Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Zamjena procesora

  1. #1

    Zamjena procesora

    Evto dogovorio sam sa jednim tipom kupovinu amd 4200 X2 soc 939.Procesor je pod garancijom i on ga cijeni 800 kn i ja se nisam cjenkao.Nikad ga nije klokao i ima garanciju iz ADM-a.Nakon promjene namjeravam ovaj svoj SD3700 prodati za jedno 350 maximalno 400 kuna.
    Zanima me vase misljenje koliko sam pametno postupio.da li je trgovina pusiona ili dobro odigrana.


  2. #2
    Guest
    Spusti x2 cijenu na 700kn...san diego prodaj za 370-400kn i dobro si prošao!

  3. #3
    Vec je dogovoreno za 800,ne volim se cjenkati ni kad kupujem ni kada prodajem.


  4. #4
    Guest
    a jebiga...tebi je u interesu za dobit kao i njemu...ipak je to 939....al iskreno ne mislim baš da češ dobit neke extra performanse....tek sad češ vidjet kolko ti vrijedi san diego.,..

    Uvijek sam govorio....koji x2...pokaži mi koju igru san diego naklokani nemre vrtit??ajd koju??nema je!!!!

    p.s.:bilo bi zanimljivo da napraviš neke testove oba proca....tipa everest ili još bolje super pi....pa postaj rezultate!

  5. #5
    da javiti cu rezultate sigurno ali ne tipa super pi ili everest vec nesto poput subjektivnog dojma u npr Supreme Commanderu ili Stalkeru ili u nekoj drugoj igri .
    Posebno me zanima ripanje filmova,te surfanje i slusanje muzike istovremeno ili przenje dvd-a i slusanje muzike uz surfanje itd.Uglavnom trgovina ce biti u srijedu ili cetvrtak pa oko petka valjda nesto i javim,ne znam koliko cu imati vremena drugi tjedan.


  6. #6
    Guest
    super pi je jako dobar benchmark za proceve i koriste ga svi experti....

    Ajd napravi to za mene...npr 32M.....Pa usporedi klokani san diego i default x2..please...baš me zanima!

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    koji si ti biser.. ali stvarno

    super pi je single thread aplikacija i na dual/quad core procesorima će zauzet samo jednu jezgru, dok će ostale bit slobodne za radit neš drugo

    dokaz: ako treba postat ću slike, ali dovoljno je reći da mi na slobodnom procu treba 44 sekunde za 1M = 19 iteracija u superpi, a kad upalim žderonje (BitLord, Nero, Kaspersky full system scan) mi treba 46 sekundi.

    u tom slučaju se dokazuje prednost dual core procesora, jer se u normalnom radu aplikacije podijele i ne opterete ti cijeli proc

    ako baš hoćeš testirat cpu i ram, onda pokreni Orthos Prime, kao Prime95, ali za dual-core procesore
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #8
    Guest
    daj idi na pcekspert pa tamo pitaj...tko je uopče spomenuo nešto o tome o čemu ti govoriš??Hebe se meni jel ima 1,2,4 il 8 jezgri..samo hoču super pi rezultat...a ti budi bistar i drugi put razmisli zašto to ja želim prije nego počneš pisat tko je bistar a tko nije!


    athlon 4200 x2 ..... 1M - 33,047 SEC

    X2 3600+ 2800mhz-33sec

    venice 2300mhz-1MB-35.7 SEC

    e6600 3900mhz-1M-13 SEC

    opteron 144 2800mhz-30sec

  9. #9
    Guest

    Re: Zamjena procesora

    = Citat = Izvorno postao dugi
    Evto dogovorio sam sa jednim tipom kupovinu amd 4200 X2 soc 939.Procesor je pod garancijom i on ga cijeni 800 kn i ja se nisam cjenkao.Nikad ga nije klokao i ima garanciju iz ADM-a.Nakon promjene namjeravam ovaj svoj SD3700 prodati za jedno 350 maximalno 400 kuna.
    Zanima me vase misljenje koliko sam pametno postupio.da li je trgovina pusiona ili dobro odigrana.

    koliko je star taj san diego? i saljes li postom u dr drzavu?

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Dugi, zar ti nebi bilo pametnije i jeftinije prec na AM2 platformu?

    Da prodas ovu plocu, proc i memu sto imas i kupis DDR2 memoriju, AM2 proc i plocu morao bi doplatiti manje novaca nego sada samo za proc. A imas noviju i daleko nadogradiviju za buducnost i jeftiniju platformu.
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  11. #11
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    daj idi na pcekspert pa tamo pitaj...tko je uopče spomenuo nešto o tome o čemu ti govoriš??Hebe se meni jel ima 1,2,4 il 8 jezgri..samo hoču super pi rezultat...a ti budi bistar i drugi put razmisli zašto to ja želim prije nego počneš pisat tko je bistar a tko nije!
    ček.. jesi ti uopće pročitao moj post..

    superpi će na dual core procesoru opteretit samo jednu jezgru. naravno da će single core cpu imat bolji rezultat, jer na dual core cpu druga jezgra neće radit.
    tak će i jugić bit brži od poschea, ak se porsche vozi s pola gasa.
    al to ne znači da je single core cpu bolji od dualca
    kao što rekoh. pokreni orthos, on radi i na single i na dual core cpu, pa onda usporedi rezultate
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  12. #12
    ma prodati cu ga ja u Zagrebu bez problema tako da mi se sa postom pas i neda zezati
    Sto se testova sa super pi tice ne smatram ih odrazom stvarne snage nekog procesora (samo kao stabilnost overkloka).Uostalom imam 51 aktivni proces na kompu,raznorazna dektop uljepsanja.Koliko bi taj test bio relevantan sa nekim drugim.Ako bas treba odvrtiti cu super pi na stok frekvencijama jer ce barem u pocetku i 4200 raditi na defoltu,to bi bilo postenije prema 4200.Koliko je uopce super pi optimaliziran za dvije jezgre ili samo brije na sto vecu frekvenciju procesora?
    Everst rezultati se razlikuju od verzije do verzije,koliko je to uopce relevantno.Jedini test koji stvarno priznajem je svakodnevni rad.nkakav opci dojam.
    U prvom redu ga kupujem kako bi produzio zivotni vjek ovome kompu sto duze.igre koje dolaze na jesen ce znati iskoristiti dvije jezgre.A to da sd3700 stvarno odlican ,gotovo najbolji jednojezgreni procesor uopce nema ni spora.Da su dvije jezgre jos uvijek poprilicno bespotrebne i ja trubim vec dugo.Zato mi i zao ovog procesora.Ali nekako mislim da se za 400 kn -450 kn prelazak ipak isplati.baza sa x2 4200 ,2GB rama i nf4 bi trebala durati jos dugo pogotava kada za jedno godinu ili mozda malo prije prodam 7900 gs i ubodem neku 8800.


  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    daj idi na pcekspert pa tamo pitaj...tko je uopče spomenuo nešto o tome o čemu ti govoriš??Hebe se meni jel ima 1,2,4 il 8 jezgri..samo hoču super pi rezultat...a ti budi bistar i drugi put razmisli zašto to ja želim prije nego počneš pisat tko je bistar a tko nije!


    athlon 4200 x2 ..... 1M - 33,047 SEC

    X2 3600+ 2800mhz-33sec

    venice 2300mhz-1MB-35.7 SEC

    e6600 3900mhz-1M-13 SEC

    opteron 144 2800mhz-30sec
    Pa vecina dual core proceva ima manje rezultate od clockanih single core. To se promjenilo sa intelom.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  14. #14
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Dugi, zar ti nebi bilo pametnije i jeftinije prec na AM2 platformu?

    Da prodas ovu plocu, proc i memu sto imas i kupis DDR2 memoriju, AM2 proc i plocu morao bi doplatiti manje novaca nego sada samo za proc. A imas noviju i daleko nadogradiviju za buducnost i jeftiniju platformu.
    to sam vec probao,dao sam na prodaju plocu,2 gb rama i procesor.Ali vjeruj mi takvih je oglasa pun kufer i onda te svi ucjenjuju,cjenkaju se aja na prvo cjenkanje i ciganjenje za 50 kuna poklapam slusalicu.U konacnici svi bi to htjeli gotovo besplatno.Procesor sd3700 cu prodati u roku keks jer su me mnogi pitali samo za njega.tako da ce me prelazak kostati maximalno 450 kuna .I za kraj razlke imedju am2 i 939 sa procesorima u istoj kategoriji je zanemariva ili je uopce i nema.AM2 nece imati nikakv zivotni vjek jer ove ploce ne podrzavaju ddr 3 pa ko zali biti po zadnjoj modi morati ce ponovno mjenjati kompletnu platformu.

    am2 x2 4200 kosta 750 kuna a ja ovajx2 939 4200 sa preko dvije godine garancije kupujem za 800 .Nekako mi se to cini ok i vec sam odlucio ali sam ipak zelio poslusati i vasa misljenja.Vidim da su oprecna sto sam i ocekivao.


Slične teme

  1. Odgovora: 33
    Posljednji post: 04-05-2010, 20:11
  2. Zamjena procesora
    By ssalG in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 08-09-2008, 18:08
  3. Zamjena za MSN
    By streetrace777 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 21-11-2007, 08:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •