Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 86

Tema: [Tutorial] C++

  1. #31
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Nemozes ga "skinuti".
    Imas temu u ovom podforumu zvanu "C++" pa procitaj.
    C++ istina se ne može skinuti (jer je to jezik) ali "Y0$$1p" je htio pitati za Visual C++ (IDE)

    link (Express Edition) : http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/aa975050.aspx
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Želio bih se ispričati što nisam napisao drugi tutorial, kombinacija lijenosti i škole čini čuda... Ali evo sutra ću se potruditi da to odradim
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  3. #33
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    de_dust2
    Postova
    17
    eee, majstore thnx za ovo...
    svaka cast

  4. #34
    Senior Member Ninja hurdle SnowFlake's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zugreb
    Postova
    952
    i?oće to doći
    inaće nije mi baš jasno...

  5. #35
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    evo ovak, igre su mi dosadile pa bi mozda pravljenje istih bilo zabavnije, spreman sam zaprav se ufatit posla i zasukat rukave al prvo par pitanja..

    1.neki online tutoriali za pocetnike(introduction, pojmovnik i to) po vasoj preporuci
    2.neka knjiga koju mozem kupit u zagrebu
    3. vrste C++ i njihove razlike(citam neki demistificirani, pa malo pojasnite)...
    4. u kojem "programu" se programira(notepad ili sta)

    malo noobasta pitanja al eto..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    1. Evo ti iz mojih bookmarksa
    :
    http://www.hurgh.org/books/c++_in_21_da ... #Heading26

    i dobar forum za pocetak http://cboard.cprogramming.com/

    sta se tog tice bilo bi najbolje da se ti meni ljepo javis na MSN kad te tako zanima c++ pa cu ti poslat jednu manju knjigu na Engleskom gdje je dosta stvari objasnjeno.

    2. Demistificirani C++ je meni ok, imam ga ali mislim da nije bas za najzesce pocetnike.

    3.Demistificirani ti je knjiga, C++ je jezik ali prije njega je bio C a i postoji C#, razlika je u sintaksi ( citaj - neka razlika kod programiranja-kodiranja)

    4.Programiras u "compileru", ima ih vise , najpoznatiji je Visual Studio, ali postoje i besplatni, recimo DevC++.

  7. #37

    Izrada kartaške igre + Multiplayer

    Evo jednog mog tutorijala kojeg sam još radio za jedan forum na faksu...

    http://forum.sztvz.hr/showthread.php?t= ... ultiplayer
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  8. #38
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    To je VB koliko vidim.

  9. #39
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    To je VB koliko vidim.
    Ne. C++. Malo podsjeća na VB ali nije.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Mozda zbog compilera ovog od borlanda?

  11. #41
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Mozda zbog compilera ovog od borlanda?
    Da. To je rađeno u Borland C++ Builder-u 6. To razvojno okruženje je jako slično VCB-u, ali to je isključivi C++. Ima razlika kad je riječ o Windows aplikacijama glede biblioteka koje koristi itd., ali to je već priča za drugi put

    Uglavnom, svakako je jednostavniji od Visual Studija, a postoji potpuno besplatna verzija (Turbo C++ 2006 Explorer) koja dopušta i izrade Windows aplikacija.

    http://www.turboexplorer.com
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  12. #42
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Da ali sta se tice mogucnosti i popularnosti vs je ipak jos uvijek no1.

  13. #43
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Da ali sta se tice mogucnosti i popularnosti vs je ipak jos uvijek no1.
    Ja se profesionalno bavim programiranjem u C++u već 10 godina i mogu ti reći da je VS i njegov MFC danas stara tehnologija. To je Borland napustio još 1994.g s OWL bibliotekom i sad kreirao VCL i CLX tako da jedan program (Windows aplikaciju) možeš gotovo bez ikakvih preinaki compilirati i za LINUX.

    VS je možda poznatiji jer je Microsoft-ov proizvod, no sa tehnološkog stanovišta, kvalitete i brzine rada... nikada se ne bi bavio MFC-om. Borland nudi daleko brži i jednostavniji pristup i većina profesionalaca će radije uzeti Borland nego VS i MFC (kojeg ionako svi polako napuštaju).
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  14. #44
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Ja se profesionalno bavim programiranjem u C++u već 10 godina
    Možeš li nam reći nešto više o svojim radovima ili ih možda negdje možemo vidjeti? I dobrodošao na forum, btw.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ne uzima se samo VS zbog MFC-a.

  16. #46
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ne uzima se samo VS zbog MFC-a.
    WORD. Visual Studio je odličan IDE. Borland C++ je po meni solidan ali ni blizu VSa...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  17. #47
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Ja se profesionalno bavim programiranjem u C++u već 10 godina
    Možeš li nam reći nešto više o svojim radovima ili ih možda negdje možemo vidjeti? I dobrodošao na forum, btw.
    Hvala na dobrodošlici

    Nažalost, malo toga od svojih radova bi uopće smio dati za javnost jer je sve uglavnom komercijalno i ne bi bilo fer prema ljudima kojima sam to naplatio da sad na internetu dajem besplatno

    Uglavnom, najviše sam se orjentirao na tri područja: Baze podataka (ADO komponente s Paradox, Interbase, Access, SQL server 2000, 2005, Oracle, MySql...), Mrežno programiranje (Mrežni Windows servisi, TCP, UDP klijent-server, FTP, ECHO, FINGER, HTTP, tuneliranja, dekripcija i enkripcija itd itd.), Biblioteke(LIB, DLL i komunikacija na nivou različitih programskih jezika)+ActiveX, Com, Com+ itd. itd..

    Od konkretnih radova... Napravio sam višeklijentski sustav za jednu tvrtku baziran na TCP/IP protokolu za administriranje podataka o korištenju automobila. SQL Server 2005 kao baza + mreža za specijalne potrebe klijent-server komunikacije i administraciju uposlenika i korisnika i integraciju chat opcije.

    Za faks sam napravio sustav od dvije aplikacije za testiranje studenata. Automatsko ocjenjivanje i arhiviranje ispita, podataka o studentima, analize uspješnosti i rezultata itd itd... Ovaj put Access + UDP. Korišten i COM+ za spremanje rezultata u .DOC i .XLS formate itd..

    Ima dosta toga, ali sad slabo imam vremena i uglavnom sve radim samo kad mi treba za posao.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  18. #48
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ne uzima se samo VS zbog MFC-a.
    WORD. Visual Studio je odličan IDE. Borland C++ je po meni solidan ali ni blizu VSa...
    Mora se ipak razlikovati razvojno okruženje od tehnologija i pristupa koje se u njima nude. IDE je samo školjka, ali tehnologija koju se koristi konkretno u VS-u (MFC) je jednostavno zastarijela i nije u koraku s konkurencijom. Sad se pokušavaju vratiti s novom verzijom MFC-a pa se još jedino to čeka što će s tim biti...

    Primjerice, probaj napraviti nekakvu COM komponentu u VS-u i Borlandu. U VS-u ćeš sve morati ručno pisati, definirati interface, članice, pisati tijela tih funkcija itd., dok Borland ima vizualni prikaz cijele strukture komponente i jednostavnim klikanjem se dodaje i članica i sve deklaracije potrebne da compiliranje odmah uspije. Naravno, odmah ti je podržana i direktna registracija komponente i sl..

    Radio sam na oba i mogu reći da je meni Borland definitivno brži i pristupačniji. To sam što IDE možda u VS-u nekome vizualno ljepše izgleda (što je sasvim subjektivno) nije uopće bitno kada se gleda brzina rada i sve što sam naveo.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  19. #49
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Nažalost, malo toga od svojih radova bi uopće smio dati za javnost jer je sve uglavnom komercijalno i ne bi bilo fer prema ljudima kojima sam to naplatio da sad na internetu dajem besplatno
    Nisam ja ni očekivao free downloade kad već kažeš da se profesionalno baviš time =) Čisto me interesovao neki info na čemu radiš, što si i dao. Zanimljivo. Mislim da je čak i meni prošlo 10 godina od kako sam prvi put nešto otipkao u QBasic, ali sam se manje bavio "ozbiljnim" stvarima, a nisam vala nikad ništa ni zaradio na tome, bar ne direktno. Koliko imaš godina, ako ne pitam previše?

  20. #50
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Nažalost, malo toga od svojih radova bi uopće smio dati za javnost jer je sve uglavnom komercijalno i ne bi bilo fer prema ljudima kojima sam to naplatio da sad na internetu dajem besplatno
    Nisam ja ni očekivao free downloade kad već kažeš da se profesionalno baviš time =) Čisto me interesovao neki info na čemu radiš, što si i dao. Zanimljivo. Mislim da je čak i meni prošlo 10 godina od kako sam prvi put nešto otipkao u QBasic, ali sam se manje bavio "ozbiljnim" stvarima, a nisam vala nikad ništa ni zaradio na tome, bar ne direktno. Koliko imaš godina, ako ne pitam previše?
    25

    Počeo sam sa 10 godina još sa QBasicom, pa Pascal...
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  21. #51
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    Znači još mi nije kasno?
    I ja sam s 10 godina krenuo sa QBasicom i sad učim C++!
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  22. #52
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao asd
    Znači još mi nije kasno?
    I ja sam s 10 godina krenuo sa QBasicom i sad učim C++!
    neki ni na faksu ne nauče
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  23. #53
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: [Tutorial]SC++

    qbasic banalan.
    C++ jednostavan i univerzalan.
    Zasto ne odma C++?

    a inace drama ti tut, taman da ljudi shvate imaju li volje nastaviti s programiranjem i kupiti knjigu

  24. #54
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao eddie2142
    qbasic banalan.
    C++ jednostavan i univerzalan.
    Zasto ne odma C++?

    a inace drama ti tut, taman da ljudi shvate imaju li volje nastaviti s programiranjem i kupiti knjigu
    Zato jer će jedan početnik odmah nakon 2 dana prestati s učenjem C++-a. Taman kad mu ne bude jasno žašto mora napisati 10+ linja za ispis običnog teksta u Win32 konzolu i kad shvati za što služi <iostream> header.

    Nemozes s poda na konja, prvo na magarca ili još bolje, nauči prvo hodati tj. stajati na nogama

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: [Tutorial]SC++

    a lol. ja nisam nista posebno pa eto nisam prestao s ucenjem C++a...

    a ako im nema smisla pisati 10 linija za 2 rijeci, onda ipak nisu za toga, jel? zamisli da u binaryju programiramo O.o

  26. #56
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    pa, nisu svi isti
    nekima treba "predjezik", neki mogu odmah na "pravi"
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao Luka
    pa, nisu svi isti
    nekima treba "predjezik", neki mogu odmah na "pravi"
    Kvalitetniji programeri po studijama izađu ako počmu od malih stvari na prema većima.

  28. #58

    Re: [Tutorial]SC++

    Evo za početnike u C++-u ima jako dobar serial tutoriala na YouTube-u pod imenom C++ Absolute n00b spoonfeed

  29. #59
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao Luka
    pa, nisu svi isti
    nekima treba "predjezik", neki mogu odmah na "pravi"
    Kvalitetniji programeri po studijama izađu ako počmu od malih stvari na prema većima.
    naravno, onaj lik brze od mene uci C++ jer je to njemu vise manje poznato, ali ja krocim u nepoznate vode xD

  30. #60
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    Evo i ja ću krenuti pisati tutorijale pa pošto tema već postoji...

    C++ tutorijal
    Part 1

    Program 1
    Code:
    int main()
    {
    	return 0;
    }
    Nakon pokretanja ovog programa siguro vam se nije ništa dogodilo. Ne, nije greška u vašem računalu nego program radi ono što smo mu zadali NIŠTA.
    Pojašnjenje dijelova programa 1
    Code:
    int main()
    U ovom retku napisano je int main(). main je naziv glavne funkcije u svakom C++ programu. Izvođenje svakog programa počinje naredbama koje se nalaze u njoj. Dakle Svaki program napisan u C++ jeziku mora imati točno (ni manje ni više) jednu main funkciju. int ispred oznake glavne funkcije ukazuje na to da će nakon izvođenja funkcija vratiti cjelobrojnu vrijednost. (int dolazi od eng. riječi integer što znači cjeli broj) Unutar zagrada trebali bi doći parametri funkcije. U našem primjeru nema ničega u zagradama što znači da ne prenosimo nikakve parametre.
    Code:
    {
    U ovom retku napisana je otvorena vitičasta zagrada kaja označava početak bloka naredbi u kojem se nalaze naredbe naše funkcije
    Code:
    	return 0;
    U samom bloku nalazi se jedna naredba return 0; tom naredbom funkcija vraća glavnoj funkciji vrijednost 0 što je poruka operacijskom sustavu da je program uspješno završen. ; iza naredbe return 0 označava kraj naredbe te znakove koji slijede interpretira kao sljedeću naredbu.
    Code:
    }
    Označava kraj bloka naredbi.

    part 2 Comming soon...

    Ako vam nešto nije jasno u gledi ovog tutorijala javite mi se na cpp.tutoriali@gmail.com

    link na wordovu inačicu tutorijala... http://www.box.net/shared/dpykvl5zpk
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

Slične teme

  1. Tutorial za Victoriu
    By Torpedo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:00
  2. [Tutorial] FMOD C++
    By SkunK in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 01-07-2010, 21:46
  3. [Tutorial] OpenGL through C++
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 21-11-2008, 17:02
  4. Uvod u Pygame Tutorial
    By fps_gamer in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 27-09-2008, 21:15
  5. [Tutorial] DirectX through C++
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 55
    Posljednji post: 25-09-2008, 13:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •