postova
    773
    @ Bolesnilikbroj1 - s obzirom da je podosta vremena i prošlo od nestanka Xel`naga i s obzirom da ih je vrlo vjerojatno zadesila neka velika nesreća bi se moglo reći da bi isto tako oni mogli biti vidno oslabljeni, pa tako i izbalansirani da budu uvedeni u igru. Zar ne?
    Zabušant...

    = Citat = Izvorno postao lukas2
    ej kaj kazete da osnovamo super guild Hunters Guild
    Perun - lvl70 warrior - <Deeprun Pest Control> - Aggramar

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Isto tako te Xel'nage vjerovatno nisu evolucijom dobili sta i Protosi ili Zergovi, posto oni kao "masteri" te dvije rase su vjerovatno dostigli svoj evolucijski kraj.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Svejedno trebali bi biti moćni
    barem da im je osnovni infrantry jak kao ultralisk
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao Jopax
    Svejedno trebali bi biti moćni
    barem da im je osnovni infrantry jak kao ultralisk
    to bi se riješilo kada bi stavili cap 10/10 dok bi drugi imali 200/200

  27. #27
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    smrt cetvrtoj rasi,sc je savrsen ovakav!!!
    Won't Bow Don't Know How.

  28. #28
    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer
    A tebe će kao sfc member jako brinuti multyplayer
    Ako netko sličnog unskilla želi friendly BO3, pm

  29. #29
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    = Citat = Izvorno postao CRO_P1xel
    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer
    A tebe će kao sfc member jako brinuti multyplayer
    cek sta to treba znacit?da smo noob ili?ja prelazim na sc2 istog dana kad izadje.moze pojasnjenje?
    Won't Bow Don't Know How.

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Zasto prelazis odma na sc2? Koja logika, sta ako igra bude losa?Mislis da ces automatski bit oldskool i dobar ako odma pocmes igrat?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •