Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Carmack

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    Carmack

    Mislim da gotovo svi znaju za Carmacka i studio ID...
    Nego sad sam nes cuo da lik sam samcat radi enginove za igru, dok nekima treba cjela ekipa a rade godinu dana na njemu...
    takoder sma cuo da lik napravi igru na mobitelu u jednom danu...
    Jel zna neko nes konkretnije o njemu, jer mi se neda guglati...

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    Covjek je jedna od naj vecih legendi u gaming industriji.Lik je u mladosti bio u popravnom domu za maloljetnike(zato sto je pokusao ukrasti kompove iz skole ).
    God, you can suck my coc.

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Carmack

    = Citat = Izvorno postao 1van
    Mislim da gotovo svi znaju za Carmacka i studio ID...
    Nego sad sam nes cuo da lik sam samcat radi enginove za igru, dok nekima treba cjela ekipa a rade godinu dana na njemu...
    takoder sma cuo da lik napravi igru na mobitelu u jednom danu...
    Jel zna neko nes konkretnije o njemu, jer mi se neda guglati...
    Carmack je skoro sam osmislio i napisao sve ID-ove engine-e. Počevši od tada revolucionarnog smooth-scrollinga za Comander Keen 2D platformere koji je bio moguć jer je Carmack "otkrio" hack u baratanju EGA/VGA memorijom, pa preko Wolfensteina 3D, sve do zadnjih Doomova i Quakeova. Takoreći, sve te igre su bile moguće zato što je John dobio ideju kako nagurati još više stvari na ekran nego prošli put i učiniti da ljepše izgledaju. Inače, sa samom engineu rijetko kad rade "cijele ekipe". To najčešće obavlja ili jedan čovjek ili mala grupa centrirana oko jednog "lead" arhitekte. Razlog je kompleksnost, integrisanost i koherentnost koju jedan engine mora imati da bi bio dobar, a pri izradi istog bi bilo prilično nemoguće usaglasiti veliku grupu ljudi. Nije to kao u teksturiranju recimo, kada onoga ko radi prvi level i nije baš previše briga što je onaj zadužen za drugi level tri teksture posvijetlio i četvrtu zamijenio, kad to ionako nema direktne veze s njim i njegovim poslom - dovoljno je da kasnije malo sagledaju oba levela i eventualno usaglase stil i sl. Tako se engine ne može raditi. A što se tiče igara za mobilni u jednom danu - pa to i ja mogu, no big deal. Inače, u zadnje vrijeme je fasciniran raketnom tehnologijom i sve više vremena provodi ganjajući to, tako da ne bi čudilo da se nakon još enginea ili tri povuče iz gaming biznisa i u potpunosti posveti raketama.

  4. #4
    genijalac.bas neki dan gledah prezentaciju novog engine-a

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    genijalac.bas neki dan gledah prezentaciju novog engine-a
    kojeg engina? imas kakav link o tome?

  6. #6
    = Citat = Izvorno postao 1van
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    genijalac.bas neki dan gledah prezentaciju novog engine-a
    kojeg engina? imas kakav link o tome?
    dhArACnKYys

  7. #7
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    664
    Tvorac Dooma i Quakea, meni inače najdraži programer. Pročitao sam da je Sonic The Hedgehog sa Sega Genesis igra koja je najviše utjecala na njegov rad. Njegova kompanija ima samo 20-ak zaposlenika a pogledajte kako su moćni. Sjećam se da je pobjedniku Quake turnira darovao svog Ferrarija. Darovit i kul frajer nema što...

    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    CInače, u zadnje vrijeme je fasciniran raketnom tehnologijom i sve više vremena provodi ganjajući to, tako da ne bi čudilo da se nakon još enginea ili tri povuče iz gaming biznisa i u potpunosti posveti raketama.
    Ne vjerujem da bi se povukao iz gaminga jer 2004 god. mu se srušila jedna probna raketa na natjecanju, troškovi su bili ogromni ali se Doom 3 odlično prodavao . U igrama je spas

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Ne znam zasto se sada toliko proguravaju ove teksture bolesno visoke rezolucije (20GB tekstura u ovom demo-u). Kao da se sa dobro izvedenim 1024x1024 teksturama ne moze napraviti next-gen igra.

    A Carmack, legenda. Kaze da je protiv patentiranja tehnologija u igrama cime ga postujem jos vise.

    = Citat = Izvorno postao Lich
    Tvorac Dooma i Quakea, meni inače najdraži programer. Pročitao sam da je Sonic The Hedgehog sa Sega Genesis igra koja je najviše utjecala na njegov rad.
    Cudno s obzirom da je Commander Keen godinu dana stariji od plavog jeza. A Dangerous Dave jos 2 godine stariji od Keen-a.
    there is no god to punish us

  9. #9
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    664
    To sam i ja primjetio. A ne znam, možda se mislilo da je igra utjecala na izradu Dooma 3 recimo. Jer kaže da je Sonic jednostavna igra - ''igraj brzo i budi cool.''

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    = Citat = Izvorno postao 1van
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    genijalac.bas neki dan gledah prezentaciju novog engine-a
    kojeg engina? imas kakav link o tome?
    dhArACnKYys
    Slika govori tisucu rijeci, video milijun...

    Za koju to igru?

    a kakva ce konfa trebati nezelim ni pitati

  11. #11
    Lik je pokazao moć OpenGLa i suprostavio se velikom divu Microsoftu, lik se bori protiv patenata, to je karakter, to je integrity i zato ga cijenim
    ShakeS is powered by Nvidia

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    bori se protiv Microsofta??

    LEGENDA JE LIK

  13. #13
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Carmack

    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    A što se tiče igara za mobilni u jednom danu - pa to i ja mogu, no big deal. .
    a baš sam htio reči prije nego sam pročitao tvoj post da si napravio Spacebox u 2h
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Carmack opet propovijeda o PC gamingu
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 28-11-2008, 22:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •