Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 86 od 86

Tema: [Tutorial] C++

  1. #61

    Re: [Tutorial]SC++

    Jer mi možete poslat neke tutoriale na ovu mail adresu cpluspluspocetnik@gmail.com, jer me neće biti neko vrijeme
    Znam raditi u GameMaker... Ima kakva pozitivna strana u njemu??

  2. #62
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    omg
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #63
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    C++ tutorijal
    Part 2
    Program 2
    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;
    int main()
    {
    	cout << "Ja ucim C++! " << endl;
    	return 0;
    }
    U ovom primjeru uočavamo tri nova retka pa ih idemo podrobnije objasniti.
    Code:
    #include <iostream>
    Ova naredba zahtjeva od preoditelja da u naš kod uključi biblioteku iostream. U toj iblioteci nalazi se izlazni tok (output stream) te funkcije koje omogućavaju ispis podataka na zaslonu. Ta nam je biblioteka neophodna da bismo u našem programu isisali tekst na zaslon. Da nebi bilo zbune #include nije naredba c++ jezika već pretprocesorska naredba. Naletjevši na nju prevoditelj će prekinuti izvršavanje programa skočiti na biblioteku iostream prevesti nju a potom će nataviti prevodit program. Pretprocesorske naredbe ćete prepoznati tako jer počinju sa #.
    Code:
    using namespace std;
    using i namespace su ključne riječi c++ jezika kojima se „aktivira“ određeno područje imena (namespace) , a std je naziv imenika u kojem su obuhvaćene sve standarne funkcije uključujući i iz gore opisane biblioteke iostream. Imenici služe zato da ako slučajno imamo dvije jednake naredbe i drugih biblioteka prevoditelj će javiti pogrešku a upisivanjem using namesace std; se to izbjegava za sada uzimajte using namespace std; „Zdravo za gotovo“
    Code:
    cout << "Ja ucim C++! " << endl;
    Ovu ćete naredbu najlakše shvatiti ovako:
    cout -> ispisi
    << -> na zaslon
    "Ono što se ispisava ide tu "
    << -> na zaslon
    endl; -> kraj reda
    nakon << endl ne moramo nužno staviti ; i pisati novu komandu već možemo samo nastaviti pisanjem << i opet tekst u navodnicima.
    npr.
    Code:
    cout << "C++ je zakon" << "Zar ne?" << endl << "Da ali je i tezak za pocetnika!";
    Ako vam nešto nije jasno u gledi ovog tutoriala javite se na cpp.tutoriali@gmail.com

    Link na .doc tutoriala C++ tutorijal


    Link na .doc datoteku tutoriala http://www.box.net/shared/r2jtkq1jeg
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  4. #64
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    C++ tutorial
    Part 3
    Program 3
    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;
    int main()
    {
    int a,b,c;
    cout << "Unesite prvi broj: ";
    cin >> a;					// ocekuje prvi broj
    cout >> "Unesite drugi broj: ";
    cin >> b;					// ocekuje drugi broj
    c = a + b;					// racuna njihov zbroj
    cout << ''Njihov zbroj je: '' << c << endl;		// ispisuje rezultat	
    return 0;
    }
    Code:
    int a, b, c;
    U ovom redku deklariraju se 3 varijable. Ključnom riječi int deklarirali smo ih kao cjelobrojčane vrijednosti. U C++ varijable moramo definirati prije nego što ih počnemo koristiti. Kada prevoditelj nailazi na deklaraciju varijable on zapamti njeno ime i osigura joj mjesto u memoriji računala, kada prevoditelj dalje u programu ponovno naiđe na varijablu on će znati gdje se ona u memoriji nalazi i da je cjelobrojčanog tipa.
    Code:
    cin >> a;
    Ova naredba prifružuje unesenu vrijednost s tipkovnice na varijablu a. Ovo si prevedite kao
    cin = unesi
    >> = s tipkovnice
    a; = na varijablu a
    Code:
    c = a + b;
    Ovo vjerojatno netreba previše objašnjavati zbraja a i b a za rezultat postavlja c.
    Code:
    // komentar
    Ovaj dio programa nije nikakva naredba niti išta što ima veze s programom, ovo služi za lakše čitanje koda, tj. ono nam pomaže da ne zaboravimo što pojedini kod znači. Treba izbjegavati i pretjerano komentiranje koda jer tada kod postaje još nečitljiviji dakle za svaku naredbu cout netreba komentirati ova naredba ispisuje na zaslon ono što je u navodnicima već treba eventualno komentirati neke naredbe koje su manje razumljive i koje si baš nemožemo zamisliti kako se one izvrašavaju.

    Za sve informacije u gledi ovog tutoriala mailati me na cpp.tutoriali@gmail.com

    link na .doc datoteku tutoriala: 25 kb http://www.box.net/shared/bmxt97tzjq

    part 4 comming soon...
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  5. #65
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    Osječajte se slobodno pa recite mišljenje
    nema edit sorryte zbog doubleposta
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  6. #66
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: [Tutorial]SC++

    Zašto ne pišeš taj tutorial na Google Docs, u jedan dokument, staviš ga na public, i ovdje postaš link? Tamo onda fino napišeš, mi vidimo i kažemo ti ovdje ako nešto ne valja/je jako dobro napraljeno.

  7. #67
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    Hvala na savjetu evo i to je rješeno:
    http://docs.google.com/Doc?id=dhdm784q_1d5sssbcz
    tutorial #4 uskor
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  8. #68
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    http://docs.google.com/Doc?id=dhdm784q_1d5sssbcz&hl=enScjelokupni tutorijal u jednpj datoteci

    http://www.box.net/shared/kymcjct0coSlink na .doc datoteku 4 djela tutorijala

    i tutorial:
    C++ tutoriajal
    Part #4
    U ovom ćemo se tutorijalu malo pozabaviti vrijablama alii načinom drugačijim nego u knjigama. Dakle neće biti čista teorija nego jednostavni primjeri. Pa krenimo odmah na prvi primjer:
    Program 4
    Code:
    // Ovaj program  izbacuje pogresku a napisan je iz tog razloga da bi onima koji tek polako shvačaju
     //objasnio kako funkciniranju varijable i kako koristiti njihove 
    //indentifikatore (imena) Dodana je i deklaracija drugog tipa, (float) 
    #include <iostream>
    using namespace std;
    int main()
    {
    	float a,B,c;
    	cin >> a ;
    	cin >> b ;
    	c = a + b ;
    	cout << c;
    	return 0;
    }
    Uočujemo samo jednu nepoznatu izmjenu u ovom programu. Ta je izmjena
    Code:
    float a,B,c;
    float služi za deklariranje varijable kao i int. Ipak razlika je u tome što sa int deklariramo varjablu kao cjelobrojčanu vrijednost a sa float kao decimalnu vrijednost. Ipak ovaj program javlja pogrešku. Ako ste oštra oka odmah ćete uočiti da se u retku:
    c=a+b
    spominje neka druga varijabla. Sigurno se pitate kako druga a i jedna i druga i treća su kao i u deklaraciji a, b i c, ali razlika je u tome što b u c++-u nije isto što i B. Dakle u c++ dvije varijable istog imena (npr. marko i Marko) a različite veličine slova (velika i mala) označavaju dvije različite varijable. Ovo u npr. Basicu nebi bi problem jer on nije osjetljiv na veličinu slova u varijabli (eng. case sensitive) dok u ašem slučaju C++ jest. Pa probajmo sada izmjeniti u naredbu
    Code:
    float a, b, c
    Si pokrenuti program.
    Program bi sada trebao raditi bez greške ali ako ipak izbacuje pogrešku probajte iskopirati ovaj source on sigurno radi:
    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;
    int main()
    {
    	float a,b,c;
    	cin >> a >> b;
    	c = a + b ;
    	cout << c;
    	return 0;
    }
    Dakle, u c++ varijable sa drugačijom veličinom slova u imenu su dvije različite varijable zato je uobičajeno pisati varijable malim slovom a konstante* velikim slovima.

    *to će doći na red puno kasnije još kojih 20 tutorijala do njih.
    U sljedećem ćemo se tutorialu malo pozabaviti vrstama varijabli.
    Za sve upite cpp.tutoriali@gmail.com
    Savjeti prijedlozi pls?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  9. #69
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: [Tutorial]SC++

    Zašto ne postaš samo link na google doc od tvog tutoriala, ili pak otvoriš zasebni topic i njega puniš samo linkovima svojih tutoriala koji su na google docsima?

  10. #70
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: [Tutorial]SC++

    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Otvaram Topic
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: [Tutorial]SC++

    Reiko šta ga cjepidlačiš, meni je ovako bilo baš ugodno za oči...
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  12. #72

    Re: [Tutorial]SC++

    Može me netko podsjetit koje one komande idu za boje?(tek sada sam počeo "učiti" c++ pa se zajebavam u Visual Expressu jel)
    Sjećam se da je bilo nešto tipa (colour 4 ..... ) za red i onda druge brojke za druge boje.


    I može mi netko reći što znače <cstdlib> i <cstdio> ?(mislim da se to zove header,uglavnom ono zeleno što napišeš na početku?)
    Vidjeh to u ovom videju :
    aF9fEk9p-aQ

  13. #73
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Može me netko podsjetit koje one komande idu za boje?(tek sada sam počeo "učiti" c++ pa se zajebavam u Visual Expressu jel)
    Sjećam se da je bilo nešto tipa (colour 4 ..... ) za red i onda druge brojke za druge boje.
    Pričaš o funkciji system, koja proslijeđuje izraz Windowsima (tehnički, cmd interpreteru)... no vjerojatno te zanima kako koristiti:

    system("color broj-boje");

    Popis boja je bilo koji popis od 14-15 boja koji ćeš pronaći guglanjem. Traži nešto kao "cmd color codes"


    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    I može mi netko reći što znače <cstdlib> i <cstdio> ?(mislim da se to zove header,uglavnom ono zeleno što napišeš na početku?)
    Obično ljude zbunjuje da C++ sam po sebi nema nikakve funkcionalnosti. Ne možeš čak ni poslati poruku na ekran. Jedino možeš kroz main() vratiti vrijednost, to je jedina ugrađenaSfunkcionalnost.

    Kako bi se omogućile druge stvari, uvedena je standardna biblioteka. U njoj se "funkcije" podijeljene u razne datoteke... pa između ostaloga postoje i ove dvije koje si naveo.

    cstdlib je sve ono što treba ići u standardnu biblioteku, ali ne spada nigdje drugdje, dakle nekakve općenite stvari (obično ju koristim samo za random brojeve)
    cstdio je old-school biblioteka za IO programa (npr. ispis poruke na zaslon monitora, kroz konzolu) - osobno preferiram noviju "biblioteku" za IO koja je pristigla s C++om: "iostream"

    Ako te kojim slučajem zanima više o Standardnoj biblioteci, ili zašto se headeri (cstdlib i sl.) zovu tako kako se zovu, upućujem te na svoj tekst o toj temi: link.

    skrivena propaganda ftw
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  14. #74

    Re: [Tutorial]SC++

    Mah ja sam retardiran po pitanju "informatičke pismenosti" pa ono ja uglavnom ne znam ni šta treba pitati.
    Pa npr. bih pitao za što mi sve može C++ koristiti kao programski jezik?

  15. #75
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Mah ja sam retardiran po pitanju "informatičke pismenosti" pa ono ja uglavnom ne znam ni šta treba pitati.
    Pa npr. bih pitao za što mi sve može C++ koristiti kao programski jezik?
    Sve. C++ nema granice (takav je stvoren), nudi baš sve.

    Ustvari, to je jedini takav jezik koji poznajem. Ne govorim samo o feature-setu, nego npr. o činjenici da je C++ i low-level i high-level, i proceduralan i OOP.

    C++ je onakav kakav želiš da bude, pa zato ima puno [nas]Szaljubljenih u njega


    Disklejmer: naravno, ta općenitost nosi i poteškoće. Nešto ga je teže naučiti, i teško usvojiti. Isplati se naravno. Teže ga je ponekad i koristiti, jer mora biti jednako jednostavan za sve tipove programiranja - a kako je to nemoguće - ponekad i nije jednostavan.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #76

    Re: [Tutorial]SC++

    A što se točno misli pod nauči taj jezik?

  17. #77
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    Usvojiti pravila, znati pročitati što piše.

    Moja omiljena fora je tjerati ljude da skuže što znači "cout << "blabla"" (objekt klase... blabla... preopterećen... bitovnim pomak... blabla )...

    Za taj dio služe knjige poput Analize i Demistificiranog. Jednom kad skužiš, bit će prilično logično, lako ćeš pamtiti...

    Ali s time si naučio jezik, ne programirati... programiranje je teže od toga.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  18. #78

    Re: [Tutorial]SC++

    A što znači programirati?
    I koliko je teško znati neki jezik?(točnije sada C++?)
    Da li bih rađe trebao prvo se naučiti na Pascalu pa ići na C++?(makar rađe ne bih,jer bum to morao tak i tak,a čini mi se totalno nezanimljiv i ograničen)
    Koliko se toga ima za naučiti?
    Šta ono DirectX u C++ znači?

  19. #79
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    A što znači programirati?
    Pisati programe. Potreban je određen stupanj znanja o "organiziranosti koda", i općenitim (ne)pisanim pravilima po kojima se pišu programi.

    Dolazi iskustvom dobrim dijelom.

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    I koliko je teško znati neki jezik?(točnije sada C++?)
    Trebalo bi mi nešto za usporedbu. Rekao bih da je naučiti sintaksu i semantiku C++a jednako teško kao matematika srednje škole, 1.+2.razred (gimnazije ).

    To je moja subjektivna procjena, možda je lakše od polugodišta, možda teže od svih razreda... to sam više napamet rekao nego s nekom osnovom.

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Da li bih rađe trebao prvo se naučiti na Pascalu pa ići na C++?
    Ideja je odlična, da naučiš nešto prije C++a. Ali bilo bi dobro da je to nešto i korisno... Pascal je jezik s puno besmislenih pravila i ružne sintakse. Ok, sad sam subjektivan, ali što se može

    Preporučam BASIC, daje sjajan uvid u to kako bi programiranje moglo izgledati (iako je dovoljno daleko od "hardkor" C++a)

    U svakom slučaju, izbjegavaj Pascal. U današnje vrijeme je nepotreban. Ako želiš jednostavno - Basic. Low-level - C/C++ High-level - C#/Java/Python Kombinirati sve i svašta - C++ (ima naravno još jezika, ovo su samo primjeri)

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Koliko se toga ima za naučiti?
    Ovo mi je još teže za odgovoriti od težine... Demistificirani broji 700 stranica, ali to nije nekakav uvid u količinu (npr. ponekad primjeri zauzmu više stranica, ima puno opisa koji su u kasnijem pregledu "gradiva" nepotrebni jer ćeš shvaćati neke pojmove).

    Vjerojatno je jedini način da saznaš - da probaš.

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Šta ono DirectX u C++ znači?
    DirectX je API za brži pristup hardveru. Shortcut za bolje performanse, ukratko.


    P.S. mislim da bi svaki programer trebao poznavati barem osnove C++a ali neću te zavaravati - C++ je doista teško za naučiti. Posebno zato što ga moraš sam učiti. Čak i u školama gdje se uči, rade se samo osnove.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  20. #80

    Re: [Tutorial]SC++

    Shvaćam ovo zadnje,zato i pitam ovakva "FAQ" pitanja jer stvarno nemam pojma gdje,što,kada,zašto,kaj...
    Vidiš primarno ne shvaćam s čime bih trebao početi ućiti,evo trenutačno gledam neke tutoriale na youtubeu za kalkulator,quizeve i gluposti.
    Sada ja to mogu učiti napamet,ali nema previše smisla jel?
    Znači ja bih trebao tu "logiku" shvatiti?(naravno dodatni problem je što ne kužim što sve spada pod tu logiku?,pretpostavljam nekakve osnove tipa što znači #include <iostream> ili za što služi -"- .

    edit.
    Uz to sve što sam vidio je nešto o Syntaxama i čemu sve ne,ali vidiš ja sam tek sada skužio što znači Sytnaxa u teoriji.



    Sorry što pitam glupa pitanja,ali ne mogu si drukčije pomoći nego ovako.

  21. #81
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    S
    Sada ja to mogu učiti napamet,ali nema previše smisla jel?
    Znači ja bih trebao tu "logiku" shvatiti?(naravno dodatni problem je što ne kužim što sve spada pod tu logiku?,pretpostavljam nekakve osnove tipa što znači #include <iostream> ili za što služi -"- .

    edit.
    Uz to sve što sam vidio je nešto o Syntaxama i čemu sve ne,ali vidiš ja sam tek sada skužio što znači Sytnaxa u teoriji.



    Sorry što pitam glupa pitanja,ali ne mogu si drukčije pomoći nego ovako.
    Nema glupih pitanja =)

    Da, trebao bi shvatiti logiku, ali ne tako složenu kao što od sebe već sada očekuješ .

    Čemu služi "#include" te ne treba zabrinjavati još jako dugo, to je potpuno nepotrebno za nekoga tko se tek upoznaje s jezikom (pa čak i nekoga tko već zna ponešto a još ući). Previše je takvih "sitnica" da bi se odmah zamarao njima.

    Sintaksa je potpuno bespotreban pojam. Ne općenito naravno, nego za tebe u ovom trenutku. Nemoj se uopće opterečivati njime.


    Moj prijedlog je da kreneš s Basicom. Ne zamaraj se odmah tipovima, sintaksama i sl. stvarima... jednostavno igraj se s njime. Nije bitno što ne možeš napraviti neznam što, bitno je da se zabaviš.
    Kasnije, kad budeš bio spreman, kreni na C++. Pojmove kao što je sintaksa ostavi za sam kraj - bio bi overkill tako nešto odmah učiti.


    edit: Ajme, koliko pogrešaka Č/Ć. Neda mi se ispravljat
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #82

    Re: [Tutorial]SC++

    Oke,thx.


    Sada :


    #include <iostream>

    using namespace std;

    int main()
    {
    int thisisanumber;

    cout<<"Please enter a number: ";
    cin>> thisisanumber;
    cin.ignore();
    cout<<"You entered: "<< thisisanumber <<"\n";
    cin.get();
    }


    Igram se sa ovim i zanima me kako da umjesto brojeva budu slova?
    Dobim eror kada upišem slovo i zatvori se brzo program,pod prvo uopće ne shvaćam što određuje da radi ako se upisuje broj,i zašto ne radi ako se upisuje slovo.

    I što je variabl?(pretpostavljam da je ovdje broj?)

  23. #83
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: [Tutorial]SC++

    Eh, zbog takvih stvari je bolje s Basicom krenuti.

    Varijabla je dio memorije koji drži nekakav podatak. U programskom jeziku određena je imenom i tipom (int broj), hardverski je određena početnom adresom u memoriji i duljinom (0x123456, 4 bajta).

    Varijable stvaraš kako bi mogao nešto pohraniti u njih, i kasnije čitati iz toga. U tvom primjeru, potrebna ti je varijabla da negdje pohraniš ono što korisnik upiše (jer kasnije želiš ispisati tu vrijednost).

    U tvojem primjeru, varijabla je int tipa. int = integer = cijeli broj. Za slova se koristi tip char.

    Btw, ako ideš na C++, obavezno nabavi knjigu (ne ebook, pravu). Analiza/Demistificirani (najbolje obje). Nemoj učiti preko tutoriala, jer preskaću previše bitnoga. Osim toga nemaš ih volje čitati dok gledaš u monitor, pravu knjigu možeš čitati kad god poželiš.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  24. #84
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2009
    Postova
    29

    Re: [Tutorial]SC++

    @Nodakim Može jedan savjet?
    Zašto ne počneš programirati u pythonu? Jezik je visoke razine (čitaj: lakše je razumljiv čovjeku),
    Ja kad sam počeo programirati svi su mi govorili c++, c++, c++, c++.... i ja sam pokušao... došao do funkcija i odustao...
    tada sam htio početi s C#... naravno poslje hello world... povjest se ponovila.... tada sam uzeo python u ruke i počeo programirati! Ima sličnu sintaksu kao qbasic, i ne nijeSograničen u smislu da se sad s njim mogu raditi samo text-based programi, moguće je raditi i igre u njemu korištenjem adekvatnog API-ja [pygame za 2d i pyglet za 3d]

    od poznatjih naslova tu je Frets on Fire

    Python je po meni jedan vrlo jednostavan jezik i preporučam ga svakom početniku! [niti ja nisam daleko od tog ]

    Sretno s programiranjem!

  25. #85
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: [Tutorial]SC++

    Šta si hito reći s tim da u C++/C#u ne možeš radit GUI/grafičke aplikacije, ili sam ja tu nešto loše pokopčao?
    Ugl, Python je možda dobar za početnike, i je nadogradiv, al ne znam koliko je pametno direktno rushati na tako "velik cilj". Bolje se pokopčati osnove, kako što radi, što to računalo radi s našim kodom, i tako, malo vidjeti što se togađa ispod haube. Onda, kad se to savlada, onda se bez problema može koristiti bilo što.
    Btw, od malo više poznatijih igara pisanih u Pythonu, to su EVE Online i Civ4

  26. #86
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2009
    Postova
    29

    Re: [Tutorial]SC++

    sryte dugo me nije bilo

    ne nego kažem da python nije ograničen na consolu

Slične teme

  1. Tutorial za Victoriu
    By Torpedo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:00
  2. [Tutorial] FMOD C++
    By SkunK in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 01-07-2010, 21:46
  3. [Tutorial] OpenGL through C++
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 21-11-2008, 17:02
  4. Uvod u Pygame Tutorial
    By fps_gamer in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 27-09-2008, 21:15
  5. [Tutorial] DirectX through C++
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 55
    Posljednji post: 25-09-2008, 13:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •