Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Povezivanje racunala

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866

    Povezivanje racunala

    Evo ovako danas radim neki mali LAN u sobi za 5 kompova pa ako netko moze napisat detalnjo kako da ih spojim znaci kako da dodjelim IP svakom kompu i to.Svitch imam kompovi su povezani kabelom.

    PS.Hitno mi je
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  2. #2
    Guest
    Prvo se raspitaj kakav kabel imaš. Ukoliko je u pitanju CROSSOVER UTP kabel, možeš ih umrežiti direktno tako što ćeš u svaku karticu utaknuti po jedan dio tog kabla. Ako je slučajno u pitanju straight-through kabel, za povezivanje će ti biti neophodan još jedan uređaj - hub ili switch na primjer.

    XP uglavnom sam prepoznaje kartice i sam instalira neophodne drajvere, pa najvjerovatnije nećeš imati potrebe da se time zezaš. Ostaje ti da odeš u control panel i na svakom računalu izabereš mrežnu konekciju koja već postoji Control Panel/Network Connections. Desni klik na tu konekciju, pa properties.

    Na listi protokola mora se naći TCPIP. Ako ga nema, dodaj ga, imaš dugme install pa ga nađi na listi. Kada je dodat, klik na njega pa properties, da ga konfiguriramo. Na jednom računalu stavi ip adresu 10.0.0.1, a na drugom 10.0.0.2. Na oba stavi netmasku 255.255.255.0 (neko će se ovde javiti da može i duža maska ali nije bitno jednostavno, pustite čovjeka da podesi to što jednostavnije).

    Pozatvaraj to sve, otvori command prompt i sa jednog računala (10.0.0.1 na primjer) kucaj "ping 10.0.0.2" i obratno. Ukoliko ima odziva, podesio si mrežu.

    E sad gotovo sam siguran da XP sam podesi mrežu do određenog nivoa funkcionalnosti čim utakneš kartice i kabl, i da se računala gotovo odmah mogu vidjeti u network neighborhood-u, ali nisam to probao nikada pa me nemoj držati za rijeć. Moguće je i da je dovoljno da dodaš tcp/ip bez konfiguriranja, on će sam dhcpom odrediti neke adrese i opet će ti se računala "vidjeti" u mreži, što ti je jedino i bitno.

    Ima tu još načina ali ovo je ono osnovno što bi ti svako preporučio da probaš, rekao bih.

    Mislim da bi ovo i mogao bit sticky....dobro dođe

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866
    Imam switch napiso sam gore.Postavio sam adrese.Kad pingam sa 1 na 2 ima odaziva ali sa 2 na 1 nece pise request time out.
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  4. #4
    Guest
    isključi sve žive firewalle ili bilo kakvu zaštitu.....i ako si radio kako sam ti rekao nebi smjelo bit problema!

  5. #5
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Jesi postavio onaj small home or office network, to moraš konfigurirat.

    Tak se nama desilo, sve umreženo, switch radi, ali se ne vidimo, kad smo postavili network, sve je radilo.


    Odi na My Network Places-->Set up a home or small office network.

    Tamo ti sve piše čemu šta služi pri konfiguriranju i nemožeš pogriješit.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  6. #6
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    = Citat = Izvorno postao amd freak

    E sad gotovo sam siguran da XP sam podesi mrežu do određenog nivoa funkcionalnosti čim utakneš kartice i kabl, i da se računala gotovo odmah mogu vidjeti u network neighborhood-u, ali nisam to probao nikada pa me nemoj držati za rijeć. Moguće je i da je dovoljno da dodaš tcp/ip bez konfiguriranja, on će sam dhcpom odrediti neke adrese i opet će ti se računala "vidjeti" u mreži, što ti je jedino i bitno.
    meni radi bez konfiguriranja... samo utaknes kabal i sve radi..
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Di pada snijeg?!
    Postova
    1.557
    ovo bi trebalo ić u sticky...
    nego meni je isti slučaj ko sa streetglow-om sam utaknem kabli i radi....

  8. #8
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    = Citat = Izvorno postao player01
    ovo bi trebalo ić u sticky...
    nego meni je isti slučaj ko sa streetglow-om sam utaknem kabli i radi....

  9. #9
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918
    = Citat = Izvorno postao player01
    ovo bi trebalo ić u sticky...
    nego meni je isti slučaj ko sa streetglow-om sam utaknem kabli i radi....
    kad su 2 racunara...ali kada je vise od 2 onda valjda treba preko switcha

    barem ja tako mislim
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Wolf 3D
    Postova
    2.034
    Na zadnjem lanu na kojem sam bio (6 kompova) sve je bilo kroz switch od 8 portova. Svi smo se spojili od prve i sve je radilo
    Bow down before the one you serve, you're going to get what you deserve.

Slične teme

  1. Povezivanje androida sa pc-em
    By Haki in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 22-06-2013, 15:29
  2. Povezivanje zvucnika
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-01-2013, 13:55
  3. Povezivanje 2 kompa u kući
    By PLAYER in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 13-10-2010, 19:41
  4. Povezivanje lap-komp
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 30-12-2009, 13:15
  5. Povezivanje (nemojte ovo stavljati u bedastoće)
    By nosferatu25 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 21-01-2009, 23:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •