Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 46

Tema: Umreživanje računala optički i bežično

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630

    Umreživanje računala optički i bežično

    Uvod
    ------------------------

    Pretpostavljam da želite dva računala umrežiti što jeftinije, a to je definitivno koristeći LAN kabel (popularno zvani Cross Connection Cable) i mrežne(Ethernet) kartice. Bluetooth (BT) i Wireless LAN (WLAN / HI-FI) ćemo preskočiti u ovom dijelu, iako su postavke iste, pravila prilikom korištenja gore navedenog su malo drugačija. Krenimo...!


    Priprema:
    ------------------------
    1. Nabavite mrežnu (Ethernet) karticu za svako od računala. Ako spajate laptop i PC, laptopi većinom imaju integrirane mrežne kartice. Čak štoviše, sve današnje matične ploče novijeg datuma imaju također ugrađenu mrežnu karticu, čime ste uštedjeli tih par sto kuna. VAŽNO: Prije odlaska u kupnju, provjerite posjedujete li već mrežnu karticu! LAN utor (utičnica) izgleda poput one od modema, samo je dva (do tri) puta šira i ima više parica (onih zlaćanih konektora).

    2.Nabavite cross Connection Cable. Ako mislite da možete sami sastaviti cross Cable ili cross konektor, samo naprijed. Preporučujem kupnju, radije nego rad novog. Osobito za početnike.
    NAPOMENA: Običan LAN kabel ima drugačije spojene "žice" unutra od cross kabla, te stoga za direktno umrežavanje dvaju računala NE MOŽETE KORISTITI običan LAN kabel.

    Cross cable:


    Direktni kabel:

    [img=http://img102.imageshack.us/img102/337/image1eq7.gif]http://

    3.Računala moraju biti u istoj domeni. To provjerite na sljedeći način:

    Desni klik na MY COMPUTER - PROPERTIS - kartica COMPUTER NAME - CHANGE dolje desno



    (sva računala moraju imati istu domenu, izbjegavati u nazivu korištenje : , ? % i slične znakove)

    Umrežavanje:
    ------------------------

    1.Možete jednostavno pokrenuti "m1cr050ft Network Setup Wizard". START > PROGRAMS > ACCESSORIES > COMMUNICATION > NETWORK SETUP WIZARD
    NAPOMENA: Ukoliko nešto nakon toga ne radi, ili ne radi ono što biste htjeli, kontaktaktirajte MS Support.

    2. A možete i napraviti sljedeće:

    3. Kliknite: START > SETTINGS > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS to će vam trebati na oba računala, stoga imajte ovaj prozor uvijek pri ruci.

    4. Sada ćemo krenuti sa umrežavanjem ta dva računala. Odaberite vašu MREŽNU (Etherenet) karticu klikom na nju. Desni klik mišem (Kartica mora biti u stanju ENABLED, ako nije sada je prilika da kliknete na ENABLE) > PROPERTIES



    5. Nalazite se u prozoru koji se naziva: Local Area Connecrion Properties. Ovdje admistrirate sve mrežne postavke na računalu stoga malo opreznije sa stvarima koje ne razumijete.

    6. Kliknite na INTERNET PROTOCOL (TCP/IP) i pritom pazite da u svakom trenutku ostane kvačica pored TCP/IP!!!!! I zatim kliknite na PROPERTIES gumb.

    7. Sada se nalazite u INTERNET PROTOCOL (TCP/IP) PROPERTIES prozoru. Ovdje se nalazi sve što će nam zatrebati. Prelazimo na odabir IP adresa.



    8. Prije nego sada nastavimo, slijedi mali pojmovink, radi lakšeg snalaženja:

    -TCP/IP - Transmission Control Protocol / Internet Protocol - primopredajni protokol pomoću kojeg računala komuniciraju mrežom.
    -IP adresa - svako računalo na internetu ima svoju IP adresu. Zamislite to kao kućnu adresu prikazanu u brojevima
    -SUBNET MASK - ukratko, određuje koji bitovi u IP adresi pripadaju određenoj mreži. npr. IP addresa of 128.66.12.1 sa subnet maskom 255.255.255.0 kaže da je to "host 1" na subnetu 128.66.12.0. Također, subnet mask određuje maksimalan broj IP adresa u SUBNETu.
    -DNS - Domain Name Server - Server koji se brine da bi se imena računala pravilno povezala sa njihovim IP adresama.
    -DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol - "Server" koji automatski dodjeljuje IP adrese svakom računalu koje ima "enejblano" "OBTAIN IP ADRESS AUTOMATICALLY", u našem slučaju to nas ne zanima
    -WINS - Windows Internet Naming Service - m1cr050ftova izmišljotina za DNS
    -NET-BIOS -Network Basic Input/Output System - m1cr050ftov API (Aplication Protocol Interface) za netBEUI mrežni protokol koji je napravio m1cr050ft
    -LMHOSTS - takozvana HOST fajla u kojoj se nalaze imena i IP adrese računala koja želimo manuelno unijeti njihova mena i IP adrese (zgodno ako nemate DNS u mreži) a nalazi se u C:\WinNT\System32\Drivers\Etc.

    9. Za odabir IP adresa preporučam adrese koje počinju sa 192.168.x.x jer su to obično "tzv privat" ip adrese:



    (na slici je podešeno da se računala spajaju preko rutera (192.168.1.1)

    PC_1 (prvo računalo) = IP- 192.168.1.100 SUBNET-255.255.255.0
    PC_2 (drugo računalo)= IP- 192.168.1.199 SUBNET-255.255.255.0

    Kliknite OK i to je to.

    Hint: Ako se namjeravate igrati u LAN-u preporučljivo je da razmak između i.p. adresa bude veći od 60 (zašto je tako ni m1cr050ft ne zna)

    10) Sada gurnite Cross Connection Cable u oba računala i ona su umrežena.

    HINT:
    mogli bismo lukavo iskoristiti HOST datoteku radi lakšeg daljnjeg rada. Ona se nalazi u u C:\WinNT\System32\Drivers\Etc a zove se "hosts" (bez extenzije!!!) otvorite je uspomoć notepada i ovako izgleda prosječna HOST fajla:

    # Copyright (c) 1993-1999 m1cr050ft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by m1cr050ft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
    # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

    127.0.0.1 localhost #localhost

    # "ljestve" # se koriste kao komentar, i windowsi neće čitati cijelu liniju nakon što se pojavi znak "#"
    #
    # U obje HOST fajle dodajte sljedeće:
    #

    192.168.10.1 PC_1 #IME_KOJE_ ELITE_DATI_ZA_PC_1 #ovdje mo ete napisati to god elite, npr. PC sobi.
    192.168.10.2 PC_2 #IME_KOJE_ ELITE_DATI_ZA_PC_2 #ovdje mo ete napisati to god elite, npr. PC u kuhinji.

    Što smo dobili? Od sada, pa nadalje i ubuduće, umjesto dosadnog upisivanja IP adrese drugog računala, u slučajevima kada se to od vas traži, vi možete upisati ime koje ste dodjelili tom računalu u host fajli. Dakle umjesto 192.168.1.100 možete pisati PC_1, a umjesto 192.168.1.199 možete pisati PC_2!

    Da bi ovo radilo ubuduće: TCP/IP properties > ADVANCED > WINS > ENABLE LMHOSTS Lookup mora biti uključeno!



    Provjera mreže
    ------------------------

    1. Osnovne komande:

    PING - komanda kojom vaše računalo šalje paketić podataka do drugog računala. Taj se paket tada vraća, i ta informacija vam znači da se računala međusobno "vide" tj. da su međusobno dostupna (upaljena i rade) jedno drugom, te da mreža radi.
    NETSTAT - print network connections, routing tables, interface statistics, masquerade connections, and multi-cast memberships, ova komanda će vam reći sve mre ne konekcije koje su ostvarene sa vašim računalom

    2. Na PC_1 učinite sljedeće:

    START > RUN > i upišite "cmd" bez navodnika.

    3. sada se nalazite u tzv. konzoli (DOS). upišite sljedeće:

    ping 192.168.1.100



    HINT:
    oni koji su pristupili mijenjanju HOST fajle, mogu umjesto IP adresa pisati "ping PC_1" bez navodnika.

    A kao rezultat trebalo bi pisati sljedeće:

    Pinging 192.168.1.100 with 32 bytes of data:

    Reply from 192.168.10.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.1: bytes=32 time<1ms TTL=128

    Ping statistics for 192.168.1.100:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms


    Dakle, "pinganjem" samog sebe dokazujete da mrežno sućelje radi i da je sa mrežnom karticom sve u redu.

    4. Još smo uvijek u konzoli. Sada pingajmo drugo računalo (PC_2):

    ping 192.168.1.199

    HINT:
    oni koji su pristupili mijenjanju HOST fajle, mogu umjesto IP adresa pisati "ping PC_2" bez navodnika.

    A kao rezultat trebalo bi pisati sljedeće:

    Pinging 192.168.1.199 with 32 bytes of data:

    Reply from 192.168.10.2: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.2: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.2: bytes=32 time<1ms TTL=128
    Reply from 192.168.10.2: bytes=32 time<1ms TTL=128

    Ping statistics for 192.168.1.199:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms


    Sada smo uspješno umrežili dva računala preko cross Connection kabla! Čestitam.


    Troubleshooting
    ----------------------

    Ukoliko nešto ne radi, provjerite da li je kabel pravilno spojen, jesu li kartice "enejblane" (START > SETTINGS > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS > desni klik mišem na mrežnu karticu i klik na ENABLE) i da li ste dobro upisali IP i SUBNET.



    KAKVA KORIST OD TOGA?
    -----------------------

    Dakle, što ste dobili umrežavanjem dvaju računala:

    -mogućnost dijeljenja podataka između PC_1 i PC_2 (sharing / eranje )
    -mogućnost zajedničkog korištenja (dijeljenja) modemske veze na Internet
    -mogućnost igranja u "mreži" između ta dva računala


    DIJELJENJE FOLDERA I FAJLOVA NA MRE I
    -------------------------------------------------

    Odaberete jedan folder ili cijeli disk - desni klik na njega - propertis - kartica sharing - Network sharing and security - staviti kvačicu na share this folder on network



    Pod share name napišite kako šelite da se folder zove na mreži

    Ako želite da drugi korisnici mogu promijeniti sadržaj foldera ili diska onda stavite kvačicu na - allow users to change my files



    DISK QUOTA
    -----------------

    Disk quotom odrađujete sa koliko megabajta ili gigabajta želite da netko na mreži raspolaže na vašem disku, particiji. Taj dio diska je rezerviran samo za tog korisnika i ako nije sherani nemate pravo pristupa.

    Određivanje se vrši na sljedeći način:




    Desni klik na disk, partiviju - kartica quota - i tu određujete količinu prostora koju se spremni podijeliti na mreži


    MAPIRANJE DISKA, PARTICIJE I FOLDERA
    --------------------------------------------------

    Mapiranje služi kako bi ne biste svaki puta morali po mreži tražiti određeni disk ili folder



    nego ga po mapiranju windowsi smještaju u stablo windows explorera

    Postiže se na sljedeći način:

    u windows exploreru pod My network places otvarajte stablo sa lijeve strane dok ne stignete do željenog diska ili foldera. Desni klik na njega i Map network drive. Otvara vam se novi prozor u kojem određujete koju slovo će imati disk u windows exploreru, te da li će se automatski povezivati sa njime po spajanju na mrežu




    From InsaneByte
    Tema: http://insanebyte.com/forum/index.php?topic=124.0



  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Bežično umrežavanje je u startu malo skuplje ali poslje daje veliku fleksibilnost.


    Da počnemo
    ------------------------
    Da bi dva računala spojila u bežičnu mrežu naravno oba moraju imati bežične kartice.

    1. korak: - Ad hoc povezivanje
    Terba otići u Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> Properties ->
    kartica Wireless Network -> Advanced tamo je potrebno postaviti da se računala povezuju ad hoc (slika 1.)
    slika 1.


    2.korak: - kreiranje profila
    Kako bi ste kreirali profil kliknite na gumb Add u prozoru Wireless Network i na oba računala unesite iste podatke. (slika 2.)
    slika 2.


    3.korak: - postavljanje grupe i definiranje IP-a
    Ovaj korak je isti i za bežično i za žično umrežavanje. Joker* je to sve ljepo objasnio ali ja ču svejedno to još jednom na brzinu objasniti:
    Terba otići u Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> Properties -> i tamo na kartici General unuter prozora "The connection uses the following items:" označite Internet Protocol (TCP/IP) i kliknete properties -> i tamo upišete željeni ip na obadva računala različiti ali ip mora biti forme 192.168.x.x
    Moje preporuka je da na jednom računalu postavke budu: (slika 3.)
    IP address: 192.168.1.1
    Subnet maks: 255.255.255.0
    Default gateway: 192.168.1.1
    A na drugom:
    IP address: 192.168.1.2
    Subnet maks: 255.255.255.0
    Default gateway: 192.168.1.1
    slika 3.


    4.korak: - kraj
    I za kraj još samo je potrebno da otiđete Control Panel -> Network Connections -> desni klika na Wireless Network Connection -> View Avaible Wireless Network i tamo bi trebali viditi mrežu što ste kreirali i trebate je samo označiti i kliknuti Connect (slika 4.)

    Slika 4.


    From InsaneByte.Tema: http://insanebyte.com/forum/index.php?t ... quickreply



  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434
    Dakle, par stvari bih pitao:
    1. Slika broj 2 u prvom postu nije dobro postavljena...
    2. Kada umrežim cross kablom 2 računala (umesto preko switcha), dali ćemo moći igrati u mreži skupa, i jedan protiv drugoga ili ne?
    3. Može li jedno računalo imati 2 mrežne kartice, i spajati se s jednom na ADSL a s drugom na mrežu (lokanu, 2 računala).
    4. Što je "Bridge Conection"? Imam 2 mrežne, 2 lan kabla, ali ne mogu se na KSDA modem za ADSL spojiti u bridge modu (čuo sam da je to brže i bolje).

    Molim vas odgovorite mi na pitanja, hvala!

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434
    Jel ima netko ovdje da odgovori, pošto ne vidim ovog Black Knight-a...

    Hvala... Recite mi ako nezna nitko, da ne gubim ovdje vrijeme...

  5. #5
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    1. što nije dobro ?

    2. da moći ćete

    3. da može samo moraju driveri biti uredno instalirani

    4. u bridge modu je brže jer postoje dva načina rada Routing i bridge. routing
    znači da shareanje ide preko tvog kompa zapravo tvoj modem/kartica ovisi postaje router a bridge je samo share ali tvoj komp nije router nego se samo spaja...

    znači jedan mora biti routing a ostali bridge

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Evo olio je odgovorio prije mene



  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434
    Ali još jednom kažem, sliku "Direktong kabla" ste "zahebali" jer ste stavili:
    [img]pola%20linka[/img]druga polovica linka

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Tyria
    Postova
    366
    Jel se mogu spojiti dva kompa ako je na jednom windows XP a na drugom millenium

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    Pa, provjeri. Kao što XP ima ping, tako probaj na Millenium-u, i ako ima ping, 100% možeš.

    Kod mene u Rijeci, njih 20-ak se spojilo (bez žično, ofc) u jednu mrežu i sada luduju. Ali ja im se ne mogu pridružiti, jer se vučem na sporom modemu, a na crno sam "uzeo" vanjski dsl modem, pa ga čekam, trebao bi doći sljedeći tjedn, a da kupujem sada još bez žični, ne pada mi na pamet.

    I, da, čuo sam, pomoću "telnet"-a se spajaju "hacker"-i u mrežu, i usput koristeći "nslookup" za jednostavnu promjenu IP-a, i još svašta nešta, pa provaljuju preko "netbios"-a (port139), "nbstat"-a, a za skeniranje nešto poput ovoga:
    Code:
    @echo off
    ping www.pcplay.hr
    ping connect
    pong www.pcplay.hr
    echo netstat
    @pause
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488
    ja u network connection nemam lan... a ne znam napraviti tj. da nesto ne zahebem
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer callista's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    1.091
    frend donio lap, sve fino spojili kabl koji sam već prije testirao i lijepo isti domain, isti IP, sve fino ali stalno mi izbaciva poruku da su računala u konfliktu zbog istog ip-a. i čim pokrenem igru koju slmo htjeli igrati odma me izbaci. wtf.

  12. #12
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    = Citat = Izvorno postao callista
    frend donio lap, sve fino spojili kabl koji sam već prije testirao i lijepo isti domain, isti IP, sve fino ali stalno mi izbaciva poruku da su računala u konfliktu zbog istog ip-a. i čim pokrenem igru koju smo htjeli igrati odma me izbaci. wtf.
    Što se tiče konflikta zbog IPa to je lako riješiti. Prepostavimo da oba PCa imaju IP adresu 192.168.1.53, budući da si rekao da su u konfliktu. E sad, jednom računalu promjeniš zadnjiSbroj IP adrese (53) u neki drugi (recimo 212). Apply, OK. Sada bi ti trebalo raditi.

  13. #13
    Member Plants Vs Zombies Hammerfall's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Morrowind
    Postova
    75
    ovako ja sam dobio novi komp i sad bi htio spojit stari sa njim tako da i stari moze ici na net sve sam napravio uredno kako i pise samo sto nemogu na samom pocetku na nijednom kompu promjeniti domenu tojest mogu sam promjeniti workgrup i provjerio sam sa cmd-om sve je uredu al neznam kak da se spojim
    [GIGABYTE P35-DQ6/ Intel Quad Q6600BOX,4×2.4GHz/CORSAIR 620W HX/Kingmax 2x2GB/HDD WD 320GB/2xXFX 8800GT]

  14. #14
    Member Plants Vs Zombies Hammerfall's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Morrowind
    Postova
    75
    ovako ja sam dobio novi komp i sad bi htio spojit stari sa njim tako da i stari moze ici na net sve sam napravio uredno kako i pise samo sto nemogu na samom pocetku na nijednom kompu promjeniti domenu tojest mogu sam promjeniti workgrup i provjerio sam sa cmd-om sve je uredu al neznam kak da se spojim
    [GIGABYTE P35-DQ6/ Intel Quad Q6600BOX,4×2.4GHz/CORSAIR 620W HX/Kingmax 2x2GB/HDD WD 320GB/2xXFX 8800GT]

  15. #15
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    206
    hvala ti black knight puno si mi pomogo THX



  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Nemas frke stari



  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Di pada snijeg?!
    Postova
    1.557
    Evo ovako imam pitanje...imam doma umreženo dva kompa i pingam i sve radi ali kad npr. palim CoD2 onda moram disconnect pa tek kad uđe u igru moram ponovno connect na mrežu jer kad je connected i kad pokrečem cod2 "zamrzne" mi se na 10-tak minuta komp...tako je u skoru svakoj igri koju hoču igrat..isključio sam sve firewallove a AoM nemogu ni igrat zbog tog problema...

  18. #18
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    u casi sa vodkom i ledom
    Postova
    114

    hy

    e ljudi imam jedno pitaje.
    dali je moguce spojit dva racunala bezicno na udaljenosti recimo 300 metara i sto mi sve od hardvera treba za taj podvig? recimo da bi opticka vidljivost postojala kad bi stavio antene na krov. koji kabel bi mi trebao da spojim antenu i karticu? i koliko bi me to sve kostalo?? hvala!!
    e8400@4.0ghz
    biostar tp45
    xfx gtx 280
    samsung t220
    seagate 750gb
    therlmaltake big typ 120
    chieftec14c 650w cable management
    chieftec aegis black

  19. #19
    Meni treba pomoc a nisam znao gdje cu postat.
    Ovako
    Imam kasda router od t-coma i na njega spojen moj comp i comp od mog starog. Imam 2 accaunta od t-coma. Na jedan smo spojeni. Sad me zanima kako bi obojici mogao promjeniti da se stalno spajam preko drugog. Mi smo u nekom route modu il tako nekako se zove (ispravite me ako sam krivo rekao)

    edit: pronasao
    = Citat = Izvorno postao Stryder
    nebi ga bano... jer voli čevape

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348
    Haaalp!

    Ovako , imam 2 kompa spojena preko routera , dijele vezu.
    Otkad sam se prebacio na optimu , u my network places više nema drugog kompa , probao sam neke stvari , ali bez uspijeha.

    Onak , neznam više sta da radim , a treba mi file sharing ..

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636
    Pa napravi istu mrezu i stavi da se spaja preko rutera
    control panel-->Network Setup Wizard i dalje znas valjda

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348
    onak ništ se ne desi ....

  23. #23
    router koji imas mora ti omogucavati route mod

    edit: zaboravio sam reci da dadoteke koje zelis dijeliti namijestis da ih dijeli i naravno pod firewall exceptions. nadam se da pomaze
    = Citat = Izvorno postao Stryder
    nebi ga bano... jer voli čevape

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126
    Da ne otvaram temu...
    Frend ima onaj bežićni D-link.
    Ja bi si sad uzeo dsl. Spoio bi si ga na net preko zice al bi si uzeo i taj uređajcic ako bi se mogao spojit sa frendom i sa tim igrat MP igre.
    Jel se to mize i koliki je max udaljenost između 2 uređaja?

  25. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    6

    Re:

    Imam BnetSpaket 2mbita/386S, te sam preko njihovog modem/routera Atlantis spojio vise kompjutera na internet i u lan. E sad desava se problem kada zelimo igrati neke igre preko interneta.. npr. World of Warcraft. 3 kompjutera bez problema idu, no ako cak i 2 kompa krenu igrat COD2 , nakon 2min veza se zblesira, te je potrebno restartat modem. Dal se to desava zbog prespore veze il ima veze sto je jedan komp. na XP, a ostali na Visti .. ili je nesto trece u pitanju?

    Tnx

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Alone in the dark
    Postova
    1.355

    Re: Umreživanje računala optički i bežično

    Imam problem.Na mom kompu nema nigdje wireless network connectionsa iako mi je umetnuta gigabyte ethernet wireless kartica.Kako je dodati?

  27. #27
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862

    Re: Umreživanje računala optički i bežično

    = Citat = Izvorno postao CHOLIK
    Imam problem.Na mom kompu nema nigdje wireless network connectionsa iako mi je umetnuta gigabyte ethernet wireless kartica.Kako je dodati?
    jesi li instalira drivere ?

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Alone in the dark
    Postova
    1.355

    Re: Umreživanje računala optički i bežično

    izgubio sam usb,pa ak možeš dat link za drivere da ih skinem.

  29. #29
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862

    Re: Umreživanje računala optički i bežično

    = Citat = Izvorno postao CHOLIK
    izgubio sam usb,pa ak možeš dat link za drivere da ih skinem.
    moraš reć koja je marka i koji je model

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Alone in the dark
    Postova
    1.355

    Re: Umreživanje računala optički i bežično

    Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC

Slične teme

  1. P: ATA optički pogoni
    By MTF* in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 23-11-2013, 10:59
  2. računala budućnosti
    By Svinjoguz in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 03-02-2009, 21:48
  3. optički pogon
    By m4x in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 27-11-2008, 18:37
  4. spajanje laptopa bežično na ADSL/WLAN
    By Miles in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-03-2008, 20:11
  5. Umreživanje
    By Domagoj in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 07-12-2005, 16:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •