Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Windows Vista sa 256 RAM

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452

    Windows Vista sa 256 RAM

    Mogu reči da Windows Vista radi uredno sa 256 RAM-a. A kada upiknete USB memoriju kapaciteta od 2 GB i iskoristite RedyBoost sve je za pet.

    Windows Visu da bi radila sa 256 RAM morate instalirati unutar XP-a (Ne da bootate DVD). Kada ubacite DVD i pokrene se Autorun izađite iz njega i unutar Windows Explorera nađite na DVD-u Setup.exe

    Napravite shortcut Setup.exe npr. na Desktopu, pa zatim odite u Properties i u polje Location gdje piše nešto ovako: "D:\Setup.exe" ili "D:\Sources\x86\Setup.exe"... dodajte ovo: "/nosyscheck" (naravno bez navodnika.

    Pokrenite Setup pomoću shortcuta i normalno instalirajte Windowse sa edicijom koju želite (Home Basic ne podržava upgrade). Ako vam se tokom instalacije pojavi BSOD ili restarta komp instalacija će vam sve vratiti kako je bilo prije instalacije. Kada ste uspješno instalirali Vistu trebat ćete podesiti neke osnovne postavke. Zaboravite na Aero i trebat ćete biti zadovoljni sa Basic.

    Visti je trebalo u mojem slučaju da se digne 45 sec bez ičega instaliranog, a 3-4 minute kad sam počeo stavljati programe i ostalo. Kasnije ću staviti screenshootove.

  2. #2
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    582
    E..da btw..cem sluzi taj ready boost?

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    probat ću ti odgovorit,ali nisam siguran koliko će odgovor biti točan.negdje sam o tome čitao...

    mislim da on ubrzava dizanje windowsa i aplikacija.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    bio sam dosta blizu...
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  6. #6
    Sve 5 samo koja je svrha imati Vistu na takvom racunalu sa 256 mb rama?Podrska za dx 10 ili mozda bolja driverska i programska podrska u odnosu na XP.
    Uostalom vec rade na novom OS-u pod nazivom Viena jer se iz aviona vidi da korisnici sa XP -om nemju potrebe prelaziti na poluproizvod koji je preskup.Sa sp3 ce navodno i na xp doci podrska dx 10 tako da bi Vista mogla ostati zapamcena kao i neslavni Milenium kojeg su svi sa 98-osmicom SE izbjegavali u sirokom luku.


  7. #7
    Guest
    Definitvno neam protiv viste ništa...osim što su sjebali stvar sa driverima,zahtjevima,cjenom i ne podrškom za starije stvari(čitaj igre)..inače os kao os je dosta stabilan,lijepo izgleda ai stepenica je za next level tehnologiju u računalstvu...

  8. #8
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Definitvno neam protiv viste ništa...osim što su sjebali stvar sa driverima,zahtjevima,cjenom i ne podrškom za starije stvari(čitaj igre)..inače os kao os je dosta stabilan,lijepo izgleda ai stepenica je za next level tehnologiju u računalstvu...
    Istina,ali daj mi jedan razlog zasto bi ja ili ti pljuno preko soma kuna i trajno ugasio Xp barem za sada.Jedini im je spas u forsiranju dx10 te njegovom ne podrskom na xp-u.To im je jedina sansa+ stvarno ne vidim razloga za Vistom na nekom stroju sa 256 mb rama.

    Osobno sam ju imao jedno mjesec dana na drugoj particiji.Kada mi je dosadila odlucio sam da vise necu trpjeti boot ekran na kojem kod paljenja kompa moram birati koji cu os pokrenuti i dileme nije bilo.Vista je odletjela jer mi xp zadovoljava sve potrebe i jako sam zadovoljan sa njime tako da nekog motiva za prelazak na Vistu ne vidim.

    Buducnost joj je isto klimava jer tri godine brzo prodju a za tada je Viena vec najavljena ako ne prekorace rokove.


  9. #9
    Guest
    Bit ču iskren..imam gigu rama pa mi igranje na visti baš nije friendly...koristim vistu za multimediju(glazbu i filmove) ali i za internet..neznam jesi li skužio ali puno bolja isgurnost je na vistu..imam je već 2 mjeseca bez firewall i nikakav živi spyware još nisam dobio...naravno sve updejtove imam...Tako da mi za net rula....Ha gle da imamo svi opake pile možda nebi tako govorili...da nemamo xp možda nebi tako govrili...da je vista savršena možda to nebi govorili.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Bit ču iskren..imam gigu rama pa mi igranje na visti baš nije friendly...koristim vistu za multimediju(glazbu i filmove) ali i za internet..neznam jesi li skužio ali puno bolja isgurnost je na vistu..imam je već 2 mjeseca bez firewall i nikakav živi spyware još nisam dobio...naravno sve updejtove imam...Tako da mi za net rula....Ha gle da imamo svi opake pile možda nebi tako govorili...da nemamo xp možda nebi tako govrili...da je vista savršena možda to nebi govorili.
    hvala Bogu pa se sve to što si naveo stigne promijeniti.mislim da će vista imati svjetliju budućnost.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  11. #11
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918
    kad ste vec spomenuli,pa reko da vas ispravim
    procitao sam negde da ce se zvati "7" a ne Viena...
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452




  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Vgg, samo... mislim da je većina ljudi vidjela kako izgleda Vista, pa si mogao uštedjeti i postati samo one screenshote koji imaju direktne veze s konfiguracijom, memorijom, exp ratingom i sl.

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Samo me zanima jel možeš pokrenit koju igru na tome.

    Mislim da će ti štekat i ove koje su došle s Vistom.
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao half-dead-cro
    Samo me zanima jel možeš pokrenit koju igru na tome.

    Mislim da će ti štekat i ove koje su došle s Vistom.
    Ne štekaju ove što su došle sa Vistom, a mogao sam pokrenuti i Sam & Max - Season 1

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    onda gg

    inače nisam siguran, npr za onaj šah treba komp sa ratingom 2.0, a ti imaš 1.0
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao half-dead-cro
    onda gg

    inače nisam siguran, npr za onaj šah treba komp sa ratingom 2.0, a ti imaš 1.0
    Uz Home Basic na žalost ne dolazi šah, a jače verzije nisam pokušavao instalirati.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Definitvno neam protiv viste ništa...osim što su sjebali stvar sa driverima,zahtjevima,cjenom i ne podrškom za starije stvari(čitaj igre)..inače os kao os je dosta stabilan,lijepo izgleda ai stepenica je za next level tehnologiju u računalstvu...
    ama baš sve šta si rekao vrijedilo je i za win xp kad je tek izašao
    vista je ok OS al vienna,ako izađe po planu, će dosta negativno utjecat na njen uspjeh

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Joj šta ćemo mi, zadovoljni korisnici XPa ako budemo morali preć na Viennu ili Vistu samo da bi mogli igrat igru kojoj treba minimalno 4 gige rama
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  20. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Tešanj
    Postova
    3
    pozz. Ja sam već prešao na vistu i 4 gige rama, ali vista mi pozna samo 3 gb, a BIOS 4gb. U čem je kvaka???

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Jer imaš 32-bitnu vistu. U 64-bitnoj očitava svih 4GB.
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

  22. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Tešanj
    Postova
    3
    thx budem probao sa 64-bitnom

  23. #23
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    ja ne znam sta ljudi imaju protiv milenijuma...

  24. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Tešanj
    Postova
    3
    ev instaliro sam 64-bitnu vistu i sad je sve ok, pozna sve 4 gige. thx!!

Slične teme

  1. Windows Vista
    By BlazE in forum Software
    Odgovora: 331
    Posljednji post: 25-06-2009, 13:28
  2. Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 02-06-2008, 20:12
  3. Vista Theme za Windows XP
    By Bartuc in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 20-11-2007, 19:26
  4. Windows Vista
    By nemir_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 13-10-2007, 14:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •