Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Koji programi mi trebaju?

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    kao prvo potreban ti je razvojni tim
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Flippy
    od koliko ljudi? imam zasad dvojicu! I sebe!
    Treba ti barem godina dana iskustva programiranja u nekom objektno orijentiranom programskom jeziku (like C# i C++) (C++ je industrijski standard)
    Ne znam da li ideš na 3D ili 2D ali u svakom slučaju ako je 2D onda fotošop iskustvo ti treba, a 3Dsmax, Maya, Blender, Milkshape, XSI itd za 3D... Biraj koji ćeš... Preporučam Mayu ili 3ds max

    Treba ti pamet, zrelost i sposobnost da radite kao tim, ako ste ekipa koja ide za mesara/kuhara u obrtničkoj školi, game development možete prekrižiti...
    Razvojni tim treba znati svoj posao a ne biti neka tupa ekipa sa igrališta kojoj je sinula ideja: "Ajmo sturiti EA i napraviti igru", ne, igra je delikatan posao kojem treba mnogo truda da bi se uzgojio i uzrastao u nešto... A ako ste n00bovi i mislite da je C++ program, bižite dok vas ja nisam pojeo

    BTW. ako vam ovo zvuči okrutno i ružno, odustanite, jer je svijet takav, čupav i dlakav..

    Ako ste preživjeli ovu torturu i dalje tupo želite napraviti igru, imate moj početnički tutorijal u c++ te hrpu alata na podforumu koji će vas odbaciti u krvavi svijet game engineeringa... Najbolje je imati tim od visoko treniranih majmuna koji će napraviti posao... Ugledajte se na moj i burekov tim:

    Upravo riješavaju buga
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Flippy
    ja znam radit sa maya 6.0 <-(jer je najbolji) i sa photoshopom! a moje kolege znaju sa c++ i 3Ds max! Koji su mi još programi potrebni?
    Mislim da su sada tvoje kolege na redu da napišu engine i tools koje ćete koristiti, map, world tools itd... Skriptni jezik razvijete... A ako nemaš ove majmune koje sam ja naveo... Onda ćeš morati se okrenuti ka nekom free game engineu... Ček ček it aut! http://www.ogre3d.org
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Uf. Neda mi se sad pisati pa cu samo reci: "Sretno".
    there is no god to punish us

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Flippy
    od koliko ljudi? imam zasad dvojicu! I sebe!
    Treba ti barem godina dana iskustva programiranja u nekom objektno orijentiranom programskom jeziku (like C# i C++) (C++ je industrijski standard)
    Ne znam da li ideš na 3D ili 2D ali u svakom slučaju ako je 2D onda fotošop iskustvo ti treba, a 3Dsmax, Maya, Blender, Milkshape, XSI itd za 3D... Biraj koji ćeš... Preporučam Mayu ili 3ds max

    Treba ti pamet, zrelost i sposobnost da radite kao tim, ako ste ekipa koja ide za mesara/kuhara u obrtničkoj školi, game development možete prekrižiti...
    Razvojni tim treba znati svoj posao a ne biti neka tupa ekipa sa igrališta kojoj je sinula ideja: "Ajmo sturiti EA i napraviti igru", ne, igra je delikatan posao kojem treba mnogo truda da bi se uzgojio i uzrastao u nešto... A ako ste n00bovi i mislite da je C++ program, bižite dok vas ja nisam pojeo

    BTW. ako vam ovo zvuči okrutno i ružno, odustanite, jer je svijet takav, čupav i dlakav..

    Ako ste preživjeli ovu torturu i dalje tupo želite napraviti igru, imate moj početnički tutorijal u c++ te hrpu alata na podforumu koji će vas odbaciti u krvavi svijet game engineeringa... Najbolje je imati tim od visoko treniranih majmuna koji će napraviti posao... Ugledajte se na moj i burekov tim:

    Upravo riješavaju buga
    Trebao bi malo vise respekta pokazat, mislim niti ti nisi bog zna sto sta se tice c++-a, a ja idem u ugostiteljsku i sad idem na fax hoteljerstva pa opet znam bolje c++ nego ti, bzvz vrijedjas skole, skola uopce nema veze s covjekom ako je samouk.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    @CUT



    Ma sve kul, malo zajebavam, napisao sam u postu A sada ko bolje zna, to je onaj ko ima više godina iskustva, ja sam mlađi pa je to normalno... Ja znam c++ dovoljno toliko da me ide DirectX... I da mogu raditi 3d aplikacije, a to znači da znam dosta... Ali općenito svako tko pohađa obrtničku školu je veoma neuk što se tiče računala, pišem iz poznanstva likova koji idu u škole, predrasude stoje, nažalost, rijetki su pojedinci... Ali lijepo je kad te netko uvjeri suprotno .. Senetry, why Reiko?

    EDIT: Cut 3x
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Gospodo programeri... valjda se snalazite u BB kodu dovoljno da skratite te citate (i sliku).
    there is no god to punish us

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Gospodo programeri... valjda se snalazite u BB kodu dovoljno da skratite te citate (i sliku).
    evo ja sam sliku aj napravim i cut
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    @CUT



    Ma sve kul, malo zajebavam, napisao sam u postu A sada ko bolje zna, to je onaj ko ima više godina iskustva, ja sam mlađi pa je to normalno... Ja znam c++ dovoljno toliko da me ide DirectX... I da mogu raditi 3d aplikacije, a to znači da znam dosta... Ali općenito svako tko pohađa obrtničku školu je veoma neuk što se tiče računala, pišem iz poznanstva likova koji idu u škole, predrasude stoje, nažalost, rijetki su pojedinci... Ali lijepo je kad te netko uvjeri suprotno .. Senetry, why Reiko?

    EDIT: Cut 3x
    Zato jer mi se mjenjao nick

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Pošto sam cjepidlaka u duši, dodaću da OGRE nije gameSengine, već samo rendering engine. OGRE ne sadrži stvari tipa collision detection, AI, networking i sl. Međutim, ako hoćete raditi igru poput C&C:TS, onda sumnjam da vam je OGRE potreban, jer 2D grafiku (i izometriju) je lako moguće izvesti i samo pomoću Windozovog GDIja. DirectDraw ili SDL bi bili optimalni. Izometrijski engine je prilično lako napisati, a i biće vam odlična vježba, tako da je moja preporuka da napravite nešto svoje, i onda u to natrpate prerednerovane animacije jedinica, zgrada i sl.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Pošto sam cjepidlaka u duši, dodaću da OGRE nije gameSengine, već samo rendering engine. OGRE ne sadrži stvari tipa collision detection, AI, networking i sl. Međutim, ako hoćete raditi igru poput C&C:TS, onda sumnjam da vam je OGRE potreban, jer 2D grafiku (i izometriju) je lako moguće izvesti i samo pomoću Windozovog GDIja. DirectDraw ili SDL bi bili optimalni. Izometrijski engine je prilično lako napisati, a i biće vam odlična vježba, tako da je moja preporuka da napravite nešto svoje, i onda u to natrpate prerednerovane animacije jedinica, zgrada i sl.
    da, to sam zaboravio napomenuti, ali ima dosta sa strane pluginova koji ovaj odličan grafički engine mogu ponijeti na totalno novi nivo... Ali u pravu si, treba napraviti vlastiti engine, privikavati se na tuđi nije ugodan osjećaj, često oduzima puno vremena, a i oduzima osjećaj da je vaša igra... Osjećate se "kupljeno/prodano" , jedino ne ako se radi o Unreal ili Cryengineu...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

Slične teme

  1. Kome trebaju kopije?
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 277
    Posljednji post: 14-12-2010, 18:47
  2. Fransize koje jednostavno trebaju umrijeti....
    By Sickmanno1 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 74
    Posljednji post: 03-06-2010, 01:52
  3. Koji su programi korišteni za igru Striker of the month?
    By briso2 in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 29-01-2010, 21:36
  4. Koji programi?
    By Chappi in forum Software
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 04-09-2008, 19:43
  5. Koji programi fale
    By Marcellius09 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 04-12-2006, 12:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •