Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 34

Tema: Legends of Gaia - The Raise of a Hero

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Legends of Gaia - The Raise of a Hero

    Evo, i ja odlučio napraviti igru. Nisam mislio ništa preveliko praviti, čisto učenje za mene. Radio sam u RPG Maker XPu i u Photoshopu sam napravio nekoliko matarijala.

    DEMO: http://rapidshare.com/files/50184961/Le ... o.rar.html

    Ako mi želite pomoći možete me reklamirati, ili partnerstvo, ja vas, ja vas reklamiram.

    Više informacija možete pročitati na:
    http://www.rpgmainsource.v33.org

  2. #2
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    Nemoj se sada uvrijedit ovime što ću reći ali moram.
    Kao prvo: mape ti trebaju biti dosta uređene. Em su prevelike em su skoro prazne. Samo ima dva-tri objekta i gotovo. Trebaš malo smanjiti mape i staviti malo više objekata.

    Kao drugo: škrinje ti nemaju animaciju kada se otvaraju i kada klikneš na njih nekoliko puta dobijaš itako itemse.

    Ima još samo se ne mogu sjetit.

    Ako treba mogu napraviti tutorial kako napraviti dobre mape i škrinje.

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    Prije svega nek on nauci koristit switcheve jer bez toga nema nist.
    Kod skrinja mu je naj lakse koristit lokalne switcheve da ne dobijes isti item x puta.
    God, you can suck my coc.

  4. #4
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    Evo jedan tut koji sam napravio na brzaka.
    http://gekkodev.byethost11.com/izrada_skrinje.pdf
    Tu ti je sve objašnjeno kako napraviti škrinju.

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    = Citat = Izvorno postao Ripaz
    Nemoj se sada uvrijedit ovime što ću reći ali moram.
    Kao prvo: mape ti trebaju biti dosta uređene. Em su prevelike em su skoro prazne. Samo ima dva-tri objekta i gotovo. Trebaš malo smanjiti mape i staviti malo više objekata.

    Kao drugo: škrinje ti nemaju animaciju kada se otvaraju i kada klikneš na njih nekoliko puta dobijaš itako itemse.

    Ima još samo se ne mogu sjetit.

    Ako treba mogu napraviti tutorial kako napraviti dobre mape i škrinje.
    Zašto bi se uvrijedio? Znam da sam početnik i da nije savršeno. Zato sam i stavio ovdje da me iskomentirate

    Novi demo se uploada i uskoro je tu(56k )

    A što se tiče switcheva, naviše njih i koristim. Samo kod škrinji pravim inzimku, kod njih koristim Self Switcheve.

    Evo u sljedećem demou sam smanjio mape, malo promjenio neke layoute i tako, ugl. primjetiti će se

    Demo dolazi za cca. 10 minuta.

    EDIT:
    Evo ga
    http://rapidshare.com/files/51038724/Lo ... l.rar.html
    Uskoro i novi screenshotovi

    EDIT 2:

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Re: Legends of Gaia - The Raise of a Hero

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Evo, i ja odlučio napraviti igru. Nisam mislio ništa preveliko praviti, čisto učenje za mene. Radio sam u RPG Maker XPu i u Photoshopu sam napravio nekoliko matarijala.

    DEMO: http://rapidshare.com/files/50184961/Le ... o.rar.html

    Ako mi želite pomoći možete me reklamirati, ili partnerstvo, ja vas, ja vas reklamiram.

    Više informacija možete pročitati na:
    http://www.rpgmainsource.v33.org
    Nisi dobro napisao... Ne ide the i raise (odgajati, odrasti) nego; Rise of a Hero, sorry ali moram cjepidlačit
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Minorni problem, ali budem popravio čim sljedeći puta upalim photoshop rotfl:

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    Ne radi mi igra.
    Kad god je pokusam pokrenut samo me vrati na Desktop.
    U cem je problem.
    God, you can suck my coc.

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ne javi nikakav problem? Ja taman sada instalirao i radi!

  10. #10
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169
    ni meni ne radi

    EDIT: di mogu skinut rpg program

  11. #11
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Downloadao sam sam njihove stranice RPG Maker Xp, normalni. I stvarno vam ništa ne javi? Kako meni i mom frendu radi?

  12. #12
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    @Dragon Trebaš kopirati RGSS102E.dll u fajl gdje ti je igrica. Sa search ga probaj naći. I ako koristiš RPG Runtime Datoteke (originalne slike, muziku,... iz RPG M) neće ti raditi ni na kojem kompjuteru koji nema RPG RD.
    Probaj naći ne netu kako se može optimizirati igra tako da radi na svakom kompjutoru. Ja ću kožda napraviti neki tutorial kada sredim komjuter (sjebala se grafička ).

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    RGSS102E.dll

    C>Windows>System32>RGSS102E.dll
    God, you can suck my coc.

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Za tu optimizaciju moram uploadati sve slike koje su korištene, što je cca. 5-6mba, što je za mene previše (56k ).
    Tko je voljan downloadati si:
    http://www.enterbrain.co.jp/tkool/RPG_X ... tp102e.exe

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Za tu optimizaciju moram uploadati sve slike koje su korištene, što je cca. 5-6mba, što je za mene previše (56k ).
    Tko je voljan downloadati si:
    http://www.enterbrain.co.jp/tkool/RPG_X ... tp102e.exe
    A dragi moj nekima je problem downlodati 30MB RPG Runtime Datoteke. Pitaj nekog prijatelja ili odi u internet kafe. Tako sam ja uradio.

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Nažalost u okružiju od 15km nema ADSLa(kod nas u selu ima možda 20 ljudi sa netom), a u grad se ide jednom mjesečno Ako se netkom igra, neka igra, ako ne, žao mi je, ali nemam mogućnost

  17. #17
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Nažalost u okružiju od 15km nema ADSLa(kod nas u selu ima možda 20 ljudi sa netom), a u grad se ide jednom mjesečno Ako se netkom igra, neka igra, ako ne, žao mi je, ali nemam mogućnost
    Onda ti ne preostaje ništa drugo nego da pitaš nekoga sa interneta da ti to napravi.

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ma jebemu cijeli net Zbog carneta ne mogu downloadati ništa. Cijeli dan sam žrtvovao da downloadam Patch za Warcraft 3 i tupaci me deconnectaju svaka 2h i zajebu, naravno, samo mene deconnectaju svaka 2h
    nema potrebe za tolikim smajlićima - Hellboy
    sorry, malkoc sam prejako reagirao - DragonSoul

  19. #19
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Prokleta LHC crna rupa me progutala. Di je sada onaj znak "Exit"
    Postova
    574
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Ma jebemu cijeli net Zbog carneta ne mogu downloadati ništa. Cijeli dan sam žrtvovao da downloadam Patch za Warcraft 3 i tupaci me deconnectaju svaka 2h i zajebu, naravno, samo mene deconnectaju svaka 2h
    nema potrebe za tolikim smajlićima - Hellboy
    Nemoj mi pričato i tome. I mene jebu u mozak. Ono skoro svaki drugi dan rade na mreži pa ne mogu na net.

  20. #20
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    14
    Zmaju, zašto se igra uspori kada uđem u trgovinu?
    Kul mi je sig - bio i ostao!

  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Možda zato što ima dosta eventa u shopu + one paralelne, budem pogledao da to popravim

  22. #22
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    14
    Imam samo jedan prijedlog - mogao bi, umjesto da se pritisne ENTER svaki put kada se želi otići s jedne lokacije na drugu, promijeniti 'Action Key' u 'Hero Touch'... osim pri ULASKU u neku zgradu.

    Engleski ti je prilično loš.
    Ok, nije ni moj bogznašto, no ako hožeš mogu ti pomoći malo oko ''sređivanja''. Naravno, uvjet je da je moje ime u creditsima i da ćeš samnom podijeliti djevojke koje će se zalijepiti za tebe nakon što objaviš tu igru i postaneš slavan!
    Kul mi je sig - bio i ostao!

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Pokušavao sam ja to, ali ne ide. Jer ako stavim na Hero Touch onda se samo teleportira tamo-vamo. Zato sam tako ostavio. jedino da ga postavim jedan field dalje, ali onda izgleda malo glupo. A što se tiče pomoći, svaka pomoć je dobro došla i naravno da će ti ime biti u creditsima

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Pokušavao sam ja to, ali ne ide. Jer ako stavim na Hero Touch onda se samo teleportira tamo-vamo. Zato sam tako ostavio. jedino da ga postavim jedan field dalje, ali onda izgleda malo glupo. A što se tiče pomoći, svaka pomoć je dobro došla i naravno da će ti ime biti u creditsima
    Pojma nemam o RPG makeru, ali znam ponešto o izradi igara, a to je jedan tipičan problem. Probaj napraviti neki switch kojim će biti uslovljeno teleportovanje (dakle, ako je off/false - ne može se teleportovati). Pri svakom teleportovanju, taj switch se treba gasiti, kako se ne bi mogao više puta uzastopno teleportovati, a paliti kada se napusti zona ili tile teleportovanja. Ako se takvo nešto da napraviti u RPG makeru, mislim da bi to bilo rješenje tvog problema.

  25. #25
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    14
    Dragon, dat ću ti jedan primjer...
    (i nastojat što bolje objasniti jer mi objašnjavanje nikad nije bila jača strana... neshvaćen od strane društva, ah )

    Dakle, na samom početku (nakon što igrača upoznaš s kontrolama i samim sistemom), imaš izlaz iz sobe. E sad, jedino što promijeniš tu jest 'Action Key' u 'Hero Touch' i kada heroj dođe do stepenica, automatski će biti teleportiran kat niže. Isto to napraviš i s ''donjim dijelom'' kuće. Nadalje, pri ulasku u trgovinu/banku/bordel etc. ostaviš 'Action Key', tako da kada pritisnemo ENTER pred vratima uđemo u tu prostoriju. No, zato kod izlaska to promijeniš u 'Hero Touch'. Da, skratim - ulazak u prostoriju -> 'Action Key'; izlazak iz prostorije -> 'Hero Touch'.
    No dobro, ne kažem da to MORAŠ promijeniti, ali nekako mi logičnije izgleda. Jer... zašto bi otvarao vrata ako ih nema? (prvi primjer koji sam naveo: izlazak iz sobe).

    Rekoh... objašnjavanje mi je koma. Ak' treba, ''okinut'' ću 2-3 screenshota da vidiš kako sam ja to napravio kod sebe, pa pogledaš.




    Moju igru nitko ne želi igrati... sniff...



    Pitanje 1. (za zmaja) Zašto item chest u prizemlju sadrži predmete identične onoj na katu?
    Pitanje 2. (za one koji imaju iskustva s tim programom) Kako napraviti 'ne_puštam_te_dalje_dok_mi_ne_doneseš_vreću_od_ 20_kg krumpira' evente? Tutorial na netu ne mogu naći, a nisam blesav da na 56k vezi otvaram youtube filmiće koji to pojašnjavaju.
    Kul mi je sig - bio i ostao!

  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Znam na što misliš, ali taj switch se mijenja kada se korisnik teleportira switch omogućava teleport u drugoj sobi, a tako i obrnuto, ali budem probao, jer mi je došla nekakva ideja, koja bi mi mogla to omogućiti.

    1. Pitanje:
    Čuo kad za Copy/Paste rotfl: ? Zeznuo sam se, ali ću ga deletati

    2. Pitanje:
    Jednostavno, conditional branch:
    Code:
    Coditional Branch: 20kg krumpira IN INVENTORI 
    Text: "Ajd dalje, malac"
    <@
    Else
    Text: "Mališa, de mi krumpir!"
    @>

  27. #27
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    14
    Hvala na ''krumpiru'', budem to kasnije isprobao.
    Kul mi je sig - bio i ostao!

  28. #28
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Samo da se pohvalim da mi radi sada teleportiranje bez pritiskanja Entera. Nije kao u Pokemonima, ali je dobro
    Kako krumpiri?

  29. #29
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Evo, samo da javim da počinjem igru iz početka od nule. Razlog tome je što sam je dosta zapustio u zadnje vrijeme(škola), a i crko mi je hard pa sam ostao bez svega. Neću je nešto previše sljedeći mjesec raditi(2 županiska natjecanja), ali ću je raditi. Biti će poptuno novi story, novi likovi, detaljnije razrađena povjest, povjest likova i gameplay, jer sam se dosta naučio raditi u RPG Makeru. Moćan alat, moram priznati. E, kažem da je svaka pomoć dobro došla, ali da ne želim team, jer nemam super iskustva sa teamom (sve se lijepo dogovara i dogovara i dogovora, ali se nikada ne dogovori). Svi spriteovi, prijedlozi za questove, za story, story lika, povjest zemlje su dobro došli, svejedno jesu li future ili past. Eto, to bi bilo to.

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Više se sramota postati u istu 3x za redom, ali eto, kad nitko neće komentirati Krenuo sam iz početka, trenutni naziv projekta je 'Dawn of the Phoenix', nešto kao kôdno ime. Napravio sam mapu gdje će se odvijati svijet, samo mi trebaju imena za otoke i gradove, tak da molim za pomoć. Evo mapa:

Slične teme

  1. XIGMATEK Gaia SD1283
    By Niko Bellic in forum Komponente
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 18-10-2011, 12:41
  2. Dj Hero
    By serijski samoubojica in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 17-11-2009, 16:16
  3. The Fall: Last Days of Gaia
    By Invisible Man in forum Gaming općenito
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 26-08-2006, 13:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •