Vidi rezultate ankete: Vjerujete li u kriptozoologiju?

Glasači
30. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    21 70,00%
  • Ne

    9 30,00%
Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 80

Tema: Kriptozoologija

  1. #1

    Kriptozoologija

    Za one koji ne znaju što je kriptozoologija, to vam je znanost koja se bavi proučava neobične životinje koje nisu poznate znanosti i pokušava ih otkriti. U tu kategoriju spadaju Big Foot, Kraken, Čupakabra, Nessie, itd.

    Meni osobno je zanimljiva tajanstvenost o Čupakabri. Znate već za ovce kojima je krv isisana i kravama čijima su spolni organi kirurški precizno odstranjeni i slično. jeste čuli za slične pojave, da li vas fascinniraju itd.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    joj kako sam volio taj članak u Zabavniku od jutarnjeg
    tjerao bih starce da kupe svake nedjelje jutarnji samo radi toga
    i vjerijem u to
    posebno u čukapabru i nekog afričkog šišmiša sa rasponom krila 7 metara

    i za čukapabru je bilo i kokošiju u kavezima kojima je krv isisana tako precizno da je žila na vratu u milimetar pogođena i bile su suhe ko pustinja
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  3. #3
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Okolica Rijeke
    Postova
    950
    Nevjerujem u nista dok se ne uvjerim svojim ocima da to postoji...
    Al inace zanimljive su mi te price

  4. #4
    = Citat = Izvorno postao Jopax
    joj kako sam volio taj članak u Zabavniku od jutarnjeg
    tjerao bih starce da kupe svake nedjelje jutarnji samo radi toga
    i vjerijem u to
    posebno u čukapabru i nekog afričkog šišmiša sa rasponom krila 7 metara

    i za čukapabru je bilo i kokošiju u kavezima kojima je krv isisana tako precizno da je žila na vratu u milimetar pogođena i bile su suhe ko pustinja
    Da, i ja sam čitao o tome u Zabavniku. Neki misle da su to vanzemaljci napravili. U svakom slučaju: "The truth is out there.".

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Jedino je tu fascinantno kako ti mitovi uspijevaju preživjeti toliko dugo bez ikakvih dokaza, osim par priča pijanih ljudi i mnogo očigledno retuširanih ili premutnih fotografija. Ali opet, neki su uspjeli i bez toga.

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531
    Čitao sam jednu knjigu o tome.Zanimljiva tema.Za čukakabru nisam čuo,ali za druge jesam.Kao Ogopogo,ili npr. zmije od 20 metara u africi.
    Ima i morskih čudovišta,kao kraken.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  7. #7
    khm... a zmajevi, jednorozi, cerebrus???


    ROCK ON!

  8. #8
    Najbolje mi je bilo kad su skontali da jedna slika nessie zapravo maketa broda od 20 cm s nataknutom izrezbarenom glavom, a druga zapravo slika zlatnog retrivera koji pliva samo u negativu . Ali mislim da i dalje postoji nessie ili neka slično.

    Zanimljive su mi mornarske priče o krakenu.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Jedino je tu fascinantno kako ti mitovi uspijevaju preživjeti toliko dugo bez ikakvih dokaza, osim par priča pijanih ljudi i mnogo očigledno retuširanih ili premutnih fotografija. Ali opet, neki su uspjeli i bez toga.
    ane bila je i emisija na Discoveryu i o tome kako ljudi idu u lov na tu stvar i to grad financira
    I to baš ne pričaju pijandure nego obični ljudi kojima je nestalo pola životinja ili im je sva krv posrkana
    i bilo je priče da su ameri u to upleteni jer američka baza(vojna,istraživačka ili kakva god) i da je kratko nakon toga počela priča o čukapabri
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  10. #10
    @Wolf Burn
    Čupakabra ti je nekakva vrst vampira-gmaza-koji hoda na dvije noge-leti. Oni su napadali domaće životinje u Sjevernoj i Južnoj Americi i isisali ih tako da nije bilo tekućine u njima, ni kapi krvi.

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531
    Wow.Dakle,neka vrsta vampira?

    Cerebrus je čisto mitološki,iz grčke.Jednorozi su izumrli po mom mišljenju,a zmajevi također,ili sad žive u podzemnim tunelima.To je moje mišljenje.

    Jeste vidjeli snimku bigfoota sa Bluff creeka.To je jedna stara video snimka dva amera.Šta mislite?
    Consciousness: that annoying time between naps.

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao Wolf Burn
    Wow.Dakle,neka vrsta vampira?
    khm, prije bi rekao komarca nego vampira. To su neke opasne živine kad imaju toliku snagu da u potpunosti isuše nečije tijelo. Znaš kakav to mora biti usisavač??

    Zmajevi, jednorozi... khm... stvarno neznam, ali oni su mi stvarniji od mnogih religijskih priča i "događaja". Znanost je takva da se od atoma i kemijskih spojeva svašta, ali baš svašta može izroditi, dok s druge strane nitko ne može reći da može hodati po vodi, bez dodira savijati žlice, pomicati objekte, čitati misli i slične stvari.


    ROCK ON!

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Hmm
    Zmajevi ako su postojali vjerovatno su izumrli za jednoroge nisam siguran a za chupacabru jesam (Wiki)
    I to izgleda kao na crtežu, znači mala polu humanoidna beštija sa bodljama na leđima koja je zelenkasto smeđe boje i ne pretjerano visoka
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  14. #14
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    osobno vjerujem u te spike, osobito u onu o Lock Nesu, zato kaj taj gmaz ili kaj več je kao živio za vrijeme dinosaura, a ljubitelj sam Jurassic Parka, tako da brijem da to stvorenje još diše

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152
    pa nessie bi zapravo bila vrsta pleziosaura. kad sam bio mali proučavao sam dinosaure, i općenito sam volio kriptozoologiju ali sam to nažalost sve zapustio i zaboravio
    vjerujem u te stvari, a i ko da mi znamo čega sve ima i nema na ovom svijetu
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  16. #16
    @Markan
    Ti često kašlješ u postovima, jel? Uostalom nitko nije spominjao bića koja mogu hodati po vodi ili savijati žice mislima nego samo neka koja još nisu registrirana u biologiji, a na neki način su mistična.

  17. #17
    nisi me skužio, al nema veze.


    ROCK ON!

  18. #18
    = Citat = Izvorno postao MarkaN
    nisi me skužio, al nema veze.
    Aha, ti si mislio na religijske priče i čuda itd. Kao naprimjer taj uskrsnuo iz mrtvih i proglašavanje svetaca. Želio si reći kak ne vjeruješ u ta sranja. Sry, my bad.

  19. #19
    ne nego sam htio reći da su ova "biološka čuda" realnija i lakše je biti uvjeren u njih nego u te mitske i religijske priče. Ne kažem da ne vjerujem, ali nitko mi ne može reći da 100% uvjeren u apsolutno sve što je napisano svim knjigama bez obzira koja religija bila.

    Dakle uzdam se u ono što znam i poštujem religije i slavim svetke, ali također stojim na zemlji i realno gledam na stvari kakve jesu. Kužiš?

    Jedino u što sam gotovo 100% uvjeren je afterlife - to je to.


    ROCK ON!

  20. #20
    Kužim, no ja nisam baš siguran za afterlife. Prije bih rekao reinkarnaciju. No kaj mislite o Krakenu. Mislim, hobotnica/lignja/zmija ili kaj već duga oko 20 metara. Zvuči čak prilično vjerojatnoo jer oceani su neistraženi i nitko nemože zaroniti na dubinu veću od 3-5 Km, tako da postoji velika vjerojatnost za to.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

  22. #22
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Kužim, no ja nisam baš siguran za afterlife. Prije bih rekao reinkarnaciju.
    ma to sam htio reći dammit! Jebiga kriv odabir riječi, enivej nećemo više offtopicovat.

    uglavnom, ovaj čupakabra mi izgleda kao tipičan alien, možda je moguće da je "zapeo" kod nas...


    ROCK ON!

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind Doggy's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    VERY HIGH
    Postova
    2.817
    debilna anketa... to je isto ko da pitas dal vjerujete u medicinu... daj molim te... ja vjerujem da postoje takve zivotinje...

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Inace informacije radi, ljudi su bili na samom dnu marijanske brazde oko 11km dubine. Podmornica se zvala Trieste i kapetanu je prezime bilo vjerovali ili ne Piccard. Pravo znacenje kriptozoologije je istraživanje izumrlih vrsta, sama ric govori KRIPTO dakle mrtvo-izumrlo. Primjerice gigantski morski pas latinskog naziva charcarodon megalodon koji je moga narasti do 18m i hranija se kitovima. Kakve li su još zviri hodale i plivale našim planetom, a da mi nemamo pojma o njihovom postojanju.. Bigfoot, nessie , la chupacabra su lokalne price i legende koje je najpametnije diskreditirati jer ne postoje konkretni dokazi o njihovom postojanju.

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    ok daklem.
    koliko sam shvatio, dok su vjerovali u nju, čupakabra je bila samo jedna.farmeri su vidjeli crvene ogromne oke, zgoljavo tijelo i sismiska krila.nikad nije napadala ljude i nasli su otisne sapica.
    e onda su dosli znanstvenici i sve pokvarili.
    najme kada krava umre dođu neke posebne muhe koje skidaju kozu i jedu dio mesa.vime i sve to pojedu i posišu krv. daklem sori momci al čupakabre nema
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  27. #27
    Senior Member Lock'n'Load kowE's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    194
    meni je najjace ovo:
    _-gjyC_pPsc
    zanemarite ono fallen angel thing... neko se malo zanio
    “I slept with faith and found a corpse in my arms on awakening; I drank and danced all night with doubt and found a virgin in the morning.”
    Aleister Crowley

  28. #28
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    305
    Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
    Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo, to je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
    Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.

  29. #29
    Senior Member Lock'n'Load kowE's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    194
    = Citat = Izvorno postao TheJopa
    Nikad čuo za čupakabru ali pari totalni bullshit.
    Nessie mi je isto malo realna. Mislim i da postoji ne može 1životinja živit tisuće godina,mora ih bit bar 10-20 tisuća za održavanje vrste. A ako ih je toliko otkrili bi ih. Osim toga to jezero je relativno malo,Sto je ko da netko tvrdi da u gradskom parku živi medvid.
    Sve što živi u moru- moguće je da postoji, more pokriva 70% planeta a osim toga ima ogromnu dubinu, iako su se ljudi spustili u Marijansku brazduto je igla u plastu sijena.

    “I slept with faith and found a corpse in my arms on awakening; I drank and danced all night with doubt and found a virgin in the morning.”
    Aleister Crowley

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.593
    Loch Ness
    -površina 56 km2
    -najveća dubina 230m
    Alexi worships the dark lord, but Alexi is dislexic, so he sold his soul to "Santa"

    www.me2everyone.com/134777

Slične teme

  1. Kriptozoologija
    By Wishmaster in forum SCIENCE!
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 26-08-2010, 01:06
  2. Kriptozoologija
    By Prince of Persia freak in forum Alt-F4
    Odgovora: 79
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •