Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 45 od 45

Tema: Nase Igre

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao koki007
    Ali vidim da postoje neki alati za izradu levela, mozda se netko primi posla...
    Nekolicina ljudi se i primila i to je jedino što je odžavalo moju volju za razvojem igre u životu. Kada su se ljudi lagano povukli i ja sam pustio igru da umre.

    = Citat = Izvorno postao koki007
    Ja sam nekada kad sam bio jako zagrijan za game dev. pretrazio pola hr. neta da nadem nekoga kod nas tko se sa time bavi ali vecinom sam nasao tipove koji rade na game makeru ili jos vise one "ne znam nista ali ja cu ovaj tjedan napravit uber super igru sa naj naj grafikom (uvijek grafika najvaznija, nikad gameplay) i obogatit cu se". Nekolicina se usudila radit sa nekim game API-em a kamoli da bi radila vlastiti...
    Ah, poznat osjećaj... S obzirom da sam čovjek od tehnike, nije mi ni zabavno raditi nešto ako bar malo ne zamastim ruke petljajući po low-level stvarima. Nije mi ni cilj da igra izgleda što bolje, niti da imam najefikasniji moguće engine - sve sam to uradio čisto iz želje da imam nešto za šta mogu reći da je zaista moje.

    = Citat = Izvorno postao koki007
    Da? Meni izgleda jako dobro. To si samo importao lika ili si ga sam modelirao? Meni je uvijek bila problem grafika, u biti moj antitalent za bilo kakvo crtanje, zato ni nisam nikad nista konkretno probao modelirat... mozda jos pokusam nesto... Nesto sam se prije par god. probao igrat sa Blender-om, ali kad sam vidio koliko ima gumba uplasio sam se...
    To je zapravo biped kostur iz 3DS Maxa koji nije ni namijenjen samostalnom renderovanju, na koji je "zalijepljen" mač i kome su dodijeljene neke example animacije - tu zapravo nisam skoro ništa sam napravio, samo sam sastavio dijelove onako, za prvu ruku, jer mi je bilo nužno da imam bilo kakvu animaciju, čisto da mogu normalno testirati igru. A što se Blendera tiče, to je bila i moja prva reakcija, ali nakon par dobrih tutoriala, jako mi se svidio. Probaj se malo detaljnije uputiti, isplatiće ti se.

    = Citat = Izvorno postao koki007
    Uh, kud bas VB.. ... ali zanimljivo, mislio sam da je koristen neki game API a ne direktno DX, uh to je hrpa posla...
    Kao što rekoh - nije mi ni bilo zanimljivo koristiti tuđa rješenja, pa sam za skoro sve upotrijebio svoja. Svaki segment enginea je moj plan i djelo, skoro bez ikakvih spoljnih uticaja. Naravno, kasnije sam uvidio dosta poklapanja s nekim opšte-prihvaćenim principima kojih do tada nisam ni bio svjestan... zanimljivo iskustvo. A da je bila hrpa posla - jeste. Razvoj se protegao kroz par godina, uz dosta višemjesečnih pauza i višestrukih pokušaja da zauvijek ostavim igru. Ipak, sada sam prilično siguran da sam raskrstio s njom.

    = Citat = Izvorno postao koki007
    Jel sad radis na kakvom projektu? (javi ako trebas testera.. )
    Uslovno rečeno... Prije cca dva mjeseca sam se dohvatio XNA frameworka, pa sam prilično entuzijastično počeo raditi na SpaceGame-u (radni naziv, očigledno), međutim, sad sam opet u nekoj tranziciji... Pokušavam se prebaciti na OpenGL, ali to ne ide baš glatko, a i manjka mi volje u zadnje vrijeme. Vidjećemo još šta će biti od svega toga...

  2. #32
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    I ja isto volim "prckat" po low level stvarima, cisto iz znatizelje da znam kako to stvarno radi. I volim sve sam izmislit da vidim koliko su mi ideje razlicite/slicne postojecima i koliko su u biti dobre... mozda cak kad i jednom nesto bolje od postojeceg izmislim... ali sa mojim znanjem matematike sumnjam...


    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Uslovno rečeno... Prije cca dva mjeseca sam se dohvatio XNA frameworka, pa sam prilično entuzijastično počeo raditi na SpaceGame-u (radni naziv, očigledno), međutim, sad sam opet u nekoj tranziciji... Pokušavam se prebaciti na OpenGL, ali to ne ide baš glatko, a i manjka mi volje u zadnje vrijeme. Vidjećemo još šta će biti od svega toga...
    Wow! (ne onaj blizzard-ov )

    Igra izgleda super! Dobro su upotrijebljeni svijetlosni efekti. Igra izgleda jako brza, ne znam da li ce meni sporom dobro "pasti" pod prste..

    A sa manjkom volje se ja jos od malena borim... Poceo sam toliko toga, ali nisam nikad nista zavrsio. Vecinom, ili mi dosadilo nakon nekog vremena ili cesce nasao neku novu zanimaciju a ovu zapostavio dok nisam do kraja odustao.

    Drugi problem mi je sto mi je nekako dosadno sve sam radit, ne mogu s nikime izmjenjivat ideje i raspravljat o projektnu, monotono mi je samome nizat kodove i sve imat samo u svojoj glavi. Ovako kad se nekim radim onda mi puno duze volja traje jer je neki veci antuzijazam i projekt izgleda vise "ziv" jer ipak s nekim raspravljas o njemu i dogovaras se. A i teze odustanes od projekta jer ne zelis zahebat kolegu, cekas da on tebe zahebe...

    Jedini problem je sto se takvi timovi cesto brzo raspadnu. Vecinom od prevelikih ocekivanja i nedostatka autoriteta koji ce vodit tim i brzo gasit svade...

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao koki007
    Poceo sam toliko toga, ali nisam nikad nista zavrsio. Vecinom, ili mi dosadilo nakon nekog vremena ili cesce nasao neku novu zanimaciju a ovu zapostavio dok nisam do kraja odustao.
    Eh... znam sve o tome, vjeruj mi. Treba samo pogledati u moj Projects folder (a pogotovo još u pokojni QBASIC folder =). Inače, radiš li ti šta trenutno?

  4. #34
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Eh... znam sve o tome, vjeruj mi. Treba samo pogledati u moj Projects folder (a pogotovo još u pokojni QBASIC folder =). Inače, radiš li ti šta trenutno?
    Ne.. ljencarim... .. mada cu mozda sad nesto probat, dobio sam volju..

    Vec nisam godinu dana nista, osim jednom u asm da se rijesim dosadnog pop-up prozorcica u jednom shareware programu...

    A pred godinu danas sam radio neku pong i tenk igricu u C++ (sa allegro) da ga malo naucim.... A prije toga jos dvadesetak projekata tijekom godina, naravno ni jedan dovrsen..

    Sad sam se sjetio jedne 4X strategije sa veoma ruznom grafikom koju sam radio prije 8 god u Pascalu, cini mi se da je imam na jednom cd-u probat cu je nac da vidim malo.. .

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Nemozes se uz pomoc asm-a rijesit popup prozorcica, naravno znanje assamblera ce ti jako puno pomoci ali od alata ti trebaju hex editori,dessambleri,unpackeri,dumperi itd...

  6. #36
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Nemozes se uz pomoc asm-a rijesit popup prozorcica, naravno znanje assamblera ce ti jako puno pomoci ali od alata ti trebaju hex editori,dessambleri,unpackeri,dumperi itd...
    Tvoja izjava je nekako kontradiktorna, pa asm nije program nego programski jezik i koliko god ti imao hex editora, debuggera i disasseblera, jedino sto bas moras znati je asm jer bez njega su ti dzaba ti programi... pa i sa hex editorom ili patchom u biti samo mijenjas strojni ili/ti simbolicki prikazano asm kod...

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao koki007
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Nemozes se uz pomoc asm-a rijesit popup prozorcica, naravno znanje assamblera ce ti jako puno pomoci ali od alata ti trebaju hex editori,dessambleri,unpackeri,dumperi itd...
    Tvoja izjava je nekako kontradiktorna, pa asm nije program nego programski jezik i koliko god ti imao hex editora, debuggera i disasseblera, jedino sto bas moras znati je asm jer bez njega su ti dzaba ti programi... pa i sa hex editorom ili patchom u biti samo mijenjas strojni ili/ti simbolicki prikazano asm kod...
    Nope, inače si dobar, ali slažem se u ovom slučaju sa Reikom... A i nije nigdje rekao da je asm program.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  8. #38
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Nope, inače si dobar, ali slažem se u ovom slučaju sa Reikom...
    Meni je i dalje izjava kontradiktorna

    Ko da kazes, ne mozes uz pomoc C++ napisat program, dobro ga je znat ali treba ti za to IDE...

    Pa sta ce ti IDE ili neki compiler ako ne znas programirat u tom jeziku?

    Ne tvrdim je da ne treba neki debuger ili disassebler i hex editor ali znanje assemblera ne da ce ti puno pomoc, nego ga moras znati, jer sta ces prckat po asm kodu nekog programa ako nemas pojma sta radis? Jedino sto ces uspjet je smrznut komp.

    A i nije nigdje rekao da je asm program.
    A tako sam svatio kad sam prvi put procitao... ... mada iz recenice bas nisam siguran dal je mislio na jezik ili nekakav program tog imena...

  9. #39
    @Burek

    Hoće li SpaceGame ugledat svjetlo dana ili je otkazan? Pitam jer mi igra izgleda zabavno.

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    @koki

    Moras shvatit da sam ja mislio na cracking, zato jer kad si spomenuo da si se "rijesio" nekih popup prozorcica, ti si napravio Reverse engineering.
    Ocito moras bolje citat postove a ne odma "Post replay" jer kako sam rekao, kod Reverse engineeringa assambler kao jezik ti moze jako puno pomoci, ali bez hex editora, dumpera,dessamblera i ostalih stvarcica pocevsi od ollydebug/softicea, w32dsm-a, pa do hviewa ti nemozes napraviti nista protiv tih popup prozora koji ti tako smetaju

    Ocito je da si krivo shvatio bit mog posta i podcjenio moje znanje, nvm

  11. #41
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ocito je da si krivo shvatio bit mog posta i podcjenio moje znanje, nvm
    Ocito, nije mi prvi put...

    Nego sto znaci nvm?

  12. #42
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    nevermind
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #43
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao Luka
    nevermind
    Aha! sta sam coraf...

    Ja sam te jos sad skoro zbunjeno pito sta nevermind..

  14. #44
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    @Burek

    Hoće li SpaceGame ugledat svjetlo dana ili je otkazan? Pitam jer mi igra izgleda zabavno.
    Ah, krasno, još jedna obaveza prema publici =) Nije otpisan, ali nije ni da napreduje. Odavno nisam Windows bootao, a tamo mi je sve. I dalje nisam odustao od pokušaja da se prebacim na C++ i OpenGL, što bi bilo prilično dobro, kada bih to uspio izvesti... Ne znam, ne mogu dati neke konkretne informacije, jer ih ni ja ne znam, niti mogu šta razumno pretpostaviti. Odustao nisam još uvijek, to je sigurno.

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    nova tema je Naše Igre 2.0

    // ovoj temi je maknut sticky
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. PS3 Igre
    By kvakomekiki in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-06-2008, 07:40
  2. 3d Igre
    By Sonic_Moronic in forum Gaming općenito
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 25-12-2006, 14:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •