Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 42 od 42

Tema: Revonheart

  1. #31
    Senior Member Respawned sorcerer Eddie9's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    iza Phoenixa98 (Armachusa)
    Postova
    1.437
    jesi ti to pokušao objaviti negdje?
    pročitao sam malo manje od pola...za sada mi je dosadno...
    The mind is a place of its own.

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Sva izdana poglavlja moje priče, sad u Word formatu :

    Za one koji imaju Word 2007:
    http://www.2shared.com/file/2855238/896 ... heart.html

    Za one koji imaju stariji Word:
    http://www.2shared.com/file/2855233/1eb ... heart.html

    Pričekajte par trenutaka pa kliknite na [Save file to your PC: click here]

  3. #33
    Hvala, sad konačno mogu to isprintati kako spada.
    Nisam još čitao 2. drugi dio.

    btw. linkovi nisu valid. Možeš staviti na rapid?

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Linkovi popravljeni.

  5. #35
    Evo sada printam pa se javim ovih dana kad pročitam da dam recenziju/dojmove.

  6. #36
    Evo sam pročitao 1. dio i moram reći da je jedan od boljih uradaka koje sam pročitao. Naravno, imam svojih zamjerki, ali vjerojatno ništa što je pretjerano važno ili nepromjenjivo u konačnici.

    Prvo da počnem sa dobrim stvarima i utiscima koje je 1. dio ostavio na mene. Moram priznati, kad sam čitao do dijela kad se radnja prebaci u arenu jedan mali glasić mi je naprosto vrištao u glavi "Ovo je DINA sreće Rim!" i ja sam se većim dijelom slagao, da bi nakon arene taj isti glas zavijao "Rekao sam ti!". Zašto to mislim? Ne znam jesi li to namjeravao, ali brojni elementi nevjerojatno podsjećaju na Dinu i sam povjesni Rim (brojne Kuće (velike, što me vodi do zaključka da postoje i male - sa posebnim fokusom na rivalstvo između Kuće Heart i Kelreth), ogromno naslanjanje na među Kućnu politiku (nazirem da tu ima dosta back stabbinga i sličnih gadarija) i naravno lik Crne Udovice koju odlično utjelovljuje Olenia Horlon i nadam se da ću je još više vidjeti u kovanju urota), očigledno ponašanje cara i sam sistem arene). Pitaš se zašto ja sad to sve navodim? Zato jer ja to obožavamSi zato jer se uklapaSu sam svijet dodatno ga produbljujući. Kad sam kod samog svijeta sviđa mi se što nisi puno toga definirao i jasno objasnio što ostavlja dosta toga misteriozno (premda ovo djeluje u oba smjera), dok mi se kod stila pisanja posebno dopada naglasak na 3D svijetu i likovima (posebno me se dojmila ona mala varka koju Revon smisli u vezi napada i uranjenog paljenja dokumenata) i vrlo realanSpristup svijetu (ne mislim na nedostatak natprirodnog, nego jednostavno uvjerljiv opis u nijansama sivila).

    E sada na lošije strane. Prvo što me udarilo u glavu jesu nekolicina gramatičkih pogrešaka (jedna kod početka mi je odmah podigla kriterije) koje, istina nisu upadljive, ali odvlače od sveukupnog dojma. Iduće što me dosta omalo je što si relativno rano spomenuo velik broj imena svih vrsta, a to može biti pomalo zastrašujuće jer ih nije lagano sve popamtiti (iako je hvale vrijedno što si koristio naša imena (Cvjetni knez i slična) gdje god si mogao). I konačna zamjerka, možda i najvažnija, je ta da je radnja previše... dinamična rekao bih, vjerojatno zbog mogućeg nedostatka opisa. Ovo ovisi o pišćevom stilu i ja to poštujem, samo ja više volim kad je jedan odlomak rezerviran za opise... but that's just me.

    Sve u svemu:
    Ovaj dio koji sam pročitao je bio predobarSi jedva čekam kad ću pročitati ostatak (nisam želio ulaziti u nekakve dublje analize da ne spojlam, ali ovo je stvarno odličan uradak).

  7. #37
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Evo sam pročitao 1. dio i moram reći da je jedan od boljih uradaka koje sam pročitao. Naravno, imam svojih zamjerki, ali vjerojatno ništa što je pretjerano važno ili nepromjenjivo u konačnici.
    Thank you

    Moram priznati, kad sam čitao do dijela kad se radnja prebaci u arenu jedan mali glasić mi je naprosto vrištao u glavi "Ovo je DINA sreće Rim!" i ja sam se većim dijelom slagao, da bi nakon arene taj isti glas zavijao "Rekao sam ti!". Zašto to mislim? Ne znam jesi li to namjeravao, ali brojni elementi nevjerojatno podsjećaju na Dinu i sam povjesni Rim (brojne Kuće (velike, što me vodi do zaključka da postoje i male - sa posebnim fokusom na rivalstvo između Kuće Heart i Kelreth), ogromno naslanjanje na među Kućnu politiku (nazirem da tu ima dosta back stabbinga i sličnih gadarija) i naravno lik Crne Udovice koju odlično utjelovljuje Olenia Horlon i nadam se da ću je još više vidjeti u kovanju urota), očigledno ponašanje cara i sam sistem arene). Pitaš se zašto ja sad to sve navodim? Zato jer ja to obožavam i zato jer se uklapa u sam svijet dodatno ga produbljujući.
    1. I ja također volim čitati Dinu i volim kad ima puno urota u priči. A kad sam pročitao Pjesmu leda i vatre Georga R. R. Martina, uvidjeo sam da urote izvrsno pristaju fantasyu i da mi je čitanje o sukobima političkih frakcija zanimljivije nego čitanje o četvorici heroja koji spašavaju svijet po tko zna koji put.
    2. Priča se događa na dvije lokacije: u Naratoru i Vulveriji. Vulverija doista i jest bazirana na drevnom Rimskom carstvu te sam čak proučio stranicu http://www.roman-empire.net/Skako bi uvidio kakva bi priča tamo trebala biti.
    Narator (tamo gdje se događa priča do arene), u drugu ruku, nije baziran na Rimskom carstvu već na barbarske zemlje koje su prije bile pod kontrolom naroda srednjovjekovne kulture (pogledaj artikl na prvoj stranici ovog treada da pročitaš više o tome) a sada su pod kontrolom poluboga. Jedino je kuća Heart zadržala srednjovjekovnu kulturu i zbog toga (i nekoliko stotina drugih razloga) je u sukobu s barbarima.

    Kad sam kod samog svijeta sviđa mi se što nisi puno toga definirao i jasno objasnio što ostavlja dosta toga misteriozno (premda ovo djeluje u oba smjera), dok mi se kod stila pisanja posebno dopada naglasak na 3D svijetu i likovima (posebno me se dojmila ona mala varka koju Revon smisli u vezi napada i uranjenog paljenja dokumenata) i vrlo realan pristup svijetu (ne mislim na nedostatak natprirodnog, nego jednostavno uvjerljiv opis u nijansama sivila).
    Drago mi je da ti se to sviđa. Ni ja ne volim crno-bijele nijanse i pokušavam sve zadržati sivim.

    Iduće što me dosta omalo je što si relativno rano spomenuo velik broj imena svih vrsta, a to može biti pomalo zastrašujuće jer ih nije lagano sve popamtiti
    Znam, znam... puno ljudi to ubada u oči. Ali nije važno to sve pamtiti jer, ako bude potrebno, kasnije u priči će sve to detaljnije biti objašnjeno. Uokoliko je samo spomenuto, onda je to tamo samo da bi izgledalo realnije.

    (iako je hvale vrijedno što si koristio naša imena (Cvjetni knez i slična) gdje god si mogao)
    Smatrao sam da bi engleske riječi u tekstu zvučale glupo pa sam morao naći alternative (mada ih većina i jest smišljena na hrvatskom).

    I konačna zamjerka, možda i najvažnija, je ta da je radnja previše... dinamična rekao bih,
    Pisčev stil. Mene su uvijek iritirali prolozi i htjeo sam odmah početi s pričom.
    To, a i pisanje prologa mi NIKAKO ne ide. Zato uvijek započinjem usred priče.

    samo ja više volim kad je jedan odlomak rezerviran za opise... but that's just me.
    Problem kod opisa ovdje je to što sve pišem iz perspektive protagonista i opisi dolaze samo onda kad on obraća pažnju na nešto.
    Na primjer, Revonova kuća nije bila opisivana jer nitko nije obraćao posebnu pažnju na nju a Revon je opisan tek kasnije jer Glendora nije odjednom ulovila želja da prouči Revonovo lice.

    EDIT: Također, svijet u kojem se priča događa je ogroman a povijest nekoliko tisućljeća veća od našeg... ne bi bilo dobro da sve to počnem opisivati...

  8. #38
    Hehe, igramo se analize postova.

    A kad sam pročitao Pjesmu leda i vatre Georga R. R. Martina, uvidjeo sam da urote izvrsno pristaju fantasyu i da mi je čitanje o sukobima političkih frakcija zanimljivije nego čitanje o četvorici heroja koji spašavaju svijet po tko zna koji put.
    Da, možda sam potpao pod utjecaj previše DnD knjiga, ali one su točno ta slika koja ja dobijem kad čitam o "skupini hrabrih heroja svih rasa koji su bez ikakvog povoda spasili svijet... opet".

    Smatrao sam da bi engleske riječi u tekstu zvučale glupo pa sam morao naći alternative (mada ih većina i jest smišljena na hrvatskom).
    Da, to je često zamka u koju brojni domaći pisci, bar oni čije sam ja uratke čitao, ulete bez razmišljanja. Dovoljna je upotreba anakronizama i riječi vlastite tvorevine bez posezanja za tuđim riječima.

    Pisčev stil. Mene su uvijek iritirali prolozi i htjeo sam odmah početi s pričom. To, a i pisanje prologa mi NIKAKO ne ide. Zato uvijek započinjem usred priče.

    Problem kod opisa ovdje je to što sve pišem iz perspektive protagonista i opisi dolaze samo onda kad on obraća pažnju na nešto.
    Na primjer, Revonova kuća nije bila opisivana jer nitko nije obraćao posebnu pažnju na nju a Revon je opisan tek kasnije jer Glendora nije odjednom ulovila želja da prouči Revonovo lice.
    To je tvoj stil i naravno tebi je jedinstven, ali ako mene pitaš to dovodi do malo problematičnih situacija kod kojih bi jedan poduži opis bio korisniji. Kod ovoga ću kao primjer uzeti prvenstveno (uzmi u obzir da su svi moji komentari bazirani na 1. poglavlju koje sam jedino do sada pročitao) sam opis Naratora i toga kako je Kuća Hearth još uvijek vjerna srednjovjekovnim običajima i kulturi. Sam Narator mi jednostavno nije dovoljno opisan da bi ga ja vizualizirao kao nekakvu barbarsku zemlju toliko odmaknutu od civilizirane Vulverije, isto kao što mi se ni dvor već spomenute kuće (iz čijeg se opisa da iščitati jakoSmalo simbola po kojim se zaključuje da je to srednjovjekovni-like zamak, premda znakovi postoje) jednostavno nije učinio kao zadnja odstupnica civilizacije. Vjerojatno je stvar u načinu na koji ti podrazumjevaš da likovi to sve znaju, ali ja znam da je mene ostavilo gladnim informacija.

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Svjestan sam toga, i to sam pokušao razriješiti u drugome poglavlju i pokušat ću do kraja razriješiti u trećem.

    Anyway, hvala što postaš dojmove. Dobro je pročitati što drugi misle o pisčevim radovima.

  10. #40
    Ah... dobro onda, krivim svoju lijenost što nisam pročitao i 2. poglavlje.
    Nadam se da moji komentari ne zvuče negativno ili nešto drugo u tom svijetlu jer mi to iskreno nije bila namjera.

  11. #41
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    meni je priča prva liga...nemogu dalje komentirati jer sam na informatici pa sere prof
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    = Citat = Izvorno postao Akul
    Pitanje za one koji su pročitali:
    Smatrate li da je drugo poglavlje bolje ili lošije od drugog? Zašto?
    Ponovio bih ovo pitanje ako smijem jer me ovo DOISTA znamima.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •