Stranica 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 346

Tema: Final Fantasy General

  1. #91
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao C
    Soživio Aeris.
    O ovakvim stvarima pričam kaj se tiče spoilera

    Ali inače, hvala puno na pojašnjavanju i savjetima.

  2. #92

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    SJedina stvar koja me živcira je što već znam pola priče, jednostavno je nemoguće izbjeći hrpu spoilera čitajući o igri, valjda je pretpostavka da su je svi normalni gameri završili već par puta.
    A hebiga kad je stara igra pa već svi podrazumijevaju da su je svi odigrali.

    U vezi materija, čiji je sistem C dobro objasnio... samo nemoj postati materia-crazy (nemoj ih nakrcati puno na sebe) jer ako si primijetio one ti smanjuju neke atribute u zamjenu za njihovu upotrebu. To ti se možda ne čini kao velika stvar sada kad možeš nositi 2-3 materije, ali vidjeti ćeš kasnije kad dobiješ bolju opremu pa budeš mogao nositi 10+ materija na sebi kako se nanižu gubitci u statsima ako ne paziš.

    I da, AP... kroz igru ćeš naići na neprijatelje koji daju više AP, a manje EXP tako da grindaj na njima ako budeš trebao da se ne levelaš previše (budući da se neke boss borbe scalaju po tierima ovisno o tvom levelu, posebno zadnja borba). Ukratko, materija ti sama raste neovisno na kojem je liku i na kojem je slotu (osim ako taj specifični equipment ne utječe nekako na brzinu razvoja materije), što znači da bilo koji lik može koristiti bilo koju materiju.

  3. #93
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    E sad mi je definitivno sve kaj se tiče materie postalo jasno

    Imam još samo jedno pitanje na koje nisam uspio pronaći odgovor, jel moguće vidjet neprijateljev Health i/ili Manu ?

  4. #94

    Re: Final Fantasy

    Ima materia Sense za to... ali to ti ionako samo eventualno treba za bossove (ja sam je možda 1-2 puta iskoristio, samo da vidim šta radi). I da, ako nisi do sada pročitao negdje, maxxaj materije jer se podjele kad dostignu master razinu i dobiješ nove materije.

  5. #95
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Ima materia Sense za to... ali to ti ionako samo eventualno treba za bossove (ja sam je možda 1-2 puta iskoristio, samo da vidim šta radi). I da, ako nisi do sada pročitao negdje, maxxaj materije jer se podjele kad dostignu master razinu i dobiješ nove materije.
    Da, baš sam dobio tu Sense materiu, ali istina da i nema previše smisla. Sad mi se čini da sam pohvatao sve što trebam znat, vraćam se raidanju Shinra HQ-a

  6. #96
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Final Fantasy

    Ja sam igrao 4, 6 i 7. Kod svakog sam došao pred sam kraj, no nije mi se dalo više.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  7. #97

    Re: Final Fantasy

    Tako sam ja sa 7... i to više puta dok mi jedanput nije puklo i dok nisam odigrao tih zadnjih sat vremena.

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Sad mi se čini da sam pohvatao sve što trebam znat, vraćam se raidanju Shinra HQ-a
    Provjeri sve ormariće koje možeš, ako već nisi otišao... tko zna, možda nešto ima.

  8. #98
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    194

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao C
    oživio Aeris
    Kako? Jedini način da to napravim za mene je bilo na emulatoru na kompu, pomoću cheatova, jesi li ti bez cheatanja ili?
    92% ljudi stavlja ovakve besmislice u svoje sigove. Ako ste među onih 8% koji to mrze, stavite ovo u svoj sig.

    oh wait...

  9. #99
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    Simple, bez cheatsa...
    Odabereš jednog lika, primjerice Cloud-a kojemu je HP 9999/9999, trebaš postaviti na njega oružije i odjelo, a da svako od toga prima po 8 materija. Sve ukupno 16 materija što je max. U glavnom, odijelo ćeš imati slabo, malen defense i sve ostalo, a ako imaš sreće i imaš Enhancent Sword, barem mislim da je to taj, koji je dosta jak, s obzirom na cijelu okolnost. Kada se tako opremiš, kupi 16 Revive materija, ali ih baš kupi, jer ih trebaš istrenirati sve zajedno, tako da se one prije Revive materije ne broje. Kada ih nakupuješ 16, stavi ih na tog jednog lika, u ovom primjeru je to Cloud. Kada staviš to na njega, ne smiješ mu ništa mjenjati (oružije, odjelo, materije, prsten/ogrlicu etc.). I moraš istrenirati sve te zajedno Revive materije do kraja, ali moraš znati da su s tim materijama i veliki gubici. Sa 9999/9999 HP-a ćeš imati cca 1600/1600 HP-a, te jako malen defense, a napad, ako imaš već navedeni mač, olakšati će ti. Prilikom treniranja, Cloud ti ne smije umrijeti. Smije biti ranjem i sl., smiješ ga puniti i on smije oživljavati ostala dva lika, ali on, koji nosi te materije ne smije umrijeti. Kada ih istreniraš do kraja, takav otiđeš na mjesto gdje Aeris počiva. Odeš do jezerca, te u materijama Cloud-a, sve Revive makneš, a one koje si dobio Revive od strane tih koje si istrenirao, njih staviš (oni imaju 0 AP-a).

    Meni to prvih par puta nije uspjelo, ali sam jednom uspio.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #100
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    194

    Re: Final Fantasy

    Kako si skužio sve to? Meni gugl ništa od tog nit približno ne izbacuje, ili ti imaš neku spešl verziju igre, jer koliko znam, squaresoftovci su željeli napravit taj dio da možeš ju resurrectat ali nisu imali vremena, govori se čak o nekoj špilji u sleeping forestu gdje se to oživljavanje kao trebalo dogoditi.
    92% ljudi stavlja ovakve besmislice u svoje sigove. Ako ste među onih 8% koji to mrze, stavite ovo u svoj sig.

    oh wait...

  11. #101
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    Pa znaš da na mapi dolje-desno, u onom gradiću koji pohara Ultimate Weapon, da tamo nakon Aeris-ine smrti možeš doći, tek kasnije, i tamo imaš za kupiti weapon, jedan od štapova, za Aeris oružije, a Aeris je tada mrtva, kontaj malo.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  12. #102
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    194

    Re: Final Fantasy

    Now that you mention it...
    A kad je oživiš, ima li to kakav utjecaj na storyline, ili ona samo stoji tu ko panj? (što se dogodi sa Holy, i sa stvarima vezanim uz kraj, sad da nespojlamo puno jelte )
    92% ljudi stavlja ovakve besmislice u svoje sigove. Ako ste među onih 8% koji to mrze, stavite ovo u svoj sig.

    oh wait...

  13. #103
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    Ma sve je isto, ništa se ne mjenja, tj. ona ti bude igrač poput Vincent-a, Yuffie i sl. usputnih igrača koje ni ne moraš pokupiti prilikom igranja.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  14. #104
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    Boga ti, kako je ovaj FF7 ogromna igretina, tek sam sad pri kraju prvog CD-a. Ali dobro, igram oprezno i polako, a volim ponekad i zagrajndat po par levela, pa još nisam imao ni najmanjih problema s protivnicima

  15. #105

    Re: Final Fantasy

    Uf, još ako se baciš u Chocobo breeding business... a tek karte u FF8 i FF9... uff.
    Što se tiče težine, FF7 je vjerojatno najlakši od spomenutog trojca iz razloga jer si ne možeš loše napraviti likove, za razliku od FF8 (krivo ili uopće ne radiš Junction) ili FF9 (ako ne namjestiš prave skillove, ili ako ih uopće nemaš, protiv određenih bossova).

  16. #106
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Final Fantasy

    U sedmici Vincent odiše daleko najvećim kulnesom.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  17. #107
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    U sedmici Vincent odiše daleko najvećim kulnesom.
    Nisam ga još dobio, ali za sad mi je definitivno Red XIII najmiliji lik, stalni je član ekipe uz Clouda, nadam se da će se njegova priča i dalje razvijati.

  18. #108

    Re: Final Fantasy

    Tehnički, ni Vincenta ni Yuffie ne moraš recruitati ako ne želiš/ne možeš (Yuffie možeš recruitati već kad 1. put izađeš na mapu svijeta), ali dobri su oni Vincentovi Limiti. Dobra mu je i zadnja pljuca ako si ga aktivno koristio.

  19. #109
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Tehnički, ni Vincenta ni Yuffie ne moraš recruitati ako ne želiš/ne možeš (Yuffie možeš recruitati već kad 1. put izađeš na mapu svijeta), ali dobri su oni Vincentovi Limiti. Dobra mu je i zadnja pljuca ako si ga aktivno koristio.
    Yuffie sam dobio, ali me lagano živcira ona njena nasmiješena faca i zaigranost, tako da je ne upotrebljavam uopće. A Vincenta želim obavezno, čim je dobio igru samo za sebe (Dirge of Cerberus), sigurno je zanimljiv lik

  20. #110

    Re: Final Fantasy

    Yuffie ima jedan poveći sidequest tako da bi je mogao malo nabildati ako želiš.
    A ono, Vincent je popularan jer im kulne pištolje i crveni plašt, šta ćeš više. Meni je isto dobar.

  21. #111
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    Od Crvenog 13 će ti se priča i dalje razvijati. Priča o Yuffie, možeš ju otkriti, a i ne moraš, kao i o Vincentu.

    Naime, Vincent ti je slab lik, tj. nema nešto pretjerano jake napade poput Clouda, Cida i sličnih, koji nabijaju do 40 000 HP-a jednog napada. Rex XIII ti je također slab u tom pogledu, Yuffie, S-Cat, etc. Ali svi ti likovi imaju nešto svoje zato. Moja preporuka ti je pored Clouda imati jednog jakog i jednog slabog lika, glede napada. Dva jaka u napadu (naprijed), jedan u obrani (nazad). Ja od uvijek koristim ove parove:

    Team 1:
    -Cid
    -Cloud
    -Vincent

    Team 2:
    -Red XIII
    -Barret
    -Aeris/Tifa

    Team 3:
    -S-Cat
    -Tifa
    -Yuffie

    Team 1 mi je standardni team. Blago rečeno za sve i svih. Cid je vrlo snažan, i ima džinovske napade, a i obrana mu je dobra. Cloud je standard, a Vincent iako je slab po napadu, ima dobru preciznost (najbolju preciznost u cijeloj igri, od svih likova), tako da će sigurno svaki 2-4 njegov shoot biti Critical, no i sa Critical je slab napad (+ odbija neprijatelja), pa on većinom liječi likove, a u slučaju džinovskih napada od strane neprijatelja koji će svima mojima skinuti 9999 HP-a, Vincent preživi jedini. Cid i Cloud ako se posreći, ali jako teško. Pa kada Vincent dobije Limit 4, divota. U glavnom, kada im složiš materije, nema jače ekipe. I kada ti je neprijatelj, ili neki boss, full jak da ga ne možeš dobiti, uvijek se baci na staru drevnu taktiku. "Napad-Obrana-Punjenje" (NOP(e)) i dobiti ćeš sigurno, osim ako ti likovi nisu sređeni i totalno su slabi. Pri tome se ne misli da sa svim likovima napadneš, pa se sa svima braniš, pa se sa svima napuniš, pa opet tako. Tako nećeš preživjeti duže od 6 rundi u jednoj borbi protiv nekog jakog. Nego, kao kod mog tima 1. Cid napada (+ ima džinovski attack i vrlo dobar defense), Cloud se brani (+ Cover da brani i druge, visok vitality i luck što pospješuje zaštitu drugih, + nabija Limit 4), a Vincent puni i liječi (+ napada sve neprijatelje odjednom sa max. preciznošću, visok luck, vitality i focus, te sama pomisao da spava u ljesu, omogućuju mu preživljavanje high-end neprijateljskih napada koje će teško tko drugi preživjeti). Na takve fazone ćeš sigurno dobiti.
    I za Vincenta ti postoje dva najjača oružija. Ne postoji jedno kao za sve druge likove, nego dva. Jedno ima max. napad i nepreciznost (trebati ćeš se potruditi da bi ga dobio), a drugo ima max. preciznost i solidan napad (neki snajper; pod solidnim napadom mislim na slab napad).
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  22. #112

    Re: Final Fantasy

    Naišao na jedan zanimljiv portrait replacer za FF7... ček it.
    http://forums.qhimm.com/index.php?topic=5485.0

  23. #113

    Re: Final Fantasy

    I konačno se pojavio jedan konkretni FF13 combat screen. Lookin' good (opet ono vrijeme kad se pitam koga prodati u roblje za PS3).


  24. #114
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    Opet tipica iz XIII?
    Ili sam ja nešto pobrkao?
    -Ne, nisam.
    -Pa u čemu je onda fora Arby? Šta se to ne igra već neko vrijeme?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  25. #115

    Re: Final Fantasy

    Ne znam ja o čemen ti, FF13 još nije izašao i ovo je prvi onako dobar screen koji pokazuje UI (izbornik prebačen na lijevo, zanimljivo).
    Možda misliš na ovaj Last Remnant?

  26. #116
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Final Fantasy

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Ne znam ja o čemen ti, FF13 još nije izašao i ovo je prvi onako dobar screen koji pokazuje UI (izbornik prebačen na lijevo, zanimljivo).
    Možda misliš na ovaj Last Remnant?
    Moguće, mada se ne kužim sada u te djelove XIIIa, jer možeš i na YubiTo pronaći play ingame FFXIII, tj. već je i kod nas odavno, a sada ti još ovo staviš, pa gledam, ono, šta je sad' ovo...
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  27. #117

    Re: Final Fantasy

    Ma je, ali sve je bilo ili prebrzo ili previše šminkerski da bi ozbiljno shvatio screen... ovaj se čini kao legitimni ingame materijal.

    Inače, možda dobre vijesti za nas zapadnjake bez konzola; Square Enix je nabavio Gamebryo engine, a uz to još kruži i neka glasina da namjeravaju kupiti Eidos tako da, ako je ta glasina istinita, možda možemo realno očekivati aktivniji prodor njihovih igara ovdje na zapadu, po mogućnosti na PC.

  28. #118
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    When Gotham Is Ashes You Have My Permission To Die
    Postova
    1.596

    Re: Final Fantasy

    Jel zna netko gdje se moze kupit, nabavit Final Fantasy X ali europska verzija da ima dark aeone
    Myspace: Defused

    MSI G41M-P28 // Intel Quad Core Q8400@4X 3.2 Ghz // 1X 4GB Kingmax DDR3-800// Gainward GTX 660//Samsung SpinPoint F1 640 GB + Seagate 160 GB // Sound Blaster Audigy 2 //Corsair TX650 // Samsung SM 2232BW // Logitech MX 518

  29. #119

    Re: Final Fantasy

    Trebaš imati International verziju za to, a gdje kupiti... pretpostavljam da si već pogledao u Algoritmu? Ako se dobro sjećam, mislim da je i Procesor imao baš Internacionalnu verziju pa se raspitaj.

  30. #120
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    When Gotham Is Ashes You Have My Permission To Die
    Postova
    1.596

    Re: Final Fantasy

    international verzija, je japanski glas sa engleskim prijevodom, europska verzija tj pal verzija ima dark aeone imao je frend original samo je prodao, sad gledam ima u vemilu e sad neznam jel to verzija sa dark aeonima, kad bi mi netko mogao potvrdit

    http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=23642
    Myspace: Defused

    MSI G41M-P28 // Intel Quad Core Q8400@4X 3.2 Ghz // 1X 4GB Kingmax DDR3-800// Gainward GTX 660//Samsung SpinPoint F1 640 GB + Seagate 160 GB // Sound Blaster Audigy 2 //Corsair TX650 // Samsung SM 2232BW // Logitech MX 518

Slične teme

  1. Final Fantasy 6 (GBA)
    By Kenyi in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-07-2008, 20:59
  2. Final Fantasy 7
    By Worthaur in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 15-04-2008, 18:56
  3. Final Fantasy
    By BlackDCRO in forum Gaming općenito
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 22-01-2007, 16:27
  4. Final Fantasy
    By in forum Gaming općenito
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 18-03-2006, 23:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •