Prikazujem rezultate 1 do 27 od 27

Tema: -Arbiterove kante i njihove komponente-

  1. #1

    -Arbiterove kante i njihove komponente-

    OK, planiram malo unaprijediti moj 2nd hand komp sa svježim komadima i dobro bi mi došli vaši savjeti. Dijelovi koji me zanimaju su RAM, matična, grafička i jedno napajanje/cooler da sve to drži, a lova sa kojom radim (i koju sam teškom mukom odvojio od ostatka) je od 1800 do 2000 kuna. Ovisi hoće li mi se netko od rodbine smilovati i donirati mi nešto za sav taj samaritanski rad.

    Eto toliko, a sada slobodno pucajte sa svojima kombinacijama (znam i sam da neće baš biti neki uber komp, ali stvarno nisam spreman iskeširati još 500-600 kuna za grafulju, sorry) jer mi je samo važno da zadržim hard. Nemam zvučne tako da ne brinite za kompatibilnost.

  2. #2
    Guest
    da i onda najbitnije stvari zaboraviš reć..ostatak konfiguracije???

  3. #3
    Nebitan mi je ostatak jer će biti ubačen na osnovi podataka koje ovdje dobijem (uostalom, šta je toliko bitno u ostatku? Procesor? Po svoj prilici stari P4 3Ghz (nemam sad podatke)).

  4. #4
    Guest
    a od kud po Bogu da ja znam o kojem je socketu riječ??????

  5. #5
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    a od kud po Bogu da ja znam o kojem je socketu riječ??????
    Improvise.

    EDIT: Suxxorz, promjenio mi se rank.

  6. #6
    Guest
    Pa gle lik jel češ reć model matične il ne???Jer ja neznam jel imaš agp ili pcexpress ili ddr1 ili ddr2....nemogu vjerovat!

  7. #7
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Pa gle lik jel češ reć model matične il ne???Jer ja neznam jel imaš agp ili pcexpress ili ddr1 ili ddr2....nemogu vjerovat!
    O hebote, računaj da nemam ništa i daj svoje preporuke (geez).

  8. #8
    Guest
    MB ECS 662/1066T-M2, s775, SIS 662, VGA, DDR II, mATX 323kn ve-mil
    DDR2 1GB PC5300 (667MHz) Kingmax 303kn ve-mil
    Chieftec power supply 400W, ATX 2.0, 2×12V, Active PFC, AFC, 12cm fan, 2×SATA connectors 320kn ve-mil
    ECS GF 7900GS, 256MB, PCI-E, TV-out, 2 x DVI 955kn M-COMPUTERS
    ------------------------------------------------------------------
    1901kn

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Arbiter skini sisoft sandru ili everest pa si pogledaj model matične,ovak možemo samo bubat komponente.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  10. #10
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    Arbiter skini sisoft sandru ili everest pa si pogledaj model matične,ovak možemo samo bubat komponente.
    kolega reko je P4....pa ima i takvu ploču

  11. #11
    Zahvaljujem se...

    Također molim nadležne modove da, ako je ikakoSmoguće, ostave temu za slučaj da netko ima još neki mix.

  12. #12
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    Arbiter skini sisoft sandru ili everest pa si pogledaj model matične,ovak možemo samo bubat komponente.
    kolega reko je P4....pa ima i takvu ploču
    A kaj Pentiumi 4 su izašli samo za LGA775? [sarkazam]STi nisi čul za s478?[/sarkazam]

    Ukoliko imaš LGA775 procesor kupi neku od novijih ploča tako da kasnije zamijeniš samo procesor.

    MBO:SGigabyte 965P-DS3, s775, i965P ...729,01
    RAM:SDDR2 1GB PC5300 (667MHz) Kingmax ...303,66
    VGA:SPowercolor Radeon X1950GT PCIE, 256MB ...856,50
    PSU:SFORTRON 350W, ATX 2.0, HQ, PFC, 12cm fan ...208,74
    Suma: 2097,91 ..sve Ve-mil

    Malo van budgeta, ali to se može riješiti slabijom grafičkom.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  13. #13
    Guest
    nisi naveo iz kojeg dučana...+možda mu se nvidia više sviđa...ako je reko do 2 soma onda je do 2 soma...jer po takvom sam onda i ja mogao stavit ds3

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    nisi naveo iz kojeg dučana...+možda mu se nvidia više sviđa...ako je reko do 2 soma onda je do 2 soma...jer po takvom sam onda i ja mogao stavit ds3
    Pročitaj zadnji redak u mome postu!

    Grafička nije stavljena zato jer mi je crvena boja draža od zelene već zato jer je crvena grafička 100Kn jeftinija od zelene.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  15. #15
    Guest
    Zadnja promjena: Pimp3k; čet srp 19, 2007 8:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.

    E a daj mi reci npr da te netko pita ili mene zašto je ds3 bolja ploča od ove koje sam ja stavio?da ne gledamo overclokerske mogučnosti..znači veči fsb točnije izdržljivost....možda samo chipset ili?
    Ono gledam malo po forumu svi je hvale al nitko ne govori niš konkretno!

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    E a daj mi reci npr da te netko pita ili mene zašto je ds3 bolja ploča od ove koje sam ja stavio?da ne gledamo overclokerske mogučnosti..znači veči fsb točnije izdržljivost....možda samo chipset ili?
    Ono gledam malo po forumu svi je hvale al nitko ne govori niš konkretno!
    Opće je poznato da Intel za svoje procesore radi najbolje čipsete. To i nije čudno kad oni najbolje poznaju tehnologije implantirane u procesore.
    S druge strane ploča koju si ti napisal ne podržava Core procesore tak da IMO čemu kupovat ploču koju kasnije nemože iskoristiti?! S DS3 kad se domogne nekih novaca lako gore pikne neki Core procesor...

    Popularnost DS3 naravno dolazi zbog čipseta i cijene. Specifikacije čipseta možeš progooglat. Gigabyte je jednostavno ponudil najbolje overclockerske mogućnosti u danome trenutku za najnižu cijenu. Ploče su odmah bile oko nekih 800tinjak Kn, a postizale su FSB od ~450. Znači ako se takva ploča upari sa nekim procesorom nižeg množitelja (i niže cijene) dobije se poprilično jak sustav. Naravno zasluge za takvu overclockabilnost 965P čipseta idu i Intelu.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  17. #17
    Guest
    aha..tako sam i mislio...hvala lega

  18. #18
    3rd hand konfiguracija i još jedna zamolba:
    RAM i matična za 1000-1200kn sa tim da treba podržavati AGP (stara grafulja, eh). Procesor na ovom kompu je P4 (mislim Socket 47.

  19. #19
    Guest
    Zašto tolko love ulažeš u staru arhitekturu?

  20. #20
    Zato jer mi je, nažalost, trenutno potreban veći broj kompova (kućna situacija), a nemam toliko para za nove.

  21. #21
    Guest
    Tražio sam malo...ali nisu baš ploče neke kvalitete+za agp nisam našao...

    moj savjet..uštedi još nešto love..npr 2 soma..i prodaj ovo što imaš sada i složi si pošten komp za malo love.

  22. #22
    Nemoguće da baš ništa nema. Nije mi baš cilj da je neka uber oprema (ipak ovo nije glavni komp), samo mi je dosta važno da ima 2GB RAM-a.

  23. #23
    Pogledaj malo po oglasima uvjek nesto iskrsne povoljno i ispravno.


  24. #24
    Guest
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Pogledaj malo po oglasima uvjek nesto iskrsne povoljno i ispravno.
    Za to nikad nemožeš biti siguran..pogotovo ako se radi deal putem pošte..imam dovoljno iskustva...ali ako več mora biti tako..uvijek na početku tražim kopiju osobne..i tako se osiguram!

  25. #25
    Ja dolazim kod prodavaca u stan ili nista od dogovora,probamo po mogucnosti i do sada nije bilo problema.Ali ima svega i treba se paziti.


  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Za to nikad nemožeš biti siguran..pogotovo ako se radi deal putem pošte..imam dovoljno iskustva...ali ako več mora biti tako..uvijek na početku tražim kopiju osobne..i tako se osiguram!
    Kopiju nečije osobne je ilegalno posjedovati zato jer je to osoban dokument (ako osoba ima staru osobnu onda je na njoj naveden i JMBG koji je tajan).

    Par puta sam kupoval prek foruma i nikad nisam bil zayeban od strane nekoga. Pa "glasu" prek telefona skužiš jel se radi o nekom muljatoru, balavcu ili ozbiljnoj osobi.
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  27. #27
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Za to nikad nemožeš biti siguran..pogotovo ako se radi deal putem pošte..imam dovoljno iskustva...ali ako več mora biti tako..uvijek na početku tražim kopiju osobne..i tako se osiguram!
    Kopiju nečije osobne je ilegalno posjedovati zato jer je to osoban dokument (ako osoba ima staru osobnu onda je na njoj naveden i JMBG koji je tajan).

    Par puta sam kupoval prek foruma i nikad nisam bil zayeban od strane nekoga. Pa "glasu" prek telefona skužiš jel se radi o nekom muljatoru, balavcu ili ozbiljnoj osobi.
    da vidim da zbilja imaš iskustva...to uopče nema veze..ko da ja velim lik se glupo razgovara pa je glup...to nema veze s inteligencijom i poštenošču.Pravi lopov zna što radi i čini to na način normalne osobe...I sam sam dio te prevare di sam još i ja na kraju prozvan krivcem...a kad sam htio doć liku doma da ga pitam tko je kriv nitko mi nije htio dat adresu...Stoga svi malo skupa pripazite..Kaj se tiče osobne baš me briga jel legalno il ne...al barem znam o kome je riječ ako dođe do problema..

Slične teme

  1. Žene i njihove frizure
    By Niko Bellic in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 13-01-2010, 10:42
  2. Savjet oko kante
    By wildje in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 22-05-2009, 07:08
  3. Priče u igrama i njihove posljedice na vaše misli
    By darth burek in forum Gaming općenito
    Odgovora: 57
    Posljednji post: 05-10-2007, 16:38
  4. Procjena kante
    By Matilda Mother in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 27-07-2007, 13:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •